Jump to content
Dominant Star

Gempak, Utopia, Starz, Hype...

Recommended Posts

Sekarang nie asyik duk popular majalah Gempak... Starz... Utopia... dan Hype... semua dari kompeni sama rasanya...

Apa pendapat korang berkenaan majalah ni yg dikatakan majalah hiburan masa kini???? rolleyes.gif

Komen sikit...

errr

aku rembat kesemuanya pastu beli gak kreko

giler

bangkrup le aku waaaaaaaaaa

tapi berbaloi coz aku sker masuk kontezz dalam mag tuh

dah byk kali dah menang tuhhhh

Uhhoho... camtue... so... mostly memang majoriti kat sini suker la yer???

Now, direct to the point...

Kenapa aku bukak topic nie kat sembang - sembang???Bukan kat Muzik, Majalah dan Hiburan.

Sebab ada beberapa persoalan dan topic aku nak bangkitkan dan bincang...

ko suke gempak punye cartoonist??hahaha,nampak sangat kau tak pernah baca urbancomic kan?kalau ko bace sure menangis.....psl mamat urban comic tu semua melayu....lg satu,info untuk ko cdr,gempak ni bangsa cina mendominasi kartunis die,psl bos die cine,lg satu ade dlm artikel die,ada perli milx(kartunis urbancomic) psl menghilangkan diri masa milx melukis komik di u.s.a....tataula aku ape motif diorg,btw,aku dh stop buying gempak,psl kualiti jalan cerite komik die ntah hape hape,aku ulang skali lg KOMIK YG X BERBALOI DIBELI....INFO YG KITA DAH TAHU,JALAN CERITE KOMIK TAK MENARIK,DLL............lagipun,production gempak ni lebih mementingkan pasaran bangsa mereka-macam komik berbahasa cina mereka....cuba kau bandingkan dengan komik gempak dengan komik gempak versi cinanya,konfem lain....

Quote from someone here...

There's a few here yang ada pendapat berlainan... macam mana dengan pendapat korang sekarang???

Komen sikit...

Dan setakat nie... sejauh mana anda semua rasa isu dalam majalah tue berguna??? AKu bukan aper... sajer nak pendapat korang jer...

Ada unsur racist la dekat quote pisang tue... abaikan jer dominant...

Pada saya... banyak juga informasi yang saya dapat dari Gempak dan Starz... tak tahu Hype dengan Utopia... tak pernah beli lagi...

Selagi ada apa aku nak dalam tue... selagi tue aku baca... bukan peduli sangat bab - bab dalam quote atas tue...

Pada aku... kalau bagus... ada kualiti... jalan... aku baca jer...

Cool OK cool.gif No Offense cool.gif

uhhuhu... i see... sebenarnya... aku pun beli gak majalah Gempak ngan Starz... hiburan artis aku kurang sikit... so... aku kurang sikit la Hype ngan Utopia...

Aku beli gempak ngan Starz pasal informasi dier jer...

Komik dier... pada aku kurang standard sikit... apa pandangan korang...???

pendapat ?

tak ada satu pun majalah berkenaan ada kena mengena dengan IT smile.gif kertas dia tu macam kertas yg suka lekat karbon kat tangan la. ish

Edited by izwan

dulu aku kumpul gempak..banyak gile dah...skali bile diorang pecah2kan jd starz laa..utopiala..hypela...terus gempak jd tak best...so sekarang..aku beralih ke majalah kereta...hahahah...bangga tgk rakyat malaysia yg kreatif... laugh.gif

walaupun aku bukan lagi kipas-susah-mampos majalah Gempak tapi aku tabik giler kat diorang...mula dari Gempak..usaha..kena caci..sabar..update sket...lama-lama ambik korang,macam-macam diorang dah buat,Hype,Utopia,Starz,ComicKing,senang cakap sikit2 lama2 jadi bukit.

Aku respek diaorg semua sebab, mereka2 la pelopor majalah komik info pertama kat Malaysia. Bukan sebab bangsa atau keturunan je... tapi idea diaorg utk memulakan penerbitan majalah mcm tu. Maknanya diaorg berani lerrr utk menghasil produk yg baru... Asyik2 majalah humor je... cam Ujang, Gila2, Apo, Cabai dan banyak lagi....!!! Aku dah bosan baca majalah camtu... Lawak bodo je memanjang... bukan lawak pun.

Lepas majalah Gempak dah TOP dan peningkatan jualan di luar jangkaan... Ada la juga penerbit majalah lain nak ikut buat majalah cam Gempak... Tak bleh pegi jauh la wei!!! Tak menarik langsung majalah diaorg tu (nama2 majalah tu saje je aku taknak bagi tau... nanti jadik isu lak).

Cam biasa la... ikut Crimson Star kata, Cool OK cool.gif No Offense cool.gif

LoL laugh.gif

aku sebelum beli semak dulu isi kandungan best ker tidak...

kalau tak best aku tak beli...aku bukan pembeli setia majalah diorang jadi tak dpt komen lebih...

sebenarnya duit aku khusus utk budak getah, hunter x hunter dan detektif conan jer......ahaks tongue.gif

dulu mase mule² dulu aku rajin gak bace sbb info diorg kasi memang best², komik diorg plak 1-2 jer ok, tapi kebanyakanyer tak best (bagi aku ler..) pasal racist plak.. memang aku ader nampak dari awal lagi majalah gempak tuh didominasi oleh cine.. bukan nak timbulkan soal racist tapi aku harap lagi ramai melayu yg bangunkan industri komik,katun, ect. yg lebih bermutu dari yg sedia ade sampai tahap bebudak berebut mendownload kat irc ngn torrent hehehe(aku ler tuh)... sesaper ade info pasal komik/katun melayu yg best gile tolong le sampaikan..ok

uhhuhu... i see... sebenarnya... aku pun beli gak majalah Gempak ngan Starz... hiburan artis aku kurang sikit... so... aku kurang sikit la Hype ngan Utopia...

Aku beli gempak ngan Starz pasal informasi dier jer...

Komik dier... pada aku kurang standard sikit... apa pandangan korang...???

Aku sama macam ko, beli gempak ngan starz dulu pasal nak info jer tapi menyampah tul aku tengok komik dia, lagi-lagi dia boleh bagi grade kat lukisan orang lain plak...

dulu mase mule² dulu aku rajin gak bace sbb info diorg kasi memang best², komik diorg plak 1-2 jer ok, tapi kebanyakanyer tak best (bagi aku ler..) pasal racist plak.. memang aku ader nampak dari awal lagi majalah gempak tuh didominasi oleh cine.. bukan nak timbulkan soal racist tapi aku harap lagi ramai melayu yg bangunkan industri komik,katun, ect. yg lebih bermutu dari yg sedia ade sampai tahap bebudak berebut mendownload kat irc ngn torrent hehehe(aku ler tuh)... sesaper ade info pasal komik/katun melayu yg best gile tolong le sampaikan..ok

Aku sokong ko, sebab tulah aku dah stop beli majalah ni....

dulu aku tetiap bulan beli gempak psl aku perlukan info psl game,majalah game lak mahal giler.tp lelame infonye makin kurang, game review lak cam hampeh,malas.pastu aku trus stop beli smpi skang. skang,aku jd x kisah beli majalah games yg mahal asal pueh ati ngan infonye.

utopia ngan hype aku x beli psl x minat tp komik diorg mmg out la. mad.gif

tu ler pasal....

aku nak beli gempak pun rasa rugi....

ader pasal game ckit jer....

aper salahnyer...

diorang kuarkan satu majalah pasal game...

yang paling penting ader walktrough...

gerenti... diulangi... gerenti BOX OFFICE

ni ader majalah game malaysia... ader review jer... tak best langsung....

Pendapat dan citarasa seseorang pembaca berbeza-beza...

So, aku NO komen la. Korang beli la majalah apa pun... Janji info yg korang dapat tu boleh dijadikan panduan atau rujukan.

HIDUP GEMPAK-STARZ! laugh.gif Kalau ini mcm, aku nak kerja kat majalah STARZ!!!!

nanti gempak musti kuar satu lagi maj dier pasal game (yang kat tengah tu)

hummm

kayap la camni

mula2 gempak

pastu sumer kompeni tiru

contoh cam urban comics,toin2

dan ada satu tu sebijik2 tiru

dari gamewaves nyer sampai la review filem dll