Jump to content
Sign in to follow this  
ikan_semilang

Perbincangan Pasal Ps3

Recommended Posts

QUOTE(sarge @ Dec 7 2008, 06:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
PS3 ni ade HDD kan?So hdd die tu utk ape??takkan utk save game sampai spare 80gb kot??

salam,
80gb tu tak akan mencukupi bila:
1. save demo game
2. save movie stok hd nya movie..
3. save lagu
4. save gambar

kawan nya 80gb dah tinggal 1/4

QUOTE(nagakeciks @ Dec 7 2008, 12:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kay
T2200HD eh...menarik gak tuh...dalam 22-24 aku rasa dah cukup dah...lagikpun , bleh aku setup pc baru nanti...

yeah , memang aku minat we/pes dari dulu...tapi lepas pes2008 , agak kuciwa...pastu dah main fifa2009 & pes2009 kat xbox360 member aku .... rasa fifa2009 dah improve macam2...dari grafik aku x kisah sangat...gameplay...

tapi plan nak angkut ps3 nih, InsyaAllah tahun depan...kalo ade rezeki..

anggur

perghhh...macam dapat bonus 6 bulan..hehehe...ko buat aku terliur aa...mengigil tangan x sabar nak sentuh ps3..

zer0

betul cakap sniper...sendiri punye ngan pinjam punye...lain feel dier..pasal rege game ape semua...xde ape pun...masing2 kat sini , sara hidup sendiri...keje dah tensen2...so , bile sampai mase untuk reward diri sendiri ... terpulang pade masing2 nak reward camne...bagi yg dah berkahwin tuh ... hehe...kene aa nego2 tongue.gif

layan bro FIFA09 ni

QUOTE(Lakum @ Dec 7 2008, 03:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku tak paham ayat bold tu. Bistu kalo tak masuk disc nak buat camna? Download? Demo dgn arcade game dgn game xbox1 ada la kalo xbox 360, download dari marketplace. PS3 ada apa full game download kat PS Store, tayah masuk disc. So dari situ lagi best dari xbox 360. Atau maksud ko NXE baru xbox 360? Install game dlm hdd? Itu still perlu disc dalam tray beb. Atau maksud ko lain? Cuba la terangkan kalo aku salah paham.

Lagik satu ko ni mcm pro MS, so...jom la mlm ni Xbox Live. Mau?

maksud aku parangai hardcore pc gamer
aku tak maksudkan x360 kena install dulu baru leh main <----tapi memang leh install pun laugh.gif hehehe
pc gamer yang sejati tak suka buat keja yang mudah2

jom la mlm ni Xbox Live. Mau?
aku mana ada x360 smile.gif
bulan 3 ni baru beli kut <---ini hanya kemungkinan Edited by zer0

salam,
mana pegi fukarei malam ni..
kawan tunggu MGO tadak pun
bosan kawan dok dengar puak2
jepun membebel nategapo kawan
tak paham..

QUOTE(fukairei @ Dec 7 2008, 08:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
@AzmanN9- bro camne feed back G25 tu??? ade cam real driving sensation x hehehe??
ade rezeki nak sambar satu bile GT5 dah kluar.

memang syok....memang cam real.....yg tak best pasal kedudukan stereng ngan pedal tu jerrr....tu yg aku tanya kalau2 ada sesaper yg pernah ada benda ni.....aku nak cari idea nak letak bagi selesa sikit.......ingat kena beli jugak la seat recaro tu.....hehehehehe....kompom bini aku campak luar rumah biggrin.gif

QUOTE(AzmanN9 @ Dec 8 2008, 12:39 AM) <{POST_SNAPBACK}>
memang syok....memang cam real.....yg tak best pasal kedudukan stereng ngan pedal tu jerrr....tu yg aku tanya kalau2 ada sesaper yg pernah ada benda ni.....aku nak cari idea nak letak bagi selesa sikit.......ingat kena beli jugak la seat recaro tu.....hehehehehe....kompom bini aku campak luar rumah biggrin.gif

aku rekomen ko buat cam ni bro..baru dgn ko skali kene campak tongue.gif

thanks sarge.....boleh tiru idea ni....tapi seat tu tak payah laaaa....ko penaya aku jer nanti kena campak luar rumah biggrin.gif

errr...memang dah ada jual ke yg mcm gambar ko tu....atau memang ko punya sendiri biggrin.gif

AKu dah jumpa web tu.....Mahal lagi pulak Playseats tu dari Logitech G25 racing wheel......nanti aku balik kg,suruh member jer la tlg buat....dia ada kedai besi....hehehe

Playseats Evolution (black) $299
Playseats Evolution shifter add-on $39
Logitech G25 racing wheel $229
50 watt Aura bass shaker x 2 $80
Generic 100 watt subwoofer amp $100

[quote name='anggur' date='Dec 7 2008, 05:35 PM' post='877078']
mizie360

Aku sambar sumer dalam Rm 4k lebih, tarak kad plastik, tarak installment, tarak pening kapla, semua dari simpanan 10% gaji aku setiap bulan....

Aku rembat LG RM 1700, pioneer dalam RM 780. Ada speaker stand free and HDMI free. boleh karaoke...hihi

Huhu..amalan berjimat cermat dan sikap sabar ko 2 memang patut dicontohi la..hehehe
ape lagi,dah siap pasang sume 2,tepek la gmbar setup baru ko 2...

salam,
QUOTE(kay a.k.a huruhara @ Dec 7 2008, 11:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
dia tgh layan COD...

laa.. patut la tadak. gi menembak kat COD upanya..
COD:WAW ramai geng2 @PUTERA tak? kawan nak jgak angkut satu ni..

to Mr.Sarge & Mr AzmanN9
kawan tengok set playseat tu terus datang idea kawan nak gi kedai potong. nak
cari mitsu lancer potong.. separuh harga. enjin tamau rolleyes.gif
siap setting post la pic kat thread ni satu..

kalo la dapat setup camtuh...hahaha...layan gile

betul tu ... mari kite semua menabung , cam anggur...kalo lah aku menabung cam ko gak , mesti dah bleh rembat awal...tapi tuhlah...banyak duit pakai tahun nih...

zer0 , pc game yg sejati , kene lah beli game ori...support game tuh...ko?

QUOTE(zer0 @ Dec 6 2008, 11:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kepada pc gamers yg teringin nak lompat2 tu
jangan le lompat kat playstation = SONy
untuk consol pertama korang
korang mesti rasa semacam punya...pelik je
kalau dah biasa ngan dunia konsol leh la.....
SONy bukan miCrosoft
miCrosoft lebih sebati ngan jiwa kita
kita ni bukan jenis nak main game pakai masuk disc..je

p/s:ni bukan nak kutuk ps3 tapi berdasarkan pengalaman

bro..walau aku tader ps3..tapi aku still main ps2 aku..cumer tader duit jer aku nak angkat bende alah nie..paper pon ikut citerase memasing..aku pc gamer dah lamer..n konsole gamers pon lamer la gak..jadik tau laa perbezaan dier cam maner..

QUOTE(zer0 @ Dec 6 2008, 11:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kepada pc gamers yg teringin nak lompat2 tu
jangan le lompat kat playstation = SONy
untuk consol pertama korang
korang mesti rasa semacam punya...pelik je
kalau dah biasa ngan dunia konsol leh la.....
SONy bukan miCrosoft
miCrosoft lebih sebati ngan jiwa kita
kita ni bukan jenis nak main game pakai masuk disc..je

p/s:ni bukan nak kutuk ps3 tapi berdasarkan pengalaman

ko ni aku tgk dengki semacam je. atau ko ni taksub sgt dgn pc n microsoft.
x kisah le nak main mana platform game pun. setakat ni aku punya kawan2 dari game pc dah pun main ps2 dan ps3.
dah malas nak upgrade2. aku pun main sikit game pc. apa nak kisah.

salam,

QUOTE(abg BurGer @ Dec 9 2008, 08:39 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ko ni aku tgk dengki semacam je. atau ko ni taksub sgt dgn pc n microsoft.
x kisah le nak main mana platform game pun. setakat ni aku punya kawan2 dari game pc dah pun main ps2 dan ps3. dah malas nak upgrade2. aku pun main sikit game pc. apa nak kisah.

ko rasa platform apa yang dia bangga-bangga kan sangat? pada pengamatan kawan dia bangga japer
dan kawan pun tatau japer nategapo.. bro, mintak tolong ceritakan sikit japer tu apa..

QUOTE(daniel arby @ Dec 9 2008, 08:49 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

ko rasa platform apa yang dia bangga-bangga kan sangat? pada pengamatan kawan dia bangga japer
dan kawan pun tatau japer nategapo.. bro, mintak tolong ceritakan sikit japer tu apa..

japer ker??..setahu aku jasper ader laa..hahahahha...neway,kiter tak perlu taksub sangat..nak kater maner power tu terpulang laa..yang penting skang konsole tetap konsole..kiter beli maner yg kiter minat...kalo nak terlalu obses pon bukan dapat aper...kalo ps3 mahal,mahal lagik xbox360..nak kater x360 baguih pon ader prob 3rod..nak kater ps3 nie nie cd game mahal tader plak prob 3rod nie..so terpulang laa poket masing2..bagi aku memang aku nak angkut ps3 nie 1 hari nanti..sebab dah biaser ngan controler dier..tapi dalam maser yg samer aku nak gak try xbox360 nie..so sumer nyer terpulang..jangan laa nak sebelah pihak jer..n pendapat aku lebih selamat beli ps3 nie..lagi pon dah ader keluaran m'sia..kalo ader prob leh anta warenty..player blue ray paling murah,on9 free,tader masalah overheat,n kalo takut game yg akan dibeli tak best donlode demo sudah..raser2 best terus beli..aper ader hal??tu laa gune nyer demo.. tul tak warge ps3??senang kater kalo dah minat mesti leh beli nyer laa..cam pc gamers..sanggup upgrade pc dorang..kesimpulan nyer samer jer..hehehehehe.. tongue.gif

to budak sopan
go go go..
alez alez alez..
btol, jangan ukur baju kat badan orang laen, buruk padahnya. kawan pun tgh mengusha 360 tapi tunggu settle 3rod. bila la agaknya.. hehe. tp yang pasti kawan sambaq jugak one day. b4 habis tahun ni.. nak harapkan santa klaus memang hampesh arr

QUOTE(daniel arby @ Dec 9 2008, 10:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>
to budak sopan
go go go..
alez alez alez..
btol, jangan ukur baju kat badan orang laen, buruk padahnya. kawan pun tgh mengusha 360 tapi tunggu settle 3rod. bila la agaknya.. hehe. tp yang pasti kawan sambaq jugak one day. b4 habis tahun ni.. nak harapkan santa klaus memang hampesh arr

hahahaha..tu laa pasal..kawn ader servey xbox360 kat s'pore..murah sikit laa..tapi lom mod..(sorry kalo off topik..heheheh.. tongue.gif)
hidup ps3..!! <<--kipas...heheheheh

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...