Jump to content
Sign in to follow this  
shah_animator

Jatuh Cinta Ngan Putera.com

Recommended Posts

slamat pagi....

camner korang leh jatuh cinta / kenal / tahu ngan putera.com ni.... leh ceritakan.....

ok aku mulakan dulu...

aku tejumpa putera.com masa aku tengah cari bahan untuk nak buat assignment aku (2003) , tengah cari-cari terjumpa la nama putera.com ni (yang lama).... tengok cam best , aku try la masuk pastu terus melekat kat sini...

aku yek , macam mana aku mase 2 tengah cari info on kof2003 new aku search kat yahoo tibe 2 jumpe lah putera nie ( yg lame ) so info ade tapi kureng so aku lah yg menambah info tentang nye 2 aje biggrin.gif

hurmm..aku lak leh terjumpa putera nih masa aku tgh cari pasal ragnarok( 2003)...n pastu ramai lak yg terer pasal game tuh kat forum...so aku join sampai sekang la aku melekat kat sini sebabkan ragnarok...dan info² pasal computer yg aku tak berapa tahu dan disini la aku mula kenal pasal sistem computer dan overclock nih.. smile.gif

kita sama la shah_animator.. aku jumpa ni masa nak cari info sal nak buat asignment, hehe..last minit nyer assignment. masa tu kena buat assingment sal pc. cari punya cari terjumpa la putera.com ni. nampak cam best,so aku join je la.. biggrin.gif

cari assignment x pe jgn post soklan assignment je dalam nie karang azuan kasi tunjuk sama die punya board.

aku lak masa hujung 2003, masa abis SPM... nak build satu system, tgh cari2 barang hardware kat tenet terjumpa la putera.com... yg aku seronok sbb versi melayu dan aku bole tanya soalan lak tuh tongue.gif ... masa tu first thread aku pasal nak build system ni laa, puteranians la yg banyak bantu aku...

thanks a lot my prend biggrin.gif

ako? tak ingat. tahun 2000 kot?

den lak, first day praktikal,teruss kene wat system.nk kene pakai asp lak tuh.dahler xpenah guna. xpenah tengok pun.aper lagi...ngelabah ar cari info,dgn bukunye xder...kene wat sensorang lak tu,kalu dulu leh gak tanye member,skang nie xleh nk tanye sesape...carik punye carik, terjumpa lah ngan putera.com nih. byk gak membantu... thanks a lot guys! biggrin.gif

kalau i pulak,dari kawan,masa tue putera lama,2000,tak aktif pasal belajar lagie,send post pun sebulan tak sampai 10 kali.lepastue,i redah internet nie mengenai putera,jumpa balik putera baru nie.

abang sham kurang ingat aaa..mungkin dlm tahun 1995-1996...masa tu Putera.com still tumpang kat geocities. Mulanya abang sham having a little problem dengan Windows..then bila jumpa post-post yang abang sham rasa terlalu mudah untuk ditanya macam sejarah komputer dll...abang sham terus start menjawab soalan-soalan...

zaman tu ada banyak pakar macam Hazman Halid (C Guru for Ford USA) dan beberapa nama lagi..(rasanya semua dah jadi sejarah)...antara sedar atau tidak abang sham dah hampir 10 tahun kat Putera.Com..mungkin Hasani@shanai ada tarikh tepat abang sham daftar hehehe...malah ada juga yang ingat Putera.Com tu Putera Racing !!.

abang sham lihat perkembangan sejarah Putera.Com dari menumpang..hinggalah InsyaAllah akan hosting sendiri...abang sham ramai ahli datang dan pergi...suka dan duka...dan ofcourse, uncounted assignment yang dihantar !. Dulu topik-topik kelam-kelabu rata-rata sekarang makin tersusun, tapi dulu tak banyak topik, sekarang huh! (sorry tak kira daaa...) dulu GUI lebih mudah dan straight to the point, sekarang dan macam-macam ..siap ada avatar lagi..

abang sham masih disini..dan sentiasa disini..one thing that makes me stay ialah niat yang ikhlas untuk membantu anak-anak watan agar berjaya dalam IT..walaupun adakalanya abang sham tak tahu jawaban dan hanya mampu letak tanda ' wink.gif ' ...tapi sekurang-kurangnya kita bantu walau sepatah perkataan...

just another food for thought

kire....abang Arisham nih generasi pertama dan Otai dlm putera la yek..hebat³

fuh.. 3 tahun setia bersama Putera.com. Syukur kepada Tuhan masih lagi merestui kewujudan Putera.com yang sehingga kini sentiasa memberi informasi serta maklumat terkini kepada bumiputera yang dahulunya gelap gelita terus jadi cerah !!

Terima kasih Putera.com. Itu sahaja yang saya boleh bagi buat waktu ini...

p/s tersesat Putera.com masa saja-saja taip dekat Adress *aku ingat masuk web Putera mane.. ohoho*

aku plak kenal putera maser search pasal komik ver. bm, pastu kuar address putera nih. jumper jer terus sauk la.

Thanks to putera coz give me a lot of information about pc. kalo tak sampai skang aku still buta pc laugh.gif

den plak dari tahun lopeh... tuh pon lecturer den yang rekemen kan putera.com nih.. laugh.gifcool.gif maso putera.com takdo kojap itu hari poning gak lah kepalo... tue yang lepak kek ittutor.net tuh...lopeh putera.com dah bernafas jo.. tuh yang konsisten sikit pernafasan den tue... akhokhokhok

woww i really salute u abg norisham u r the gr8 hehehe

10 tahun oooooooooooooo bukan calang calang org nih smile.gif

tul tuh putera.com la yg kasik byk info pasal computer n tech kepada aku..byk info aku dpt yela kata forum BM kalo BI tuh aku paham sesikit je...

mlm td masa tgh dok check disket2 lama jumpa satu disket yg ada file artikel yg aku copy dari putera.com.

ingat dulu kenal putera masa tgh cari info pasal komputer, cara nak format harddisk dll.

lepas dapat info tu try format sendiri sampai berjaya. sebelum tu asyik antar kedai je.. rugi je..

thanks utk penyumbang artikel terutama saudara yedshah

user posted image

fizdane,send kat i cara nak format pc,i tak tahulah,i punya hdd tue dah tak boleh ke windows balik,silap step.tolong yek...

File yg aku copy tu cara nak format harddisk utk install windows 98. ko pakai Windows xp ke win 98? kalau win XP cuba tgk penerangan kat forum Storan>Camner Nak Format? .

Kalau nak yg file aku ni leh bagi, no problem..

putera.com ajar aku cara overclock yg lebih hebat.. kehkehkehkeh.. selama nih asyik overclock ngan cuba² jer.. ingat tahap tuh ajer yg aku termampu.. pelik gak camner ader yg boleh buat dgn lebih tinggi.. skang baru aku sedar, dah beyond limitation dah sebenarnya.. cuma aku jer baru nak tau.. anyway.. skang dah makin paham, cuma masih tak mampu nak kejar mereka yg lain..

but i will chase them.. i will.. laugh.gif