Jump to content
Nokhead060606

Apa Ang Korang Buat Bila Dah Gaji?

Recommended Posts

Aku maksudkan selepas buat kira-kira dengan menolak bayaran rumah, kereta, dan belanja household dan baki gaji itu pergi mana? Edited by Nokhead060606

dapat gaji bayor hutang.. dalam palo.. hutang hutang hutang hutang dan hutang.. ok sedor dah bulan depan dah pulak..sambung pikior hutang hutang hutang hutang.. dan seterusnya itu jer arr yang berlaku...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1299657858' post='1064325']
dapat gaji bayor hutang.. dalam palo.. hutang hutang hutang hutang dan hutang.. ok sedor dah bulan depan dah pulak..sambung pikior hutang hutang hutang hutang.. dan seterusnya itu jer arr yang berlaku...
[/quote]
ni hutang bank ke hutang ngan sedare mara ke ni?....adeh klu bole aku nak elak hutang.aku plak slalu habis duit dekat clotihing, buku dan dvd filem beli kat speedy (sementara masih bujang) wahaha...

[quote name='Nokhead060606' timestamp='1299658366' post='1064327']
ni hutang bank ke hutang ngan sedare mara ke ni?....adeh klu bole aku nak elak hutang.aku plak slalu habis duit dekat clotihing, buku dan dvd filem beli kat speedy (sementara masih bujang) wahaha...
[/quote]

aku pung bujang lagi... semua hutang bank ler.. mana de aku hutang ngan sedara mara... sedara mara hutang aku ada laa... deyyy... caiitt... aku tak shopping tak suka keluar2 sangat dengan erti kata lain bersosial sebab duit aku semua buat bayor hutang... terkecuali hobi tgk wayang takleh nak elak.. huhuhuhuhu....

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1299660386' post='1064329']
aku pung bujang lagi... semua hutang bank ler.. mana de aku hutang ngan sedara mara... sedara mara hutang aku ada laa... deyyy... caiitt... aku tak shopping tak suka keluar2 sangat dengan erti kata lain bersosial sebab duit aku semua buat bayor hutang... terkecuali hobi tgk wayang takleh nak elak.. huhuhuhuhu....
[/quote]

eh.ingat hutang pe.aku hutang bank ada la.tp dikira hutang sahaja dan bukan hutang-hutang (sbb tak banyak pung).

bersosial takdak dalam list aku.aku ni kedekut nak mampus.klu member ajak jalan2 ke pi mana2 aku tolak (nak elak belanja member)...haha.aku tak tengok wayang sbb tak minat klu tngk pun sorang2 tak guna..kakakaka..

[quote name='Nokhead060606' timestamp='1299660879' post='1064330']
eh.ingat hutang pe.aku hutang bank ada la.tp dikira hutang sahaja dan bukan hutang-hutang (sbb tak banyak pung).

bersosial takdak dalam list aku.aku ni kedekut nak mampus.klu member ajak jalan2 ke pi mana2 aku tolak (nak elak belanja member)...haha.aku tak tengok wayang sbb tak minat klu tngk pun sorang2 tak guna..kakakaka..
[/quote]

aku hutang bank and ada gak hutang PTPTIPU.. lagi ngan SUK penang... wah memang banyak ler hutang aku... sampai pening.. belum masuk hutang court mamonth tuh.. hutang SENQ.. hutang hutang hutang hutang...

tgk wayang hobi nak wat camne.. sowang2 pun aku layan jer... aku pi nak tgk wayang kalau de kawan pun bukan leh sembang dalam tuh.. kan masuk nak tgk wayang... caiitt...

[quote name='LanoZ' timestamp='1299661195' post='1064332']
Dapat gaji... benda pertama aku buat ialah bukak Maybank2u... hehehe :D
[/quote]

aku buka cimbclicks dok depan pc tuh jer arr ari gaji.. abis semua gaji bayor hutang2.. dengan segala bil-bil yang ada... huhuhuhuhu

[quote name='Arinc' timestamp='1299661416' post='1064333']
Teghuh beli Dinar & Dirham...jika nilai cukup n hold dlu klo x cukop...precious metal rokkk !! :13:
[/quote]

wah hebat dok beli2 Dinar nih.. aku main saham jer.. huhuhuhu...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1299663371' post='1064334']
aku hutang bank and ada gak hutang PTPTIPU.. lagi ngan SUK penang... wah memang banyak ler hutang aku... sampai pening.. belum masuk hutang court mamonth tuh.. hutang SENQ.. hutang hutang hutang hutang...

tgk wayang hobi nak wat camne.. sowang2 pun aku layan jer... aku pi nak tgk wayang kalau de kawan pun bukan leh sembang dalam tuh.. kan masuk nak tgk wayang... caiitt...

aku buka cimbclicks dok depan pc tuh jer arr ari gaji.. abis semua gaji bayor hutang2.. dengan segala bil-bil yang ada... huhuhuhuhu

wah hebat dok beli2 Dinar nih.. aku main saham jer.. huhuhuhu...
[/quote]

alahh cik cputcedutt..takan rajin tengok wayang tp sorang2..haha..aku sama je ni.walau ada awek pun ttp pikiq dua kali klu kena ajak p tngk wayang walaupun aku ni minat tengok filem.taktaw apasal alah.

[quote name='Arinc' timestamp='1299661416' post='1064333']
Teghuh beli Dinar & Dirham...jika nilai cukup n hold dlu klo x cukop...precious metal rokkk !! :13:
[/quote]
japp bro.ni camana ni?pelaburan dalam bentuk nilai wang ke hapah ni? aku tak penah lagi buat2 labur ni.almaklumlah aku baru je start memasuki alam pekerjaan...tak taw sngt selok belok kewangan..

Aku biasenya klu dpat gaji,mule2 skali aku bg kt parent aku dlu...Lps 2,yg selebihnya aku gna wt byar hutang&blanja

aku&awek aku..Bakinya aku simpan untuk persiapan pernikahan aku...bru idup bahagia...hua3! :35:

@ Nokhead...

ni aku linkkan utk kau / sesiapa yg nk tahu tntang ilmu emas ni..( sorry TS sbb lari topik kejap tp mgkin memberi impak besar jika anda bijak )

[url="http://bicarageomusbagus.blogspot.com/"]Logam Mulia[/url]
[url="http://bicarageomusbagus.blogspot.com/2011/03/demam-emas-sedang-menular-serata.html"]Celikkan Minda[/url]
[url="http://www.publicgold.com.my/content/view/31/27/lang,malay/"]Kasi Terliur Skit[/url]
[url="http://www.publicdinar.com/"]Utk Beginner sgt sesuai[/url]
[url="http://jutawanemas.com/v1/"]Otai nih ![/url]
[url="http://kilauandinar.blogspot.com/2010/12/10-alasan-kenapa-saya-tak-mahu-melabur.html"]Emas Fizikal jauh lebih baik dr ASB[/url]
[url="http://kilauandinar.blogspot.com/2010/12/bagaimana-hendak-memulakan-pelaburan.html"]Masa muda jangan terlalu enjoy dengan barang berjenama...[/url]

Rajinkan membaca & fikirlah...ak sebenarnya x kerja lg tp masih belajar...dan ak x berhutang utk belajar...duit lebih ak smpan utk pelaburan...cukop duit tambah stok...huhuhu

Anda2 yg dh bekerja lagilah berpeluang besar...Selamat Tercelik :18: Edited by Arinc

[quote name='Nokhead060606' timestamp='1299666849' post='1064341']
alahh cik cputcedutt..takan rajin tengok wayang tp sorang2..haha..aku sama je ni.walau ada awek pun ttp pikiq dua kali klu kena ajak p tngk wayang walaupun aku ni minat tengok filem.taktaw apasal alah.

japp bro.ni camana ni?pelaburan dalam bentuk nilai wang ke hapah ni? aku tak penah lagi buat2 labur ni.almaklumlah aku baru je start memasuki alam pekerjaan...tak taw sngt selok belok kewangan..
[/quote]

tgk wayang sowang pun boleh relaxx arr.... pasal dinar nih.. ler kalau hang tak tau benda alah nih.. kena banyak baca arr.. kalau de orang yang berpengalaman lepak sekali lagi best...

[quote name='K.A.' timestamp='1299679556' post='1064367']
shopppinggg!!!!!!!!!!!!!! hahaha...
[/quote]
wei ingat sama simpan duit nak kawin... jangan asyik shopping jer..

Kpd sesiapa yg ada duit gaji lbh bleh r spend/labur dl sektor emas fizikal ( ayat x bg lari topik ...hokhokhok )...

emas ni sesuai utk pelaburan JANGKA MASA PANJANG & ia adalah nilai sebenar , duit kertas akan susut nilai dan emas ni kalis inflasi...jadi simpanlah emas dr simpan wang kertas...wang kertas kt bank byk tp statik...tp klo emas secara konsisten nilainya terus meningkat...jadi secara umum klo nk beli emas masa harga tgh turun ( tgk graf kt kitco.com ) tp bg ak klu duit dh cukup ak beli je sbb nilai dia mmg akan terus MENINGKAT dlm jangka masa panjang...setahun pn dh ada peningkatan...

Tahun lpas ak beli syiling 1 Dinar ( April 2010 ) berharga RM 554 , harini dh berharga RM 660 +-...itu baru 1 Dinar...klo anda ada berkeping2 dinar , gandakan sendri keuntungannya...

p/s : semalam ak dh racun kakak ak & semalam jga ak berjaya menjual sekeping Dinar ak pd beliau...hahahaha...skrg dia dh celik emas...
klo yg x brp nk mampu beli emas belilah silver/perak/Dirham...baru2 ni harga silver mencanak naik...ok...ak nk g beli silverbar jap...bye :125:

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1299657858' post='1064325']
[/quote]

sebolehnya dapat gaji jgn teros byr hutang..kalo asyik pikir hutang smpi bila pun hutang tak setel...
bkn aku mksudkn jgn bayar hutang teros...hutang nk xnk mmg kena bayor..
tp 1st time gi cucuk duet gaji tuh, entertain diri sendiri dlu..(tgk wayang ke apa2 je yg bole bt ko enjoy)
kita keje bkn utk bayar hutang, tp utk diri kita sbnrnya..
then baru la nk bayar hutang bank ke , astro ke, bayor keta ke ape2 je....
ko akn rs epi dgn bt mcm tuh sbnrnya walopon ko masih kena bayar hutang.. :)

[quote name='Arinc' timestamp='1299731223' post='1064405']
Kpd sesiapa yg ada duit gaji lbh bleh r spend/labur dl sektor emas fizikal ( ayat x bg lari topik ...hokhokhok )...

emas ni sesuai utk pelaburan JANGKA MASA PANJANG & ia adalah nilai sebenar , duit kertas akan susut nilai dan emas ni kalis inflasi...jadi simpanlah emas dr simpan wang kertas...wang kertas kt bank byk tp statik...tp klo emas secara konsisten nilainya terus meningkat...jadi secara umum klo nk beli emas masa harga tgh turun ( tgk graf kt kitco.com ) tp bg ak klu duit dh cukup ak beli je sbb nilai dia mmg akan terus MENINGKAT dlm jangka masa panjang...setahun pn dh ada peningkatan...

Tahun lpas ak beli syiling 1 Dinar ( April 2010 ) berharga RM 554 , harini dh berharga RM 660 +-...itu baru 1 Dinar...klo anda ada berkeping2 dinar , gandakan sendri keuntungannya...

p/s : semalam ak dh racun kakak ak & semalam jga ak berjaya menjual sekeping Dinar ak pd beliau...hahahaha...skrg dia dh celik emas...
klo yg x brp nk mampu beli emas belilah silver/perak/Dirham...baru2 ni harga silver mencanak naik...ok...ak nk g beli silverbar jap...bye :125:
[/quote]

takpe..ada kaitan la tu.en arinc perabis dwett gaji dekat melabur mmg kene jugak dgn topik dia tuh.

tp camane benda ni sbnrnya?klu nak start cmana?....

anyway...wlaupun aku suka beli pkaian yg kira branded, tp aku tak suka klu mkn atau minum tmpt2 cm starbuck, burger king ke mahupun kfc mmng aku jrg pegi...aku lagi suka lepak dekat warung mamak tngok bola dgn kwn2 ataupun sorang2...sedihnya hidup single ni huahahaha...

1st sekali asingkan beberapa ratus untuk tambang dan makan.

Elok buat senarai belanjawan.
Senang sket.

[quote name='Miss U.A' timestamp='1299736171' post='1064411']
sebolehnya dapat gaji jgn teros byr hutang..kalo asyik pikir hutang smpi bila pun hutang tak setel...
tp 1st time gi cucuk duet gaji tuh, entertain diri sendiri dlu..(tgk wayang ke apa2 je yg bole bt ko enjoy)
[/quote]

halah...camane klu belanja punya belanja tak sedar dwet dah tak ckup nak bayo hutang?...tp klu gaji tinggi cm hang takpe kot.

[quote name='Jedi' timestamp='1299738592' post='1064414']

Senang sket.
[/quote]

alah..takan la tak makan kan.

[quote name='Miss U.A' timestamp='1299736171' post='1064411']
[/quote]

aku dapat gaji utang and bill2 dulu.. kemudian baru yang lain.. hutang hutang hutang..

[quote name='Jedi' timestamp='1299738592' post='1064414']

Senang sket.
[/quote]

memang kena ada belanjawan kalau tak camne nak menampung kos hobi wayang aku... hihihihihi... bab makan kemudian... kan aku diet sekarang nih... hihihihi... musim makan makan makan dah berlalu... sekarang musim hutang hutang hutang.... dalam 2 thn nih laa lepas tuh.. hehehehhehe... time aku melancong pulak... takmo berangan lebih.. tunggu saat nya tiba..

gaji sekarang adalah utk hutang hutang hutang...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1299744766' post='1064424']
aku dapat gaji utang and bill2 dulu.. kemudian baru yang lain.. hutang hutang hutang..

memang kena ada belanjawan kalau tak camne nak menampung kos hobi wayang aku... hihihihihi... bab makan kemudian... kan aku diet sekarang nih... hihihihi... musim makan makan makan dah berlalu... sekarang musim hutang hutang hutang.... dalam 2 thn nih laa lepas tuh.. hehehehhehe... time aku melancong pulak... takmo berangan lebih.. [b]tunggu saat nya tib[/b]a..

gaji sekarang adalah utk hutang hutang hutang...
[/quote]

owh..saat nak berumahtangga ke apa tuh..haha.ok gurauan semata-mata

apasal kita ni skrg cm dapat gaji banyak perabis kat hutang plak...malangnya aku belum memiliki rumah sendiri masih sewa2.almaklum baru start kerja.

melancong takan jadi pilihan aku.ntah apasal aku rasa bazir duit je kalau jalan2 ni.kpd merek yg dapat simpan duit buat pelaburan ke apa ke respek la.haha...

[quote name='Nokhead060606' timestamp='1299738986' post='1064416']
halah...camane klu belanja punya belanja tak sedar dwet dah tak ckup nak bayo hutang?...tp klu gaji tinggi cm hang takpe kot.
[/quote]

beb, aku bkn suh enjoy smpi lupa diri..perkara pertama yg ko bt bila mula2 dpt gaji, blanja diri ko dlu.
beli la tshirt ke jeans ke ape2 je yg ko suka. paling cikai pon ko beli la coklat ke kek ke yg leh bt ko tersenyum epi..k
tak semestinya tunggu gaji tinggi baru leh nk enjoy..
kemudian bru la pikir nk bayar hutang..

kita berhak utk entertain diri kita sbb kita dah pnt keje...buat OT smpi tgh2 mlm kdg2 tuh..
jgn biarkan idop anda diselubungi.........................................hutang :P

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1299744766' post='1064424']
[/quote]

bagusla kalo ko epi cmtuh..leh teroskan..

just remind, lg byk kita pikir psl hutang, lg byk hutang tuh dtg....so bila nk setel..??
smpi mati pun ntah selesai ke tak.wallahualam.

[quote name='Miss U.A' timestamp='1299745499' post='1064427']
beb, aku bkn suh enjoy smpi lupa diri..perkara pertama yg ko bt bila mula2 dpt gaji, blanja diri ko dlu.
beli la tshirt ke jeans ke ape2 je yg ko suka. paling cikai pon ko beli la coklat ke kek ke yg leh bt ko tersenyum epi..k

kita berhak utk entertain diri kita sbb kita dah pnt keje...buat OT smpi tgh2 mlm kdg2 tuh..
jgn biarkan idop anda diselubungi.........................................hutang :P

just remind, lg byk kita pikir psl hutang, lg byk hutang tuh dtg....so bila nk setel..??
[/quote]

keje sampai tgh malam?seram tuh...keje aku biasanya tidak melebihi 5 jam sehari..tp gaji aku tak tinggi sgt.taktaw bila start nak save ni.

[quote name='Nokhead060606' timestamp='1299745058' post='1064426']
owh..saat nak berumahtangga ke apa tuh..haha.ok gurauan semata-mata

apasal kita ni skrg cm dapat gaji banyak perabis kat hutang plak...malangnya aku belum memiliki rumah sendiri masih sewa2.almaklum baru start kerja.

melancong takan jadi pilihan aku.ntah apasal aku rasa bazir duit je kalau jalan2 ni.kpd merek yg dapat simpan duit buat pelaburan ke apa ke respek la.haha...
[/quote]
i belum nak berumah tangga tau... :ph34r:

sewa rumah rugi arr.. better hang plan beli rumah sendiri... investment nih... nanti harga rumah semakin naik... rugi tak beli awal..
aku pelaburan memang ada utk hari tua hihihihi.... sekali utk plan melancong aku 2 tahun dari sekarang... hihihihi... berangan jer keje aku... hahahahhaha...

[quote name='Miss U.A' timestamp='1299745499' post='1064427']

[/quote]

memang arr berhak entertain diri tapi kalau dah beli seluar baju tetiba duit tak cukup bayor utang lagi pening ooo... huhuhu.... nape lagi banyak fikir hutang lagi banyak hutang datang... aku lagi banyak bayor utang nanti abis laa utang aku dah leh bersenang lenang... hihihihi leh ler aku melancong...hihihihi...

[quote name='Nokhead060606' timestamp='1299745601' post='1064428']
keje sampai tgh malam?seram tuh...keje aku biasanya tidak melebihi 5 jam sehari..tp gaji aku tak tinggi sgt.taktaw bila start nak save ni.
[/quote]

aku pun keje biasa2 jer.. 8jam jer takder OT.. gaji pun biasa2 jer,... saving aku baru mula december lepas.. hihihihi... kalau tak de inisiative nak start ntah bila ler... nak ada saving.. pejam mata pi sign jer arr standard instruction kat bank.. hihihihi