Jump to content
akuccputsedut

Perodua Nya Citer...

Recommended Posts

Assalammualaikum
[quote name='akuccputsedut' timestamp='1302586513' post='1066863']
memang nampak cun arr... nanti aku letak gambor lampu keta aku yang original... nak kasi compare.. hihihihi... tapi kan kereta memang boleh pakai lampu putih ke..???
[/quote]
abg ak kate tak bole pasal mengganggu pemandu lain. lampu jalan pun kaler warm white kan.. sebab warm white buat mata kita selesa.. kaler oren2 sket tu buat shape naik. camne nak jelaskan pn ak xreti tapi lebih kurang camtu la

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1302516908' post='1066800']
wei cantik arr lampu ko.. nak buat camtu gak... apa ke nama nya.. aku bukan reti pasal keta nih.. hihihihi... baru 4 bulan pakai keta myvi nih... tak pernah tau pebenda arr... bagitau harga sekali wei...
[/quote]
aku akan ajar dari awal sampai habis.pasal aku sendiri customize kereta aku sendiri macam tu.lampu tu nama dia Myvi CCFL.dia ada 4 Ring.sebijik cam lampu BMW 3 series.RIng tu warna putih.masa aku beli tu tahun 2007.harga dia RM 1000.masa tu aku kat taman ni pakai tau.orang lain takde.pastu lampu fog aku pakai michiba bulb.RM 88 sepasang.4.3k (non HD).lampu Myvi CCFL 100% gerenti lepas JPJ...pasal dia bukan HID.Lampu Projector ni boleh adjust view lampu dia.ko nak suluh ke bawah ko nak suluh keatas....tapi lampu jenis ni pakai 2 bulb.low beam satu bulb.high beam satu bulb...tapi mmg teraang giler.aku balik johor lalu jalan kampung pakai lowbeam dah terang....orang ingat aku pakai high beam....lagi satu lampu jenis ni tak makan batteri kuat.so tak payah risau.tapi mmg cantik.kalau parking kereta kat sebelah kereta orang...orang tengok semacam.

aku dah pakai lampu ni 2 tahun lebih.setau aku yang ada lampu jenis ni Honda.Suzuki.Proton Savvy.Toyota.dan Myvi.dalam banyak-bannyak kereta...Lampu Projector CCFL myvi ni paling MURAH sekali.sekarang serendah RM 450 pun boleh dapat.

kereta aku lampu belakang pakai Smoke LED.pastu kat tayar.bawah kereta semmua ada LED.semua LED warna putih.tapi dah disable sementara.pastu kat side mirror pun ada lampu putih.yang ko tengok dalam gambar tu bukan kereta aku.tu warna putih myvi tu.kereta aku kelabu.moccha silver.tapi lampu depan dah tukar.hehehehe.

aku spending semua sekali lampu atas bawah.wiring semua.pastu kat handle tu ada lampu.semua sekali RM 5000.tapi lampu semua tu aku ada suis khas.kadang-kadang JPJ cari salah kita.so aku tak nak carik pasal.aku boleh turn off bila ada roadblock....aku bila aku speeding kat highway atau betul-betul jalan tu gelap.baru aku turn ON.so kereta tu glow in the dark.sekarang ni tinggal lampu kat side mirror dan lampu kat projector je kekal.yang lain semua dah disable sementara.

Kalau ada kereta awek kat sebelah...diorang tengok tak berkelip beb...tapi kereta aku semua 100% lampu putih.lampu plate kereta pun putih.lampu kereta dalam pun putih.takde lampu kuning.kecuali lampu signal la.kalau accident depan perkara pertama yang aku tengok.lampu aku dulu.

[quote name='sauron manson' timestamp='1302586375' post='1066860']
mesti gempak gile nnt...nmpk cam lampu kete mewah lak hehe
[/quote]
betul.lampu ni hanya ada pada BMW sahaja.(yang diketahui la) jadik bila kita kereta cheapo pakai technologi macam ni orang rasa macam...BMW atau Myvi ni? Kereta Proton takde bende ni.Yang Proton Savvy CCFL tak cantik langusng.Yang Suzuki Swift kelakar.Lampu CCFL Honda Jazz mahal la pulak.

[quote name='raidizh AR' timestamp='1302600540' post='1066883']
Assalammualaikum

abg ak kate tak bole pasal mengganggu pemandu lain. lampu jalan pun kaler warm white kan.. sebab warm white buat mata kita selesa.. kaler oren2 sket tu buat shape naik. camne nak jelaskan pn ak xreti tapi lebih kurang camtu la
[/quote]
boleh.tapi lampu putih ada cara nak tengok.ukuran dia dipanggil (K) Kelvin.lagi tinggi K dia lagi cerah la warna putih tu.yang JPJ haramkan tu 8k keatas.yang lulus 4.5k.kalau kat lampu fog semua 4.5k.warna putih tapi tak terang sangat.yang kat headlamp campur-campur.kalau yang terlalu tinggi tu kuat makan bateri.bateri akan keluar sejenis habuk selepas 3 bulan macam tu.aku pernah pakai yang 8k tu (masa tu aku tak tahu 8k tu salah undang-undang) tapi bila dah pakai mmg terang giler.kalau ada kereta kat depan dia tembak kereta tu pastu kereta tu warna putih cahaya tu pantul balik tau.yang sakit mata kita la.silau.pastu kalau hujann lebat jalan raya langsugn tak nampak jalan.aku tu hari turun rawang sampai kena berhenti kereta tepi jalan.pasal betul-betul tak nampak.menyesal pakai.tapi aku takde terserempak dengan JPJ la.nasib baik....

satu lagi pilihan lampu putih...yang macam kereta Waja CPS polis pakai..yang tu pakai BULB.yang tu boleh.

[quote name='raidizh AR' timestamp='1302600540' post='1066883']
Assalammualaikum

[/quote]
setau aku camtu la mmg xleh...sbb lampu putih sakit mata klu kene suluh...tp klu silap aku la xleh lebih 30% keputihan cahaya 2

wah hebat arr.. bro tempus.. snap arr gambor keta hang sekarang... ko pasang sendiri ke semua lampu... kalau pi kedai.. agak2 charge mahal tak..??? aku teruja nak wat nih... kat myvi pink aku... hihihihi...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1302770944' post='1067002']
wah hebat arr.. bro tempus.. snap arr gambor keta hang sekarang... ko pasang sendiri ke semua lampu... kalau pi kedai.. agak2 charge mahal tak..??? aku teruja nak wat nih... kat myvi pink aku... hihihihi...
[/quote]
aiseh bro.pink ka warna? kereta aku warna kelabu mooccha.kalau kena putih dia macma serap.so dia macam glow in the dark.ko kena padankan warna pink.dengan warna pink....ko nak buat yang kat mana? handle? tayar? atau bawah kereta? tapi bawah kereta dan tayar kereta ko kena pakai sportrim besar dan kereta ko mesti lowered..supaya masa kau drive kereta ko nampak cantik bercahaya.bukan cantik BerLED.LED sebenarnya tak cantik bila dah kantoi orang nampak tapi dia punya `pantulan` putih tu yang `mahal` dan buat kereta kau nampak LIVE!...ko kena adjust wiring.tu kos dalam RM 50....Total aku buat semua kat RM 5k.Tapi nasihat aku lampu bawah kereta ko jangan buat.tak tahan kena air.kalau hujan air naik..kereta ko lowered senang tertanggal nanti....pastu orang ketawakan kau pasal wayar dah terseret atas jalan...hahahaha.macam kereta cacat.....so buat kat tayar dan handle cukup dah.

Main LED jangka hayat dont worry.ni permainan yang paling cheapest sekali.maintance pun rendah.kalau main ekzos atau tayar nanti macam minyak atau kereta jadik tak balance plak...duit lagik...kadang-kadang kereta nampak tak cantik lepas tukar itu ini.....so sekarang aku detailkan apa yang aku dah buat kat kereta Myvi aku:

1)Myvi projector (Sepasang RM 450)(Myvi punya Projector lamp paling murah tau)
[img]http://202.76.226.180/images/24/2439410246.jpg[/img]

2)Myvi Smoked Tail lamp(sepasang RM 350)
[img]http://202.76.226.180/images/18/1878888177.jpg[/img]

3)LED 120Cm (ni utk Bumper bawah,Bumper depan,Skirting Kiri Dan Skirting kanan) 1Pcs x 65
[img]http://202.76.226.180/images/63/6362008686.jpg[/img]

4)LED 30Cm(utk 4 door Myvi Handle) 1pcs X RM 15

5)LED 60Cm(kat 4 tayar kereta Myvi) 1pcs X RM 45

6)Bulb Dalam Dan Kat Nombor Plate MYvi(1pcs X RM 40)
[img]http://202.76.226.180/images/65/6593552571.jpg[/img]

7)LED signal putih kat Side Mirror (RM 100 sepasang)
[img]http://202.76.226.180/images/72/7282667838.jpg[/img]

8)Michiba Bulb 4.5K kat Myvi FogLamp.(RM 120 sepasang)
[img]http://76.my/Malaysia/michiba-white-hid-class-halogen-bulb-h3c-12v-55w-4350k-1102-12-lklailai@4.jpg[/img]

Korang untung la lampu projector tu dah murah.aku dulu beli RM 1000 tu.tapi mmg best.JPJ nampak tanya aku balik..Ni kereta baru ke bang? (dah ada dah logo Perodua tu kat situ)..korang nak ngorat awek pun senang.Setakat pasang semmua tu dalam RM 50~RM 70 macam tu.... Edited by Tempus

wah hebat nih... bro tempus hang pasang sendiri ke semua... aku nih idak ler reti nak pasang sendiri... dan lagi satu.. myvi aku pink sebab aku girl.. hahahhahahahhaa..... aku rasa sesuai jer kot.. pink ngan putih tuh kan kan kan.???

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1303089035' post='1067159']
wah hebat nih... bro tempus hang pasang sendiri ke semua... aku nih idak ler reti nak pasang sendiri... dan lagi satu.. myvi aku pink sebab aku girl.. hahahhahahahhaa..... aku rasa sesuai jer kot.. pink ngan putih tuh kan kan kan.???
[/quote]
suruh kedai pasang.upah pasang dah murah.baru dalam berapa.lampu tu ada yang warna warni.ada tu LED 7 colour pun ada.(tapi yang ni kalau jumpa JPJ pandaipandai lah).....Pink dan putih warna tak match la.Myvi ko tu myvi limited edition.aku ingat usia baru setahun kot.mmg cantik myvi tu.emblem dia ada tulis Limited Edition.kalau warna tu ko kena pilih warna macam biru atau warna gelap gelap sikit.supaya bila belah malam...kereta ko nampak Glow in the dark

Lampu LED jenis putih gini JPJ tak kacau.lampu warna warni aku tak pasti sangat.bab bateri dont worry la.LED tak makan kuat sangat.

Myvi pink tu FULL accesories ke? ada dual airbag? ada spoiler? rasa aku version tu FULL kan? Edited by Tempus

[quote name='Tempus' timestamp='1304829762' post='1068157']
suruh kedai pasang.upah pasang dah murah.baru dalam berapa.lampu tu ada yang warna warni.ada tu LED 7 colour pun ada.(tapi yang ni kalau jumpa JPJ pandaipandai lah).....Pink dan putih warna tak match la.Myvi ko tu myvi limited edition.aku ingat usia baru setahun kot.mmg cantik myvi tu.emblem dia ada tulis Limited Edition.kalau warna tu ko kena pilih warna macam biru atau warna gelap gelap sikit.supaya bila belah malam...kereta ko nampak Glow in the dark

Lampu LED jenis putih gini JPJ tak kacau.lampu warna warni aku tak pasti sangat.bab bateri dont worry la.LED tak makan kuat sangat.

Myvi pink tu FULL accesories ke? ada dual airbag? ada spoiler? rasa aku version tu FULL kan?
[/quote]

hihihihi.. yeah boleh sambung bab keta aku nih... ntah bro tempus ada agi lepak sini tak..???

Errmm... Myvi aku ada dual airbag..spoiler ada... aku tukar sekali handle chrome... tapi handle chrome nih dah 8bulan aku pakai keta aku dia jadi cam buruk ler.. kena selalu lap2 kasi kilat2....

kalau aku tukar2 nih kacau waranty tak..???

[quote name='arfaie' timestamp='1313569340' post='1071215']
mod keta la pulak
[/quote]

wei paie.. pesona hang dah cantek dah..udah ler.. bagi arr aku kasi cantek myvi aku pulak.. sini thread perodua wei,.. hahahahaha....

[quote name='arfaie' timestamp='1314528909' post='1071599']
erk..apa dosa aku dan proton aku...kena halau waaaaaaa
[/quote]

hahahhaha.. sian ko kan.. sapa suh ko beli proton..

kawan kawan ku semua yang teror pasal keta meh ler ngajor aku yang tak reti pe satu benda pung nih...

keta aku kan memang dah ada Anti – theft device (immobiliser)... korang leh tak terangkan kat aku pa kejadah benda alah nih...

pastu harini aku pi service kali ke-3.. aku nih biasa arr tak reti benda dia cakap kali ketiga kena tukar2 nih nih nih.. aku ye kan ajer.. RM200

dapat bill aku tgk anti-theft RM99 dalam bill... pe jadah pulak lagi depa pasang... apa beza ngan yang dah ada kat keta aku... ke aku kena kencing nih... ada sesapa leh bantu aku... sorry arr.. memang bengap bab keta....

walaupun aku guna persona, aku nk sibuk jgk...anti theft yer? kalau utk myvi, batch lama mmg xdak satu trigger set utk alarm dlm bahagian bonet depan, so sesetengah service centre (SC) akan rekomen utk pasang menda ni..harga aku tak pasti latest, dulu range 70-80 rggt..menda ni utk trigger alarm bila org buka bonet depan keta la.,.tp myvi batch baru mmg come as standard laa

sebaiknya, masa check in keta, SC kena terang kt ang suma kerja-kerja servis dan quotation dan hang kena fhm setiap perincian kerja atau bnda yang akan dipasang, dan ang berhak reject kalau hang rasa xperlu..so y terbaik skrg, call SC confirmkan apa menda anti theft ang tu, dan check ada ke dipasang menda tu..

myvi 1.5 da boleh booking dari sekarang.. :3: :3: harge tak sure lak berape...

bila nak masuk segmen sedan tah ler...

Perodua Myvi 1.5 Extreme manual ditawarkan pada harga [b]RM58,700.00[/b] (Metalik) dan [b]RM58,200.00[/b] (Solid), manakala versi automatik pada harga [b]RM61,700.00[/b] (Metalik) dan [b]RM61,200.00[/b] (Solid). Kesemua harga tersebut merupakan harga atas jalan (OTR) termasuk insuran.

[quote name='arfaie' timestamp='1315822783' post='1072114']
walaupun aku guna persona, aku nk sibuk jgk...anti theft yer? kalau utk myvi, batch lama mmg xdak satu trigger set utk alarm dlm bahagian bonet depan, so sesetengah service centre (SC) akan rekomen utk pasang menda ni..harga aku tak pasti latest, dulu range 70-80 rggt..menda ni utk trigger alarm bila org buka bonet depan keta la.,.tp myvi batch baru mmg come as standard laa

sebaiknya, masa check in keta, SC kena terang kt ang suma kerja-kerja servis dan quotation dan hang kena fhm setiap perincian kerja atau bnda yang akan dipasang, dan ang berhak reject kalau hang rasa xperlu..so y terbaik skrg, call SC confirmkan apa menda anti theft ang tu, dan check ada ke dipasang menda tu..
[/quote]

ooo yang aku dah ada tuh untuk bonet belakang... maksud yang kali nih dia pasang untuk bonet depan arr... tapi orang tuh tak tanya pun aku nak ke tak.. dia kata memang kena pasang... bongok arr perodua sini.. kalau kat autocity juru aku pi masa second service...bagus.. dia bawak pi tunjuk tgk keta aku.. terang kan mana yang kena tukar semua.. pastu dia rekemen laa nak pasang2 apa.. pastu dia tanya setuju ke tak.. aku cakap tak.. sebab dia terang benor jadi aku tau laa mana tak perlu mana yang perlu...

nih duduk kat kaunter terus kuarkan invoice pastu cakap semua nih kena masa service kali ke-3... dan bagitau harga sebenar terus... last ler aku pi service situ perodua dato keramat...kasi banned banned... huhuhuhuhu...

jap lagi nak pi lagi sekali tanya and suh dia tunjuk mana diaorang pasang.... thanks paie...

p/s:aku dah survey harga memang perodua jual RM99 dari 2006

pas ni p juru eh..aku servis persona aku, hang servis myvi ang..kita date kt trafic light antara dua-dua servis centre tu..mau x? :lol:

[quote name='arfaie' timestamp='1315909733' post='1072178']
pas ni p juru eh..aku servis persona aku, hang servis myvi ang..kita date kt trafic light antara dua-dua servis centre tu..mau x? :lol:
[/quote]
hahhahahhaa... alrite boleh saja..