Jump to content
akuccputsedut

Kelab Wayang...!

Recommended Posts

haha haah just sharing je maaf cput jika terasa...

semalam pi tengok PEE MAK... giler kelakar cerita dia... cerita nih lebih kurang macam cerita SCARY MOVIE laa.. amik cerita hantu pastu wat kelakar...

yang cerita nih dia base on cerita NangNak... tapi jadi kelakar kan... memang satu panggung gelak... haahhahahaha.... nak relax2 release tension nak gelak2 bleh laa pi tengok... 

semalam pi tengok PEE MAK... giler kelakar cerita dia... cerita nih lebih kurang macam cerita SCARY MOVIE laa.. amik cerita hantu pastu wat kelakar...

yang cerita nih dia base on cerita NangNak... tapi jadi kelakar kan... memang satu panggung gelak... haahhahahaha.... nak relax2 release tension nak gelak2 bleh laa pi tengok... 

cite mmg lawak..cite sebenarnya parody bg cite "nang nak"..mmg btul leh release stress haha 

semalam g layan cita ni dgn mmbr..citanya oklah bagi ku....

nak kata cita ni gempak sgt xadalah jge.....

cume ada beberapa part aku tgk mcm x logik je...

salah satunya keta kebal leh jahanam dgn motar sekali short je...

pastu part last sekali mase naik helikopter tu......

ingatkan presiden nak tunjuk apa kat budak tu.......

just lalu atas air je..xdelah gempak mane...

untuk cita ni aku bg 7/10 lah...........

aku tak paham pulak pompuan yang dok nyanyi2 tuh puji israel..??? tak paham bahasa diaorang... pasal darah tuh pun aku tak perasan pun... kan aku kata cerita nih biasa jer kan...

ko nak aku kata cerita nih boring gak ke macam man of steel...??? tapi man of steel tuh part yang last tuh jer sepatut tak payah ada kan...

ntah tetiba aku rasa macam apa jer pulak kan.. ok laa blah dulu...

aku tak paham pulak pompuan yang dok nyanyi2 tuh puji israel..??? tak paham bahasa diaorang... pasal darah tuh pun aku tak perasan pun... kan aku kata cerita nih biasa jer kan...

ko nak aku kata cerita nih boring gak ke macam man of steel...??? tapi man of steel tuh part yang last tuh jer sepatut tak payah ada kan...

ntah tetiba aku rasa macam apa jer pulak kan.. ok laa blah dulu...

citer nie aku dah tengok dah memang tak best langsung...

pendapat aku, citer nie propaganda US berbaik dengan Israel konon sebagai hero yg menyelamatkan dunia...

Pasal ada yg mengatakan Umat Islam yg memulakan memang ada jalannya disitu..

cuba perhatikan betul2.. semasa dikawasan pengasingan tu.. setiap orang yg belum dijangkiti adalah orang2 islam dan mereka bergembira dan bernyanyi2 membuat bising, sedangkan kaum zombie nie akan menjadi aktif bila bunyi bising... tu yg semua zombie mengamuk tu sampai panjat2 tembok...

jadi motifnya, jikalau orang2 islam tu tak bernyanyi, maka zombie2 tu tidak ler mengamuk sampai panjat tembok... ini bermakna orang islam ler yang buat salah..

jadi bila nak menyelamatkan dunia, si hero nie pun bawak ler si israel tu... jadi ler propaganda US dan Israel sebagai menyelamat dunia...

bagi aku FAIL !!! ... aku bagi 1 star dari 5 .... huhuhu

sape dh tgk cite monster university ..cite ni box office kt US...komen cikit sape yg dh tgk

sape dh tgk cite monster university ..cite ni box office kt US...komen cikit sape yg dh tgk

Baru balik dari vacation belum sempat lagi layan movie... ada sesapa yang dah tengok bleh laa kongsi2 kalau best bleh jugak pi layan....

aku ngah tunggu wolverine gak nih...

semalam g layan cita ni dgn mmbr..citanya oklah bagi ku....

nak kata cita ni gempak sgt xadalah jge.....

cume ada beberapa part aku tgk mcm x logik je...

salah satunya keta kebal leh jahanam dgn motar sekali short je...

pastu part last sekali mase naik helikopter tu......

ingatkan presiden nak tunjuk apa kat budak tu.......

just lalu atas air je..xdelah gempak mane...

untuk cita ni aku bg 7/10 lah...........

Semalam aku pi layan cerita nih... lawak gak laa... part kasut jordan tuh memang tak bleh blah lawak giler... tapi betui laa yang kereta kebal tuh macam tak logik jugak...

yang part last tuh maybe hang tak teringat kot... presiden tuh bawak pi tunjuk kat patung lincon yang besaq tuh.. macam rutin dia selalu pepagi kan sebelum balik rumah dia pi tengok patung tuh.. yang nih part memula start cerita....

pasai pa cerita2 selalu dalam movie kan mesti media massa jadi orang paling bodoh sekali siarkan gambar mangsa laa itu laa ini laa.. yang macam real perbuatan yang sangat bodoh kan... nasib baik ler budak tuh tak kena tembak kan... geram tui aku...

cerita nih aku nak bagi rate pun susah... nak kata best sangat takde pun laa.. nak kata tak best pn idak jugak.... tapi kalau nak compare olympus fallen.. confirm laa olympus fallen lagi baik dari yang ini... yang ini siap ada terowong marilyn monroe bagai.. kah kah kah kah...

dahtu paling tak bleh blah dalam berita siap kata pengeboman white house angkara al-qaeda.. pastu yang jahat dalam white house tuh bleh gelak pulak kata "wei depa kata kita orang arab laa.." kah kah kah kah kah... lawak giler.. translate bahasa penang... kah kah kah kah kah lagi lawak....

ok aritu aku layan Lone Rangers pulak... lalalalallaa....

1fcda746395cc896fd9c68229e498648.600x400

Best jugak laa... Jonny Depp kan berlakon... tapi watak red indian dia ada lebih2 kurang watak jack sparrow jugak... dah orang yang sama kan.. gaya2 pun ada skit2 macam jack sparrow jugak.... tapi lawak dia.. memang laa boleh gelak besar.... 

best laa jugak cerita nih.. bleh arr kalau nak pi layan... ada gak part2 yang mengecewakan.. tapi overall ok laa best...

cerita nih cerita atas cerita... nak tengok wayang bleh pi.. sapa kaki torrent bleh dolod je kot.. hahahaha...

Pacific Rim next week!...mmg confirm pi tgk haha walaupun dh masuk bulan puasa hehe 

Trailer -> 

pacific rim nih cerita dari komik ke camne..?? macam cerita power rangers jer...

Baru tengok Despicable Me 2 last week. Honestly tak la best sangat nombor 2 ni. Yang selamatkan cerita ni bagi aku Minion tu ajer. Takde Minion cite tu macam takde ape. 

pacific rim nih cerita dari komik ke camne..?? macam cerita power rangers jer...

x ada la diaorg buat story sendiri...tercetus dri idea writer  Travis Beacham ketika dia berjalan-jalan tepi pantai dengan membayangkan robot besar berlawan dengan monster besar berlawan bermati-matian di dalam suasana yang berkabus.

yang menariknya org yg buat visual effect CGI smua org yang power2.

source -> http://en.wikipedia.org/wiki/Pacific_Rim_(film)

x ada la diaorg buat story sendiri...tercetus dri idea writer  Travis Beacham ketika dia berjalan-jalan tepi pantai dengan membayangkan robot besar berlawan dengan monster besar berlawan bermati-matian di dalam suasana yang berkabus.

yang menariknya org yg buat visual effect CGI smua org yang power2.

source -> http://en.wikipedia.org/wiki/Pacific_Rim_(film)

owwhh patut laa tak pernah dengar pun.. aku tgk gazet sejibik macam raksasa lawan ngan ultraman jer... pastu yang orang dok dalam robot tuh macam power rangers kan... gazet dia tak buat aku teruja nak pi tengok pun... maybe kalau ada masa terluang bleh arr aku pi tengok jugak nanti...

aku tunggu wolverine....

Baru tengok Despicable Me 2 last week. Honestly tak la best sangat nombor 2 ni. Yang selamatkan cerita ni bagi aku Minion tu ajer. Takde Minion cite tu macam takde ape. 

Semalam nak beli tiket tak sempat... dahtu terlepas tiket petang semua tayangan kui 12am ja... malas arr nak pi.. takpe laa aku tunggu kuar kat TV jer arr...

wolverine release bila eh cput? next week k?

bawu pas layan cita KIL....

so far cita tu oklah terutama mase kepala tgh serabut ni....

aku bagi 7/10 untuk cita ni...

cita pacific rim terbaik..cool...thanks to pengarah yg pay attention to detail..

bawu pas layan cita KIL....

so far cita tu oklah terutama mase kepala tgh serabut ni....

aku bagi 7/10 untuk cita ni...

Cerita KIL lain dari cerita melayu yang lain.. part dia pi tengok wayang dan dialog yang dia ungkap kan memang menusuk kalbu.. perli bukan main lagi.. hahhahahaa... nasib masa aku tgk panggung separuh jugak laa penuh...

cita pacific rim terbaik..cool...thanks to pengarah yg pay attention to detail..

ramai yang kata pacific rim best... tapi aku tak sempat nak pi tengok sebab dah ramadhan kan... nanti kalau cuti2 malaysia aku pi layan...

Cerita KIL lain dari cerita melayu yang lain.. part dia pi tengok wayang dan dialog yang dia ungkap kan memang menusuk kalbu.. perli bukan main lagi.. hahhahahaa... nasib masa aku tgk panggung separuh jugak laa penuh...

ramai yang kata pacific rim best... tapi aku tak sempat nak pi tengok sebab dah ramadhan kan... nanti kalau cuti2 malaysia aku pi layan...

haha pi je layan xada adegan cium2 pun haha...ak tgk hari ahad pagi...beratur gak melayu xramai waktu pg tp chinese ramai la haha...cite  wolverin minggu dpn plak ak nk tgk hehe 

haha pi je layan xada adegan cium2 pun haha...ak tgk hari ahad pagi...beratur gak melayu xramai waktu pg tp chinese ramai la haha...cite  wolverin minggu dpn plak ak nk tgk hehe 

aku tak gi bukan sebab ada ke tak adegan cium2.. kalau adegan gitu kat TB nuh berlonggok... tak yah susah2 nak pi panggung... aku selalu tgk wayang malam... balik terawih aku menjahit jadi tak sempat ler nak ke panggung.. kalau tgk midnite kang tak bangun plak untuk sahur... ko paham dak nih..??

aku tak gi bukan sebab ada ke tak adegan cium2.. kalau adegan gitu kat TB nuh berlonggok... tak yah susah2 nak pi panggung... aku selalu tgk wayang malam... balik terawih aku menjahit jadi tak sempat ler nak ke panggung.. kalau tgk midnite kang tak bangun plak untuk sahur... ko paham dak nih..??

paham la sje je nk bergurau dgn ko cput haha...tgk la ahad pagi kn cuti hehe... :3:

[quote name="akuccputsedut" post="1090421" time="1374212623"]  Cerita KIL lain dari cerita melayu yang lain.. part dia pi tengok wayang dan dialog yang dia ungkap kan memang menusuk kalbu.. perli bukan main lagi.. hahhahahaa... nasib masa aku tgk panggung separuh jugak laa penuh...   ramai yang kata pacific rim best... tapi aku tak sempat nak pi tengok sebab dah ramadhan kan... nanti kalau cuti2 malaysia aku pi layan...[/quote] Yup cita kil tu mmng laen dr cita mlayu base...errrrmmm..minggu ni tgk mcm xde cita best pn...huhu

Yup cita kil tu mmng laen dr cita mlayu base...errrrmmm..minggu ni tgk mcm xde cita best pn...huhu

awak dah pergi tengok ke Pacific Rim tuh..??? hurrmm... rasa Ramadhan nih tak pergi kot menonton wayang.. raya nanti baru nak pergi...