Jump to content
akuccputsedut

Kelab Wayang...!

Recommended Posts

After Earth dah tengok semalam...Watch_After_Earth_Online.jpg

takde pe yang best cerita nih.. cuma citer camne kitai melepaskan rasa takut nya lepas tengok kakak dia kena bunuh ngan alien... biasa jer llaa... 2/5 rate aku bagi nih....

takde aksi sangat.. part last jer ada aksi skit jer... yang lain semua lari sana lari sini... bapak dia takde berlakon sangat pun.. duduk jaa.. sebab bapak dia cedera..sampai abis cerita nih... hurrmmmm...

Cerita KIL tuh cerita dia pasal Kil atau nama dia Akil..nak bunuh diri sendiri tapi tak berjaya kan.. jadi dia upah pembunuh upahan untuk bunuh dia... pastu dia terjatuh cinta kat sowang pompuan nih menjadi kan dia batal hasrat nak mati.. tapi pembunuh upahan dah start nak bunuh dia... dia tak tau sapa orang yang nak bunuh tuh... jadi ending kena la api tgk sendiri sapa yang mati k... hahahahhahaa....

LARI aku tak akan tengok.. jadi kena tunggu ler sesapa yang dah pi tengok komen kat sini... cerita melayu yang macam nih aku tak akan pi tengpok kat wayang.. tunggu kejap jer mesti dah kuar kat CITRA Astro nanti... lagi pun cerita melayu tak abis2 ngan lumba2 motor.. lumba2 kereta.. dadah.. gangster.. pelacuran... pastu kena rogol.. masalah akhlak... borrriiiiiinnnggg...... naik menyampah aku nengok nya.... buat ler cerita lain skit.. macam cicakman tuh ke kan.. baru teringin hati ini nak gi nengok... 

ok khamis nih Man of Steel... lalalallalala...

btul la Oh mak Kaw dh kuar kt astro first dh huhu...ramai review ckp cite Kil tu best sbb jln cite dan plot yg tersusun dan dibuat dgn baik.

Edited by mon678

dah lame ku x tgk cita melayu kat panggung..sbb tunggu 3-4 minggu mesti akan keluar kat tenet...

so aku sedut je...whahahaha....

tulah ciput dulu mase yusry solo kau xnk ngorat dia....kalau x msti kau leh dia wt cita cicakmen yg kau nk tu tiap2 bulan....whahahahaha...

dah lame ku x tgk cita melayu kat panggung..sbb tunggu 3-4 minggu mesti akan keluar kat tenet...

so aku sedut je...whahahaha....

tulah ciput dulu mase yusry solo kau xnk ngorat dia....kalau x msti kau leh dia wt cita cicakmen yg kau nk tu tiap2 bulan....whahahahaha...

Disebabkan hang kata dah lama tak tengok cerita melayu aku pun terpanggil nak beli tiket murah cerita melayu arini... hahahhaha...

bukan aku taknak ngorat yusry tuh tapi yusry tuh yang tak mau kat aku... hahahahhahaa...

Disebabkan hang kata dah lama tak tengok cerita melayu aku pun terpanggil nak beli tiket murah cerita melayu arini... hahahhaha...

bukan aku taknak ngorat yusry tuh tapi yusry tuh yang tak mau kat aku... hahahahhahaa...

tapau lah utk aku sekali ciput...huhuhuhu

hang tgk cita apa???

ayat tergelincir sungguh kau ni ciput...chaaiitt!!!

so skrg kau mengakulah yg kau memang xlaku lg ye....lalalalalalala

tapau lah utk aku sekali ciput...huhuhuhu

hang tgk cita apa???

ayat tergelincir sungguh kau ni ciput...chaaiitt!!!

so skrg kau mengakulah yg kau memang xlaku lg ye....lalalalalalala

laaa.... tapau apa pulak nih..??? ada aku cerita pasal makan ke kat sini..??

semalam aku tengok cerita KIL... cerita dia digarap dengan sisi yang lain tak pernah malay movie wat cerita macam nih... nak kata berbaloi pi tengok pun boleh laa.. dikatakan macam tuh...

kira filem nih memang takde langsung sama macam cerita2 boring tipikal malay movie yang lain2..antu laa gangster laa rempit laa bohsia laa..boring itu semua...

aku bagi 3/5 rate untuk cerita nih ada part kelakar ada part serius ada part yang mengajar kita erti kehidupan sebenar... belajar terima kenyataan hidup... perlu berubah untuk terus mara kehadapan..jangan jadikan tekanan hidup sebagai alasan untuk kita berputus asa untuk hidup.... 

ada ella berlakon dalam cerita nih... cute jer ella.. hihihihi....cerita nih santai jer.. tak berat sangat... tapi memang tak sangka laa ending dia tuh kan... kalau skrip dia macam details skit.. cerita nih bleh setaraf ngan cerita2 luar negara... boom ke tak tak pasti laa... sebab orang Melayu nih memang suka kan cerita2 boring macam yang aku cakap sebelum nih... cerita kualiti macam nih selalu kurang orang nak tengok... hurrmmm...

semalam aku tengok cerita KIL... cerita dia digarap dengan sisi yang lain tak pernah malay movie wat cerita macam nih... nak kata berbaloi pi tengok pun boleh laa.. dikatakan macam tuh...

kira filem nih memang takde langsung sama macam cerita2 boring tipikal malay movie yang lain2..antu laa gangster laa rempit laa bohsia laa..boring itu semua...

aku bagi 3/5 rate untuk cerita nih ada part kelakar ada part serius ada part yang mengajar kita erti kehidupan sebenar... belajar terima kenyataan hidup... perlu berubah untuk terus mara kehadapan..jangan jadikan tekanan hidup sebagai alasan untuk kita berputus asa untuk hidup.... 

ada ella berlakon dalam cerita nih... cute jer ella.. hihihihi....cerita nih santai jer.. tak berat sangat... tapi memang tak sangka laa ending dia tuh kan... kalau skrip dia macam details skit.. cerita nih bleh setaraf ngan cerita2 luar negara... boom ke tak tak pasti laa... sebab orang Melayu nih memang suka kan cerita2 boring macam yang aku cakap sebelum nih... cerita kualiti macam nih selalu kurang orang nak tengok... hurrmmm...

asal ckp tapau je ingat makan je kau ni ciput....chaittt!!!

aku mintak kau tlg tapaukan aku tiket itu pn kalau kau xkedut lah...

ckp jelah kau ni layan cita feeling yg meleleh2 g2 senang....

bawu ni aku layan cita paker same escape from earth.....

layan jge lah ditambah plak lyn kat tb LED bawu beli whahahahahaha!!!!!

asal ckp tapau je ingat makan je kau ni ciput....chaittt!!!

aku mintak kau tlg tapaukan aku tiket itu pn kalau kau xkedut lah...

ckp jelah kau ni layan cita feeling yg meleleh2 g2 senang....

bawu ni aku layan cita paker same escape from earth.....

layan jge lah ditambah plak lyn kat tb LED bawu beli whahahahahaha!!!!!

feeling meleleh..?? apa tuh..?? cerita KIL nih bukan cerita love story k.. cerita romantk comedy pun bukan... dia genre drama jer... santai jer cerita nya....

tapau beli tiket..?? eh hang nih orang penang ka..?? kalau penang jom malam nih aku tapau kan man of steel... 

paker cerita lama... escape from earth tuh cerita apa..??

feeling meleleh..?? apa tuh..?? cerita KIL nih bukan cerita love story k.. cerita romantk comedy pun bukan... dia genre drama jer... santai jer cerita nya....

tapau beli tiket..?? eh hang nih orang penang ka..?? kalau penang jom malam nih aku tapau kan man of steel... 

paker cerita lama... escape from earth tuh cerita apa..??

check bukan anak mami huhuhuhuh...

aik hang bkn kat KL ke???

escape from planet earth ni cita kartun...

lg pn aku ni kan bdk sekolah lg...huhuhuhuhu

tu la ramai mmber ak ckp cite KIL ni best..tp ak tetap nk tgk men of steel ujung minggu ni haha

semalam nk g tgk man of steel tp mmbr dari KL trn dtg kuantan ajak lepak so xdptlah nk g tgk huhuhuhu.....

sape yg dah tgk cita abg besi ni leh komen x best ke x?? sbb aku tgk hero dia mcm xbest je berbanding supermen returns dulu...huhuhuhu

check bukan anak mami huhuhuhuh...

aik hang bkn kat KL ke???

escape from planet earth ni cita kartun...

lg pn aku ni kan bdk sekolah lg...huhuhuhuhu

aku pun bukan anak mami... aku kat penang nih laa.. masa bila pulak aku pi dok KL... budak sekolah patut laa... dah shoh shoh pi sekolah sana...

tu la ramai mmber ak ckp cite KIL ni best..tp ak tetap nk tgk men of steel ujung minggu ni haha

memang best pun KIL nih...encemmm... hihihihi...

aku layan malam nih kot.. tengok laa camne aku tak beli tiket lagi takut full house plk karang... 

aku pun bukan anak mami... aku kat penang nih laa.. masa bila pulak aku pi dok KL... budak sekolah patut laa... dah shoh shoh pi sekolah sana...

memang best pun KIL nih...encemmm... hihihihi...

aku layan malam nih kot.. tengok laa camne aku tak beli tiket lagi takut full house plk karang... 

ni kes dengkilah ni sbb dia dah tua whahahahaha!!!

bila jln2 tgk apa move coming soon tgk mcm best plak cita tajuk white house down...

minggu depan keluar....xsabar lak rasenya nk g tgk.....lolololololololo :108:

ni kes dengkilah ni sbb dia dah tua whahahahaha!!!

bila jln2 tgk apa move coming soon tgk mcm best plak cita tajuk white house down...

minggu depan keluar....xsabar lak rasenya nk g tgk.....lolololololololo :108:

kena dengki mendengki kaa kalau dah tua2.. apa kaedah nya..? chaiittt....

hurrmmm cerita White House Down kuar 27 June 2013... kali nih depa amik orangkulit hitam plk jadi president for the 1st time... depa nak kata tuh obama pulak laa tuh... kali nih tak tau laa negara mana pulak buat onar dalam cerita nih... kah kah kah kah kah.....

Olympus has fallen pun cerita pasal white house down jugak.. apa kejadah nya semua ini...

Edited by akuccputsedut

cput komen sikit pasal cite men of steel ...ko dh tgk kn?

td baru lepas tgk Men of Steel...cite dia best gak..rasenya lg best kalau pi tgk 3D sbb byk CGI cite ni dgn bangunan runtuh,letup2 dgn aksi superman terbang.Cite byk flashback sbb nk muatkan smua dlm satu cite lgpun yg buat citekan pengarah cite Watchmen...tp ak agak tak berpuas hati dgn endingnya...org jahat yg kebal dan kuat mati kene pusing kepala jek LOL. leh bgi 3/5.

td baru lepas tgk Men of Steel...cite dia best gak..rasenya lg best kalau pi tgk 3D sbb byk CGI cite ni dgn bangunan runtuh,letup2 dgn aksi superman terbang.Cite byk flashback sbb nk muatkan smua dlm satu cite lgpun yg buat citekan pengarah cite Watchmen...tp ak agak tak berpuas hati dgn endingnya...org jahat yg kebal dan kuat mati kene pusing kepala jek LOL. leh bgi 3/5.

hahaha.. aku belum tengok lagi Man Of Steel... hihihihi... kalau hang kata banyak CGI aku nak pi trengok 3D laa camni.. hahaha

hahaha.. aku belum tengok lagi Man Of Steel... hihihihi... kalau hang kata banyak CGI aku nak pi trengok 3D laa camni.. hahaha

mula2 jek dh ada byk letop2...berbaloi rasenya tgk 3D..cite ni byk aksi.

mula2 jek dh ada byk letop2...berbaloi rasenya tgk 3D..cite ni byk aksi.

ok nanti pas aku layan 3D nya aku komen hahahha... filem lain tak tengok ka..??

ok nanti pas aku layan 3D nya aku komen hahahha... filem lain tak tengok ka..??

aku pi tgk cite yg ak rase best je mybe next week pi tgk cite world war Z kot haha..xsbr nk tnggu cite Despicable Me 2 hehe

aku pi tgk cite yg ak rase best je mybe next week pi tgk cite world war Z kot haha..xsbr nk tnggu cite Despicable Me 2 hehe

haha.. aku pun tunggu cerita Despicable Me 2... hahahaha...

nak tengok gak World Z tuh..

smlm g layan cita Men of Steel...

adoi bosannya sejam pertama rase nak tido je........

cita meleleh sgt n slow....

lps sejam pertama lah bawu mata nk cerah sikit.....

tp bg ku cita nya sungguh menbosankan..... :100:

aku bg 2/5 lah....

bagi aku best lagi lah cita supermen return...huhuhuhu

P/S: mybe salah 1 sbb cita ni xbest sbb supermen dia dah xpakai cawat kat luar dah..... :ph34r:

smlm g layan cita Men of Steel...

adoi bosannya sejam pertama rase nak tido je........

cita meleleh sgt n slow....

lps sejam pertama lah bawu mata nk cerah sikit.....

tp bg ku cita nya sungguh menbosankan..... :100:

aku bg 2/5 lah....

bagi aku best lagi lah cita supermen return...huhuhuhu

P/S: mybe salah 1 sbb cita ni xbest sbb supermen dia dah xpakai cawat kat luar dah..... :ph34r:

peminat superman dri komik x?ikuti cite smallville...? kalau xada, korg msti xphm yg sejam pertama tu.

peminat superman dri komik x?ikuti cite smallville...? kalau xada, korg msti xphm yg sejam pertama tu.

smalville aku layan komik x.....

bkn xfaham apa.....tapi olahan cita tu....

sungguh membosankan....

umpama semuanya nak di sumbat dalam movie tu satu......

pastu olahan plak adoiyai sungguh meleleh slow..... :21:

smalville aku layan komik x.....

bkn xfaham apa.....tapi olahan cita tu....

sungguh membosankan....

umpama semuanya nak di sumbat dalam movie tu satu......

pastu olahan plak adoiyai sungguh meleleh slow..... :21:

biasa la mcm cite watchman pengarah pun yg sama haha...yg tulis story pn pengarah cite dark knight series..batman begin kn boring waktu mula2 sbb nk cite cmne bruce leh jd batman...masuk cite the dark knight baru best.

Semalam aku pi layan gak Man of Steel takleh jadi sebab ramai yang dah pi tengok... hurrmm... start dari mulaa ok terbeliak gak bijik mata nih kan... cerita dia berkisar macam mana kripton bleh hancur.. cerita kat komik ngan smallville semua nya cerita berkisar dari start peladang jumpa baby dalam tahi bintang a.k.a kapal angkasa....

so memang betui arr macam sonic kata semua benda dia nak sumbat dalam 1 cerita.... agak bosan laa sampai kat penghujung tuh... takde klimaks cerita nih... 20minit terakhir tuh kalau takyah ada pun takpa... dekat 10minit cerita superman ngan jeneral zod terpelanting dalam bangunan sana sini sana sini.. bosan....

banyak gak aksi CGI dia tak smooth... pastu cerita nih ntah pape.. sebab tak kisah langsung pasal orang awam.. ntah berapa ratus ribu orang la aterkorban disebab kan superman terpelanting masuk dalam bangunan... tak logik sebijik cam komik.. yang dia tau dok selamat lois lane saja.... orang lain takde pun...huhuhuhu...

tak puas ati aku cerita nih sebab takleh tengok spende merah superman... kah kah kah kah kah kah kah... overall 3/5 aku kasi...sebab takde klimaks a.k.a bosan...

Edited by akuccputsedut