Jump to content
AhmadSyazwan

Kenangan di PUTERA.com

Recommended Posts

TOYSЯUS wrote:^ Erk sangat terbalik pada I. Haha.

hmm maybe K.I.T.T cara layanannya dengan sesetengah individu berbeza kot...hehe

Topik yang bagus. Keep it up!

Zaman2 dulu aku just guest kat putera.com intai2 topik utk setup private online game RO sekitar 2003.. aku dah lupa nama TS dia... ehehehe...

Dari putera.com aku start belajar apa itu format komputer by topik yang dibuka oleh mod no_namez...around 2004... bermula dari topik ini.. start explore satu-satu sehinggalah aku berjaya capai target aku sekarang ini.

Known well legend putera.com c_fu ... azuan ... selalu berdebat.... geek boy... electroboy... heh... power mamat ni sekarang...

It's all about down memory lane. ::icon_cool::

teringat asyik kena marah dengan civ3 shj kerana salah buka topik kat tempat yg x sebetulnya =p

Putera.com adalah forum kedua yg aku join selepas jomlayan.com.

Pas aku jumpa PDC nih, aku terus melekat kat sini... walaupun x byk post tapi pdc memang dah jadi satu tempat persinggahan tetap aku bila2 surf internet.

Memang byk ilmu yang aku dapat kat sini..

Terima kasih yang x terhingga kepasa sume forumer yg sudi berkongsi... ::icon_biggrin::

dalam PDC dulu, aku slalu lepak dalam bahgian pensijilan jer,, Sebab banyak info tentang pro cert yang aku dapat kat situ. Semangat diorang mencari ilmu membuatkan saya terdorong untuk mengikuti jejak langkah mereka sekali. Harap2 nanti bila PDC lama up balik, otai2 dulu kat situ ada la lagi untuk berkongsi pengalaman dan cara2 untuk mensijilkan diri dengan lebih lagi..

kenangan di putera.com lama

1. Mula2 aku join aku bg cadangan buka topik utk kaum wanita,peh sekali ramai sembur aku huhuhu...

2. Aku dgn sorang lagi ahli forum mewakili forum Putera dalam pertandingan Winning Eleven anjuran ahli2 Lowyat di Shah Alam,aku kalah kat suku akhir dengan wakil Malaysia,(kecewa aku boleh menang tapi aku banyak main2)huhuhu...

Kenangan di Putera Sementara

1. berjaya menghasilkan merchandise T-Shirt untuk forum ini berkat hasil bantuan kawan2 semua terutamanya teri dan yang lain2.(projek baru bulan 3,tunggu...)

2. tak boleh la nak lari dari topik puak tu,tapi seronok juga berbeza pendapat...

3. berjaya mendapat naib juara didalam pertandingan post paling banyak(banyak spam)ahahaha....

4. secara tak langsung menjadi penunggu setia Cbox...huhuhu...

loy_azloy wrote:kenangan di putera.com lama

1. Mula2 aku join aku bg cadangan buka topik utk kaum wanita,peh sekali ramai sembur aku huhuhu...

2. Aku dgn sorang lagi ahli forum mewakili forum Putera dalam pertandingan Winning Eleven anjuran ahli2 Lowyat di Shah Alam,aku kalah kat suku akhir dengan wakil Malaysia,(kecewa aku boleh menang tapi aku banyak main2)huhuhu...

Kenangan di Putera Sementara

1. berjaya menghasilkan merchandise T-Shirt untuk forum ini berkat hasil bantuan kawan2 semua terutamanya teri dan yang lain2.(projek baru bulan 3,tunggu...)

2. tak boleh la nak lari dari topik puak tu,tapi seronok juga berbeza pendapat...

3. berjaya mendapat naib juara didalam pertandingan post paling banyak(banyak spam)ahahaha....

4. secara tak langsung menjadi penunggu setia Cbox...huhuhu...

loy, yang pertama tu, memang da jadi kenangan

tp yang kedua tu belum lagi la ehehehehe

khairul anwar wrote:

loy, yang pertama tu, memang da jadi kenangan

tp yang kedua tu belum lagi la ehehehehe
owh ye ke?yang kedua tu bakal jadi kenangan,kirenye aku ni melangkaui masa la konon2nye ahahaha...TS tak cakap pun Putera lama kat tajuk tu huhuhu....

huhu...teringat aku kat PUTERA.COM yang lama...
aku ingat lagi kat bahagian Rangkaian, bro crypto.md5 yg ade ccie,ccna bukak topic pasal subnetting peh teruja aku baca post tue...dan skrang nie aku dah mahir dah pasal Tcp/ip terima kasih byk2 hah tak lupa gak bro prontoxp dan civ3 pon ade gak kat topic tue memberi solution..

tapi sekarang maner bro prontoxp ngan crypto.md5 pergi..??

kenangan aku kat putera lama belom ade lg sbb aku br join yg sementara nih.....

tp yg sementara nih pun byk dah
1. ehem2....
2. rasanya tak perlu la diungkit cte lama.
3. aku mls nk ckp la...

hehhehehhee.....spam!

Guest
tak byk kenangan kat yang sementara nie..(sebab br join aje):
-dpt byk info dan byk selesaikan masalah
-release tension beb
-walaupun tak banyak post tp inilah antara gedung ilmu yg aku cari..
-lg pun kat opis aku yg leh open forum ...ini aje ekekkee tq

Tersedak aku kejap... ohh ada orang sebut nick aku upenyer... bagus la dah terror.. kesan2 posting lama tu kalo rajin boleh jelajah.. bro crypto tatau pi mner .. tabik spring kat dia .. mungkin skrg zaman dah makin maju jadi kita semua kena upgrade pengetahuan lagi..

otai networking dah datang..proto

kenangan di Putera Forumation
Banyak jugak aku buka topik ruangan sembang dan dapat feedback yang baik.
terima kasih korang

Antara kenangan ak di PDC :

1.byk ilmu yg ak dpt dlm pdc ni.

2.byk mslh dpt diselesaikan.

3.dpt muhasabah diri(rupenye dlm PDC ni lg ramai yg advance dlm sume bab)

4.ahli PDC yg terbaeeeekk.suke tolong org.

5.byk nasihat berguna dan tunjuk ajar 

dan byk lg.klu crita 2 kali raya haji pun blm tentu habis.   :P Edited by UrbanNinja

kenangan takde la. Tapi baru je nak create kan kenangan ngan putera.com kerana baru je masuk laman web ni.
Nampak cam best jer putera.com
Tapi apsal nak load page kat putera.com ni makan masa lama..... cam berat jer nak loading page dier...

Betul azwan...
Saya first daftar putra ni tahun 2002. saya banyak belajar dgn Putra ni. saya belajar hal komp. ni dgn buku2 dan putra ni je. nak gi belajar kat kelas rasa malu pulak, maklum le dah veteran rambut pun dah putih.

walau camana pun fungsi Putera tetap hebat untuk bertanya dan tempat mencari ilmu yg berkaitan komputer dan teknologi terkini. Dan ahli2 yg baru tentunya lebih baik dengan penemuan2 terbaru dalam dunia ict.
Sya rehat panjang sebab laptop sya rosak(total Loss) pada 2007. selalu surf pakai komp. pejabat je, tu pun jarang sangat. bila dah lama sangat tak ikut perkembangan, rasa dah banyak sangat ketinggalan baru tergerak hati beli Lap top tu pun sec/hand je, jadi le. boleh gak belajar lagi dgn putera ni.

anyway...Syabas Putera.com