Jump to content
Sign in to follow this  
ogGY

Vitamin apa yang anda makan sekarang ?

Recommended Posts

minta pandangan boleh.. aku ambil daily multivitamin & mineral. jenama pRovite..
tapi, cm xde kesan jer.. still ngantuk dlam class jgk.. nape ye? x sesuai untuk haku ker.. ::icon_biggrin::

setau aku, multivitamin dan mineral dlm tablet sbg supplement bukan sbg ubat tahan mengantuk. utk tenaga ko kene ada ginseng dan ginko jojoba utk minda. slain dr tu rehat yg cukup dan senaman boleh mengelakkan bdn cepat letih dan mengantuk.

mungkin ko tak cukup rehat kot....

Teri : Bukan gingko jojoba la....gingko biloba... ::icon_razz::

Tunfaris : Kalau nak jenis yang tahan mengantuk, makan yang ada tambahan ginseng, ia bagus tok panaskan badan dan buatkan badan lebih bertenaga.Macam proviton,pharmaton , dan macam2 lagilah yang ada kat pasaran .

@Oggy,

recommend vitamin yang memang berkesan.

Aku pernah beli Centrum A-Zinc tapi cam takde apa jer.

Ko nak jenis yang macam mana ? kalau ko jenis yang keje pejabat dan tak berapa aktif sangat keluar sana sini, ko amik vitamin yang tak de ginseng...ni standard la untuk orang yang tak berapa aktif sangat.Sekiranya ko jenis yang aktif, aku lebih suka kalau ko amik jenis yang berginseng , sebab ia bantu beri tenaga lebih dan menghangatkan badan bila ko keje lbih.

Kalau ada darah tinggi, tak digalakkan makan yang ada ginseng, memang sah darah tinggi akan naik,tu bergantung kepala orang la dan tahap mana tekanan darah tinggi dia. Macam mod kita sorang tu,memang tak leh makan sebab ada darah tinggi.

Sekianya ko jenis yang tak de selera makan,ko boleh cuba amalkan ENERVON-C ,dalam tu ada b complex + c + niasin ( penambah selera ).

Haha jangan takut,tu biasa bagi yang memula nak makan ,lama kelamaan akan hilang warna tu...mungkin proses penyingkiran toksin sedang berlaku . Rasa ada perubahan diri macam mana tu ?

raser macam boleh angkat peluru berpandu jer cam dlm gambar...hehe..
raser badan tu sihat la.. bangun pagi pun senang.. tido leh lewat.. segar la badan.. berbanding sebelum ni.. kadar gula dalam darah tak cek lg.. kot2 turun..sy ader diabetis..

ALamak...muda2 dah ada diabetis ke ? bahaya ni...banyakkan bersabar bila kene penyakit macam ni, makan kene kawal..jangan main belasah je ...fahamkan cara makana untuk pesakit diabetis ni ?

Bio C tu same je dengan vitamin c yang ada kat pasaran skang ,bezanya dia dari produk MLM...so tak de beza pun walaupun nampak mahal dan macam2 kelebihan dalam buku produk dia.

Ko join Amway ke ? huhu...

aku baru habis makan satu setengah papan(bukan sekali gus ,takut ada salah paham lak :D) vit-c pasal doctor kasi untuk sakit tekak ku . huhu

tak makan pun limau . aku pun heran kenapa sakit tekak .. tak demam ,tak selesema , tak batuk .. tau2 gatal2 tekak .. esok2 suara aku takleh nak keluar .. tenggelam timbul . lepas 2 hari sakit tekak baru la nak datang demam ngan batuk2 .

ogGy,
aku tak join la Amway tu..kwn aku la suggest..bab2 MLM ni aku maleh sket..dh kwn aku tu dok crita,
kesian plak kt dia klu aku potong cakap dia..hee..hee..
pakcik aku sorang tu memg dok mkn vitamin selama ni & menurut bini dia (mkcik aku la), dia tk pernah jatuh sakit..tp bila pi check kt doktor, doktor kata terlebih vitamin plak dlm bdn..tu mcm mana plak? Edited by ariann

Dia makan overdose kot.. janganlah p hentam hari2 makan vitamin c 1000mg, 500mg da mencukupi untuk orang dewasa.

Nasib baik dia suggest jer,kalau dia suruh masuk ahli memang menunggeng la ko nak bayar RM1++ lebey..