Jump to content
Sign in to follow this  
rockinsudu

Kualiti Laptop Lenovo

Recommended Posts

Lenovo ni macam penjenamaan semula yang menggunakan teknologi IBM. Ada staff Mesiniaga kat sini, nanti mungkin dia boleh terangkan dengan lebih lanjut. Ku rasa setakat ni Lenovo ni tak ada masalah, ok macam IBM jugak. Kualiti macam mana nak tau? tahan lasak? tahan lama? Gunung Tahan? ^_^

semua depend kat harge gak sebenarnye

kalo price range tuk entry/medium level, jangan nak expect macam hi model lak..

dulu aku keje PM
semua staff pakai IBM
memang tahan lasak
build kualiti memang bagus
jarang ade problem,so leh wat keje ngan selesa, :D

lenovo dari IBM so mungkin dia ikut QC dari IBM kot..

asal kan ko pandai jage, ape2 brand ok jer :lol:

[quote name='M3ntary' timestamp='1294491128' post='1058869']
Lenovo ni macam penjenamaan semula yang menggunakan teknologi IBM. Ada staff Mesiniaga kat sini, nanti mungkin dia boleh terangkan dengan lebih lanjut. Ku rasa setakat ni Lenovo ni tak ada masalah, ok macam IBM jugak. Kualiti macam mana nak tau? tahan lasak? tahan lama? Gunung Tahan? ^_^
[/quote]

klaw boleh tahan lasak. ak neyh ganak sket. so nk cari lpyy yg lasak sket

setakat apa yang saya nampak,
laptop lenovo nih performance dia lebih kurang dengan laptop acer dan compaq
tapi apa yang buat lenovo nih lain dari yang lain,
design laptop lenovo lebih ringkas dan lebih tahan lasak.
mungkin ada sesetengah orang cakap, lenovo ni macam buku teks sekolah.
tapi diorang xtau macam mana perasaannya kalau tengok "buku teks" nih jatuh dari meja yang tingginya 1 meter
kalau laptop acer dengan laptop compaq, memang 100% mesti ada komponen rosak atau pecah.
tapi laptop lenovo nih, sebab ciri-ciri "buku sekolah" ni lah yang membuatkan dia tahan jatuh.

p/s: tapi jangan la cuba kat laptop sendiri pulak, sengaja jatuhkan dari meja makan. hehehe

Aku pengguna IBM a.k.a Thinkpad. Yang kata tahan lasak tu, memang aku setuju la. Kalau ikutkan performance, sama je dengan yang lain. yang penting tahan lasak :)

Kalau tak silap model T61 ada features hard disk akan pause sekejap kalau laptop kita ada shock (gegar) sket.. model lain tak pasti..

harga lenovo ok la average dengan yang lain, kalau thinkpad ada mahal sket

[quote name='FryShadow' timestamp='1296055108' post='1060465']
Aku pengguna IBM a.k.a Thinkpad. Yang kata tahan lasak tu, memang aku setuju la. Kalau ikutkan performance, sama je dengan yang lain. yang penting tahan lasak :)

Kalau tak silap model T61 ada features hard disk akan pause sekejap kalau laptop kita ada shock (gegar) sket.. model lain tak pasti..

harga lenovo ok la average dengan yang lain, kalau thinkpad ada mahal sket
[/quote]

betul tu :)
ada sesetengah model lenovo sama macam toshiba
ada fungsi "anti-shock" resistance

ok la bg pendapat aku plak,

aku jual laptop brand IBM/Lenovo ni tp yang recon set punya.
setakat ni dah berpuluh biji dijual dgn diberi waranty 3 bulan.
sampai hari ni, satu pun takda customer hantar claim waranty yg rosak hardware @ bateri.

kalau ada pun, biasa la... windows masuk virus, software dll.

tapi byk org tak tau, masa aku nak jual tu.. customer siap tanya lg "IBM ni brand ape? tak pernah dgr pun?"

aku pun bgtau la "IBM/Lenovo ni mahal pakcik/makcik, sbb tu pakcik/makcik tak pernah dgr n tgk sbb jarang org pakai. hanya govermen atau org2 yg pentingkan kualiti sahaja yg pakai laptop brand ni". biasa la... org2 kg tu selalu tanya yg lain dan tak bukan kalau tak "ACER". hahahaha....

aku dah serik dah jual laptop acer, siap gaduh lg dgn customer dan aku dah stop jual laptop acer baru ataupun recon punya.
biarla apa org nak kata acer ok, murah, senang sparepart atau apa.. aku dh ada pengalaman gaduh dgn customer pasal acer.

bagi aku, DELL dan IBM/Lenovo antara terbaik utk brand laptop selain toshiba bla bla bla....

yah sokong pendapat ko Wan, rating bagi aku kalau nak beli laptop yang tahan lama.

1) IBM / Thinkpad
2) Dell

lain2 belum pernah test lagi :)

Bgaimana pulak dgn laptop acer, sony dan yg seangkatannya? Mobo mane sesuai wat men game, adakh ia setanding dgn dell dan lenovo.... :137: