Jump to content
Sign in to follow this  
Superior

2 PC, 1modem broadband streamyx, 1wireless.

Recommended Posts

Dalam rumah aku ni, ada 2 buah PC. 1PC tu guna untuk online. 1PC lagi tu kalau aku nak guna untuk online, aku sediakan wayar panjang dan sambung ke modem yg terletak berhampiran dengan PC 1 lagi tu. Dengan cara ini, hanya 1 pc saja yg boleh guna untuk online dalam satu masa.

Ada tak cara supaya kedua2 PC ni dapat digunakan untuk Online dalam 1 masa? Mesti ada cara dengan gunakan router kan?

Tapi, kalau aku dah ada Wireless USB ni (jenama Aztech 54Mbps).. camne aku nak kasi boleh guna ye? Maknanya disini, PC 1 lagi ni kalau nak main internet, tak payah pakai wayar LAN sebaliknya guna Wireless USB ni untuk connect ke modem broadband tu? kena guna Wireless router ke?

Boleh terangkan tak apa langkah yang perlu aku buat?

Superior wrote:Dalam rumah aku ni, ada 2 buah PC. 1PC tu guna untuk online. 1PC lagi tu kalau aku nak guna untuk online, aku sediakan wayar panjang dan sambung ke modem yg terletak berhampiran dengan PC 1 lagi tu. Dengan cara ini, hanya 1 pc saja yg boleh guna untuk online dalam satu masa.

Ada tak cara supaya kedua2 PC ni dapat digunakan untuk Online dalam 1 masa? Mesti ada cara dengan gunakan router kan?

Tapi, kalau aku dah ada Wireless USB ni (jenama Aztech 54Mbps).. camne aku nak kasi boleh guna ye? Maknanya disini, PC 1 lagi ni kalau nak main internet, tak payah pakai wayar LAN sebaliknya guna Wireless USB ni untuk connect ke modem broadband tu? kena guna Wireless router ke?

Boleh terangkan tak apa langkah yang perlu aku buat?

Tukar kan aje link wan/internet mode kepada PPPoE/PPPoA , bermakna lan akan ada more client utk access internet, then pc/laptop yg ada buat dialer internet turn off mode tu atau delete dialer default dlam internet option / connection . Set je never dial a connection pun boleh

Adoii.. ape tu? kat mana aku nak buat bende tu?? hardware yg dah ada ni dah cukup ke? nak kena ada Wireless router tak?

Superior wrote:Dalam rumah aku ni, ada 2 buah PC. 1PC tu guna untuk online. 1PC lagi tu kalau aku nak guna untuk online, aku sediakan wayar panjang dan sambung ke modem yg terletak berhampiran dengan PC 1 lagi tu. Dengan cara ini, hanya 1 pc saja yg boleh guna untuk online dalam satu masa.

Dari modem ko boleh sambung ke 5 port switch.
kemudian ko kena setup balik modem ko tu seperti yang HelpDesk katakan tu.

Ada, sepeti yang dinayatakan diatas. iaitu tambah switch atau router.

Boleh guna dengan syarat ko tukar ke wireless modem router atau ko kena sambung ke wireless router.
Dengan itu satu ko boleh guna wireless dan satu ko boleh guna cable kerana selalunya wireless Router ada terminal untuk LAN.

Harap menjawab persoalan anda.

Wassalam.

Boleh terangkan tak apa langkah yang perlu aku buat?[/quote]

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...