Jump to content
Sign in to follow this  
wfce

Cara Install Linux

Recommended Posts

Hari tu saya dah download freebsd. Dengan senang hati burn cd, lepas tu install.

Punyalah bangang pemasangan tu. Naik pening kepala dibuatnya.

Dan satu lagi yang tak boleh dilupakan ialah, harddisk saya dah bersih langsung tiada data sedikitpun.

Entah bila pulak aku format. Budoh betul.

Data2 penting semua sudah hilang.

Saya nak mencuba beberapa jenis os seperti freebds linus dsb. Cuma nak install tu tak semudah windows.

Ada tak cara senang. Oh ya sebelum install freebsd hari tu dah confident baca cara installation, tapi bahagian yang aku tak faham tu aku tinggalkan aje.

Dan satu lagi yang tak boleh dilupakan ialah, harddisk saya dah bersih langsung tiada data sedikitpun.

kalau tak silap saya, kalau hard disk tu kosong, awak ada pilih hard disk tu untuk freebsd masa installation. jadi, data2 yg tersimpan dlm tu sblm ini akan hilang semuanya.....

*kalau silap tolong betulkan. saya baru je berjinak2 dgn linux ni....

Hari tu saya dah download freebsd. Dengan senang hati burn cd, lepas tu install.

Punyalah bangang pemasangan tu. Naik pening kepala dibuatnya.

kenapa bunyinya kat sini mcm menyalahkan OS tu pulak? "jangan salahkan lantai bergoyang kalau tak tahu menari" - ni cikgu aku pernah cakap. kalau tak berapa pasti, kenapa tak kumpul sebanyak mungkin maklumat sebelum install tu kat hard disk? aku pun ader gak FreeBSD tapi aku belum cukup maklumat nak install kat hard disk. aku plan nak step by step dari linux paling simple sampai ke *BSD ni. kalau ader problem try ke mybsd.org.my. otai byk kat sana.

Saya nak mencuba beberapa jenis os seperti freebds linus dsb. Cuma nak install tu tak semudah windows.

nothing venture nothing gain... tongue.gif

Ada tak cara senang. Oh ya sebelum install freebsd hari tu dah confident baca cara installation, tapi bahagian yang aku tak faham tu aku tinggalkan aje.

mungkin part yg ditinggalkan tu part penting? partitioning atau formatting? rolleyes.gif nak cara senang? suruh kawan yg dah biasa ngan BSD install pastu teliti apa yg dia buat. itu pun tak sesenang mana...

hahahahahaha abiss.... nak cari apa yg ada dlm m$ tuh dlm linux mana nak ade.. (kenapa laa org pikir camtuh?) dah2 balik pade topik.. aku nak nolong pun tak reti *masih hijau

tah nih topic ke saja nak flame?

payah apa upah je kitaorang tolong install.. kitaorang kaya.. ko takyah pening2 kepala.. maklumle pakai linux dan BSD nih kan "para penggodam" LA KAN? KOOL BEB wqehehehe

maklumle pakai linux dan BSD nih kan "para penggodam" LA KAN? KOOL BEB wqehehehe

keh keh keh keh.. . ph34r.gif

sama cam aku

lpas install trus jadi bodo jerk

giler tul

aku dah try 5 kali seumur hidup aku

raser cam nak give up jerr

seingat aku lah .. masa aku install dulu .freeBSD 5. aku setting balik Xwindow dia.. tak macam fedora .. terus siap siap jadik desktop..

pendek kata .. byk bende la kene setting sebelum jadik x windows.. ada GUI .. masa tu .. aku dapat buat tapi kaler monitor aku jadi merah ( driver tak betul kut ) ..masa tu pakai KDE

Heheh.. sape penah install linux gentoo?? aku install tu amik masa nak dekat sehari tak termasuk X atau GUI.. Install Xorg dan kde lak sehari.. pastu mula2 aku install ada silap sikit dan tak menjadi.. Kali kedua aku install gentoo aku baru menjadi.. so total termasuk X mengambil masa lebih kurang 3 hari tongue.gif

Akhirnya tersangat2 berpuashati dan terus jatuh cintan dgn gentoo smile.gif

Jadi kepada yang tak berjaya nak install BSD ker ape ker banyak2kan mencuba.. jgn sekali2 give up.. Apalah hidup tanpa cabaran ye tak??

bagus gak cam tu.. walaupun amik masa yang lama .. sekurang kurangnye.. tapi kite tahu setting dia cam mana ..

tak macam bill$ nye product .. next=> next ... siap.. tak mencabar langsung..

bagus gak cam tu.. walaupun amik masa yang lama .. sekurang kurangnye.. tapi kite tahu setting dia cam mana ..

tak macam bill$ nye product .. next=> next ... siap.. tak mencabar langsung..

utk pengguna biasa memang la tak mencabar.. utk pengguna yg suka menggodam ada jugak cabarannya.. contohnya buat cd setup sendiri http://unattended.msfn.org/

bese la. sume nak promote camne dierang install linux betapa susahnye install linux/bsd.

(freebsd)aku rase pon kena la bgtau ape yg ko tak paham. part mane yg sangkut. kanke handbook tu ade numbering so chapter mane sangkut jgn main tinggal je kalo leh print je handbook tuh. so bg la detail sket. tetiba je nak ngutuk tak tentu pasal.

(linux)byk distro nak senang pakai mandrake ke suse ke fedora ke. kalau nak safe pakai le live cd. kalau safe lagi pakai www.vmware.com.

btw www.google.com adalah kawan baik anda.

bese la. sume nak promote camne dierang install linux betapa susahnye install linux/bsd.

(freebsd)aku rase pon kena la bgtau ape yg ko tak paham. part mane yg sangkut. kanke handbook tu ade numbering so chapter mane sangkut jgn main tinggal je kalo leh print je handbook tuh. so bg la detail sket. tetiba je nak ngutuk tak tentu pasal.

(linux)byk distro nak senang pakai mandrake ke suse ke fedora ke. kalau nak safe pakai le live cd. kalau safe lagi pakai www.vmware.com.

btw www.google.com adalah kawan baik anda.

live cd ? maksod alinatsya ? ohmy.gif

Camni la.......

Patutnya tajuk thread ni ialah: Cara Install FreeBSD, Susah bangat......sebab freebsd bukan linux....dia orang sepupu jer.... tongue.gif

Kalo payah sangat...ko download freesbie......livecd freebsd.

Guna installer freesbie dan install ke hdd.......trus ko dapat freebsd dalam hdd dgn desktop sekali.

Kalo tak silap aku dia guna XFCE4.

http://www.freesbie.org/