Jump to content
K!TzB!Tz

Apa Yg Perlu Utk Kertas Kerja Pinjaman

Recommended Posts

A'kum,....Salam semua nya...well aku nak tanya skit nier..aku nak buat paper work utk pinjaman BANK...tapi aku takde pengalaman dlm nak buat benda nier...Korang tulong ler bagi aku tips apa yg patut ada dalam kertas kerja pinjaman tu..atau bagi contoh kertas kerja sekali..tak kisah ler dalam BM ker @ BI...

Utk pengetahuan korang aku nak propose kat BANK utk perniagaan CC&Comp.Sales&Services..ok..reply me soon...

Budak opis aku ada buat kerja-kerja ni..Nak buat proposal ker paperwork ker dia boleh buat kalau korang berminat bole pm ku atau email aku [email protected]

AKU DAH PM DAH rolleyes.gif .... ko cubalah ikhtiarkan aper2.... yg. penting example nyer ader.

cuba ko tgk kt website bank pembangunan..aku rase ade dia bg tip nak buat kertas keje..

mana diernyer url:.... mcm mana nak pegi?...sleep shepp takder yg. attachment ker?.. ko kata budak office ko slalu buat. send ler attachment lagi senang.

mana diernyer url:.... mcm mana nak pegi?...

alahai sedara kite nie...takkan dah tak kenal pakcik google...spoon feed btulla..Bank Pembangunan ..aku harap info nie berguna utk ko..ph34r.gif

sleep shepp takder yg. attachment ker?.. ko kata budak office ko slalu buat. send ler attachment lagi senang.

tue bukan akulaa..tue en.Kulat-Malat yg tulis..baca betul2 yerkk.. wink.gif

alahai sedara kite nie...takkan dah tak kenal pakcik google...spoon feed btulla..Bank Pembangunan ..aku harap info nie berguna utk ko..ph34r.gif

tue bukan akulaa..tue en.Kulat-Malat yg tulis..baca betul2 yerkk.. wink.gif

Thanks guys...well aku ada jumpa software yg auto generate kertas kerja nier..tapi dlm EN..size besar skit..dlm 300 ++ MB..aku dah burn dah..ok gak software nier...Nama soft tu Business plan 2005 pro...

Thanks guys...well aku ada jumpa software yg auto generate kertas kerja nier..tapi dlm EN..size besar skit..dlm 300 ++ MB..aku dah burn dah..ok gak software nier...Nama soft tu Business plan 2005 pro...

user freindley ker? engko buat pinjaman kat bank mana? suggest kat aku. biggrin.gif

user freindley ker? engko buat pinjaman kat bank mana? suggest kat aku. biggrin.gif

waaa bagus bagus... cam tu la anak melayu... aku turut tumpang gembira. aku doakan semoga kalian sumer yg nak buat business nih berjaya dengan cemerlang.. semoga allah memberkati kamu dan aku juga hendaknya.

nak lagi mudah, pegi je mana mana bank yg nak dibuat pinjaman.. cakap dengan orang tu apa yg kita nak buat, dan semua yg berkaitan la.. kalau bank, aku cadangkan RHB, mudah, cepat, efisyen.. BCB paling banyak kerenah + makan duit korang + berlagak + banyak staff cap ayam..

sebenarnya, gomen dah kasi peruntukan utk pembangunan SME ni.. dan gomen kasi peruntukan tu kat bank utk dicairkan.. jadi keje bank ni mencairkan peruntukan tu la..

sekarang ni kalu nak buat loan, kalu kena tempat dan orang, kita cuma telefon derang, derang akan datang kat kita, present apa yg patut..

loan akan lagi mudah kalau kita dah start berniaga dlm sekurang-kurangnya setahun..

harap membantu! smile.gif

derang² !!! ganu kiter katakan! wei petabite long taim no si.. hau wa yu.. bisnes merundum ka apa... jgn skt jiwa..! kwl emo! ekekeke

derang² !!! ganu kiter katakan! wei petabite long taim no si.. hau wa yu.. bisnes merundum ka apa... jgn skt jiwa..! kwl emo! ekekeke

but kalau nak buat jugak pinjaman nie..... korang suggest bank mana yg. tak banyak songeh. maksud aku... yg tak perati sangat proposal..but kalau boleh yg. dpt buat loan minima RM50 000. Coz stakat yang aku dah surf.... aku jumpa yg tak banyak hal... but dier nyer loan ciput jer.

aku ada try sme bank glanmarie shah alam .. dia org kata cc dia org x cover ( x dapat nak memberi bantuan) sebb tauke melayu selalu rugi .... panas gile haty aku time tu

sal hangpa tak pi MARA ke... belia negeri ke...?

sal direct dengan bank?

citer sket... saja nak tau.. kot2 ada kelebihannya :D

aku p kat belia negeri

mara pon aku ada pi tanya jugak

la ni yang aku dapat... daripada belia negeri

MARA plak saja-saja aku tanya, sebab masa hadapan aku nak pinjam MARA

:D

nie aku nak bagi idea sket kat hangpa

kalau hangpa nak apply loan daripada agensi kerajaan... jangan pinjam full loan kat satu2 agensi saja

katakan hangpa nak buka kedai buah...

1. pi mintak bantuan Gerai Buah Bimbingan FAMA

2. untuk ubah suai kedai dan peralatan1.. pi mintak kat BELIA

3. untuk signboard dan peralatan2... pi mintak kat MARA

jadi... setiap satu agensi tu, hangpa pinjam sket ja... bila kumpoi, jadi banyak

lagi 1, jangan plak hangpa pi ceritha kat pegawai tu yang hangpa nak buat cara ni... kot2 tak dapat loan tu.

Kalau tak salah aku, bank komersil kebanyakkannye tak sanggup bagi loan untuk bukak CC..

Sebab bisnes CC nie, prospek income dier mendatar & susut nilai aset dier terlalu tinggi..(cth komputer asalnye harga rm2000, pakai kat cc hari2, lepas setahun nilai boleh susut sampai 50% atau lebih)..

Macam abixpert cakap, baik cuba mintak kat agensi kerajaan, aku cadangkan MARA, dier ade program bimbingan untk bukak CC nie (nie dua tahun dulu punye cite, skrg aku tak tahu):

Pegi daftar untuk kursus dier

Dalam tu dier kan ajar skali mcm mana nak buat business proposal, loan paperwork etc. (loan MARA)

Dah dapat sijil kursus, boleh proceed dapatkan loan dan bukak CC ko.

Dan kalau tak salah aku, wajib tidak bekerja baru bole apply bende nie, sbb MARA nak ko fokus kat bisnes semata2..

Dan kalau bisnes bungkus, tak dpat byr loan, MARA cari ko cara bersantun...bukan mcm pengutip hutang bank..

Harap membantu.

alahai sedara kite nie...takkan dah tak kenal pakcik google...spoon feed btulla..Bank Pembangunan ..aku harap info nie berguna utk ko..:ph34r:

tue bukan akulaa..tue en.Kulat-Malat yg tulis..baca betul2 yerkk.. ;)

Kat mana hang dapat software tu? teman tengok trial tak ada pun...

kalau ader sesaper mender nie bloeh gak bagi aku tengok.... aku pun nak buat bisness gak nie.... kalau bleh buat attachment kat mail aku di [email protected] ... kalau bleh dalam format m.word.

thank'z makasih.

aku rasa kalo dikongsikan bersama format/contoh/template kertas kerja/proposal bisnes ni kt sini pun bagus gak. kebetulan aku pun tengah cari contoh nk buat kertas kerja utk bisnes ni.. moga dapatlah berkongsi ilmu ni kt sini. ataupun hantar jerlah kt emel aku [email protected].

harap dpt bantu kami yg memerlukan bantuan dn tunjuk ajar.

thankz alot.