Jump to content
Decoy

Microsoft Lancar Produk Anti Virus

Recommended Posts

masa aku kat office td, aku layan channel bloomberg 1 lap, then bill gates announce kemasukkan microsft dlm industri anti virus.dia nak buat anti virus yg di sertakan dgn windows. apa pandangan korang?

masa aku kat office td, aku layan channel bloomberg 1 lap, then bill gates announce kemasukkan microsft dlm industri anti virus.dia nak buat anti virus yg di sertakan dgn windows. apa pandangan korang?

aku harap best la nanti. tunggu je la dulu dia kuar...tgk macam mana. setanding tak dengan AV lain2...

ahaks aku dah lama dah terfikir pasal ni...

tapi tak sangka pulak microsoft buat betul....

diorang jer yang paling paham ngan sistem diorang sendiri

aku rasa mungkin diorang punya antivirus akan jadi

yang paling compatible ngan windows....

so...

masak la trend micro dgn symantec hahahahha.....

dia memang dah lama plan nak wat, sebab tu dia beli satu company antivirus dari german ke mana 2 tahun lepas. tapi kalau dia nak integrate kedalam windows, dia kena daftarkan microsoft kat malaysia la, sebab kat US ade anti-monopolise act, yg mana, company lain leh sue microsoft sepertimana yg terjadi kat IE bila Netscape sue microsoft few years ago.

alpha version dah ade utk internal test, beta taun ni keluar kalau takde masalah ngan alpha.

aku nyer personal opinion la... selalunyer, software yg datang built in nih... cam x kau kau je... lain la kena beli...

Bagi pendapat aku, kira ok la kalau microsoft nak buat macam tu....tambah lagi saingan company av skang nie! tongue.gif ...tunggu je la nanti mase dia keluar....makin elokkan windows atau makin terukkan windows....tongue.gif

er, rasa-rasa, dia nak "built in"kan dalam longhorn ke?!.... atau ada Service Pack 3 untuk Win XP?! huh.gif

Satu perkembangan yang baik.. Tapi bagi aku standalone antivirus company still boleh survive.. Sebab kita kena consider bahawa dalam dunia ni bukan hanya ada satu platform OS.. Dan apa yang dilakukan oleh microsoft sudah semestinya bukan cross-platform.. Even macam sekarang setelah IE diintegrasikan ke dalam windows, masih ramai yang menggunakan browser lain.. Tapi ini satu perkembangan yang baik bagi pengguna windows bagi memastikan windows more secure.. Hopefully it will work fine smile.gif

aku rase bagus sebab die yang buat sistem ni so segala sudut penjuru dalam sistem ni die tau. jadi kalo tak bagus gak tak tau la nak kata apa...macam rumah la mesti tuan rumah yang llebih tau mane tempat dalam rumahnye yang paling dicari oleh pencuri...so tambah la keselamatn kat situ tol tak? ke salah? aku bantai jer ni...hahaha ph34r.gif

microsoft mmg ader gaya nak 'memonopolykan' semua perisian utiliti dlm operating system dier...hmmmm..tunggu dan lihat je lah!

tgk macm dia buat kat netscape

dulu netscape popular laa klu nak surf internet tu

masa win 95 tu klu nak guna IE kena install suku

tak sekali dgn windows

sbb tu IE tak popular sgt tu

tp lps microsoft gabungkan IE sekali dgn win98

terus org ramai guna IE

inilah dinamakan strategi dlm perniagaan

hehehehhehe..........

aaa

jap....

satu soalan dari aku yang tak mengetahuio ni.. hehe

err sekarang ni kalau ada dua av dalam satu os... dia akan clash

so amacam ni.. kalau microsoft buat av yang didatangkan bersama dgn os

adakah ini bermakna kita dah tak leh install av lain???

just askin'

inilah dinamakan strategi dlm perniagaan

ini dinamakan monopolise, sebabtu bila netscape sue microsoft, netscape menang. teringat lagi tahun 1998 aku ngan bangganye berjaya install IE4 kalau tak silap dalam SOLARIS (on SPARC workstation). bangga gile, org lain pakai netscape, aku pakai IE.

Berapa harga agaknya lepas nie sekeping cd windows dgn antivirusnya sekali...tempat aku mungkin mahal sikit...skang nie RM10, mungkin RM15.00......... biggrin.gif

in my opinion, jgnla pakai security software (spyware ke, av ke kl ada karang) yg microsoft py... sbb selama ini windows dia pn byk vulnerbalitites, inikan plak nak bt av... kesimpulan..jgn pakai sotware buatan kompeni sendiri utk jaga software compeni sendiri

raser2 nyer yg first version mic av nie mesti ader kantoi sket. tapi lelamer mesti gempak...............

mcm kes spyware removal yg microsoft kaurkan tu................best giler!!!!!!

silap2 bill gates buat virus/trojan sendiri N antivirus yg dibuat itu langsung tak dapat detect virus tersebut.. wink.gif

ni ape nyer lawak lak ni bang..

satu soalan dari aku yang tak mengetahuio ni.. hehe

err sekarang ni kalau ada dua av dalam satu os... dia akan clash

so amacam ni.. kalau microsoft buat av yang didatangkan bersama dgn os

adakah ini bermakna kita dah tak leh install av lain???

betul la yang ni kot. sebab dah ada "built-in" Anti Virus yang dah di "implement" dalam Windows installation.. kalaulah Windows atau apa lain OS yang akan dikeluarkan oleh Microsoft nanti..

satu tamparan hebat bagi developer Anti Virus yang lain.. dan tentunya mereka pun dah bersedia..

Edited by izwan

ni ape nyer lawak lak ni bang..

betul la yang ni kot. sebab dah ada "built-in" Anti Virus yang dah di "implement" dalam Windows installation.. kalaulah Windows atau apa lain OS yang akan dikeluarkan oleh Microsoft nanti..

satu tamparan hebat bagi developer Anti Virus yang lain.. dan tentunya mereka pun dah bersedia..

Tapi aku rase la av tu mesti la boleh pilih nak install ke tak...contohnya macam msn explorer/IE kan boleh pilih kat add/remove program...tu pandangan aku la...sebab window kan membolehkan software2 lain diinstall kat os mereka...so takkan die nak monopoli sume skali...

Tapi aku rase la av tu mesti la boleh pilih nak install ke tak...contohnya macam msn explorer/IE kan boleh pilih kat add/remove program...tu pandangan aku la...sebab window kan membolehkan software2 lain diinstall kat os mereka...so takkan die nak monopoli sume skali...

ya betul. tapi pengguna dah ada pilihan. sama ada nak beli cd original anti virus yg secara berasingan dari kedai atau yg dah siap di'bundle' dari Microsoft. ?