Jump to content
adzarfa

Perisian Ps2 Untuk Pc

Recommended Posts

Assalamu'alaikum kengkawan semua.

1. Ada tak perisian yang membolehkan kita main game PS1 atau PS2 di PC?

Kalau ada, bagilah nama perisian tu o.k?

2. Game apa yang best main kat pc - game macam Teken tu?

Terima kasih.

perisian yg dimaksudkan ialah emulator

emulator paling best utk ps1 ialah epsxe (pegi www.ngemu.com utk download emulator dan plugins, bios PS1 bleh google utk download)

emulator PS2 kalo nak citer agak sedeh sket... skarang ni baru sampai tahap boleh load kat screen jekk... game yg boleh jalan pon bole kire dgn 5 jari jekkk.. itu pon die punye frame per second dalam 1-2 saje..

so tunggu la tahun wawasan 2020 kalo nak main ps2 punya game kat pc

perisian yg dimaksudkan ialah emulator

emulator paling best utk ps1 ialah epsxe (pegi www.ngemu.com utk download emulator dan plugins, bios PS1 bleh google utk download)

emulator PS2 kalo nak citer agak sedeh sket...  skarang ni baru sampai tahap boleh load kat screen jekk...  game yg boleh jalan pon bole kire dgn 5 jari jekkk..  itu pon die punye frame per second dalam 1-2 saje.. 

so tunggu la tahun wawasan 2020 kalo nak main ps2 punya game kat pc

Saya dah download epsxe dan semua plugin; dan install sekali. Kenapa bila run cd ps1 dia akan balik semula ke paparan asal; maknanya tak run pun game tu. Boleh bantu tak sebab saya teringin nak cuba.

Bios ps1 bleh google untuk download tu apa maksudnya. Apapun, mintak bantuan macam mana nak run cd ps1 di pc tu.

Terima kasih.

Bios utk PS tu ada copyright, so diorang takleh letak sesuka hati atau edarkan sesuka hati, jadi kena la carik sendiri kat google dsb. Tang kenapa game PS takleh main tu, sebab tak semua game PS boleh main ngan emulator tu. Kalau pakai ePSXe, sesetengah game memerlukan setting berlainan. Apa-apa pun cuba rujuk site NGEMU tu. Tengok sekali dia punya compatibily list dia untuk tahu game apa boleh main, setting camne dsb. wink.gif

Aku pun dah lama tak sentuh emulator ni, jadik banyak benda dah aku lupa. biggrin.gif

epsxe pun leh main laju cam cvgs..

cuma kena set gpu plugins ke s/w punya.klau 3d plugins musti berat.

aku rase emu ps2 tu mmg tak leh pakai..sebab ps2 ni sistem dia sgt kompleks.

kalau nak buat aku rase tak mustahil..tapi kena ade beribu2 kepala la yg run projek ni baru leh berjaya..tapi ade ke orang nak abiskan banyak masa dan tenaga semata2 kerana nama.ye la sebab biasenya emu ni sume nye pree.

mana ade profit.

lagi pun kalau pun ade kompeni yg buleh upah orang buat emu ni,macam la sony nak bagi lesen.sure tak laku ps2 nanti.

yg ade sekarang cuma segelintir kumpulan underground yg buat emu.diorang pun ade kerja lain.tup tap tup tap dah 4 taun..kalau nak tunggu..entah la..aku pun dah buhsan.

Masa aku rajin join forum Ngemu dulu ada gak citer pasal emulator PS2. Dah lama dah team diorang usahakan projek tu, makan tahun gak ah. Tapi aku tak ikut sangat perkembangan dia, masa peringkat awal dulu ada gak beberapa percubaan dilakukan tapi tak perfect sangat. Rasa aku emulator untuk PS2 belum ada yang perfect, itupun kalau ada la... biggrin.gif Pasal PS, takde masalah, banyak emulator yang boleh digunakan. Kalau tak VGS, ePSXe.

bleh rekomen emu ps2 yang terbaik tak? bagaimana cara nak mendapatkannya ke.. hehehe :rolleyes:

Skaran emu utk ps2 dlm pembangunan lg...mmg xdpt la kalu nk main game ps2 skarang..aku pon byk lg game ps2 yg xhbs main sbb ps2 aku rosak.huhu :(