Jump to content
Sign in to follow this  
diamondclow

PDC berpuak?

Recommended Posts

@mr_sparrow
adakah ini caranya untuk anda menyelesaikan masalah?
tutup dan lock topik?

kenapa tidak dilock sahaja topik merapu meraban yang membebankan database PFC?

kita disini berkumpul untuk berbincang tentang masalah yang timbul.. bukannya untuk menimbulkan masalah..
jika saudara rasa topik ini menguris hati anda... saya memohon 1000x kemaafan

namun, bukanlah itu tujuan utama saya, utk menguris hati sesiapa..

seperti yang saya katakan
kita manusia dikurniakan akal fikiran, kenapa tidak digunakan pada jalan yang betul?

mr_sparrow wrote: بوليه ساج همڤه کو نق جوين تق ڤواق لانون هيهي ..ڤي دفتر دولو دقت ڤوس اوفيس

Ya ka... karang aku pi Post Office... Nak cakap apa kat kaunter tu..? ::icon_razz::

daimon wrote:@mr_sparrow
adakah ini caranya untuk anda menyelesaikan masalah?
tutup dan lock topik?

kenapa tidak dilock sahaja topik merapu meraban yang membebankan database PFC?

kita disini berkumpul untuk berbincang tentang masalah yang timbul.. bukannya untuk menimbulkan masalah..
jika saudara rasa topik ini menguris hati anda... saya memohon 1000x kemaafan

namun, bukanlah itu tujuan utama saya, utk menguris hati sesiapa..

seperti yang saya katakan
kita manusia dikurniakan akal fikiran, kenapa tidak digunakan pada jalan yang betul?

Apa yang aku tengok, topik ni MENIMBULKAN MASALAH, bukannya MENYELESAIKAN MASALAH... Jadi aku setuju kalau topik ni closed jer ::icon_razz:: Aku tak rasa ada puak kat PDC ni... Aku budak baru kat sini, tapi bleh jugak bergaul dengan yang lain-lain tu, ramai lah jugak... Tak der pun yang TAK TEGUR AKU... Semua bertegur sapa... ::icon_biggrin::

aku rasa biarkan je topik ni di bukak untuk sementara waktu.

kot2 ada lagi orang lain nak menyuarakan pendapat ke, nak membangkang ker ape.
mana la tau ada orang muncul dengan cara mcmana nak selesaikan masalah.

ala... ok2... bukak voting... sapa kata puak.. sapa kata tak puak...

tgk mana tinggi... puak? masalah.

tak berpuak? ok case close.

Adoi..panas-panas! macam pisang goreng baru diangkat dari kuali!
ayat tu spam gak..Ape lagi banned aku terus.. ::icon_biggrin::

kalau kite kat sini berkumpul nak membincangkan masalah jadi kite abaikan pekara yang mendatangkan masalah..sama-sama kite bincangkan untuk cara untuk menyelesaikannya..masing-masing kawal mental supaya tak beremosi..

tp kat mana snarnye puak nih? aku tak nmpk sebenarnya... bukan salah pelepak kat sembang tak join windows atau pengaturcara... sbb takde ilmu nk share... tp kat thread pengaturcara boleh lepak kat perbincangan terbuka sbb general issue.. nk bincang apa pun boleh... kehidupan.. hobi.. lalala.. sume.. sbb kita share common interest... ish.. pening aku weh.. tang mana puak ni...

puak ni masalah ke sebenarnya?
cuba bgtau kat dunia mana, forum mana takde puak2?

isu puak ni tak timbul langsung, kalau mmg PDC ada puak, aku taktau aku dipuak mana sepanjang tempoh 2003/2004 - 2009 aku kat PDC ni. Maybe aku pun tak perasan agaknya aku dipuak mana. Kalau kat forum sembang2 melayu.com, dr thn 1999 - 2009 aku dok sana pun, mcm hal2, dr forum tu tiptop satu masa dulu, sampai dah slow skarang. Mmg ada puak, puak kembara suka panjat gunung, puak2 kaum ibu suka jumpa masak2, cerita hal anak2, puak cerita pasal it, puak pasal agama, smpai bila satu masa forum tu tutup kejap, puak agama dapat siapkan satu forum lain utk mereka, tp takde masalah besar pun, biasa la, masing2 ada minat masing.

yg aku nampak,
-ada antara user yg suka ignore peraturan forum pdc walau dah ada. tp tak seramai mana
-ada user reg then trs jadi spammer, juga takde masalah besar bila kena warning/ban by admin, user2 laun pun blh guna butang report utk user2 menimbulkan masalh spt ni.
-ada user yg bila bg pendapat, pendapatkan takleh dibangkang, nnt jadi panas
-ada user yg atas pagar, mana2 dia blh ikut, tp bila ada isu panas, dia suka tambah panaskan
-ada user yg ..dan macam2 lagi.

jadi moderator kat lowyat.net pun berhadapan dgn 1001 masalah user. Tinggal cara mod bertindak jer berbeza. Kalau kita nak wujudkan satu forum 0 masalah, hampir pada mustahil, bukan tak boleh, tp sila tawarkan diri utk lakukan itu.

cuma mmg tak dinafikan, akan wujud, dan timbul masalah, dan adakalanya masalah tu dari "puak" moderator/ahli2 otai, tp adakah masalah tu petanda yg forum tu dah teruk, hancur, mati, masalah takkan selesai tanpa diselesaikan, ::alien:: , sbb tu, "puak" yg manage tu paling ptg, utk memastikan forum sentiasa terkawal, ada masalah, dpt settle cepat. Bukan kata, takleh ada masalah langsung, kalau kat ofis bos duduk dlm satu bangunan pun boleh wujud mcm2 masalah pekerja, apalagi ruangan forum ni yg ada diserata dunia, dgn mcm2 org ada, mcm2 perangai, perangai budak sekolah ada, perangai mentah ada, perangai org tua berlagak ada, perangai org muda keras kepala ada, perangai baik, buruk, nakal, jahat semua ada. Yg ptg kita sedar realiti di mana kita berada, n cuba sesuaikan diri, dan menerima rakan2 lain seadanya, so bila ada maslah, lebih mudah utk settle dgn lebih "mesra" berbanding bila kita sukar terima kenyataan, semua masalah, walau sekecil mana, akan jadi panas seolah-olah salah seorang ahli forum, telah menikam seorang yg lain di depan mata ramai ahli lain.

kadang2 takde masalah besar, ada org saje timbulkan masalah.

hampeh wrote:baik ko mengaku ko puak mana teri , karang kena belasah dengan puak lagi satu ::icon_pirat::

::lol::
melawak je teri .

puak fahaman Ayumi hahahha!!! <-- aku spam ke aku menjawab soalan....

betul tu sawi... mcm aku kata tdlah... masing2 punya interest berlainan... bukan salah sapa2 kalu citarasa tak sama.

lagi satu, aku tak rasa satu2 forum mampu hidup meriah kalau hanya ada satu aliran.

kalau betul PDC nak fokus pada IT jer, so sila buat limitation pada ruangan sembang/diskusi/hobi/dll, atau blh bubarkan terus. Boleh buat topik baru, pool ttg perkara ni. Kalau dirasakan ini utk masa depan PDC. Tp kalo tanya aku, totally aku tak setuju, kecuali forum ni forum "corporate", tp kat forum2 "corporate" pun ada ruangan "santai".

cth terdekat FREE forum besar kat Malaysia ni = forum.lowyat.net, adakah di sana fokus it sahaja? kalau tgk kat sana, forum kopitiam nya paling cepat ada reply, n latest post, selain ruangan photgraphy, car dll, dlm masa sama, ruangan it ttp berfungsi dgn baik, malahan trdapat ramai h/ware reviewer kat sana. aku bukan nak agungkan lowyat.net, sbb kat sana pun bukan "perfect" punya 1001 masalah, cuma maybe "team" mereka "agak kuat", so masalah settle tanpa totally merosakkan fungsi keseluruhan forum.

pendapat personal aku, forum IT Melayu yang hebat adalah PDC ini, dizaman .../tanya. Tp malangnya akibat pelbagai kelemahan kita sendiri, forum ini jadi begini sekarang. (aku tak kata kelemahan sesiapa, tp "kita sendiri", kalau tak kerana kelemahan kita, pasti forum ni takkan terbiar begini, dan kalau ada yg claim ini bukan sbb kelemahan dia, Alhamdulillah, sila tampil utk selesaikan masalah "kami" kerana anda pasti org yg punya kelebihan di kalangan "kami")

dlm apa jua keadaan kita boleh terus bincangkan apa saja yg kita rasa tak kena pada forum ini, kerana kita berhak, sbg ahli, walaupun ahli FREE. Cuma kita juga perlu bertanggungjawab trhadap isu kita luahkan, kalau boleh biar sepanas mana topic, pemula topik yg perlu pegang tanggungjawab utk jaga topiknya sendiri. Pemula topic perlu jadi yg paling cool, supanya org yg balas dgn provoke/"panas" dapat dikawal, kalau tak takleh kawal, baru mod boleh ambil tindakan apa patut, tp kalau pemula pun sama2 simbah minyak, mmg takkan ada penghujung, kalau ada pun penghujungnya topik ditutup. ::icon_bounce::

spot on!! itulah point yg aku nk ckp juge..

ok lah...
aku pon x nak provoke sesiapa..

aku luahkan la apa yang aku tidak berapa berkenan terhadap putera kebelakangan ini...

terlalu banyak spam, harap boleh dikurangkan
jika anda terlebih rajin mengepost, tunjuk ajar user baru cara berforum.. ianya lebih berfaedah
elakkan double post, apa gunanya edit button kalau x reti guna?
bahasa biar sopan, biarpun rasa nak je balik screen LCD depan mata tu ke lantai, be matured in posting

ada apa2 kurang, aku tambah balik nanti...
skrg x de idea plak ::icon_biggrin::

kalu double post.. guna je button delete.. boleh buang.... utk kurang kan spam? suh mod kerja lebih keras lg... n jgn khaskan 1 mod utk sume section (mcm yg berlaku skang ni) kalu aku la jd TJ.. aku muntah darah nk edit sume post kat sume topik. bahagi2kan la... pastu pemilihan mod pun penting... kasi yg paling rajin online la... bg kat budak2 tak keje ni ha... diorg kan rajin online 24 jam.. kami yg keje ni.. walaupun berstatus AHLI PALING RAJIN GILER POSTING lum tentu dpt online sepanjang ms...

salam kembali...

isunya disini adalah diamond nak meluahkan apa yang dia rasa berlaku pada forum ini..cuma yang mengeruhkan suasana topik ini adalah orang yang merasa diri mereka diperkatakan..so inilah yang telah mengeruhkan keadaan perbincangan ni..diamond tak tujukan luahan dia kepada sesiapa pun.so mengapa ada pulak pihak yang kurang senang dengan luahan diamond. kerana apa? maybe mereka rasa secara tidak langsung luahan itu dituju kepada mereka. its a simple method. kalau terasa dan merasa diri itu bersalah..cuba perbaiki diri dan kalau diri itu sendiri tidak merasa dan terasa bersalah sila berhujah dan meluahkan pandangan dengan akal dan fikiran yang waras. kan itu lebih baik daripada memakihamun dan manunjukkan posting yang agak keterlaluan. dalam topik ini jugak terdapat spamer-spamer yang agak tidak bertauliah....so fikirlah sendiri dimana kedudukan kita sebagai seorang yang dikatakan terpelajar dan terdidik..

sudah biasa...dan sudah lumrah dalam sesuatu forum..sekiranya ada apa yang terjadi masing-masing salahkan mod.mod tak buat keje la..mod tido la..mod tak follow up topik yang dier jage la..dan macam-macam lagi yang diperkatakan. seolah-olah mod adalah punca utama dalam sesuatu perbalahan..mengapa kita mengharapkan mod..mod tak ade live dier sendiri ke..yang berposting di PDC ni bukannye budak-budak tadika dan budak-budak sekolah rendah yang perlu diawasi dan perlu ditunjuk ajar..masing-masing sudah remaja dan dewasa. dalam erti kata yang lain pandai menilai yang baik dan yang buruk..yang dah kawin..yang dah betunang..yang bujang pn ade jugak..so perlukah kita diawasi dan perlukah kita mengharapkan seseorang mengawasi kita?? Allah mengurniakan kita akal..so gunakanlah sebaik-baiknya..orang lain tak dapat nak memperbaiki diri kita sendiri melainkan diri kita yang ingin berusaha menuju ke arah kesempurnaan..

PDC..ikhlas aku katekan yang aku ni pn budak baru jugak dalam putera nih..cakap pasal komputer memang tak tahu..yang aku tahu gune komputer je la..ingat sikit apa yang kita dapat ni adalah Anugerah dari Allah..PDC ni jugak adalah satu anugerah / nikmat..Jangan sampai nikmat ini ditarik baru nak bukak minda tu..fikirkan lah..

sebenarnya ini bukan soal tunding sapa2.. tp TS sendiri melihat ramai org baru, kurang org lama.

daimon wrote:berbincang secara jujur dan beretika!!

setelah sekian lama diperhatikan...
saya sebagai pemerhati bebas (dilantik oleh diri saya sendiri)
mendapati peningkatan dari segi penyertaan ahli2 baru ke dalam putera.forumotion.com (atau dahulunya di putera.com)

tetapi dalam masa yang sama..
penurunan dari segi penyertaan org2 lama (yang mana anda kenali sebagai otai) mahupun org yang berpengalaman

kalau org2 lama ni tiada menyumbang apa2, tidak mengapalah..
tapi yang amat dikesalkan..
kebanyakkan daripada mereka (merujuk new comers)merupakan penyumbang terbesar yang mana membawa putera pada tahap tinggi dan amatlah boleh dibanggakan~ (tp dia kesal)

lebih banyak post berunsur spam berbanding ilmu dimuntahkan disini...
adakah putera kini diambang evolusi kearah forum yg dipenuh spam?

dimanakah letaknya tema "pusat rujukkan ilmu teknologi maklumat dan komunikasi" ?

adakah putera sekarang dilandasan yang betul?

kemudian dia mengatakan posting budak baru byk spam. kemudian dia mempersoalkan pasal puak pulak... mungkin aku salah baca, or aku tak baca between lines, bukan ptt TS mempersoalkan arah tuju PDC skang? bukannya soal puak antara org br ke org lama. aku tanya byk kali, dimana puak... show me... still takde jawapan utk itu.

kemudian perbincangan meleret smpai mempersoalkan status org pulak. aik? salah org tu ke status dia naik sbb dia posting lebih kat "Perbincangan Terbuka" dan bukan kat thread hebat mcm "Sistem Operasi, Perbincangan mengenai Perkakasan Komputer, Perbincangan mengenai Teknologi Maklumat dan Multimedia dll" buat apa dia nk post kat thread hebat tu kalu dia botol kosong (maksud aku takde ilmu)? kalu dtg sana pun bile baca dia nmpk bahasa alien sbb bukan bidang dia n dia posting bile dia rasa dia ada mslah je. or kalu dia posting pun sbb dia rasa dia boleh bantu.

kemudian dia mempersoalkan tema PDC iaitu "pusat rujukan ilmu teknologi maklumat dan komunikasi" "

prove me that i'm wrong, tp communication is part of PDC motto. if there is no "Perbincangan Terbuka" then buang "Kommunikasi" dlm motto tu.

N then dia bukak tajuk "PDC berpuak?" aku ingtkan dia nk kata "sejak kebelakangan ni aku melihat tiada komunikasi antara org lama dengan org baru.. cth bila org baru nk buat sesuatu utk PDC (aku amik cth buat bj) takde org lama yg amik kisah... org baru yg hegeh2 nk buat sbb nk tunjukkan dia sayang kan PDC..." lalala (ni cth kes je la... tp mmg betul pun... aloy nk buat t-shirt takde mod pun yg guide. akhirnya TJ dan slaughter membantu kami the newbies aka spammers ni nasihat)

1 lg knp aku mempersoalkan mod sbb cuba ko tgk sume thread hebat tu... sapa jaga? bukan sorg ke? pastu ko tgk pulak 1 topik kecik tu ada brapa pulak topik dia? ingt dia takde keje lain ke nk ngadap forum ni for free? delegate la kerja... like i said before, kalu aku jd TJ, aku pun muntah darah nk edit sume.

so kesimpulannya.. adakah TS sendiri yg gagal menyampaikan hasrat hatinya? atau dia salah bg tajuk? PM me if u still think that i'm wrong, show me what's right. i dont mind.. coz why i become "Ahli Super Giler Rajin Posting Mcm Takde Keje Lain" coz i like this forum... bkn2. i love this forum despite of few ppl think their are more "bagus" dr org lain.

jgn sombong sgt la dengan mengatakan say what u want to say... ko dtg tak berjemput, ko pergi tak dihalau, halau pun datang balik... aku paling benci ayat ni... mana aku blaja ayat ni? dr PDC lama..

argh.. aku melalut.. sori SUPERVISOR... aku meleret lg...

oh ya kpd sesiapa yg nk bukak topik... jgn la guna ayat sarcastic... takde sapa phm... mungkin dia bukak topik ni sbb sarcastic jugk..

@teri-chan
nampaknya anda amat beremosi dalam membuat posting...
tiada siapa yang menunding kepada status ahli amat rajin anda...
saya x kisah sesen pon ::icon_smile::

berbincang secara jujur dan beretika!!

sekali lagi saya tekankan, berbincang secara jujur dan beretika!!

part beretika tu nampaknya x cukup kuat rasanya...
adakah perlu mod pindahkan topik ini ke thread sembang memandangkan rata2 posting dari poster berupa luahan hati yang terbuku dalam hati?

oh ya, ini bukannya sarcastic, tapi kiasan...
kan org malaysia suka kiasan ::icon_biggrin::

teri-chan wrote:

kemudian dia mengatakan posting budak baru byk spam. kemudian dia mempersoalkan pasal puak pulak... mungkin aku salah baca, or aku tak baca between lines, bukan ptt TS mempersoalkan arah tuju PDC skang? bukannya soal puak antara org br ke org lama. aku tanya byk kali, dimana puak... show me... still takde jawapan utk itu.

kemudian perbincangan meleret smpai mempersoalkan status org pulak. aik? salah org tu ke status dia naik sbb dia posting lebih kat "Perbincangan Terbuka" dan bukan kat thread hebat mcm "Sistem Operasi, Perbincangan mengenai Perkakasan Komputer, Perbincangan mengenai Teknologi Maklumat dan Multimedia dll" buat apa dia nk post kat thread hebat tu kalu dia botol kosong (maksud aku takde ilmu)? kalu dtg sana pun bile baca dia nmpk bahasa alien sbb bukan bidang dia n dia posting bile dia rasa dia ada mslah je. or kalu dia posting pun sbb dia rasa dia boleh bantu.

kemudian dia mempersoalkan tema PDC iaitu "pusat rujukan ilmu teknologi maklumat dan komunikasi" "

prove me that i'm wrong, tp communication is part of PDC motto. if there is no "Perbincangan Terbuka" then buang "Kommunikasi" dlm motto tu.

N then dia bukak tajuk "PDC berpuak?" aku ingtkan dia nk kata "sejak kebelakangan ni aku melihat tiada komunikasi antara org lama dengan org baru.. cth bila org baru nk buat sesuatu utk PDC (aku amik cth buat bj) takde org lama yg amik kisah... org baru yg hegeh2 nk buat sbb nk tunjukkan dia sayang kan PDC..." lalala (ni cth kes je la... tp mmg betul pun... aloy nk buat t-shirt takde mod pun yg guide. akhirnya TJ dan slaughter membantu kami the newbies aka spammers ni nasihat)

1 lg knp aku mempersoalkan mod sbb cuba ko tgk sume thread hebat tu... sapa jaga? bukan sorg ke? pastu ko tgk pulak 1 topik kecik tu ada brapa pulak topik dia? ingt dia takde keje lain ke nk ngadap forum ni for free? delegate la kerja... like i said before, kalu aku jd TJ, aku pun muntah darah nk edit sume.

so kesimpulannya.. adakah TS sendiri yg gagal menyampaikan hasrat hatinya? atau dia salah bg tajuk? PM me if u still think that i'm wrong, show me what's right. i dont mind.. coz why i become "Ahli Super Giler Rajin Posting Mcm Takde Keje Lain" coz i like this forum... bkn2. i love this forum despite of few ppl think their are more "bagus" dr org lain.

jgn sombong sgt la dengan mengatakan say what u want to say... ko dtg tak berjemput, ko pergi tak dihalau, halau pun datang balik... aku paling benci ayat ni... mana aku blaja ayat ni? dr PDC lama..

argh.. aku melalut.. sori SUPERVISOR... aku meleret lg...

oh ya kpd sesiapa yg nk bukak topik... jgn la guna ayat sarcastic... takde sapa phm... mungkin dia bukak topik ni sbb sarcastic jugk..

ok..first thing..puak: rasanya ada dalam previous post, orang mengatakan puak wujud dalam bemacam2 cara.
so basically dari apa yang aku nampak ko cadangkan supaya di bukak poll, tengok sape yang berpuak dan sape yang tak,bukan ke cadangan ko tu akan mewujudkan 2 bahagian dalam putera ni?

pasal posting ko ngn loy buat baju.: takde la plak TS maksudkan spesifik sape2 pon. u urself come out with statement yang korang newbie and spammer.

sinis adalah budaya malaysia. pegi mana2 pun sinis beb. kalau siapa2 dah tak tahan sinis/kiasan dalam ni..macamana la agakknya korang face the real world eh?

teri-chan wrote:

Salam2 puteranian.rina dlm kategori yg teri maksudkn tu, Rajin masuk dlm bidang IT n posting bila rasa ada masalah je.Nak bantu mmglah xder,sbb rina ni kosong,xtahu menahu bab tu.huhuhu.

Actually,rina nak join bahagian sembang2 tu mcm kat PDC dulu2 tp ada org pernah pm rina dlm ni bgtau "kalau anda rasa anda tak ada ilmu dalam bidang IT / anda tiada masalah, dipersilakan anda cari forum lain untuk bersembang".terkesima rina org wat mcm ni,ada gak forumer yg punya pemikiran mcmni.sbb tu,rina dah tak aktif berforum kat sini walaupun rina syg PDC kerna PDC forum yg mengajar rina dari 0.

Soalnya kan, salah ker kalo org2 yg tak tahu menahu pasal IT ni bersembang dlm forum IT.maksud rina,join bhgn borak2 kosong supaya org2 0 mcm rina ni leh kenal otai2 PDC..dlm sesuatu forum,pada pandangan rina, ada baiknya gak wujud bhgn santai supaya kita semua lebih kenal mengenali.jadi,bila nak anjurkn aktiviti, senanglah nak terlibat sbb kita satu rumpun yg sama.

Cadangan rina, kalolah bhgn borak2 kosong tu yg menjadi isu, baiklah mod2 delete je topik2 yg merapu sgt tu kerna topik2 yg merapu selalunya yg mengundang byk spam.bkn sbb nak spam sebenarnya,dah topik terlalu santai..kompemlah spam2 ni timbul.

Apapun,kita semua adalah forumer PDC.tanpa forumer, sesuatu forum pun akan berkubur.Yang baik kita jadikan teladan,mana yg buruk...kita sama2 perbaiki.Rina syg PDC.

nocturnal wrote:
ok..first thing..puak: rasanya ada dalam previous post, orang mengatakan puak wujud dalam bemacam2 cara.
so basically dari apa yang aku nampak ko cadangkan supaya di bukak poll, tengok sape yang berpuak dan sape yang tak,bukan ke cadangan ko tu akan mewujudkan 2 bahagian dalam putera ni?

pasal posting ko ngn loy buat baju.: takde la plak TS maksudkan spesifik sape2 pon. u urself come out with statement yang korang newbie and spammer.

sinis adalah budaya malaysia. pegi mana2 pun sinis beb. kalau siapa2 dah tak tahan sinis/kiasan dalam ni..macamana la agakknya korang face the real world eh?

mmg aku cadangkan buat poll.. tp bukan suh tanya sapa join puak mana... improvise skit soalan tu... cth: adakah anda terasa PDC mempunyai puak? jawapan: ya, tidak. simple as dat. kalu ramai kata ya, then yes we do have problem communication among ourselves. kalu kata tak, nah... sudah diberi jwpnnya. kita takde puak. cume TS terasa sebegitu.

psl statement buat bj, aku kata cth case... tgk betul2... baca baik2. mmg betul pun newbies n spammers, sbb byk bising dr bincangkan design bj. bukan aku tak cek hari2 topik tu. owh BTW, aku mmg betul newbie kat PDC lama...

hem rasanya tak perlu kiasan... just smpaikan apa yg nk smpaikan. kalu puak... fokuskan pada puak. kalu pasal hilang arah tujuan.. teruskan cerita hilang tujuan n mcm mana nk put PDC on course balik.

maaf la kalu terasa mcm agk emosi skit (mmg emosi pun) but i'm not against u dik daimon or noc. I'm not talking about me, tp kalu dh sorg je status mcm tu sentap gk hahaha!!...

jd ubah la tajuk kepada yg lebih sesuai.. kalu nk cerita hala tuju.. nyatakan yg lebih terang sbb setau aku lelaki (sbb most user PDC are men) gagal nk paham kiasan. ok? ::icon_smile:: ::icon_biggrin:: jgn pertikaian tang facing real world.. world much larger than dat.

p/s: I'm not sexist either!!!

salam kembali

baguslah..ada keredaan dalam setiap posting..menandakan kita semua boleh berubah dari yang buruk kepada yang baik..isu spam menyepam ni memang tak boleh lari dari lumrah berforum..tapi yang merasa akibatnya adalah admin forum yang harus mengeluarkan duit untuk menampung severnya (betulkan kalau aku ni salah).dah la forum free so gunakanlah sebaik-baiknya..ruangan yang ada, gunakanlah sebaik-baiknya. bersembanglah secara profesional bukan x boleh bersembang. kalau boleh setiap sembangan 2 ada la ilmu-ilmu yang boleh disampaikan..tema adalah "pusat rujukan ilmu teknologi maklumat dan komunikasi" berkemungkina ramai yang beranggapan perkataan komunikasi itu diterjemahkan dalam erti kata spamm..kalau nak cakap tengtang komunikasi ia amat luas sekali..bukan hanya spamm sahaja..malahan ilmu yang dikongsi juga adalah satu cabang komunikasi..komunikasi yang dirujuk oleh admin adalah komunikasi ilmu dan saya pasti admin tidak merujuk kepada komunikasi spamm coz admin di sini memang tak suka ahli spamm...

salam

Bukan gaduh, sekadar memberi pendapat dan pandangan masing-masing, niat daimon tu baik dan pendapat yang lain tu pun betul.

kejap aja dah 7 page...

Pendapat saya pulak: Bila kita klik tanya, ada macam-macam topik..dari pengumuman, it, os, jual beli sampai ke sembang. Dalam perbincangan perisian pun ada linux, windows, fedora, solaris. Bukan semua orang tu faham pasal solaris atau mac..jadi yang faham dia akan berbincang dengan geng-geng mac atau solaris tadi..Jadi macam saya yang tak reti ni nak mencelah pun tak tahu..Bukan semua benda yang kita tahu.

Spam.
Macam iklan..tengah hangat semacam, tetiba dia keluar..tujuan dia supaya benda tu tak jadi hangat dan memecah belahkan kita semua. Itulah yang kita kena jaga. Perpaduan sesama kita. Hidup kena riang dan enjoy.Kalau masuk forum putera asyik tension, mengamuk aja sapa nak masuk.
Orang tua macam saya ni jantung pun bukannya kuat sangat.."dah tua bergaduh macam budak-budak, malu kat anak aja"

woit2!! ape no sebut pasal tshirt plak nih(alamak aku spam jugak ke? hehehe...aku tau ade yang tak senang dgn cara aku oleh itu dgn ini aku rasa setakat ni aje la aku berforum...

P.S pasal baju tu jgn risau aku tetap akan relisasikan sblm akhir bulan Ogos ni...apa2 salah silap aku harap korang maafkan...ok aku pun rasa dah sampai masa utk aku beredar,korang semua mmg best tak kira sahabat atau pun musuh(musuh dlm topik aje) tapi kat dlm forum ni kita semua kawan...kawan2 tak mau lawan oleh kerana tak mau lawan kawan2 pergi dulu... ::icon_neutral::

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...