Jump to content
Sign in to follow this  
endelavencie

Boleh Tumpang Tanya?

Recommended Posts

minta maaf jika soalan ini bodoh sikit bunyinya:

nak buat website untuk diri sendiri atau untuk syarikat? kalau untuk syarikat boleh lah minta maklumat proxy dari admin. kalau website sendiri lebih baiklah buat kat rumah atau kat cc.

lagi satu, website tu benarkan ftp atau tidak?

Ko kerja kat syarikat mane ? Takkan takde saper yg in-charge utk bahagian IT Department?

tanye kat administrator (orang yang bertanggungjawab menjaga server).

Ko kerja kat syarikat mane ? Takkan takde saper yg in-charge utk bahagian IT Department?

tanye kat administrator (orang yang bertanggungjawab menjaga server).

mmm....memang aku lah yang jaga area kat sabah..tapi, yang control kat kl...HQ...mmm..nak pakai kazza pun tak boleh..nak chating pun tak boleh..cama mana...? huh.gif

Cakap la ngan system admin: "apsal aku tak boleh pakai kazaa ni? Ni aku kerja kat sini ke tidak ni? apsal aku diperlakukan sebegini??" heueehue

Cakap la ngan system admin: "apsal aku tak boleh pakai kazaa ni? Ni aku kerja kat sini ke tidak ni? apsal aku diperlakukan sebegini??" heueehue

hehehe laugh.gif

Proxy ni memang agak "menyusahkan" kalau dilihat dari segi kebebasan , apa yg aku nampak ko nyer kes nih agak sukar nak selesaikan kalau tiada kerjasama dari pihak IT Department Admin, anggap ini sebagai contoh , ko dalam rumah flat nak keluar ke kawasan lapang dihadapan rumah flat tu tapi POS Pengawal kat bawah tak benarkan ko keluar kecuali dengan kebenaran bertulis, cam tu la kes ko ni , ko nak FTP protocol tu tapi Sistem Admin ko tak berikan kemudahan tu dan menutupnya atas sebab sebab keselamatan atau sebab sebab lain, apa pun cara yang dicadangkan oleh puteranetwork tu memang boleh digunakan , cuma ko kene rajin skit cari proxy hostname yg betul betul sesuai untuk ko, agak kompleks nak terangkan kat sini sebab kekadang sistem admin anda hanya membenarkan IP IP yang tertentu sahaja yg boleh digunakan untuk keluar dan masuk , masalah nya apa IP nya dan kat mana nak dapat ? semua tu dalam tangan Sistem Admin ko yang mengawal cam pondok pengawal tu . Style tunnelling pun boleh digunakan , style tunnelling nie ibarat nya incoming request dari port 80 akan redirected ke port port yg tertentu dalam pc ko tu , cth nya letakkan tunnelling dari port 80 ke port FTP atau TELNET atau SSH terpulang pada hak anda , cuma nya cara ini kekadang berkesan dan kekadang tak berkesan langsung , bergantung pada LAN (Local Area Network) tu sendiri dan Sistem Admin juge (tak abeh abeh beliau sebut Sistem Admin panas nama seh) . Cuma aku leh katakan REDHA jer la apa nak buat .

Best Of Luck

Red-Hat-Enigma pis brader ... ngeeeee biggrin.gif

pandai betul didi7eleven ni buat soalan tricky,

kununya nak guna FTP lah, nak upload web lah. Lain kali tanya direct aje kan senang laugh.gif