Jump to content
Sign in to follow this  
aries_au3

Macam Mana Nak Buat Web Site Baru?

Recommended Posts

Salam Semua,
[font="Comic Sans MS"]Ini adalah 1st time masuk dalam forum ni.
Harap maaf jika ada sebarang kecelaruan.

Saya ada sedikit masalah,
Company saya nak buat buat website baru utk website yang sedia ada.
saya diminta gunakan alamat website yang sedia ada.
Saya memang tiada pengalaman dalam membangunkan website.
Oleh itu saya memohon kerjasama forum ni untuk memberi buah fikiran .[/font]

[quote name='aries_au3' date='06 October 2010 - 12:51 PM' timestamp='1286340716' post='1049490']
Salam Semua,
[font="Comic Sans MS"]Ini adalah 1st time masuk dalam forum ni.
Harap maaf jika ada sebarang kecelaruan.

Saya ada sedikit masalah,
Company saya nak buat buat website baru utk website yang sedia ada.
saya diminta gunakan alamat website yang sedia ada.
Saya memang tiada pengalaman dalam membangunkan website.
Oleh itu saya memohon kerjasama forum ni untuk memberi buah fikiran .[/font]
[/quote]

Kalau anda memang tak ada pengalaman langsung dalam pembinaan website, memang jawapannya susah..sebab untuk buat web, perlu kepakaran juga, banyak benda kita kena tahu..saranan saya, anda tanyalah webmaster yang buat website syarikat awak tu sebelum ini..pasti dia boleh membantu.

[quote name='aczan' date='06 October 2010 - 02:07 PM' timestamp='1286345275' post='1049495']
Kalau anda memang tak ada pengalaman langsung dalam pembinaan website, memang jawapannya susah..sebab untuk buat web, perlu kepakaran juga, banyak benda kita kena tahu..saranan saya, anda tanyalah webmaster yang buat website syarikat awak tu sebelum ini..pasti dia boleh membantu.
[/quote]
Webmaster sebelum ni tidak memberi kerjasama oleh itu langkah-langkah yang perlu diambil ialah dengan membina website baru,
Oleh itu saya rasa perlu ambil web designer untuk mengatasi masalah ini.
Selain daripada itu berapa lama boleh dah berpakah charge yang akan dikenakan?

webmaster sebelum nih vendor ker..????

nak bina website baru..?? errmmm website dah ada... so 1st kena tahu platform apa nak guna.. ada database connection ke takder..??? berapa page nak buat..??? content setiap page..

nak amik web designer..??mahal tuh..??? sebelum tuh awak sebelum jawatan pe..?? nape bos bagi awak amik alih suh buat website baru..???

please rate ur self from 1-10 for web application programming... kalau jawapan 0.. hahahaahha,.... memang susah gilorrzz laaa jawap nya... dengan erti kata lain silaa upah web developer kat sini ada ongbok, johnburn, errmm dan 2-3 orang lagi yang buat freelance... hahahahha

[quote name='akuccputsedut' date='06 October 2010 - 02:59 PM' timestamp='1286348349' post='1049505']
webmaster sebelum nih vendor ker..????

nak bina website baru..?? errmmm website dah ada... so 1st kena tahu platform apa nak guna.. ada database connection ke takder..??? berapa page nak buat..??? content setiap page..

[size="3"][/size][b]Platform = Tak tahu dia guna apa, front page/ dreamweaver, notepad , Tiada database , brp page ???? tak tahu lak;[/b]

nak amik web designer..??mahal tuh..??? sebelum tuh awak sebelum jawatan pe..?? nape bos bagi awak amik alih suh buat website baru..???

[size="3"][/size][b]sebab bos bagi saya amik sebab kat sini takde org yg mahir ttg IT lebih lagi website, semua org luar, sbb die bari kat saya dah takde org lain yg boleh diharapkan.[/b]

please rate ur self from 1-10 for web application programming... kalau jawapan 0.. hahahaahha,.... memang susah gilorrzz laaa jawap nya... dengan erti kata lain silaa upah web developer kat sini ada ongbok, johnburn, errmm dan 2-3 orang lagi yang buat freelance... hahahahha

w[b]eb programming jawapan = 0, sama seperti kat quote awal.[/b]
[/quote]

[quote name='apis_ff' date='06 October 2010 - 04:12 PM' timestamp='1286352743' post='1049522']
saya dah tgk website link thread starter, website syarikatnya menggunakan .aspx dan ia agak diluar bidang saya..
[/quote]

[b]Thanks for your comments,
Any solution?[/b][size="3"][/size]

kalau macam tuh...
hang mulakan laa dengan fikir nak wat web guna platform apa language apa nak guna...klau open source berlambak ada contoh2 code.. boleh copy paste and apply saja... nak senang pakai laa joomla ker...

sebelum masuk part coding mengcoding nih.. ada banyak benda hang kena wat dulu... kena tau nak wat berapa page... functionality dia... create arr storyboard boleh nampak jalan website tuh camner...baru senang masa nak code nanti... kalau banyak function kena siap2 lukis DFD bagai... flowchart... banyak lagi laa... pastu kena fikir security web plak camner...

dah ada semua dokumentation ok baru bleh start mengcode.. ikut aja apa yang dah plan...

kalau .aspx maknenye guna windows server la tu.. ades.. Ape kata ko bgtau bos ko tu supaya tukar guna Linux hosting je. Murah pun murah(utk long term). Nak buat website guna php, insyaAllah lg ramai yg boleh tolong..

Kalau nak lagi mudah, guna je Wordpress dan install theme professional. Murah je theme tu. Dlm RM 100++. Lagi murah daripada ko upah web designer+developer..

[quote name='dans kam' date='06 October 2010 - 11:07 PM' timestamp='1286377663' post='1049565']
kalau .aspx maknenye guna windows server la tu.. ades.. Ape kata ko bgtau bos ko tu supaya tukar guna Linux hosting je. Murah pun murah(utk long term). Nak buat website guna php, insyaAllah lg ramai yg boleh tolong..

Kalau nak lagi mudah, guna je Wordpress dan install theme professional. Murah je theme tu. Dlm RM 100++. Lagi murah daripada ko upah web designer+developer..
[/quote]

[size="3"][/size][b][/b][font="Comic Sans MS"][/font]Jika tak guna window server dan guna linux hosting dan guna wordpress bolehkah di edit apa -apa juga maklumat dengan senang?

Contoh memasukkan borang tender dlm bentuk pdf utk kemudahan pengguna.
dan memasukkan annual report dlm bentuk pdf.

boleh, wordpress tu boleh kira as cms jugak.

pm aku untuk private consultation cewahh :D isyaAllah aku bleh tlg setelkan.