Jump to content
FryShadow

Macam Mana Nak Kurangkan Ngantuk Masa Drive ?

Recommended Posts

[quote name='raidizh AR' timestamp='1337838803' post='1082219']
aku sorg je ulang alik ampang-shah alam. member lain sume duduk seksyen 7 tu je haa.

aku rasa mengantuk time drive adalah 99.9% kerana air-cond.. hahahha.. untuk aku la kot. mungkin kena bukak tingkap. kasik sapa angin malam.. wallahualam
[/quote]

jadi dreabar bukak tingkap pung bukan kena angin sangat... dok depan tuh... buat sereemmmm saja... wakkakaka....

telepon kawan atau bini kalo takde member nk borak..

ajak dia borak sampai la korang smp ke destinasi yg hendak dituju

:D

aku pon jenis ngantok time drive.
selalu hantar tunang aku balek kat area klang..n rumah aku area ampang..
otw balek mmg ngantuk. selalunya aku akan tido kat tol batu 3
baik aku tido kejap dari aku terus tido utk slama2nya.

tido je lah kejap bro..haha :32:

salam,

mmg biasa sgt klu ngantuk masa drive ni lagi pulak masa petang bila cahaya matahari kena kat mata. utk aku, ngantuk masa drive ni ada 2 kes. ngantuk sebab mata letih bila kena matahari & ngantuk masa balik kerja sbb otak dh letih. utk kes 1, contoh klu aku nak drive ke kuantan, aku cuba gerak petang skit lepas kol 4 sbb matahari kat belakang keter so mata tak cepat letih. bila nak balik KL, sama gak aku gerak pagi biar matahari kat belakang.

utk kes 2 tu takleh nak buat apa laa, selalu aku tido dulu dlm 30min pastu baru gerak, klu tak pon aku tgu lewat skit biar keter dh kurang kat jalan. takde laa penat kepala sbb sangkut dlm jem.

salam

tido kat tol batu tiga? Ya ALLAH tak aman aku nak tido. hahahaha... xde proper punya tempat la. karang ada yang ketuk tingkap. nak kol bini, single and available. camano. kira penyelesaiannya adalah kawen cepat.

kalau aku gebang kat mak aku cenggitu konfem dia kata 'alasannn'

tapi pemanduan aku tidak bergantung kepada matahari. pasal tengah malam. yang ada hanya lampu jalan yang hidup segan mati tak mau

hahaha.. yer arr.. ada ke tido kat tol batu 3 tuh... bising kot situ... lepas tol depan skit ada pokok2 banyak tuh tido bawah pokok tuh.. giler sereemmm.. hahhahahahaa... better drive jer sampai umah...

[quote name='raidizh AR' timestamp='1337837650' post='1082212']
terlelap sesaat tu mcm hobi aku je da. xtau lah kenape. maybe sebab kelas aku malam, so dengan otak dah penat agaknya, kena memandu pulak. sesaat banyak bezanya kalau atas jalan raya.

aku pernah nak langgar divider jalan. tapi cerita lama la. nasib kereta belakang hon. sempat la aku betulkan stereng. nak kata aku kuat tidur tak jugak. tapi bila pegang stereng mmg mengantuk la.

ultimate punye mengantuk, last week. dah siap sampai depan pagar umah, aku tak tahan sgt, aku tido dalam kereta kejap malam tu. dah ok baru masuk umah.

kadang2 aku rasa kelas malam ni tak praktikal untuk sesetengah org. berhenti tepi jalan saje2 macam bahaya. sebab malam. tapi kalau terus drive pun, bahaya gak. paling praktikal adalah letak member sorg kat sebelah. sape nak jadi member aku? :P
[/quote]
ko kene taruk something kt stereng tu utk kurangkn mengantuk mcm gambar artis yg ko suke

hahahah... jap aku pikir. siapa yang aku minat? macam tak tau sape je. mungkin aku kena letak gambar rayban outdoorsman gold baru boleh bertahan agaknya. inspirasi

[quote name='raidizh AR' timestamp='1338474735' post='1082405']
hahahah... jap aku pikir. siapa yang aku minat? macam tak tau sape je. mungkin aku kena letak gambar rayban outdoorsman gold baru boleh bertahan agaknya. inspirasi
[/quote]

ko letak gambar loy weii... wakkakakakaka... lawak lawak.. mesti gelak2 jaa...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1338516945' post='1082410']
ko letak gambar loy weii... wakkakakakaka... lawak lawak.. mesti gelak2 jaa...
[/quote]

mau eksiden ngeri wehhh hehehe...

oooo itu senang ajer letak minyak cap kapak kat batang idung dan belakang ko....lg satu klu dah ngantuk sgt angkat tangan kiri , silangkan kebelakang tekan sikit kat bawah tengkuk antara tulang belakang dgn kepak (ehh betul ke...ala ayat itu aje yg aku tau)...cuba tekan dan urut kuat skit dan ulang jugak sebelah kanan...masa drive pun boleh tp jgn dua tangan sekali buat mau tido selamanyer nanti...selamat beramal...