Jump to content
lyza

Stpm Merugikan?

Recommended Posts

sokong C-FU

STPM laku kt U sluruh dunia..oxford?cambridge?..

matriks?hmm.. U kt m'sia laku laaa..kalu tnjuk sijil matriks kt oxford?gelak2 regisrar tu walaupun score 4 flat..

hehehe

sblum tunjuk kat oxford, let me laugh first

hehehehehahahahahahhuhuhuhuhihihii

don't waste ur time n money

we got many top scorers in stpm

we can choose either one but sorry we can't accept this "qualification">referring to matric

fuyo sungguh bernas! die cakap noktah je kite terus dah takleh nak lawan <_<

STPM TIDAK MERUGIKAN, NOKTAH..... -_-

Kesimpulan yang merungkai seribu pertanyaan .. :lol:

ok la tu....itu pendapat dia...mesti dia ada penjelasan ngan post dia tu....phoenix, apa yang kau nak bagitau sebenarnya? kau kena huraikan apa yang dimaksudkan tidak merugikan dan kenapa tidak rugi.....nanti orang lain tak faham....

tipu

aku cuma buat penyataan tu lepas baca post yang lalu. dari apa yang aku paham la kan, stpm ni bukan nya merugikan mana2 pelajar. xkisah la ambil diploma or matrik ka semua bergantung kepada usaha dan skill pelajar itu sendiri... dengan lulusan stpm, mereka juga bole melanjutkan pelajaran ke peringkat lebih tinggi, sama juga dengan lulusan yang lain. dari segi pekerjaan, mereka juga boleh memohon pekerjaan yang setraf dengan pelajar lulusan diploma. Ya memang x dinafikan pendedahan & pelajaran x sama, apa2 pun semua terletak pada setiap individu itu sendiri. para guru/pensyarah akan sampaikan apa yang sepatutnya, terpulang kepada individu itu sama ada nak tambahkan lagi atau sekadar cukup apa yang diberi oleh guru/pensyarah, lebih malang lagi yang langsung xpeduli apa yang diberi. kenapa mesti salahkan STPM merugikan masa/tenaga pelajar?? sedangkan ada orang yang boleh berjaya dengan laluan stpm, kenapa tidak orang lain?

sekadar pandangan aku, lain org lain pandangan.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

aah geng yang ada "Phoenix" dalam username mereka memang begitu... y.o.s

merek memang begitu? begitu yang bagaimana ? boleh bagi penjelasan ???

SALAM~~

ermm..aku skang form 6..amik biology.. tapi masih dalam persimpangan;nak teruskan ke nak kuar??? susah?? ntah la..aku pun tak tau..stakat ni ok-ok je lah.. yalah sorang je melayu.. sok-sok..tak tau le lak.. tapi ape yg diorang ckp susah sgt r???????? <_< buat aku takut je. dah le matrix xmo amik aku..(aku pun xtau knape,spm aku 6a,koku aku 9.5) :angry: lah ni dapat lak diploma sains uitm..walaupun 3 thn tp leh menjurus ke medic.. stpm kalo x dpt 4 flat,mimpilah nak jd doktor.. tapi dip pun kena 4 flat gak...huhuhhu.. aku kepeningan!!!! asallah x dpt matrix...... :unsure:

1.sape leh bagitau pros and cons....antara dip.sains and stpm?????????? :wacko:

2.ade sesaper yg dah abis dip.sains pastu masuk medic kat sini???????? :blink:

hehe..tu sajer..

sekian.

wassalam! =p

kawai_dEEdoT

i'm just like u. but now already 3/4 perjalanan in form 6

when i was rejected to do m3k, i only pay attention to form 6

n u r lucky bcoz u still get an offer from ipta, me? rayuan pun x dpt.

thank God la x dpt, if dapat my father 4sure will force me to go

mmg susah nak dpt mdic, 4 flat tau tapi x mustahil to get it

same la with dip. sains

if i were u, i'll b taking form 6

from wut i heard, stpm n m3k studnts are given priority to enter ipta

biology stpm, is very interesting la.

especially volume 1. heheh

its not a problem just bcause u r the only malay in ur class

4 me it will benefit u

Edited by misu akira

em stpm ni bagus sebenrnya.kenala rajin belajar.Alhamdulillah dapat UKM kos pendidikan.memang susah pun tapi kalau kite rajin usaha,pasti boleh.InsyaAllah

kawai_dEEdoT

i'm just like u. but now already 3/4 perjalanan in form 6

when i was rejected to do m3k, i only pay attention to form 6

n u r lucky bcoz u still get an offer from ipta, me? rayuan pun x dpt.

thank God la x dpt, if dapat my father 4sure will force me to go

mmg susah nak dpt mdic, 4 flat tau tapi x mustahil to get it

same la with dip. sains

if i were u, i'll b taking form 6

from wut i heard, stpm n m3k studnts are given priority to enter ipta

biology stpm, is very interesting la.

especially volume 1. heheh

its not a problem just bcause u r the only malay in ur class

4 me it will benefit u

yalorr...now i decided to stay here..hehehehe.. =p

thanks!! :lol::lol:

salam...ak ni peggune baru kt sini..

klo ade slah n silap..sori la ek..

juz nk tny kt ex stpm n org yg mkan gram dlu dari aku

sb ak pon amek stpm gak..so..exam stpm ak 2008 lor...

subjek ak amek--

PA

Sejarah

Bm

Kesusasteraan Melayu

Muet

Klo msuk U nt..ape coz yg ak leh ame?

Klo ade ape2 yg penting..bgtw le..

salam...ak ni peggune baru kt sini..

klo ade slah n silap..sori la ek..

juz nk tny kt ex stpm n org yg mkan gram dlu dari aku

sb ak pon amek stpm gak..so..exam stpm ak 2008 lor...

subjek ak amek--

PA

Sejarah

Bm

Kesusasteraan Melayu

Muet

Klo msuk U nt..ape coz yg ak leh ame?

Klo ade ape2 yg penting..bgtw le..

adik aku amik subjek lebih kurang mcm ko,time stpm..sekarang dia studi degree bahasa melayu(komunikasi) di UiTM shah alam. Bunyi je mcm belajar bahasa melayu 100%,tapi subjek 50-50 BM dan BI..so susah gak course ni...

aku pun penah amik stpm sains fizik..tapi result terkantoi skit..so aku patah blik ke diploma..pendapat aku,kalau dapat diploma yg diminati,baik amik diploma..

adik aku amik subjek lebih kurang mcm ko,time stpm..sekarang dia studi degree bahasa melayu(komunikasi) di UiTM shah alam. Bunyi je mcm belajar bahasa melayu 100%,tapi subjek 50-50 BM dan BI..so susah gak course ni...

aku pun penah amik stpm sains fizik..tapi result terkantoi skit..so aku patah blik ke diploma..pendapat aku,kalau dapat diploma yg diminati,baik amik diploma..

oh..g2...ok2..thx sb share info dgn ak :lol:

salam kengkawan..ak bakal amik stpm utk 2008...

ape yg merungsingkan ak skang..ak mcam da x yakin dgn f6 sb rmai mber ak dpt 2nd intake uitm...so..tinggal brape kerat je ak ngan mber kt f6...

ak rsau le...

salam kengkawan..ak bakal amik stpm utk 2008...

ape yg merungsingkan ak skang..ak mcam da x yakin dgn f6 sb rmai mber ak dpt 2nd intake uitm...so..tinggal brape kerat je ak ngan mber kt f6...

ak rsau le...

actually ko leh start analisis prestasi ko sepanjang ko berada di lower 6..tengok result ujian2 ko..masa aku form6,aku just amik form6 di sekolah yg sama time form1-5...

so,aku masih terikut2 dengan keadaan dan budaya form5..aku tengok,kawan2 form6 aku dari sekolah lain,kebanyakannya bersemangat studi..mungkin sebab suasana sekolah yg baru&fresh..dan mula2 form6,ada 11kawan aku,pastu sorang demi sorang kuar,just tinggal aku dan sorang lagi kawan aku..mmg pening gak time tu..at least ko bernasib baik coz sedar awal..ada lagi setahun utk ko memperbaiki segala kelemahan yg ada dlm diri ko..kalau berusaha sungguh2,aku rasa ko leh lepas stpm...

Edited by zul_pfs

actually ko leh start analisis prestasi ko sepanjang ko berada di lower 6..tengok result ujian2 ko..masa aku form6,aku just amik form6 di sekolah yg sama time form1-5...

so,aku masih terikut2 dengan keadaan dan budaya form5..aku tengok,kawan2 form6 aku dari sekolah lain,kebanyakannya bersemangat studi..mungkin sebab suasana sekolah yg baru&fresh..dan mula2 form6,ada 11kawan aku,pastu sorang demi sorang kuar,just tinggal aku dan sorang lagi kawan aku..mmg pening gak time tu..at least ko bernasib baik coz sedar awal..ada lagi setahun utk ko memperbaiki segala kelemahan yg ada dlm diri ko..kalau berusaha sungguh2,aku rasa ko leh lepas stpm...

yela kan..dari f1-f5 skol same..mber pon da rapat..tbe2 ade yg da blah jauh2...dpt mber baru..tbe2 da blah jauh..sdey gak..hope mase yg ade..leh ak mpbaiki diri aku..hehe

yela kan..dari f1-f5 skol same..mber pon da rapat..tbe2 ade yg da blah jauh2...dpt mber baru..tbe2 da blah jauh..sdey gak..hope mase yg ade..leh ak mpbaiki diri aku..hehe

sekarang ni,ko beli 4 fail,setiap fail label subjek yg ko amik.buat latihan dlm A4,kepilkan dlm fail.baru ko leh tengok banyak mana latihan yg ko wat..sekarang ni,ko dah patut ada soalan2 past year stpm..ko kuatkan semangat untuk satu tahun(2008)..amik stpm dengan azam nak masuk degree..aku dah penah kantoi dlm stpm,so aku belajar dari 'kekantoian' itu..aku bertekad amik diploma..sekarang aku dah sem5 diploma..alhamdulillah result tiap2 sem memberangsangkn..

sekarang ni,ko beli 4 fail,setiap fail label subjek yg ko amik.buat latihan dlm A4,kepilkan dlm fail.baru ko leh tengok banyak mana latihan yg ko wat..sekarang ni,ko dah patut ada soalan2 past year stpm..ko kuatkan semangat untuk satu tahun(2008)..amik stpm dengan azam nak masuk degree..aku dah penah kantoi dlm stpm,so aku belajar dari 'kekantoian' itu..aku bertekad amik diploma..sekarang aku dah sem5 diploma..alhamdulillah result tiap2 sem memberangsangkn..

alamak..ni yg ak rsau klo kantoi ni.. :blush:

mst le ak ade azam maw ke degree...hehe

ok la 2 korang ader mmber gak..

kelas aku ader 5 org jer...haha...

sume pengawas,aku je xpengawas..

ble rehat je,aku sorang2 jer..wat pape pun aku sorang jer..

sob2..sob2..sob2..

taun 2008 aku rase form6 skola aku lingkup laaa...

konpom..hahaha..

sbb tiap2 taun pelajar berkurangn..

dlu ader 6 kelas...turun ke 4 kelas..

pastu taun 2004 ader 3 kelas..

taun berikutnyer ader 2 kelas...

time aku ader 1 kelas jer..hahaha