Jump to content
Sign in to follow this  
ArchNide

bila kemalasan nak maen game..

Recommended Posts

bila sampai part:
1.game suma dah habis pastu nak tunggu yang baru tak kuar lagi, yang lama lak dah khatam banyak kali tatau dah nak buat apa..

2.bila konsol suma dah start buat hal, takleh baca dvd la, ROD la, ANA chip la, unsupported firmwire la, drive rosak la, controller rosak la tatau nak wat apa..

3.bila letrik takde, hehe.. tatau nak wat apa..

--buat dono je
--rasa macam nak jual je part by part, cd/dvd/bd
--beli konsol laen
--baru ingat Tuhan (hehe.. jahil sungguh!)
--baru tersedar dunia nyata (ni pun jahil jugak!)
--gi maen bola, jogging kat taman, makan-makan, minum-minum, lepak-lepak ngan member (baru ingat member.. hehe)
--ngadu kat forum (hehe.. sapa ni tatau la)
--lain-lain?

bila dah start muak maik game,waktu tu la mood nak study datang~~...

camtu la aku skang ni...pc dah install windows 7...jadi suma game malas nas nak install balik...psp punya game pun dah boring ...baru je abihkan xmen origin..nak main game lain tak menang menang...haduihhhhh rasa cam nak beli ps3 la plak tapi game dia mahal gedabak...tak mampu utk aku yang bergelar pelajar nih... ::drunken_smilie::

Dulu zaman PS1 dulu, aku pernah kena benda camni. Tapi salah satu faktor mungkin sebab aku limitkan diri aku pada game yang popular. Lepas aku sedar, aku start korek cari game-game lain yang tak berapa popular, rupanya banyak jugak yang sedap main, cuma kekadang nilai populariti dia tak menonjol. Contoh macam aku minat genre RPG. Semua tau antara RPG popular macam Final Fantasy, tapi kalau dah habis main tak tau nak main apa. Aku pun start cari yang lain, jumpa pulak banyak lagi RPG lain yang tak kurang hebatnya jugak.

Kat PS2 ni pun sama jugak, banyak lagi game yang tak main lagi. Tapi yang masalahnya skang game PS2 yang lama-lama pun dah susah nak cari. Tu yang payah tu.

loy_azloy wrote:ko main Luna pyan?harharhar... ::icon_lol::

Aku dah terjebak. ::icon_eek:: Ni semua kes tengah tunggu order tv recorder aku nak rekod gameplay PS2 aku kat PC tak sampai-sampai, alih-alih boring punya pasal try main MMO, skali boleh terjebak ler pulak. Keh keh...

Weh pyan..dari ko men Luna bek ko men Atlantica. Kate minat Final Fantasy..takkan missed out Turn Based RPG kot.. ::icon_lol::

hahaha
saya bila malas buat kerja lain, nak main game
ada jugak ye malas main game.

saya malas main game yg saya tak suka le. atau kurang minat mcm dota, mcm diablo2, mcm Ragnarok Online tapi kekawan ajak main sekali.
kalau rpg yg single player, saya mcm tak pernah bosan. (kecuali yg terlalu open option mcm last remnant atau FFXII, sebab saya hampir perfectionist tak suka banyak pilihan, daripada linear mcm FFX dan kebanyakan RPG lain)
lagi tak pernah bosan main KOF, hampir tiap hari main. Rajin pulak tu.
game yg saya ingat saya malas main selalunya mesti tak pernah habis main. contoh last remnant, FFXII, star wars kotor, mass effect, suikoden 5 dll

game konsol, lagi bebaru ni saya kena pasang tvcard kat computer (takde tv la beb) asyik nak kena tukar dgn lan network kad, tu yg malas tu

boring punya pasal aku download emulator utk main game lama lama...akhirnya dapat gak aku main games nintendo lama...ada super mario, mappy ,contra...hehehe teringat waktu kecik kecik dulu berebut ngan abang aku pasal nak main bendalah ni...nostalgia nih.. ::icon_cry::

salam,
KaTaNa wrote:hehehe....sy pown same...maen game kdg2 seminggu skali jerr...game baru pown xde yg menarik kuar...ckp nk beli wii?? x jd kerr??

dah beli set cpu baru-baru ni sebab set cpu lama dah slow (Pentium3), skali skala layan game kat PC. Maen game First Person Shooter guna mouse sebenarnya lagi senang.. hehe

gejala-gejala laen timbul semenjak dua menjak.. contohnya;
1. berat badan dah naik (hahahaha..)
sebab jari saje yang bersenam..

DRS wrote:hahaha
saya bila malas buat kerja lain, nak main game
ada jugak ye malas main game.

saya malas main game yg saya tak suka le. atau kurang minat mcm dota, mcm diablo2, mcm Ragnarok Online tapi kekawan ajak main sekali.
kalau rpg yg single player, saya mcm tak pernah bosan. (kecuali yg terlalu open option mcm last remnant atau FFXII, sebab saya hampir perfectionist tak suka banyak pilihan, daripada linear mcm FFX dan kebanyakan RPG lain)
lagi tak pernah bosan main KOF, hampir tiap hari main. Rajin pulak tu.
game yg saya ingat saya malas main selalunya mesti tak pernah habis main. contoh last remnant, FFXII, star wars kotor, mass effect, suikoden 5 dll

game konsol, lagi bebaru ni saya kena pasang tvcard kat computer (takde tv la beb) asyik nak kena tukar dgn lan network kad, tu yg malas tu

game TEKKEN bro x main ke?

i-bizz wrote:

main tapi tekken 3 kat pc guna emulator, grafik dah outdated ler.
yg ps2 pulak, mcm saya cakap, malas nak kena sambung kat tv dulu
tapi saya mmg minat main tekken. kalau ps2 saya tengah pasang, 3 fighting je saya asyik main mmg Tekken 5, KOF2002 unlimited, dgn KOF MI:RA le. soul calibur saya tak main sangat, lagi kalau main sorang2, soul calibur bosan.

DRS wrote:
i-bizz wrote:

tapi saya mmg minat main tekken. kalau ps2 saya tengah pasang, 3 fighting je saya asyik main mmg Tekken 5, KOF2002 unlimited, dgn KOF MI:RA le. soul calibur saya tak main sangat, lagi kalau main sorang2, soul calibur bosan.

mari la men SF4 lak.... ::icon_basketball::

panda_putih wrote:
DRS wrote:
i-bizz wrote:

mari la men SF4 lak.... ::icon_basketball::

360 atau ps3 saya takder
tunggu pc punya le kluar bulan 7

ps2 boleh main online ke? tak pernah try lagi. kat blakang ps2 tu ada je lubang cucuk wayar network, tapi dalam game takder pulak nampak online mode.

salam...
macam mana nak guna/maen emulator ps2 kat pc? asyik gagal je.. emulator ps leh run mcm biasa tp bila dah tamat cd 1 - please insert cd 2, dah sangkut.. walhal da convert to iso ikot turutan dah

woh drs, lama tak dgr citer ko, phone no lama lagi ke? 019 tu?
game Kof12 coming soon, dengar kata ada gak for ps2, yayyy!!
daripada Tekken, Soul Calibur.. aku lagi suke DOA series, banzaiii~! ::icon_cyclops::

aku dari dlu sampai skng ni aku tunggu je game silat xpn game cam tekken tapi ade char silat fighter.xade2 pn.meluar arr kekadang game lawan2 silat xde.game game paling best aku dok main final fantasy x gan kindom herts memang sungguh2 melayan.lain bosan.kekadang bosan dah ni,tapi pakse dri.pening pala.

Guest
bila main game malas nak buat keje, bila dah keje malas pulak main game...(tensen tol lah game Silent hill nie ...)

braderitam77 wrote:bila main game malas nak buat keje, bila dah keje malas pulak main game...(tensen tol lah game Silent hill nie ...)

gi ke gamefaqs la bro, leh read guide kat sana.. hehe.. lama btol sangkut tu, skang da nak kuar baru dah ::icon_smile::