Jump to content
Sign in to follow this  
Mobilize15

Pc Emachine.. Apsal Takde Signal Grapich Gi Lcd Monitor ?

Recommended Posts

Salam.
Pc kawan aku ada masalah.
Bila On pc, langsung takde keluar ape kat LCD Monitor.
Aku dah try ganti RAM, tp masih tak boleh jugak ?

Ade sekali tu dier tiba2 ada signal gi LCD tu, tapi, sekali tu je, dan sekarang ni haram tak de langsung signal..

PC ni brand eMachines ET1331.

Andai kata Motherboard rosak, boleh ganti ke dengan motherboard selain dr motherboard jenis asal die.

Harap dapat bagi pendapat....

Terima kasih.. Edited by Mobilize15

[quote name='TJ-Ariff' date='25 April 2010 - 10:18 PM' timestamp='1272205103' post='1027385']
Ada cuba dengan LCD lain tak?
[/quote]
Ade, dah try kat 3 lcd.. langsung tak dapat jugak...

ok kalau macam itu, memang sah lah itu masalah mobo.
Nak tukar mobo lain memang boleh, tapi masalah eMachine nie dia dah compact, takut2 tak boleh masuk mobo tu dengan casing.

yang pastinya memang kene order terus dari acer untuk mobo yang baru.. :huh:

wassalam.

[quote name='TJ-Ariff' date='25 April 2010 - 10:38 PM' timestamp='1272206291' post='1027390']
ok kalau macam itu, memang sah lah itu masalah mobo.
Nak tukar mobo lain memang boleh, tapi masalah eMachine nie dia dah compact, takut2 tak boleh masuk mobo tu dengan casing.

yang pastinya memang kene order terus dari acer untuk mobo yang baru.. :huh:

wassalam.
[/quote]
Alamak... susah nie.. tp aku dah tanya dengan emchine punye staff (chat kat internet lah) tanya tentang saiz Form Factor.
Die kate, form factor untuk model ni Micro ATX. So boleh tak aku sumbat mane2 mobo saiz Micro ATX ni.. ?

jangan beli mobo lagi.. kes macam ko ni baru ni jadi dekat kawan aku.. RAM dah swap.. GC dah swap.. LCD pon dah swap..
try tengok proc pulak.. kawan aku tak tukar proc hari tu dia straight pergi beli mobo baru.. memang silap.. mula2 pasang saja ada signal display.. sempat la format semua.. last2 tak boleh jugak.. try swap proc memang proc yang rosak.. so careful..

[quote name='ahaksz28' date='25 April 2010 - 11:13 PM' timestamp='1272208425' post='1027408']
jangan beli mobo lagi.. kes macam ko ni baru ni jadi dekat kawan aku.. RAM dah swap.. GC dah swap.. LCD pon dah swap..
try tengok proc pulak.. kawan aku tak tukar proc hari tu dia straight pergi beli mobo baru.. memang silap.. mula2 pasang saja ada signal display.. sempat la format semua.. last2 tak boleh jugak.. try swap proc memang proc yang rosak.. so careful..
[/quote]
Pulak dah... Nasib baik tak order lagi motherboard.. K, nanti aku cek dulu proc tu.
Ape-ape hal nanti aku reply balik.. Thanks..

[quote name='ahaksz28' date='25 April 2010 - 11:13 PM' timestamp='1272208425' post='1027408']
[/quote]

Thanks bro.. Sah proc problem. Aku dah try proc dari pc aku, dan masukan ke dalam pc tu.
Semua nya kembali normal... Nasib baik lah pc aku gune Proc soket yang same, he3x...
Sebelum ni memang aku target nak tukar Mobo je.. Nasib tak order lagi....
Ilmu baru dr pengalaman kawan-kawan aku terima hari ni... he3x...
Thanks, selesai dah masalah...

[quote name='ahaksz28' date='26 April 2010 - 07:53 PM' timestamp='1272282831' post='1027559']
Good.. memang nasib la tak tukar.. kalo tak pisang berbuah dua kali.. :blush:
[/quote]

He3x...Nak tau ckit, ape yg boleh sebab kan proc tu rosak ?

[quote name='Mobilize15' date='26 April 2010 - 08:44 PM' timestamp='1272285846' post='1027568']
He3x...Nak tau ckit, ape yg boleh sebab kan proc tu rosak ?
[/quote]

aku pun tak berapa nak sure.. maybe panas sangat la kot..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...