Jump to content
Sign in to follow this  
kapoera

PELUANG MEMBUAT LOAN DENGAN MUDAH

Recommended Posts

TJ-Ariff wrote:
kapoera wrote:
fadah wrote:aku xleh buatlah...
aku kejer swasta tapi company xde buat pembayaran gaji pada bank rakyat..

tipisnya harapan.... ::icon_sad::

ok sy bagi awk peluang ... nk?

Kapoera, aku kat kuala kangsar, boleh ko bagi aku peluang??.
peluang aku nak xder dah.. ::icon_sad::
aku kerja swasta dan rasa nya kompeni aku bukan panel bank rakyat. ::icon_razz::

hrmmm sape ar sy ni... sume org ade peluang masing2 rezeki sume ade di mane2 cume antara kita usaha atau x je..

komisyen akan diberikan jika loan lulus... setuju?

akuccputsedut wrote:
kapoera wrote:
akuccputsedut wrote:untuk pengetahuan semua:

aku baru jer call bank rakyat pagi tadi...kalau company swasta yang takder dalam senarai list bank means bukan panel laa.. gaji kena RM3000 ketas dan yang pasti nya kena ada seorang penjamin kerja kerajaan dengan gaji yang sama...pinjaman boleh hingga 10kali gaji...gaji RM2500 boleh dipertimbangkan kalau penjamin layak...dengan erti kata lain penjamin kerajaan gaji lebih dari RM2500 memang ler layak sesangat...interest rate untuk swasta 7.5% bayaran balik boleh sehingga 7tahun sahaja...

P/S: kapoera please letak maklumat details skit kat sini dari hang copy paste jer benda yang sama...

hahahaha .thx kerana beri maklumat... betul maklumat yang awk berikan tu... tp itu BR cawangn mana? kalu nk buat (SI)standing instraction PANEL sy kata kene ada penjamin. peminjam dan penjamin kena gaji rm2k keatas sharp..x payah bayar tol pon.. he2
TQVM

aku call BR cawangan bayan baru ler...nak gi tanya cam malas jer..takut gi nanti tak boleh buat lak so aku call ler dulu...aku mana ada adik beradik atau kawan yang keje gomen gaji RM2k keatas nak jadi penjamin...so terpadam ler niat aku nak buat personal loan ngan bank rakyat...beralih ke HSBC lak..cuba nasib disana...hihihihi...

sebenar nye ape motif awk? ::icon_question:: sy x payah pergi bank.. direct je pada panel ... kan sy dah bagi tau x payah bayar toll.. ::icon_lol::
sy x kisah awk nk pergi mane2 bank yang awk suke... cume kene ingt interest dan payout dia je k... ::icon_basketball::
TQVM

fadah wrote:hhhmmmmm.....tullah tu..
sama kes macam aku gak..
adakah kami berpeluang??
kejer swasta..

peluang loan kena menepati syarat yang telah ditetapkan BR .
maksud sy peluang loan lulus komisyen diberikan... k TQVM

kapoera wrote:
hrmmm sape ar sy ni... sume org ade peluang masing2 rezeki sume ade di mane2 cume antara kita usaha atau x je..

berapa komisyen yg ko nak kalau pinjaman aku 15K lulus?

sebenar nye ape motif awk? sy x payah pergi bank.. direct je pada panel ... kan sy dah bagi tau x payah bayar toll..
sy x kisah awk nk pergi mane2 bank yang awk suke... cume kene ingt interest dan payout dia je k...
TQVM

motif nyer nak buat personal loan laa...awak tak payah pergi bank.??? ayat yang aku bold tuh ialah ayat yang aku tak paham langsung apa maksud nyer....memang laa hang dah bagitau tak payah bayar toll...tapi toll apa..?? nak buat pinjaman bank ada toll ker..???

aku tahu hang tak kisah aku nak gi bank mana...aku just inform jer... sajer suka2 nak bagitau kat sini...

aku ingat payout dan interest semua lebih kurang bank rakyat jer..sebab aku keje swasta..kalau dah swasta tuh interest rate lebih kurang jer...tapi paling boleh dipertimbangkan cuma BR ngan HSBC ler...yang lain tinggi melambung...

akuccputsedut wrote:
sebenar nye ape motif awk? sy x payah pergi bank.. direct je pada panel ... kan sy dah bagi tau x payah bayar toll..
sy x kisah awk nk pergi mane2 bank yang awk suke... cume kene ingt interest dan payout dia je k...
TQVM

motif nyer nak buat personal loan laa...awak tak payah pergi bank.??? ayat yang aku bold tuh ialah ayat yang aku tak paham langsung apa maksud nyer....memang laa hang dah bagitau tak payah bayar toll...tapi toll apa..?? nak buat pinjaman bank ada toll ker..???

aku tahu hang tak kisah aku nak gi bank mana...aku just inform jer... sajer suka2 nak bagitau kat sini...

aku ingat payout dan interest semua lebih kurang bank rakyat jer..sebab aku keje swasta..kalau dah swasta tuh interest rate lebih kurang jer...tapi paling boleh dipertimbangkan cuma BR ngan HSBC ler...yang lain tinggi melambung...

sy gune panel.. peluang utk lulus loan 99%... x payah bayar tol hahahah he2.. x fhm x per... ape2 hal contact kalu perlukan bantuan sedia membantu... TQVM

TJ-Ariff wrote:
kapoera wrote:

berapa komisyen yg ko nak kalau pinjaman aku 15K lulus?

awk x cukup syarat nk buat loan bank rakyat... mcm mane nk aply...?
maksud sy.. kalu ko dpt org yang nk buat loan dan lulus ,,, sy bagi komisyen

kapoera wrote:

ooo itu macam ka?

ok kalau kerja koperasi felcra, tak der potongan dengan Angkasa.
gaji dalam 800. boleh lulus ke?

TJ-Ariff wrote:
kapoera wrote:

ooo itu macam ka?

ok kalau kerja koperasi felcra, tak der potongan dengan Angkasa.
gaji dalam 800. boleh lulus ke?

koperasi felcra ni kerajaan ke swasta? name penuh comp ape? kalu x der potongan angkasa maknanya bukan kerajaan ar.. kalu gaji 800 kerajaan lepas dan boleh sy kira kelayakan.. kalu swasta sy mintak maaf mmg x lepas kelayakan.. ok skang ni tanya dengan HR , comp swasta or kerajaan? kalu kerajaan ade PGM panel bank rakyat?

kalau macam tu. tak le mudah seperti yang di war war kan.... ::icon_razz::
bagi pening ajer.. ::icon_scratch::

memang bukan senang nak buat personal loan...nak senang call terus tanya bank...setakat nih aku dah tanya banyak...bank al-rajhi pun kalau swasta boleh buat pinjaman 3kali gaji jer tanpa penjamin..

agro bank personal loan boleh tuk kerajaan jer ada potongan ngan biro angkasa gak..bank rakyat pun kalau keje kerajaan jer senang..

tapi aku rasa kalau keje kerajaan jer senang nak buat loan...huhuhuhuh...

TJ-Ariff wrote:kalau macam tu. tak le mudah seperti yang di war war kan.... ::icon_razz::
bagi pening ajer.. ::icon_scratch::

mudah kalu cukup syarat... kalu pening kepale mkn ubat.... he2....

akuccputsedut wrote:memang bukan senang nak buat personal loan...nak senang call terus tanya bank...setakat nih aku dah tanya banyak...bank al-rajhi pun kalau swasta boleh buat pinjaman 3kali gaji jer tanpa penjamin..

agro bank personal loan boleh tuk kerajaan jer ada potongan ngan biro angkasa gak..bank rakyat pun kalau keje kerajaan jer senang..

tapi aku rasa kalau keje kerajaan jer senang nak buat loan...huhuhuhuh...

sbb ni prosedur bank.... kita pinjam kat bank kene ikut syarat bank...
sy cume nk bagi peluang,, itu pendapapt masing2... cukup syarat puluang loan lulus 99%/... melalui panel..
x payah bayar tol... hahahah
TQVM

eriezmann wrote:Aku ada buat MLM jer..tapi ada company sendiri lar..kalo orang macam aku ni x bole ker buat loan.

so comp SDN BHD ar..tiada link panel bank rakyat... hrmmm ::icon_question::

sy leh tolong adjust dengan panell..

kalu buat SI standing instraction rasa nye leh... tp syarat SI kene ade penjamin. peminjam dan penjamin kene gaji RM2k keatas.. kalu abg ok RMl00k> layak memohon ar