Jump to content
Sign in to follow this  
Adelheid

Tenjou Tenge

Recommended Posts

Rasa akulah... Tawara Bunshinchi tiada 'super natural power'...

Lagi pun dia sendiri adalah 'supernatural power'

Tak perlu kuasa 'Dragon Gates'... dah cukup kuat dah.... bayangkanlah... dia boleh 'take on' Shin yang dibawah pengaruh 'Ryuugan'..... senang gila.

===================

Fight 83 keluar dah...

Maya Natsume ada element wood....

Masalahnya Kagiroi Tetsuhito ada 8th Dragon.....

Jadi pemenang sudah boleh dijangka.... kalau 8th Dragon 'user' menentang 'user' Dragon biasa.... mustahil 'user' Dragon biasa akan menang.

Kesimpulannya... Maya akan kalah teruk.

Kecuali kalau Tetsuhito ada rancangan lain.... sebagai contoh.... ingat tak semasa pertarungan antara Masataka dan 'Undead' Fu' Chien.... lepas itu Tetsuhito muncul dan serang Masataka Takayanagi dan Mawari Madoka.... tetapi selepas itu.... kecederaan parah mereka sembuh.

Tujuan dia ketika itu.... memang nak menyembuhkan dua orang itu.... sebagai balasan pertunjukan pertarungan yang hebat antara Masataka dan Fu' Chien.....

Jadi.... mungkin dia buat perkara yang sama terhadap Maya sebab tangan kanan Maya patah... 8th Dragon dia berkeupayaan menyembuhkan kecederaan.

Tapi mungkin dia betul-betul nak bunuh Maya... sebab ayat dia lepas menyerang Maya... "Start with the person without the highest combat ability. It's an important point of war".

makaih... dahsyat nya Maya kena tumbuk ngan Tetsuhito.... Tetsuhito tue anggota 'F' yg terkuat ke???

Apa la.... ingatkan Tetsuhito memang ada 8th Dragons.... rupanya hasil kajian sains dan teknologi jer... tue pon Souhaku yang kasik....

Agaknya bleh tak Nagi serap kuasa Tetsuhito???

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif © 2004 - 2005

Satu lagi... aku berminat la nak tahu... ape bende yg Maya ngan Tetsuhito cakap masa lepas dia kena tumbuk tue???

Any idea??

Tetsuhito dapat Dragon Gate dia hasil pemindahan daripada ibu Souichirou... Makiko.

=======

Dua muka surat terakhir... ini berdasarkan apa yang aku faham :

user posted image

user posted image

Kagiroi Tetsuhito : A principal of battle is to attack first at those with the least fighting ability.

Souichirou Nagi : Da ... Damn you ... !!

Maya Natsume : Wait.... little brat!!!

Maya Natsume : I'm being under-estimated because of this again (broken right arms)...

Maya Natsume : This thing has caught me like this...

Itu sahaja berdasarkan pemahaman aku...

Thank you smile.gif

Kenapa Anime Tenjou Tenge Teruk?! - Bahagian 1.

oleh : iruga nii-san. cool.gif

Tunggu... aku nak tengok anime tu dulu. Skrg ni aku taknak baca dulu manga TT... sebab aku taknak spoil awal2. happy.gif

Hmm... ano... erm... et-toh... minna!!

seperti yg aku janjikan... aku dah pun tengok anime Tenjou Tenge!! Baru episod 1 - 3 je setakat ni. Yg lain tu... kemudian aku tengok dulu.

Naper ramai yg kata kualiti anime dia teruk?Aku tengok ok jer....tengok kualiti animasi buatan Malaysia jer yg buruk.....woops,hehehe.....

Mcm kata monkey.d.luffy... nape korang bleh kata kualiti anime tu teruk? Aku pun tengok... OK jer... lakaran latarbelakang anime tu pun OK gak... nampak skit dia punya art... mcm tengok anime Onegai Twin. Fighting2 pun nampak lebih mantap dgn gabungan 2D/CGI yg ditunjukkan supaya suasana fighting lebih nampak smooth. Masa Nagi lawan Takayanagi... tu la first time aku nampak kehebatan Takayanagi fight... dlm OVA Tenjou Tenge... takde pulak ditunjukkan. Menarik betul babak fighting tadi tu siot!! *teruja*.... ohmy.gif

Komedi bersahaja yg diterapkan dlm anime cukup menghiburkan... walopun sedikit, terhibur gak bila menontonnya. Aku tengok babak komedi bersahaja tu masa Aya suka giler kat Nagi... main kejar2 la pulak... huhuhuh... lebih kurang mcm tengok cite Hanaukyo Maid Tai... asyik kena kejar je. biggrin.gif

Karakter jahat pun nampak lebih hebat... woo... rupanya tu la geng2 Enforcer ye. Maknanya musuh diaorg ni pun bukan calang2 org. Tu pun mungkin disebabkan sekolah diaorg tu terkenal dgn ilmu fighting ngan kuasa dalam (chi / ki). Logik la juga ...kan.

~Yoshhh... tu je setakat ni review aku pasal kualiti anime Tenjou Tenge... lain kali kali aku sambung tengok anime tu... hari ni je, aku dah tengok 5 jenis anime... pedih mata aku tengok monitor lama2.

p/s :

setakat ni... karakter yg aku suka tengok dlm TT... Takayanagi Masataka... mamat tu nampak je skema/cool/tak power... tapi mmg hebat... tahan tumbukan Nagi ngan chopstick...!! Kah... kah... kah... laugh.gif

aku teringin jugak nak tgk citer ni, tapi takut tak besh le plak, fight2 dier ganas cam ninja scroll ke pastu byk bende2 panas ke dalam anime ni??

ANIME

Ganas??? Susah nak buat andaian macam tue kalau kita sembang pasal anime dia.

Dan majoriti peminat manga Tenjou Tenge cakap... anime dia tak best.... however... almost semua orang yang belum pernah baca manga dia... yg aku interview tanya.... cakap anime dia best bagak.... laugh.gif

So... depend pada ko... but... kalo ko suke fighting... perhaps yang nie akan match minda ko...

MANGA

heh... kalau tanya aku... sure aku cakap best.... best bagak... pasal aku suke manga dia... tongue.gif

Paling aku suke yg aku dah state banyak kali... lukisan panel dia.... kemudian... plot dia...

So... my answer... kalau manga.... best....

Cuma masalah terletak pada perkataan 'panas' tue... kalo ko paham maksud aku... tapi kalau tujuan nak enjoy fighting and plot... lupakan soal tue.. afterall... it's just a drawing.. not reality....

OVERALL

Anime dia tak serius macam manga... banyak perubahan... dan benda 'panas' boleh kata langsung takde.... cuma biasa macam anime biasa... so... rate nya Umum...

Manga dia... agak serius... tapi plot menarik... lukisan... agak biasa pada volume 1... tapi semakin improve... dan paling penting... fighting dalam tue... best.... cuma manga sekarang dah lari daripada tema Pertarungan antara kelab sekolah kepada pertarungan lebih serius sampai melibatkan nyawa....

worgh... Iruga post lagi awal dari aku... kohkhoho

*alamak.. double post... tongue.gif harap maaf...

Aku post pun sbb tak sabar-sabar nak bagi komen dan pendapat aku... mungkin teruja sangat kut nak cite kat korang. Post bhg ke-2... pasal "Kenapa Anime Tenjou Tenge Teruk?!" ...nanti aku akan cite pasal plot dan tema penceritaannya pulak... cool.gif

Iruga... daripada post dan rencana ko itu... aku 'assume' ko berpendapat anime ini sebenarnya dirate teruk oleh fan sahaja. Sedangkan pada hakikatnya... anime nya sebenarnya baik...

Hm... masuk akal... memang yang asyik mengatakan anime TenTen teruk... setakat yang aku ambil tahu... hanya fans sahaja.

Kalau tidak silap... reviewers STARZ yang listkan anime Tenjou Tenge sebagai salah satu anime terburuk sendiri adalah fans TenTen.

Mungkin aku patut menilai anime Tenjou Tenge ini dari satu perspektif yang lain... tanpa menilai kewujudan manga nya.

Bagaimana pun Iruga... aku rasa ada juga baiknya ko menilai pula plot 'The Past Arc' sebagai satu siri plot yang berbeza. Dan bandingkan antara Tenjou Tenge 'Present Arc' dengan Past Arc'.

Setakat ini nampaknya komen buruk berkenaan anime hanya aku dan dominant yang setuju. Yang lain nampaknya lebih kepada mengatakan anime ini baik.

Nak tonton semula smile.gif

TENJOU TENGE, ANIME ATAU MANGA?! - Edisi Siasat

oleh : iruga nii-san

Iruga... daripada post dan rencana ko itu... aku 'assume' ko berpendapat anime ini sebenarnya dirate teruk oleh fan sahaja. Sedangkan pada hakikatnya... anime nya sebenarnya baik...

Hmm... mcm tu la pendapat aku...

Aku kalo nak review, tak akan buat perbandingan antara anime ngan manga. Kalo aku nak review pasal manga... manga je. Kalo aku buat review pasal anime... anime je... walaupun kedua-dua media tu adalah karya yg sama. Anime dan Manga adalah media atau karya yg amat berbeza cara penyampaiannya...

cth :

Manganime aku minat - Love Hina oleh Ken Akamatsu

walopun ada skit perbezaan dari segi penceritaan kedua-dua karya tu... aku tetap enjoy dan berpuas hati. Janji tema penyampaian dlm manga dan anime tak tersasar atau menyimpang.

Manganime legenda - Dragonball oleh Akira Toriyama

kedua-dua karya tu mmg aku suka sejak dibangku skolah lagi... tapi anime Dragonball GT... begitu mengecewakan aku. Dragonball GT takde versi manga, still tetap aku kata anime DBGT sux.

Yg ni lak review salah seorang fans Tenjou Tenge...

...manga dia suka baca dan anime pun dia suka tengok :

"Tenjou Tenge is like Ikkitousen another anime with amazingly large breasted female high school students. Expect average amounts of ecchi. Like Ikkitousen, this is another high school martial arts anime. If you liked or hated Ikkitousen, Tenjou Tenge will offer an even greater experience with its unique characters and awesome fighting scenes. I've only watched 9 episodes and so far I enjoyed watching how each character has its own unique fighting style. If you read the manga you won't be disappointed with how the anime turns out so far.

The animation is decent as expected for a recent anime but it's not fantastic. The background music is good, especially when they are about to show some serious action. I enjoyed watching and listening to the opening and ending theme, it definitely sets the mood for the anime. I usually just skip all that stuff but Tenjou Tenge offers a amusing beginning theme. So far Tenjou Tenge is really enjoyable, it's definitely a top priority on my to watch list".

by : Kenta

Perbezaan versi Manga dan Anime

Manga

Ada banyak panel yg. direka, ditulis dan dicipta oleh pereka/pencipta asal. Pengunaan lakaran bergaris dan dipersembahkan dlm warna hitam putih.

Anime

Ditayangkan dlm satu panel je (monitor pc dan tv). Dari segi pembikinan... ramai yg terlibat spt. pengarah, penulis skrip, pereka karakter dll. (biasanya... pencipta asal hanya sbg penasihat je). Ada lagu tema, lagu latarbelakang dan sound FX utk menghidupkan suasana perjalanan cerita dan mengikut mood dlm babak tertentu. Kepelbagaian pandangan sudut yg. dipersembahkan juga menarik perhatian audien utk menonton... cth... mcm tengok filem The Matriks. Dengan adanya teknologi pembikinan animasi yg lebih baik spt. teknologi 2D/CGi ngan 3D/CGi turut mempamerkan satu persembahan yg. unik dan mantap.

Persamaan Manga dan Anime : Hanya dari segi tema penceritaan dan watak2 antagonis dan protagonis tetap ada dan wajib ada.

Kalau tidak silap... reviewers STARZ yang listkan anime Tenjou Tenge sebagai salah satu anime terburuk sendiri adalah fans TenTen.

Sebenarnya... review yg ditulis oleh penulis STARZ ada sedikit tak kena ataupun pincang skit... lebih2 lagi review artikel pasal 10 anime terburuk. Anime yg menarik perhatian aku dlm list tu... anime Tenjou Tenge!! Aku mengandaikan penulis tu dah buat perbandingan antara manga dgn anime TT. Sbg seorang penulis artikel... kalo kita membincangkan pasal anime... penulis mesti memfokuskan artikel pada anime je dan bukannya perbandingan ngan manga. Manga dan Anime tak sama cara pembikinannya. Lagipun dlm artikel penulis tu, ada skit keraguan dari segi review dia... dan aku pun pelik... mana dia dapat info mcm tu pun aku tak tau. Sebab tu aku pernah tanya soalan tu kat fans TT dlm topik : Anime Preview N Review.

Setakat ni... Majalah STARZ kalo buat review mmg aku taknak ambik kisah artikel yg diaorg nak tulis, sbb ada je yg tak kena... tapi kalau sinopsis anime baru, mmg aku suka ambik tau... artikel pasal asal-usul anime pun menarik minat aku utk membacanya.

Bagaimana pun Iruga... aku rasa ada juga baiknya ko menilai pula plot 'The Past Arc' sebagai satu siri plot yang berbeza. Dan bandingkan antara Tenjou Tenge  'Present Arc' dengan Past Arc'.

Ya... perancangan aku mmg fokus kat situ... sbb rata-rata peminat/fans kata tang kat situ agak mengecewakan... aku tak tau lagi... tunggu je lepas aku dah tengok semua siri Tenjou Tenge.

Kesimpulan :

Kedua-dua media hiburan iaitu manga dan anime ada keistimewaannya tersendiri. Terpulang kpd peminat utk menilai kelebihan dan kekurangan yg dikenal pasti tu. Well... aku tetap ngan pendirian aku "manga is manga" dan "anime is anime". So... aku tak bandingkan kedua-duanya... sbb begitulah caranya industri komik dan animasi kat Jepun. biggrin.gif

.

Edited by Iruga Nii-San

well... aku kata versi anime dia bagus... sebab... aku start minat Tenjou Tenge melalui anime la... bukan komiknya.

For your information... aku mula sekali jumpa perkataan Tenjou Tenge dalam majalah STARZ isu 8. Dia ceita pasal anime dia... terus menarik perhatian aku.... kebetulan Dominant Star yang time tue dah memang minat giler dengan Tenjou Tenge.... ada beli anime versi VCD.... aku pun pinjam la.... dan layan sampai habis.... episode 24.

Dan sepanjang masa tue... even sepanjang waktu Past Arc sekalipun.... aku tetap enjoy. Macam mana Shin Natsume boleh mati... macam mana Mitsuomi boleh jadi jahat (sebenarnya tak jahat... cuma ideologi dia problem sikit...) macam mana Maya Natsume dari seorang gadis yg suka carik pasal.... bermasalah dan suka buat kacau... berubah jadik seorang yang cool dan sentiasa tenang. Kalau takde Past Arc... semua tue takde....

Hanya selepas aku tengok episode last anime Tenjou Tenge... barula... atas desakan diri yang nak sangat tahu ending dia macam mana... aku belasah carik manga dia.... download volume 8. Entah macammana... memang kena... volume 8 la sambungan dari tv series dia tue.... dan dari situ la baru aku kenal manga dia. Dan baru la aku tahu... Tenjou Tenge tak habis lagi rupanya... ingatkan habis dah... tongue.gif

So... memandangkan aku bermula dengan anime... aku tak terikat dengan manga nya.... aku pon hanya start baca semula volume 1 selepas beberapa lama tamat isu latest Tenjou Tenge... kohkohkho laugh.gif

pergh... sekali kena kat aku... ko nie crimson... isk...

Memang la... anime tue sebenarnya best... cuma jadik problem di plot past arc... itu sahaja.... dan untuk pengetahuan... plot past arc la plot ter best dalam manga... camner leh jadik huduh dalam anime...

Apa komen ko Iruga??? Pasal Past Arc.....

=====================================

Baru aku faham apa yang terjadi.... so... selama ini semua ketua-ketua Red Feathers and White Feathers dihapuskan secara senyap oleh Souhaku la???? Dan dimulai dengan bapa Maya.... Kaima Natsume.

But... seingat aku... Kaima and Miya Natsume mati kena tetak dengan Shin lepas Shin pegang Reiki.... dan Ryuugan dia opened.... how come Souhaku plak yg buat??? Dah terang-terang Shin yang tetak kepala mak dengan bapak dia... dan lepas tue vow untuk lindungi Maya sampai bila-bila......

Dan pasal mak Nagi... Makiko.... rupanya semua masalah Makiko asalnya dari Souhaku la huh.gif

Souhaku potong tangan Makiko.... Souhaku juga yang ambil mata kiri Makiko.... untuk apa???? biol aku... yg makiko nie pon satu... budus sangat nak jadi bini Souhaku tue naper???? Tapi dia ada state yang Makiko juga kena feed dengan meat.

Maknanya selama nie yang Nagi kena feed dengan meat tue... ada kemungkinan la Nagi pon kena amik juga mata dia yek???

Atau maybe Aya jadi mangsa Souhaku.... sebab... Dragon yg Souhaku tak dapat lagi hanya Dragon's Eye.... Ryugan.

pergh... sekali kena kat aku... ko nie crimson... isk...

Memang la... anime tue sebenarnya best... cuma jadik problem di plot past arc... itu sahaja.... dan untuk pengetahuan... plot past arc la plot ter best dalam manga... camner leh jadik huduh dalam anime...

Iya.... setuju... smile.gif

Baru aku faham apa yang terjadi.... so... selama ini semua ketua-ketua Red Feathers and White Feathers dihapuskan secara senyap oleh Souhaku la???? Dan dimulai dengan bapa Maya.... Kaima Natsume.

Hm... nampaknya betullah itu.

But... seingat aku... Kaima and Miya Natsume mati kena tetak dengan Shin lepas Shin pegang Reiki.... dan Ryuugan dia opened.... how come Souhaku plak yg buat??? Dah terang-terang Shin yang tetak kepala mak dengan bapak dia... dan lepas tue vow untuk lindungi Maya sampai bila-bila......

Setakat ini kita masih tidak tahu apa keupayaan 8th Dragon Gates Souhaku. Mungkin dia ada keupayaan untuk kawal orang dalam sedar macam apa yang dibuat keatas Mawari Madoka. Jadi... tak mustahil dia mengawal Maya yang ketika itu masih kecil lagi... panjat bumbung... jumpa Shin... dan beri Shin pegang pedang itu.

Dan pasal mak Nagi... Makiko.... rupanya semua masalah Makiko asalnya dari Souhaku la huh.gif

Nampaknya begitulah...

Souhaku potong tangan Makiko.... Souhaku juga yang ambil mata kiri  Makiko.... untuk apa???? biol aku... yg makiko nie pon satu... budus sangat nak jadi bini Souhaku tue naper???? Tapi dia ada state yang Makiko juga kena feed dengan meat.

Maknanya selama nie yang Nagi kena feed dengan meat tue... ada kemungkinan la Nagi pon kena amik juga mata dia yek???

Atau maybe Aya jadi mangsa Souhaku.... sebab... Dragon yg Souhaku tak dapat lagi hanya Dragon's Eye.... Ryugan.

Makiko jadi isteri Souhaku sebab pengarang cerita itu nak buat macam itu... laugh.gif

Ok... jangan marah.

=================================

Apa yang berlaku... ramai nampak sebagai sejarah berulang kembali daripada Past Arc... banyak perkara Present sama dengan Past. Cuma ambil watak tertentu dan tukar.

Niat Souhaku dan Dougen juga nampaknya sama. Dougen mahu Mitsuomi jadi pahlawan hebat (dia sahaja faham maksudnya). Souhaku pula mahu... Nagi jadi pahlawan hebat (juga hanya Souhaku faham apa maksudnya... dan tujuan dia tak berhenti disitu)

Ikut apa yang aku faham... memang Souhaku tiada lagi Dragon's Eye... sebab itu dia ambil mata Makiko. Tapi... rasanya dia tak perlukan orang yang betul-betul ada kuasa itu untuk serap Dragon's Eye... maknanya... yang akan jadi mangsa bukan Aya tetapi Maya.

Sebab... berdasarkan apa yang dapat diperhatikan... Souhaku mungkin boleh mendapatkan Dragon's Eye hanya dengan menggunakan seseorang berdarah keluarga Natsume. Maksud aku... mungkin. Lagi pun... Aya tiada disitu. Sedangkan... Souhaku nak memulakan rancangan dia ketika itu juga nampaknya... jadi... orang berdarah Natsume yang ada distu ketika itu hanya Maya.

Ikut apa yang aku fahamlah... maaflah kalau kompleks. happy.gif

Edited by Kai Kiske

Apa yang berlaku... ramai nampak sebagai sejarah berulang kembali daripada Past Arc... banyak perkara Present sama dengan Past. Cuma ambil watak tertentu dan tukar.

Niat Souhaku dan Dougen juga nampaknya sama. Dougen mahu Mitsuomi jadi pahlawan hebat (dia sahaja faham maksudnya). Souhaku pula mahu... Nagi jadi pahlawan hebat (juga hanya Souhaku faham apa maksudnya... dan tujuan dia tak berhenti disitu)

Ikut apa yang aku faham... memang Souhaku tiada lagi Dragon's Eye... sebab itu dia ambil mata Makiko. Tapi... rasanya dia tak perlukan orang yang betul-betul ada kuasa itu untuk serap Dragon's Eye... maknanya... yang akan jadi mangsa bukan Aya tetapi Maya.

Sebab... berdasarkan apa yang dapat diperhatikan... Souhaku mungkin boleh mendapatkan Dragon's Eye hanya dengan menggunakan seseorang berdarah keluarga Natsume. Maksud aku... mungkin. Lagi pun... Aya tiada disitu. Sedangkan... Souhaku nak memulakan rancangan dia ketika itu juga nampaknya... jadi... orang berdarah Natsume yang ada distu ketika itu hanya Maya.

Ikut apa yang aku fahamlah... maaflah kalau kompleks. happy.gif

Wuhuuu.... !!!!!!!

Beyond daya pemikiran aku dah perkara ni.... kohkohkohohoh

Why... let see.... pasal Past Arc ngan Present Arc sama... aku dah perasan lama dah tue... tak caya... ganti watak :

Dougen = Souhaku

Mitsuomi = Nagi

Aya = Maya

Shinn = Mitsuomi

Maya = ??? (maybe Mana)

Past Arc

- Dougen menggunakan Shinn untuk menjadikan Mitsuomi kuat.

Present Arc

Souhaku menggunakan Mitsuomi dalam rancangan dia meng'feed' Nagi.

Ada beberapa lagi... aku tension sikit... baru balik kerja... so malas... tongue.gif

=================

Tapi aku tak paham langsung pasal apa yg ko cakap Kai.... let see.... ko cakap kalau Souhaku nak Ryuugan... dengan Maya pon dia boleh??? Masalahnya... dia hanya boleh berjaya mendapatkan Ryuugan... kalau user Ryuugan menggunakan kuasa itu ke atas user Dragon Fist... masalahnya... Ryuugan bukan kuasa serangan... so.. camner nak guna kat Dragon Fist Nagi.....

=================

But then again... camner Tetsuhito boleh ada kuasa Dragon Gates berlonggok???? Dia ada Dragon Fist gak eh???

Cool OK huh.gif No Offense huh.gif © 2004 - 2005

semua rencana panjang-panjang... semua penin kepala baca.

huh.gif Banyak sangat teori.... pening saya baca.

-------------------------------------------

Apa pon... team 'F' tetap pujaan dihati.

Abang Kai... kasik la lagi info pasal 'F'.

Lepas itu...Red feathers ngan White feathers yg sentiasa memeningkan...

umu???

F lagi??? Apekebenda yg best sangat pasal F nie???

owh~.... ko minat pasal nama ko start huruf F kan????

tapi pasal Red feathers ngan white feathers tue.... aku pon penin.... asyik ada artikel pasal feathers tue berlawan zaman dulu-dulu... kat Jepun... tapi aku tak paham la... diorang lawan sapa???? 100 years war tue apa???

Cool OK happy.gif No Offense happy.gif © 2004 - 2005

hahahah... aku blum tengok lagi episod 4 dan seterusnya... anime aku tu dah kebas org tanpa izin... ni la susah kalo ada ramai sangat peminat tenjou tenge ni... ish dry.gif

Kan dah diterangkan...

Makiko juga ada Dragon Fist.

Dia jadi macam nagi juga.... di'feed' dengan 'meat' oleh Souhaku untuk absorb kuasa orang lain. Bezanya... dia buat dengan rela hati.... sementara Nagi dipaksa oleh Souhaku menggunakan khidmat Inue dengan Dragon's Roar dia....

Lepas itu... Makiko pindahkan kesemua Dragon itu dalam badan Tetsuhito.... itulah sebab kenapa badan Tetsuhito boleh buka semua Dragon's Gate sekaligus.... lebih kurang macam Souichirou Nagi dalam OVA semasa dia lawan Mitsuomi Takayanagi.... alahai... macam mana Nagi boleh buka gate sedangkan dia belum absorb power orang lain lagi.

Tak logik betul OVA ini. Walaupun cerita ini memang tak logik pun... tongue.gif

*Pasal 'F'... nantilah. Sibuk... tengah kerja.