Jump to content
Sign in to follow this  
pthree

Pasang Sendiri Komputer

Recommended Posts

aku br je blaja memasang sendiri hardware komputer ni
masaalah skang aku da pasang semua da tp lampu kat chasing pun tak nyala,bios pun tak kuar...
kipas jalan,kipas proc pun jalan....siap anta balik la mobo kat kedai ingat rosak tp elok je kedai tu pasang siap kuar bios lagi.
da 2,3 kali gak la aku buka pasang sama je keadaan nye,manual book pun aku da ikut.
pening kepala aku laaaaaaaaaaaaa
tolong la aku....... :wacko:

mkn ada ler tuh yang tak terpasang dgn betul...

apa kata ko ceraikan balik pastuh ko pasang balik...

lagi 1 kene pastikan jugak soket yg kecik2 drpd casing ke mobo tuh dipasang dgn urutan yg betul...

kalau tak betul dia pon tak nyala gak...

[quote name='Gunso' date='28 July 2010 - 01:55 AM' timestamp='1280231740' post='1043206']
mkn ada ler tuh yang tak terpasang dgn betul...

apa kata ko ceraikan balik pastuh ko pasang balik...

lagi 1 kene pastikan jugak soket yg kecik2 drpd casing ke mobo tuh dipasang dgn urutan yg betul...

kalau tak betul dia pon tak nyala gak...
[/quote]

kalau tak leh gak macam mane?

kalau semua barang baru agak susah sikit nak kata ada barang yg rosak walaupon peratusannya tetap ada...

lagi pon dah test mobo tuh kat kedai dan boleh idup...

jadik mkn ada wayar yg ko salah cucuk ler tuh...

nih biasa lah... time memula aku nak pasang pc dulu pon puas aku ngan member aku carik masalah apa silapnya...

last2 hantar kedai... kat kedai rupanya wayar yg menyambungkan casing ngan mobo tuh salah masuk rupanya...

so cuba cek dgn teliti... btw... ko punya pc yg nak pasang tuh apa spec dia...

[quote name='Gunso' date='28 July 2010 - 02:26 AM' timestamp='1280233606' post='1043211']
kalau semua barang baru agak susah sikit nak kata ada barang yg rosak walaupon peratusannya tetap ada...

lagi pon dah test mobo tuh kat kedai dan boleh idup...

jadik mkn ada wayar yg ko salah cucuk ler tuh...

nih biasa lah... time memula aku nak pasang pc dulu pon puas aku ngan member aku carik masalah apa silapnya...

last2 hantar kedai... kat kedai rupanya wayar yg menyambungkan casing ngan mobo tuh salah masuk rupanya...

so cuba cek dgn teliti... btw... ko punya pc yg nak pasang tuh apa spec dia...
[/quote]

tula pasal aku pun ngah pening da ni,spek yang aku pakai:-
proc:-amd athlon x2
mobo:-msi 770 g45
psu:-500 wat extream power
ram:-2gb ddr3
gc:-saphire 1gb ddr3

manual mobo ade?

da bace da ?

semua sambungan da dipasang ngan betul?

sambungan macam 4pin power + HSF power + HDD da cocok ngan sata mobo?

PSU da tekan ON?? :P

[quote name='khairul anwar' date='27 July 2010 - 09:57 PM' timestamp='1280239062' post='1043218']
manual mobo ade?

da bace da ?

semua sambungan da dipasang ngan betul?

sambungan macam 4pin power + HSF power + HDD da cocok ngan sata mobo?

[b]PSU da tekan ON??[/b] :P (x bole blah yg ni hehehehe)
[/quote]

aku rs klu cpu x menyala mesti soket yg kecik2 tu ko slh mskkan...mesti tua warna mana yg negatif dan positif, biasanye yg berwarna sentiasa menjadi positif, putih adalah negatif...so mesti pasangkan ni dgn cr yg betul...klu slh psg yg ni mmg x nyala2 la pc tu...pastu biasanye kat blakang soket tu akn trtulis soket tu utk slot yg mana, cth hddled, pwr, rst, dan sbgnye...kena cucuk kat tmpt yg betul di mainboard (biasanye di mainboard da siap tulis dgn nama utk slot yg perlu dipasangkn) tp ada gak certain2 board yg xde, (yg ni kena tgk manual dlm buku) pastu pastikan kable management betul dan dipasang dgn ketat di slot yg spttnye...jgn ada yg longgar2...ok try n error k...practice makes better...yg penting ada usaha nak mencuba dan x mengalah..

[b]Power supply cable 20/24 pin tu salah pasang kot tengok bebetul die kalau salah pasang pon pusing gak kipas proc.[/b]

pasang...snap gambar...post sini...kot2 ada kesilapan amat nyata yg boleh dilihat dari gambar.
kalau boleh pasang kat luar casing dulu, senang nak snap dr pelbagai sudut...

[quote name='sawi' date='28 July 2010 - 06:33 AM' timestamp='1280248413' post='1043237']
pasang...snap gambar...post sini...kot2 ada kesilapan amat nyata yg boleh dilihat dari gambar.
kalau boleh pasang kat luar casing dulu, senang nak snap dr pelbagai sudut...
[/quote]

Ok kawan2 semua terima kasih atas tunjuk ajar,Alhamdulilah semua da bjalan ngan lancar,btl ape korang cakap wayar tu aku silap pasang,aku pening tengok wayar tu sebenarnye...aku rasa mgkn cble reset sw aku da rosak,sbb button reset da tenggelam ke dalam tak leh pki da,bila aku pasang cable die tak nyala2 pc aku ni..aku rasa mgkn la ini punca nye....ape2 pun terima kasih kepada semua sebab banyak membantu ^_^

Topik perbincangan ini ditutup kerana perbincangan telah tamat atau persoalan telah diselesaikan. Harap maklum.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...