Jump to content
Sign in to follow this  
KimiWarrior91

Bahasa programming ape yg senang n susah?

Recommended Posts

KimiWarrior91 wrote:ana nak blaja sbb ni cos ana lee
asasi computer science
nnti kena blaja sume programming language
nak tau la dulu mukadimah nye:)

Nak saya jawab semuanya SENANG atau semua programming ni SUSAH ?? ::icon_biggrin::

SENANG kalau :
- Rajin Read & Explore
- Rajin Try & Error
- Rajin Bertanya

Jadi SUSAH kalau :
- Malas Read & Explore
- Malas Try & Error
- Malas Bertanya
- Bodoh Sombong

Hansz wrote:
KimiWarrior91 wrote:ana nak blaja sbb ni cos ana lee
asasi computer science
nnti kena blaja sume programming language
nak tau la dulu mukadimah nye:)

Nak saya jawab semuanya SENANG atau semua programming ni SUSAH ?? ::icon_biggrin::

SENANG kalau :
- Rajin Read & Explore
- Rajin Try & Error
- Rajin Bertanya

Jadi SUSAH kalau :
- Malas Read & Explore
- Malas Try & Error
- Malas Bertanya
- Bodoh Sombong

kalau tak mampu jawab soalan TS betul2, aku sarankan baik takyah post.
budak darjah satu pun tau etika belajar..kene rajin..banyak tanya blabla...

orang tanya nak jawapan segera dan teknikal, bukan nasihat atok2.

Razi_IBM wrote:

Lorr... ni apa kes plak ni ?? :-/ Aku jawab post dengan ikhlas & segera yang ni tiba2 bagi nasihat bengap kenapa plak ni??

Dia tak bagi pun soalan teknikal, ko nak jawab apa ?? Kalau nasihat macam tu pun ada orang emo macam ko ni, baik ko yang tak payah pos...

Memang budak darjah satu pun tau etika belajar... Cuba ko bezakan dengan budak sebaya ko yang TAHU ETIKA belajar, tapi tetap BENGAP... Ayat ni memang baca pun panas, tapi nak salahkan siapa ?? Orang dah nasihat pun tak dengar, tak kira umur ko 7 tahun ker, sama jer, tetap bengap, sebab ko CUMA TAHU, tapi TAK BUAT etika tu...

Kalau ko tak suka dengar nasihat, baik ko duduk diam2... Ko baca and ko renung, tak payah ko nak tegur... Kalau ni soalan teknikal, aku dah jawab dengan cara teknikal, tapi ni soalan Psikologi, antara susah atau senang... Adoi la...

KimiWarrior91 wrote:C? C++? Java? Mane lg senang n susah ye?
ana nak blaja xlame lagii
::icon_smile::

Actually kesemuanya agak susah kalau dibanding dengan bahasa2 senang lain macam Visual BASIC etc. Namun kelebihan kalau ko belajar bahasa2 nie ialah ia boleh buat apa sahaja, malahan kalau nak belajar bahsa2 lain yang lebih banyak kegunaan lagi ler mudah sebab ianya hampir2 sama... contohnya, kalau ko tau C atau C++, nanti kalau nak exlore C# kan lagi senang. Kalau ko belajar Java pulak, nanti kalau ko nak belajar script language ECMA yang lain pun senang contoh ActionScript. Jadi, ko prepare lah dulu apa2 yang patut sebelum belajar tu. Good luck!

Kalau persoalan TS berkisar tentang 3 bahasa programming ni, jawapan saya, ketiga - tiga sama susah.
Nak jawab persoalan ni, TS kena tau apa persamaan ketiga - tiganya.

C boleh dikatakan asas kepada dua bahasa yg berikutnya (C++ & Java).
C++ pada asasnya adalah extension kepada C. (walaupun C ditulis secara structured programming dan C++ secara object oriented programming).
Syntax Java pulak ditulis lebih kurang C dan C++ cuma lebih senang untuk object oriented programming.

Untuk permulaan, saya cadangkan TS belajar C++ supaya TS boleh explore OOP (object oriented programming).
Lepas dah rasa yakin boleh terus belajar Java (J2SE, J2EE & J2ME) untuk explore web application programming.
Lastly mungkin tgk sikit - sikit penulisan C just for knowledge.

Salam. apa gadoh2 ni. hehehehe aku pon pelik, mana soklan teknikalnya... hikhikhik... kalo aku, antara C, C++,dan Java, C lagik senang. bila dah ok, aku lajor C++ dan Java ( lajor sendirik2 jer )... pastu aku lajor vb, vb.net, c#.net.... so, soklan dia mmg umum, bukan teknikal, sbb tu bro kita jawab bukan teknikal. kalo takleh nak beza teknikal ke tak, huhuhuhuhu... jgn menyampok tak tentu pasal.... ngehngehngeh...

ni ialah jawapan yang teknikal dab berkualiti.kenapa,sebab apa,apa puncanya,recommendation dsb..
MatchMaker wrote:Kalau persoalan TS berkisar tentang 3 bahasa programming ni, jawapan saya, ketiga - tiga sama susah.
Nak jawab persoalan ni, TS kena tau apa persamaan ketiga - tiganya.

C boleh dikatakan asas kepada dua bahasa yg berikutnya (C++ & Java).
C++ pada asasnya adalah extension kepada C. (walaupun C ditulis secara structured programming dan C++ secara object oriented programming).
Syntax Java pulak ditulis lebih kurang C dan C++ cuma lebih senang untuk object oriented programming.

Untuk permulaan, saya cadangkan TS belajar C++ supaya TS boleh explore OOP (object oriented programming).
Lepas dah rasa yakin boleh terus belajar Java (J2SE, J2EE & J2ME) untuk explore web application programming.
Lastly mungkin tgk sikit - sikit penulisan C just for knowledge.

bukannya hehehe..huhuhu..hikhikhik..ngehngehngeh..cam ntahape2 tak tentu pasal.

ukannya hehehe..huhuhu..hikhikhik..ngehngehngeh..cam ntahape2 tak tentu pasal.

bandingkan kedua2nya anak2....

pe la korg nih gdo2..dah slh tlg r btolkan jgn r smpai gdo2 ni slh ckit sound tros..lex lu..dah taw pndai jgn r wt TERLALU pndai tu r dinamakan pandai sombong.. dah pndai sombong lak tu n jgn r BERLAGAK PANDAI..tu la conclusionnye..hahaha huhuhuh hikhiki

kepada Hansz lex r aku pn da kne ngn mamat tu... tp aku lex je sb aku nin x r pndai sgt bab2 cmni..kalu pndai pn lex je klu aku taw aku jwb klu x taw n nk wt org pns ati aku x jwb..hahahaha

KEPADA PUTERA2 SEKALIAN FORUM DIBUAT BUKAN TEMPAT UNTUK KITA BERLAGAK PANDAI TAPI TEMPAT KITA TOLONG ORG YANG X PANDAI..SEKIAN TERIMA KASIH ::icon_biggrin::

aku cakap je..xleh terima sudah..
--aku xreply lagi kat sini,takmo panjangkan cite x berfaedah.balik pada cite asal--

Adess... ini macam sudah susah, kena follow skema jawapan pulak da... nasib baek tak kena buat flowchart lagi. Pada pendapat aku, up to the person tu nak jawab stail mana, asalkan boleh difahami maksud dan tidak berapa lari dari tajuk asal dah la.

ps:// DrASAG, bila kelas nak start nie..., kalau nak start bagitau arr

Nak berjaya takde jalan mudah...

Kalau saudara tak tahu apa2 mengenai programming elok dimulakan dengan bahasa C. Apabila dah faham banyak mengenai bahasa C ni automatik saudara akan nampak dan faham bahasa C++/Java (at least boleh nampak susun aturcara & pemahaman).

Banyak rujukan mengenai C ni kat internet. Contoh kalau kita klik kat sini.

Walaubagaimana pun tu bergantung pada subjek yg saudara belajar nnt.

mmg btol lanog nak jwb stail mne n aku setuju ngn jwpn ko,matchmaker n alternator.tu la jwpn kepada soalan..yg hanzs jwb tu bkn ke jwpn kepada soalan xkre r kn? nk jwb stail mne n de r segelintir org ni dia kritik lak org yg jwb soalan tu..tp x bg gk jwpn yg btol stok amik jwpn org je haha..aku nak tye korg kritik tu jwpn kepada soalan ke?hahaha..lain kali nk jwb2 SOALAN yg diberi n jgn nk kritik JAWAPAN yg diberi.. sori emo ckit hehe ::icon_biggrin::

ooo... ni budak uia ke???blaja leklok... bg aku bahasa C susah..(pendapat aku nih..). tp ni asas..so ko kena terer asas ni....kalo ko dh grab benda ni insyaallh...ko akan bahgia buat segala programmg yg len...

kimjunsu wrote:ooo... ni budak uia ke???blaja leklok... bg aku bahasa C susah..(pendapat aku nih..). tp ni asas..so ko kena terer asas ni....kalo ko dh grab benda ni insyaallh...ko akan bahgia buat segala programmg yg len...

camne tau ana ni student uia?
ngeh2
takut ar gak
::icon_smile::

sume ckp cam programming ni susah
tp xpe
ana try yg terbaek
tp jgn la gado2
ana nk mintak pendapat
bukan nak gado
tu je

actually programming xbrape susah klu paham concept dengan flow die..tu yg senior aku cakap time aku tnye dl.. cuma kene usaha skit.. kene gak paham2 syntax2 gak..

aku rasa subject programming sederhana susah nya laa...object Oriented programming+Algo lagi susah...bagi aku laa..dan aku rasa juga kat university sekarang nih tak ajar sangat C dia bagi intro skit2 jer kena ler research sendiri..pastu dia terus ke C++..dll...bagi aku C# paling senang tapi nak senang tuh kena tahu ler C ngan C++ dulu hahaha....pas blajar C# baru aku blajar java..konsep nyer lebih kurang jer..syntax pung lebih kurang...nih pendapat aku ler...pape pung kena rajin try and error...dan faham konsep...tuk prparation...baca2 laa apa2 yang patut data type,access modifier ker..encapsulation ker..polymorphism btul ker aku eja nih.....hahahaha..apa2 ler...link yang saper bagi ntah tuh..download pdf tuh pung ok gak laa...dalam bahasa melayu...1st time aku tengok...k Chow..

aku stuju dgn yg ni...
Setsuna F. Seiei wrote:mungkin diantara 3 tu java paling senang,takyah nak allocate memory tapi kalau dah tau C tu takdak masalah ler untuk c++ or java

tp once ko dh blaja nnt (kalu kat uia utk foundation akn blaja c dulu). bila dh start buat program tu jgn cepat give up la...aku tingat aku zaman dulu2. slalunya benda2 yg melibatkan otak komputer ni leces skit. kena btul2 ikut syntax n flow chart utk program yg ko nak tulis.slalunya student akn cepat menyampah sbb error2 yg tak dpt dikesan dan meleret2. nnt kalu ko dh blaja benda ni akan lebih jelas insyaallh..

ini pendapat aku la..gud luck. ::icon_cool::