Jump to content
Sign in to follow this  
tabah

Stop Kerja Dan Bisnes Online

Recommended Posts

Assalamaulaikum...

Ada ker member2 kat sini berhenti kerja makan gaji dan start buat bisnes online utk tampung keluarga. Boleh kongsi experiance & guide line macamana nak survive selepas berhenti kerja. :155:

[quote name='tabah' timestamp='1347413550' post='1084493']
Assalamaulaikum...

Ada ker member2 kat sini berhenti kerja makan gaji dan start buat bisnes online utk tampung keluarga. Boleh kongsi experiance & guide line macamana nak survive selepas berhenti kerja. :155:
[/quote]

pelik pertanyaan nih.. setahu aku laa kan semua orang yang buat busines internet nih tak berhenti kerja baru buat bisnes internet... tapi sambil berkerja mereka buat bisnes diinternet.. bila dah kukuh income baru mereka berhenti kerja.. jadi tiada persoalan macam mana nak survive lepas berhenti kerja.... mereka terus buat duit dari rumah.....

kalau nak berhenti kerja baru nak cuba2 berbisnes... elok laa ada tabungan kecemasan untuk 3tahun... contoh kalau hutang rumah + kereta + belanja susu anak + pampers + bil utility + belanja makan sebulan utk 1 family + maintenance kereta + insurans + dll = 6000 sebulan... jadi 6000 x 36bulan...= 216000 kena ada dalam akaun sebelum berhenti kerja... ini guna untuk survive

***belum termasuk modal nak mula berniaga itu tabungan yang lain.... ini hanyalah pendapat dari saya...

kalau dari penasihat kewangan mungkin mereka akan suggest kan tabung kecemasan dalam gaji anda utk 3thn atau 5thn.. cth gaji sebulan RM8000 X 36bulan (3thn) = RM288000 ini perlu ada dalam tabung kecemasan tak kira anda berhenti kerja atau tidak...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1347500870' post='1084519']
pelik pertanyaan nih.. setahu aku laa kan semua orang yang buat busines internet nih tak berhenti kerja baru buat bisnes internet... tapi sambil berkerja mereka buat bisnes diinternet.. bila dah kukuh income baru mereka berhenti kerja.. jadi tiada persoalan macam mana nak survive lepas berhenti kerja.... mereka terus buat duit dari rumah.....

kalau nak berhenti kerja baru nak cuba2 berbisnes... elok laa ada tabungan kecemasan untuk 3tahun... contoh kalau hutang rumah + kereta + belanja susu anak + pampers + bil utility + belanja makan sebulan utk 1 family + maintenance kereta + insurans + dll = 6000 sebulan... jadi 6000 x 36bulan...= 216000 kena ada dalam akaun sebelum berhenti kerja... ini guna untuk survive

***belum termasuk modal nak mula berniaga itu tabungan yang lain.... ini hanyalah pendapat dari saya...

kalau dari penasihat kewangan mungkin mereka akan suggest kan tabung kecemasan dalam gaji anda utk 3thn atau 5thn.. cth gaji sebulan RM8000 X 36bulan (3thn) = RM288000 ini perlu ada dalam tabung kecemasan tak kira anda berhenti kerja atau tidak...
[/quote]

oh tq respond kat atas..

kedua2 hujah di atas amat bernas..base on bisnes online yg awak ceburi sekarang, bila agaknya awak akan berhenti kerja???

Perlu ke sampai berhenti kerja? Pada pendapat ku la kan, selagi tak megangu kerja tu tak perlu la sampai berhenti. Lain la kalau biz yang kita buat tu boleh generate income 3x - 5x lbh dari kerja kita tu boleh la fikir untuk berenti kerja. Pendapat ku je la..

[quote name='M3ntary™' timestamp='1347609995' post='1084540']
Perlu ke sampai berhenti kerja? Pada pendapat ku la kan, selagi tak megangu kerja tu tak perlu la sampai berhenti. Lain la kalau biz yang kita buat tu boleh generate income 3x - 5x lbh dari kerja kita tu boleh la fikir untuk berenti kerja. Pendapat ku je la..
[/quote]

[center]oh mg x logik la yer sampai stop kija dan bukak online melulu camtu...betul2 pendapat M3ntary™ & akuccputsedut. So mungkin tajuknya akan menjadi [b]PENGALAMAN SBG PENGUSAHA BISNESS ON[/b][b]LINE[/b][/center]

Boleh ker share pengalaman korang semua kat sini.??sebagai panduan utk yg baru nak menceburinya Edited by tabah

[quote name='tabah' timestamp='1347653976' post='1084553']

[center]oh mg x logik la yer sampai stop kija dan bukak online melulu camtu...betul2 pendapat M3ntary™ & akuccputsedut. So mungkin tajuknya akan menjadi [b]PENGALAMAN SBG PENGUSAHA BISNESS ON[/b][b]LINE[/b][/center]

Boleh ker share pengalaman korang semua kat sini.??sebagai panduan utk yg baru nak menceburinya
[/quote]
pada aku, benda ni 'logik' sebab aku pun tengah memikirkan benda yang sama :)

cuma kena pertimbangkan beberapa perkara spt yg disebut di atas mcm tabung kecemasan dsb. itupun, bergantung juga kepada bisnes online yg mcm mana. anggaran kasar pendapatan sebulan macam mana. kalau en tabah boleh terangkan lebih lanjut ciri perniagaan, produk jualan, mungkin lebih jelas sama ada patut berhenti ataupun tidak. Edited by DarkWan

ada gak nak berenti kerja cam saya..tahniah2
dah letih kerja makan gaji ..mmg tabung kecemasan yg menghantui sbb gaji x seberepa...

saya lebih suka ceburi bidang pendidikan & produk jualan mungkin jawapan kepada kerja sekolah

Mmng btl apa yg korang cakap. At least mmng kita penuhi dulu atau membuat penambaikkan kekurangan yang ada bila kita berenti kerja, sbagai contoh tbung kecemasan & pmbagunan kerjaya. Macam kerja kt sekarang ni, betul ke dah memang xada peluang untuk kita tingkatkan lagi tahap kita dalam 3-5 thun akan datang? Kalau msh ada pluang untuk meningkatkan lg kerja kita, knapa kita perlu berenti? Masih ada lagi persoalan yg perlu kita jawab sebelum kita bt kerputusan untuk berenti kerja.

saya dah mmg x der peluang untuk kita tingkatkan lagi tahap kita dalam 3-5 thun akan datang. kecuali saya lompat ke tempat lain,..maslahnya saya akan jadi junior kat tempat baru

aku pulak, tgh study satu bisness nih,. bukan la bisness online tapi ada telepon, ada internet, ada contact mmg leh buat duit. hutang kereta habis baya next year, aku cadang nak buat bisness nih part time dulu. dah buleh rolling utk 5,6, bulan punya overhead baru berhenti kerja

[quote name='snipersnake' timestamp='1348041597' post='1084664']
aku pulak, tgh study satu bisness nih,. bukan la bisness online tapi ada telepon, ada internet, ada contact mmg leh buat duit. hutang kereta habis baya next year, aku cadang nak buat bisness nih part time dulu. dah buleh rolling utk 5,6, bulan punya overhead baru berhenti kerja
[/quote]

wah,..tahniah2..kete pun dah nak solve....
merangkak2 gak ke dulu??