Jump to content
akuccputsedut

Kelab Wayang...!!!...hohohoho....

Recommended Posts

gi tgk skyline tadi... errmm part last sedih gak.. ok arr citer nih.. ada gak part2 cam aku bleh teruja...(gedik2 teruja... teruja... cakap gaya ella)
[img]http://www.onlinemovieshut.com/wp-content/uploads/2010/09/skyline-movie-poster.jpg[/img]

gi tgk harry porter death hallow part 1 semalam... ermmm citer kali best jugak.. aku jadi rasa cam nak tahu apa akan jadi pastu.. n rasa membuak2 tuh makin lama makin terasa.. tapi tetiba abis pulak... sebab part 1 kan.. citer nya cam separuh arr.... tuh yang rasa cam hampeh jugak kat last tuh..... heehhehehhe
[img]http://freeonlinesmovies.com/wp-content/uploads/2010/11/Harry_Potter_and_the_Deathly_Hallows_-_Part_1_Movie.jpg[/img]

[img]http://1.bp.blogspot.com/_8VML49ki4xs/TOT3oV3DFGI/AAAAAAAAAHw/5jEgaRYJQxE/s1600/rapunzelposter_img.jpg[/img]

Walt Disney Pictures presents RAPUNZEL: A TANGLED TALE, an action-packed, swashbuckling, animated musical comedy about the girl behind 70 feet of magical, golden hair. A princess stolen from her parents’ castle as a baby, Rapunzel (voice of MANDY MOORE) is locked in a hidden tower longing for adventure. Now an imaginative and determined teenager, she takes off on a hilarious, hair-raising escapade with the help of a dashing bandit (voice of ZACHARY LEVI). With the secret of her royal heritage hanging in the balance and her captor in pursuit, Rapunzel and her cohort find adventure, heart, humor, and hair… lots of hair.

aku tgk citer nih last saturday... layan 3D kat Plaze Gurney... best.. cantik banget kartun nya... halus gila... rambut rapunzel memang hebat.. cantik giler halus je buatan nya... cite superb... tak rugi arr kalau korang layan 3D nya...

[quote name='lengchai86' timestamp='1291712984' post='1055850']
pergh... lama da x tgk wayang. cini sape da tgk citer 2alam
[/quote]

minta maap aku tak tgk 2 alam.. last saturday aku layan NARNIA 3D... errmmm besttt... tapi citer dia cam relax skit dari siri yang lepas2...

[img]http://farm6.static.flickr.com/5045/5240400297_4a6db59556.jpg[/img]

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1291721777' post='1055863']
minta maap aku tak tgk 2 alam.. last saturday aku layan NARNIA 3D... errmmm besttt... tapi citer dia cam relax skit dari siri yang lepas2...

[img]http://farm6.static.flickr.com/5045/5240400297_4a6db59556.jpg[/img]
[/quote]

ada subtitle tak citer ni dalam 3d? aku pi tengok 3d selalu takde subtitle..dahla diorang cakap laju..susah nk tangkap :wacko:

ooo kalau 3D memang takder subtitle... aku taktau arr kalau setengah-setengah yang ada.. setakat nih aku layan 3D takder agi yang ada subtitle....kalau rasa susah nak tangkap aku pung tak dapat nak kata pe arr... aku paham jer diaorang kata pe... kalau rasa tak paham n nak tau tgh 3D sekali pastu layan arr yang standard nya sekali agi... muaahahhahahahha.... aku nak layan hantu kak limah balik kampung plk... nak relax2 otak santai2....

[quote name='darkpink' timestamp='1291738344' post='1055890']
aku tengok calsh of the titans 3d ada pulak sibtitle die...
[/quote]

oo yer ker... aku tak tau arr nape ada.... tak nampak terkeluar-keluar ke tulisan tuh....???

[quote name='darkpink' timestamp='1292388446' post='1056580']
cput..tulisan tu nampak terapung2 la.cantik jugak la
[/quote]
Ku pun tak pernah lagi tengok wayang 3D yang ada subtitle ni. Macam mana tau dia ada subtitle ke tak? ^_^

[quote name='darkpink' timestamp='1292388446' post='1056580']
cput..tulisan tu nampak terapung2 la.cantik jugak la
[/quote]

oo yer ker... dapat baca ke kalau dah terapung2 gitu... sempat ke baca cam pening jer...

dlm citer tu kalau part yang die cakap omputih mmg takde subtitle.tapi kalau part yg die cakap bahasa ape entah maka terpapar la subtitle di situ.tapi tu jela kali pertama aku tgk 3d ad subtitle

Semalam layan Hantu Kak Limah Balik Kampung... kelakar gilorr.... tergelak sakit peyut aku.. tapi tak best ada ada penonton yang dah tgk kot... masuk tgk kali kedua pastu hantu tak kuar agi dia sibuk cerita kuat2...sekali gelak kuat2 macam hape jer... nyampah aku....pastu siap pulak kawan dia marah...wei jangan arr citer... bengong tui mamat2 yang dok depan aku nih....

tapi memang kelakar arr bab bomoh pung tersampuk gak... ngan masa antu nang nak ngan antu kopek kuar... memang lawak gilo.... korang kena tgk citer nih... apa pung pasal awie ngan che nin aku dah boleh baca dari mula apa yang terjadi.... huhuhuhu... maybe sebab aku selalu layan citer seram kot... so dah leh agak.... apa pung terbaik arr bagi yang nak release tension... leh gelak2 kuat2...
[img]http://2.bp.blogspot.com/_GcKGQGGpS1M/TQQ8rDIPt_I/AAAAAAAACnE/UxtTwikWFPY/s1600/hantu_kak_limah.jpg[/img]

time cuti 3 minggu ni la aku tgk movie aka masuk panggung... so far yg aku dh tgk cite ngangkung dan narnia..

[img]http://4.bp.blogspot.com/_zDCBOY5tO8Q/TO-TuJBiODI/AAAAAAAAANA/_Gel5lEtfTQ/s1600/NGANGKUNG.jpg[/img]

ngangkung pada aku klaka mmg klakar tp aku agk kecewa la dengan lakunan sam sebagai azim, byk persoalan aku bermain ketika menonton cerita tu.

yg pertama knp harus dia memanjangkan rahang dia, dalam lakonan dia yg lain takde pulak mcm tu. yg ke-2 kenape harus dia besarkan suara dia.... phm yg dia bwk watak seorg ayah dan suami... tp kalu besarkan suara dia tak membawa maksud dia menggambarkan seorg ayah+suami+seorg yg matang.

yg 3 -lakonan isteri azim iaitu suri... bile die menjerit, tak mcm menjerit pun? mcm bisik2 je? mungkin sbb dub suara jd mcm tu... tp kalu jerit biarlah jerit... ni tak... tak rasa efek dia pun.

tp overall, aku kata tak membazir 8 hengget aku ni.... (aku ptt kopi pes la komen aku ni kat review wayang hehhee)

[quote name='teri-chan' timestamp='1292465797' post='1056667']
time cuti 3 minggu ni la aku tgk movie aka masuk panggung... so far yg aku dh tgk cite ngangkung dan narnia..

ngangkung pada aku klaka mmg klakar tp aku agk kecewa la dengan lakunan sam sebagai azim, byk persoalan aku bermain ketika menonton cerita tu.

yg pertama knp harus dia memanjangkan rahang dia, dalam lakonan dia yg lain takde pulak mcm tu. yg ke-2 kenape harus dia besarkan suara dia.... phm yg dia bwk watak seorg ayah dan suami... tp kalu besarkan suara dia tak membawa maksud dia menggambarkan seorg ayah+suami+seorg yg matang.

yg 3 -lakonan isteri azim iaitu suri... bile die menjerit, tak mcm menjerit pun? mcm bisik2 je? mungkin sbb dub suara jd mcm tu... tp kalu jerit biarlah jerit... ni tak... tak rasa efek dia pun.

tp overall, aku kata tak membazir 8 hengget aku ni.... (aku ptt kopi pes la komen aku ni kat review wayang hehhee)
[/quote]

hahahhahaha... yer ker... ngankung nih aku tak tergerak ati nak pi tgk... adik aku ajak gak tgk.. tapi ntah takder rasa nak pi tgk.. boring2 nanti arr kot baru aku gi layan...aku nak tgk tron pulak pasni... kuar arini ler...TRON....

[i]P/S:semalam kan rabu teri nape tiket hang RM8... mahal nya... bukan ke Rabu RM6 jer...[/i]

tu la yg aku ingt... ptt aku tgk kat putrajaya je br dpt tiket murah. smlm aku tgk kat kajang je... mayb sbb panggung tu persendirian punya jd harga murah tiap rabu tak termaktub. Ari ni tron kuar ye? hehehhe... aku nk tgk lah ari ni hehehhe

[quote name='teri-chan' timestamp='1292469082' post='1056674']
tu la yg aku ingt... ptt aku tgk kat putrajaya je br dpt tiket murah. smlm aku tgk kat kajang je... mayb sbb panggung tu persendirian punya jd harga murah tiap rabu tak termaktub. Ari ni tron kuar ye? hehehhe... aku nk tgk lah ari ni hehehhe
[/quote]

ooo private wayang yek... patut arr mahal... TRON kuar arini.. hari 1st biasa arr mahal kat KLCC konpom RM12 nih...

[quote name='MenCaRi' timestamp='1292506797' post='1056732']
sekarang ni Aku Masih Dara. kah kah kah
[/quote]

hahahhaha.. Aku Masih Dara tuh pung aku nak layan jugak nanti... cam mongok jer cite tuh... tapi itula reality kehidupan...

Takde realiti2nye.
Tak penah plak org mewayangkan realiti kehidupan seorg Imam kot.
Semua nak tayangkan realiti kehidupan seorg . . ? . . je.
Dari rempit, jala*g, bohs*a, ahli s*hir, segala2 jenis manusia bodoh sering diwayangkan.

Ni la, yg mungkar diagungkan, yg maaruf disisihkan.

[quote name='TOYSЯUS' timestamp='1292521600' post='1056758']
Takde realiti2nye.
Tak penah plak org mewayangkan realiti kehidupan seorg Imam kot.
Semua nak tayangkan realiti kehidupan seorg . . ? . . je.
Dari rempit, jala*g, bohs*a, ahli s*hir, segala2 jenis manusia bodoh sering diwayangkan.

Ni la, yg mungkar diagungkan, yg maaruf disisihkan.
[/quote]

yer jugak kata hang tuh totoy... aku tak terfikir pulak.... tapi dalam drama2 ada jer cam citer Kitab Buruk... sedih oo citer dia... cuma tak difilemkan jer... kenapa..?? ha ini yang kita tak tahu..???

Biasa la, [b]filem2[/b] yang banyak [b]unsur maksiat[/b] selalu je dpt tempat di [b]layar perak[/b].
yg [b]baik2[/b] semua stok kat [b]tv1 [/b]je.. habis tinggi pun kat [b]astro ria[/b]. tu pun hari raya. setiap tahun ulang2.

Byk sebenarnya [b]drama[/b] yg bagus2 dari segi [b]pembentukan akidah[/b], cthnya drama2 yg ada lakonan arwah [b]M. Rajoli[/b].
Antaranya [b]Liang Lahad[/b], [b]Ustaz Sufi[/b]. Kesian last2 kena bakar pondok dia.. :(
Pastu drama2 arahan [b]Rashid Sibir[/b] pun ada yg bagus2 dan berciri [b]ketuhanan[/b].
[b]Bertaubat[/b] [b]di[/b] [b]Jabal Rahmah[/b], [b]Quran Buruk[/b] etc.
Ada satu drama lakonan [b]Eman Manan[/b], [b]Fauziah Nawi[/b], [b]Ellie Suriati[/b].. apa ya tajuk dier. pun bagus.

Tapi semuanya sekadar kategori [b]drama[/b]. tayang kat [b]tv[/b] je, pastu penuh dgn [b]iklan[/b].

kalau filem2 tak elok tu, mcm [b]aku sangap lobang[/b], [b]nasi lemak 50sen[/b]?
2 jam mmg 2 jam takde iklan2 kat [b]wayang[/b], exclusive gitu.
siap nnt confirm kluar kat [b]Astro Box Office[/b] atau [b]Pakej Mustika[/b] bagai.

aku pg tengok citer Tron Legacy tadi...sesudah aku tengok cerita tu aku baru perasan yang cerita tu hampir sama dengan cerpen makmal ZNF komsas aku masa tingkatan 1 dulu... papepun cerita dia ok jela.takleh rate tinggi sgt.. 3/5

[quote name='darkpink' timestamp='1292838197' post='1057058']
aku pg tengok citer Tron Legacy tadi...sesudah aku tengok cerita tu aku baru perasan yang cerita tu hampir sama dengan cerpen makmal ZNF komsas aku masa tingkatan 1 dulu... papepun cerita dia ok jela.takleh rate tinggi sgt.. 3/5
[/quote]

yer ker nih.. tapi boleh layan gak arrr kan.. aku nak pi tengok rabu nih arr... hehhehehehe.... ada citer per agi yang baru kuar nih...??

~~~update dah tgk TRON LEGACY~~~
[b]
TRON LEGACY...[/b]

[img]http://3.bp.blogspot.com/_XRaqa0QXOiY/TRHQQBewobI/AAAAAAAAAOI/9aVslsfE9Kk/s1600/tron+legacy.jpg[/img]

citer nih kisah dok dalam system.. sapa budak IT ha confirm paham dengan mendalam citer nih... best... 4/5 bintang arr kasi citer nih... tapi dinasihatkan jangan layan 3D... tak berapa banyak effect 3d.... harap maklum..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...