Jump to content
Admin2

Game Math Download Sekarang!

Recommended Posts

Assalamualaikum....

Aku tahu ramai kat Putera nie programmer yang terel2. Aku harap jgn la gelak apa yang aku buat nie. aku pun buat game nie ngan bersungguh2. aku juga harap game nie dapat menghiburkan hati budak2 je. Kalau koorang tak suka tak pe....game nie biasa je ringkas tapi banyak juga fungsi dia... tapi walaubagaimanapun ada ralat gak kat operasi bahagi.. maap yerk.. kat bahagian Operasi bahagi jerk ada ralat. yang lain tu tak tau la. nie link dia Permainan Congak Matematik Ahmad_Arafat_Versi_Baru_Dalam_Pembinaan Edisi Putera.

-Versi percuma yg harap dapat komennya.. akan datang

Edited by amd_aft

Assalamualaikum....

Aku tahu ramai kat Putera nie programmer yang terel2. Aku harap jgn la gelak apa yang aku buat nie. aku pun buat  game nie ngan bersungguh2.  aku juga harap game nie dapat menghiburkan hati budak2 je. Kalau koorang tak suka tak pe....game nie biasa je ringkas tapi banyak juga fungsi dia... tapi walaubagaimanapun ada ralat gak kat operasi bahagi.. maap yerk.. kat bahagian Operasi bahagi jerk ada ralat. yang lain tu tak tau la. nie link dia Permainan Congak Matematik Ahmad Arafat

Dan sorry gak ada banyak Label Copyright kat game ni. harap2 label nie tak menyinggung perasaan dan hati anda anda.

dah test sket tadi.. aku hanya terasa kekurangan utk input.. kalau boleh buat number keypad buttons.. so takyah nak guna keyboard.. guna button mcm calc.exe utk memasukkan jawapan..

good effort smile.gif

u pun programmer gak yerk zeph. Kalau tak keberatan boleh tak saya jadikan u sebagai cikgu. leh tak???? Sebenarnya saya nie tak la pandai sangat vb nie. baru mula belajar. nie pun first program dalam sejarah saya

Edited by amd_aft

u pun programmer gak yerk zeph. Kalau tak keberatan boleh tak saya jadikan u sebagai cikgu. leh tak???? Sebenarnya saya nie tak la pandai sangat vb nie. baru mula belajar. nie pun first program dalam sejarah saya

saya tak reti guna vb.. sorry

well done, saya newbie jugak..

amd_aft, belajar kat mana ni?

ada tutorial dia ke???

saya ada try jugak game awak yg lain..

ok jugak..

thanx Prince of Andalus kalau nak source code dia kena la bayar sikit... keh...keh...keh

awak kata ada try game yang lain??? yang macam mana.. setahu saya nie game pertama yg saya buat.

jgn puji aku kembang lobang idung..

Edited by amd_aft

silap2, bukan awak la...

ada jugak org melayu yang buat game camni

saya ingtkan awak

nanti saya akan releasekan saya punya game plak

game simple je..

kena bayar?? kalau kena byr awak kena sediakan dia punya tutorial, not just source code..

agak2nya berape ye?? smile.gif

silap2, bukan awak la...

ada jugak org melayu yang buat game camni

saya ingtkan awak

nanti saya akan releasekan saya punya game plak

game simple je..

kena bayar?? kalau kena byr awak kena sediakan dia punya tutorial, not just source code..

agak2nya berape ye??  smile.gif

agaknya saya buat source code bermula bulan Feb. Jadi skrang ni bulan April. April tolak ngan Feb lebih kurang RM 30 ringgit la. 2 bulan 60 ringgit bahagi 2. jadi 30 orait ape... siap tutorial dia skali. Kalau tak nak tak pe la...

game apa lak tu nak release. best ke??? free trial ke..

agaknya orang melayu awak maksudkan ialah yang nie kotLaman Web Affendi (laman web permainan komputer abang Fendi...)

Cayalah.. tahniah.. aku dah try sikit.. yang bahagi belum try lagi jd tak tau bug yang ko maksudkan.. Sesuai untuk kegunaan budak2 sekolah rendah.. Nanti buat untuk tahap sekolah menengah lak smile.gif

Tp aku rasa pakai keyboard lagi baik daripada klik button macam zeph cadangkan.. keyboard cepat sikit..

Thank you very very very and very much.. insyaAllah nanti saya buat yang lagi power nyer. tapi amik masa yang lama sikit la.. sebab saya bukan power sangat vb nie.. he.he.he dah kembang sangat lobang idong ni. macam orang Afrika lak..

agaknya saya buat source code bermula bulan Feb. Jadi skrang ni bulan April. April tolak ngan Feb lebih kurang RM 30 ringgit la. 2 bulan 60 ringgit bahagi 2. jadi 30 orait ape... siap tutorial dia skali. Kalau tak nak tak pe la...

game apa lak tu nak release. best ke??? free trial ke..

agaknya orang melayu awak maksudkan ialah yang nie kotLaman Web Affendi (laman web permainan komputer abang Fendi...)

rm 30.. boleh gak tp mungkin dlm bulan 7-8 kot takde duit skrg...

game tic tac toe.. buat rujuk buku je..

orang ni la

Laman Web Affendi

tak develop utk kaedah pembelajaran sekolah ke???aku ade try satu program yang dibekalkan utk sekolah...matapelajaran sains....sempoi giler.....itu pun kementerian leh jadikan kaedah mengajar....apepun teruskan usaha anda.....bangga tengok anak melayu makin maju kehadapan.... biggrin.gif

tak develop utk kaedah pembelajaran sekolah ke???aku ade try satu program yang dibekalkan utk sekolah...matapelajaran sains....sempoi giler.....itu pun kementerian leh jadikan kaedah mengajar....apepun teruskan usaha anda.....bangga tengok anak melayu makin maju kehadapan.... biggrin.gif

macam mana tu.. saya nie budak lagi lor and bukan orang melayu ..sorry . tapi I orang islam. my god is Allah. nak tahu siapa saya haKlik di sini

Aku pon rasa game yang ko buat tue sesuai untuk pembelajaran kat sekolah rendah.. Tapi camner nak buatkan game ko diguna kat sekolah2 aku tak tau tongue.gif

Jadi ko baru berumur 16 tahun la.. Bagus.. Muda2 dah start buat program.. biggrin.gif

wah.. Baru 16 tahun dah mula buat program. Respect betul abang :)

Ni ada beberapa cadangan utk adik memperbaiki program tu;

1) Masa Input (Sila masukkan nama anda), cuba buat input validation, sebab dia boleh terima String & number, kalau user masukkan nombor sekalipun dia boleh terima input tu sebagai nombor. Takkan Nama orang ada angka pulak kan?

2) Dialog About/Rekod/ tu, jadikan ia sebagai OnTop, pastikan dia duduk kat atas form sebelumnya.

Kalau boleh linkkan sekali dengan fail Mscomctl.ocx sbb vb6 runtime tak include sekali.

Overall: walaupun masih ada kelemahan sikit-sikit, tapi not bad la untuk adik yang baru mula buat program. Abang kasi 5/10 bintang..

Kalau nak lagi menghiburkan, cuba buat gimik sikit, contohnya macam kalau user tu masukkan nama Arafat, kasi la mesej "Hai Arafat, nama sama nampak? hehe". Jadi terhibur lah sikit pengguna tu utk duduk lebih lama kat depan program adik ni. Adik abang yg kecik umur 8thn mesti suka. :D

Syabas dan teruskan usaha..

Aku pon rasa game yang ko buat tue sesuai untuk pembelajaran kat sekolah rendah.. Tapi camner nak buatkan game ko diguna kat sekolah2 aku tak tau  tongue.gif

Jadi ko baru berumur 16 tahun la..  Bagus.. Muda2 dah start buat program..  biggrin.gif

masa saya pegi pertandingan tunas saintis mrsm se-malaysia taun lps,

dlm kategori sains komputer..

ade bdk form 4 buat program sistem piliharanraya berkomputer dlm LAN ohmy.gif

siap ade database lg..

pergh.........

respek giler tp syg, judges mcm tak caye diorg buat program tu

diorg kalah la

start dr situ saya knal vb..

Edited by Prince of Andalus

Ni ada beberapa cadangan utk adik memperbaiki program tu;

1) Masa Input (Sila masukkan nama anda), cuba buat input validation, sebab dia boleh terima String & number, kalau user masukkan nombor sekalipun dia boleh terima input tu sebagai nombor. Takkan Nama orang ada angka pulak kan?

2) Dialog About/Rekod/ tu, jadikan ia sebagai OnTop, pastikan dia duduk kat atas form sebelumnya.

Kalau boleh linkkan sekali dengan fail Mscomctl.ocx sbb vb6 runtime tak include sekali.

Overall: walaupun masih ada kelemahan sikit-sikit, tapi not bad la untuk adik yang baru mula buat program. Abang kasi 5/10 bintang..

Kalau nak lagi menghiburkan, cuba buat gimik sikit, contohnya macam kalau user tu masukkan nama Arafat, kasi la mesej "Hai Arafat, nama sama nampak? hehe". Jadi terhibur lah sikit pengguna tu utk duduk lebih lama kat depan program adik ni. Adik abang yg kecik umur 8thn mesti suka. biggrin.gif

Syabas dan teruskan usaha..

okeh tima kasih la abang puteranetwork. saya terima bintang abang... nanti nak release yang baru lepas tu bagi la komen. best gak dapat komen. laugh.gif

masa saya pegi pertandingan tunas saintis mrsm se-malaysia taun lps,

dlm kategori sains komputer..

ade bdk form 4 buat program sistem piliharanraya berkomputer dlm LAN ohmy.gif

siap ade database lg..

pergh.........

respek giler tp syg, judges mcm tak caye diorg buat program tu

diorg kalah la

start dr situ saya knal vb..

masa tu tahun ke berapa..

ermz... memuda dah pandai buat program... syabas... dengki pulak aku tengok ko nie...hkokhokhoohkhok.. per per pon.. semoga berjaya~ wink.gif

Assalamualaikum....

Aku tahu ramai kat Putera nie programmer yang terel2. Aku harap jgn la gelak apa yang aku buat nie. aku pun buat  game nie ngan bersungguh2.  aku juga harap game nie dapat menghiburkan hati budak2 je. Kalau koorang tak suka tak pe....game nie biasa je ringkas tapi banyak juga fungsi dia... tapi walaubagaimanapun ada ralat gak kat operasi bahagi.. maap yerk.. kat bahagian Operasi bahagi jerk ada ralat. yang lain tu tak tau la. nie link dia Permainan Congak Matematik Ahmad Arafat

Dan sorry gak ada banyak Label Copyright kat game ni. harap2 label nie tak menyinggung perasaan dan hati anda anda.

bagus... kalu bleh, menarikkan sket grafik kat program tu utk tarikan.