Jump to content
Sign in to follow this  
antara21

Perbincangan mengenai penjagaan kulit

Recommended Posts

macam kelopak garam jer.... cuba kalau jadi tuh hang cuci ngan air garam tengok... baik tak..??? tak pun terjun laut seminggu sekali confirm baik nih.... hiihihihihihi.... kawan aku ada pernah jadi camni... tapi dia garu...sampai luka2 tinggal parut..pastu merah2 tuh akan merebak kalau garu... baik hang jangan garu wei...

kelopak garam?

yeke?

tapi benda nie boleh datang tiba2

mane nak cari garam time tu. hehe

tu la pening sket tu..

kelopak garam nih orang tua-tua ar bagi nama..sebab benda nih kalau basuh ngan air garam atau mandi laut jer dia leh baik... kelopak garam nih sebenar alergik dalam bahasa saintifik... tak silap aku laa... gi klinik confirm dapat ubat sapu,...yang alergik nya... hangada salah makan la tuh... maybe hang tak perasan lagi yanga da alergik nih.... hihhihihi... kacang ke...seafood ker.. cuba try detect sendiri..pe benda kalau hang makan dia kuar camtuh....

kalau dah jadi tuh dalam keta..sampai umah cari arr garam... camtu jer arr... adoyai...

mase makan takde,
rase nye alergik makan,
seafood i tak makan
ayam tu ade la sikit
sekarang makan ikan je la..

benda ni datang ikut suke dia je...
kadang2 ngah lepak2 tiba2 merah satu badan puin ada

kadang2 tangan bila letak lame skit atas meja pun leh jadi,

usik sikit nanti jadi kelopak macam pic tu la

Ni sama kes dengan aku dlu,dlu aku bergantng pada ubat gatal je...memang mana2 pergi aku bawak ubat gatal...bukak dompet pun ada ubat gatal dalam tu haha... cara yang paling senang dan tak sakit,ko amik makan pil bawang putih,aku yakin ko g klinik pun dia bagi ubat gatal yang aku sebutkan.Aku amalkan garlic ni selama 3 bulan lebih dan alhamdulillah dah tak kene lagi,kadang2 sikit je naik disebabkan persekitaran macam kene karpet berhabuk ke..

Kalau ko da kene tu,ko jangan mandi..nanti lagi melarat dan bengkak2.Orang kampung kata kelinggata@sembota... aku dlu time dalam bas,boleh plak kene...1 badan tumbuh biji2 tu,orang tgk je aku... aku tgk pun gerun .

[img]http://i20.photobucket.com/albums/b220/maiel87/DSC00614.jpg[/img]

aku pun layan gak pil garlic nih...aku amik brand blackmore laa...beli kat tesco jer... hihihihihi.... aku makan sebab aku tak makan bawang.... hiihihihihi.... apa kena mengena benda cam gitu dengan pil garlic yek.... makan yang idup nya takleh ker..?? tapi aku tak lalu ler makan yang idup nya garlic...busuk.... huuhhuhuhuhu....

sapa tau camner nak selesai kan masalah kulit tak sekata nih...dah macam2 produk aku pakai takder satu yang selesai kan masalah aku... makin teruk lagi ada..sampai ada yang kata muka aku nih berpanau ker... tapi mukan panau laa... nih kulit muka aku tak sekata... jadi tompok2.... selain parut kat muka aku yang nampak ketara kat sebelah muka aku.... yang sebelah lagi takde rparut pun..stil ada tompok... buruk nya laa....

oggy, kalo makan bawang same effect dengan pil bawang tu ke?

kalo same kesan dia, baik aku makan bawang je hehehehe

Tak same bro...takkan ko nak makan bawang berpuluh biji semata2 nak dapatkan khasiat beberapa biji pil garlic .Haha mau kentut BAWANG jadinya ..

Jannah : Garlic ni peningkat kepada anti bodi badan dan menyingkitkan toksin dalam badan dan selain tu membantu membuang angin di dalam badan .Aku makan ni malam2 brlawan angin dengan adik2 aku hehe...

Cam ne gerun x dengan aku punya gambar tu ? tu dah lama aku kene...masa tu aku hari2 aku kene mende tu .terganggu urusan aku .. Edited by ogGY

masyallah,, macam tu ke?

haha...

naik segala bulu kat badan aku nie tgk pic tu oggy,... delete la,... geli nyah :lol:^_^

chait ! baru aku demo tangan da geli,belum aku demo perut ke ..haha :lol: , tu la betapa seksanya aku dlu.Skang ni dah ok ...berkat usaha makan bawang.

Gunakan BAWANG !! :lol:

nanti semua orang pakai syampoo cap bawang hahahaahhaha...cam budak umah aku jer... aku tak makan bawang tapi dengar2 bawang baik tuk kesihatan so aku try ar pil garlic tuh...hihihihihhi....

aku tak cuba lagi bio oil...botol kecik RM36 kot... nanti aku nak cuba laa...sebab sebelum nih dah cuba macam2..pastu mak aku cakap benda camni takleh jaga luar jer...maybe dalaman yang ada problem... mana tau kot sesape kat sini pernah makan pil pape ke bagi kulit jadi sekata...sebelum nih aku ada cuba soy collagen...tapi takder effect pun...kat setahun gak aku makan... sama jer.... so ingat nak cuba benda lain lak laa...

nanti aku cuba tanya sorang promoter aku, dia pandai bab kecantikan ni...maklumlah semua promoter kedai aku perempuan cina .

Apsal mahal sangat bio oil ko tu,kat aku baru je RM 32 ...apsal sampai RM 36 plak..
:rolleyes:

RM32 jer yek... murah plak sana...camtu aku akan cari yang harga gitu2 arr...aku pun tak tau mana satu yang murah ke mahal..sebab tak tau harga sebenar dia...huhuhuhuhuhu

salam semua

nie nak tanye

kulit mengelupas la
macam nak bertukar kulit pun ade ni kat tangan2 aku

so macam mane nak bagi kurangkan gejala nie eh??

panas tu sekarang nie eh

ala.. ciannya... dh lama post tanya soalan tp takde org jwb ye....

meh sini aku jwb soalan ko...

sebelum tu aku nk tanya... masih lg ke bermasalah tgn ko tu? aku rasa tu tanda alergic reaction on certain product yg ko pkai. mayb sabun ke? so kesimpulan yg aku leh dapat skang ni kulit ko jenis sensitive. so ko kene pkai product yg mesra alam skit. kalu deal ngn bahan pencuci kene pakai sarung tangan getah tu.

so product yg aku cadangkan ialah eucerin. cari krim utk kulit sensitive.

selamat maju jaya!