Jump to content
ogGY

Soal Jawab Mengenai Penyakit

Recommended Posts

Bisul ? cuba kau cari penampak cap katak,kedai ubat sinseh ada jual tak silap aku,bagus pakai tuh.Kalau kau nak moden punya,pakai metrogyl gel dan sapu kat tempat yang kene,jenis makan pun ada,metrogyl tablet.

[quote name='ogGY' timestamp='1243516620' post='958615']
[indent]
ekin_mache wrote:ada doktor ke kat sini..kalau penyakit psoriasis ...ubat ape yg terbaru skang[/indent]

Doktor tu tak de la tapi pembantu farmasi adalah hehe... ok ni aku dapat dari doktor pakarlah.Satu jer nak elakkan dari terus merebak penyakit pssoriasis ni,jangan terlalu banyak fkir sangat akan masalah yang ada.

Kalau terlalu banyak fkir nanti dia akna merebak,tu salah satu faktor penyebablah.Kalau nak cuba satu produk kesihatan pun boleh,nama dia OLIVENOL...produk khas untuk masalah kulit.Rawatan untuk psioriasis ni amik masa... ko kene ekin ?
[/quote]

saya dah kene psoriasis dalam 10 tahun...skang pakai ubat bvc,bethamethasone coaltar,aquos,beprosalic time sapu ubt x jalan

Cik ikin_mache ?? baru perasan bila tgk profile cik ikin tadi.

Teruk ke kene psoriasis ni ? equos krim tu juz bagi kulit tu lembab dan tak kering,beprosalic tu untuk nipiskan bahagian kulit yang berkuping/kering.Beprosalic oint ke ? brape hinggit eh beli ?

Kalau cik ikin nak cuba cara lain,cari produk olivenol livin oil,sekarang ni nak cari kene hati2 sebab ada 2 syarikat yang keluarkan.Esok saya update lagi,boleh tgk produk ni kat web farmasi online saya di [url="http://sentosa-online.com/penjagaan-kulit/olivenol-livin-begin-50-39-s/prod_72.html"]http://sentosa-online.com/penjagaan-kulit/olivenol-livin-begin-50-39-s/prod_72.html[/url]

Assalammualaikum

ak selalu sakit kepala yang datang kejap2. sekarang asik pening tiba2. macam berpinar. mungkin sebab rabun ak menjadi2. seminggu lepas ade la muntah2 2-3 kali

nak kata tekanan kerja, kerja ak memang camni dari dulu. ade ubat boleh membantu ke? takkan nak berenti keje kan.

n tolong jgn kata ak mengandung ok. kawen pun belom. tembak kang. tq

Haa...kau buat ape tu :140: ahahaha , dari dlu masalah kau tetap sama,dah brape kali kau tanya soalan macam ni,tak silap aku dulu kau tanya sakit dibahagian belakang kepala kan ?

[quote name='raidizh AR' timestamp='1300929287' post='1065552']
ye saye. tapi menjadi2 la pulak kan. menci ak. xde ubat ke
[/quote]

try wat Ct-scan xpun Mrt Scan....

[quote name='Roy Azloy' timestamp='1300969573' post='1065599']
try wat Ct-scan xpun Mrt Scan....
[/quote]
Ye betul... check-up semua sekali kat otak etc. Jangan pulak ko pegi jumpe bomoh, nanti lain jadinyer...

assalammualaikum

otak? xpelah. cam mahal je bunyiknye. ak rase mungkin sebab kerja yang kontek dgn komputer dalam jangka masa lama kot.

tambah lagi ak rabun. sebab tu mudah pening.

[quote name='ogGY' timestamp='1300810228' post='1065453']
Cik ikin_mache ?? baru perasan bila tgk profile cik ikin tadi.

Teruk ke kene psoriasis ni ? equos krim tu juz bagi kulit tu lembab dan tak kering,beprosalic tu untuk nipiskan bahagian kulit yang berkuping/kering.Beprosalic oint ke ? brape hinggit eh beli ?

Kalau cik ikin nak cuba cara lain,cari produk olivenol livin oil,sekarang ni nak cari kene hati2 sebab ada 2 syarikat yang keluarkan.Esok saya update lagi,boleh tgk produk ni kat web farmasi online saya di [url="http://sentosa-online.com/penjagaan-kulit/olivenol-livin-begin-50-39-s/prod_72.html"]http://sentosa-onlin...-s/prod_72.html[/url]
[/quote]

saya biasa ambik ubat tu kat hospital besar serdang ..ngan pakar..klo nak bli sumer tu parah ...beprosalic jer saya bli ...sebab kat muka lambat ilang klo sapu ubt lain...saya sapu bepro kat muke jer...ubat2 yg jual online ni mahal ler..x mampu nak beli..olivenol tu bunyi cam minyak zaitun jer

Dh tahap teruk je bunyinya sampaikan bepro tenyeh kat muka :D , untuk short term bolehlah sampai kulit tu jadi cantik dan nipis semula.

Ya olivenol memamng dari buah zaitun muda,sangat bagus untuk orang yang kene penyakit tu.

[quote name='ogGY' timestamp='1301344196' post='1065866']
Dh tahap teruk je bunyinya sampaikan bepro tenyeh kat muka :D , untuk short term bolehlah sampai kulit tu jadi cantik dan nipis semula.

Ya olivenol memamng dari buah zaitun muda,sangat bagus untuk orang yang kene penyakit tu.
[/quote]

tp kat muka saya besar... klo guna betha...lambat..kadang2 x jalan lansung..klo dah nipis saya tepek betha jer