Jump to content
Sign in to follow this  
Fizz

tapak tgn kerap berpeluh

Recommended Posts

Ada orang tu plak,peluh kat atas bibir jer.. aku tak tahu apa jenis peluh da ...asistan aku tolong jawab ::icon_smile::

peluh atas bibir? tak paham aku... mustahil dia berpeluh atas bibir jak.... hahaha apa pun asalkan dia berpeluh org tu mmg sihat lah... cuma kalau berpeluh berlebihan jak yg buat kita tak selesa... kesan sampingan yang melibatkan terjadinya penyakit akibat masalah ni belum ada lg yang aku dgr lah

ogGy wrote:Ada orang tu plak,peluh kat atas bibir jer.. aku tak tahu apa jenis peluh da ...asistan aku tolong jawab ::icon_smile::

peluh kt misai tu kn? ala besa la..tu.. aku pun gitu gak kalo cuaca panas...

sleyer wrote:satu je aku nak tanye kt org yg mengalami masalah ni ... tangan korang mesti lembut kan ??? x kasar kan??

uikk ooo ko nk ckp kitorg cam pompuan la?haa??? ha?? ha???(dgn nada marah) cewah gurau je... eh tgn aku besa ja.. x tau la plak lembut ke x...

lelaki tgn lembut bukan 1 mslh. biasalah skang lelaki pun bukan keje kebun... keje opis juge mcm pompuan. kalu tgk tgn suri rumah lg kasar dr laki dia keje opis sbb byk guna tangan. laki dia keje byk guna jari je.. sure jari yg kasar.

Tangan aku kerap peluh tapi kasar. Tapi tak lembut pulak tapak tangan.
Kalau aku rendam dalam softlan lembut la kot.

sleyer wrote:satu je aku nak tanye kt org yg mengalami masalah ni ... tangan korang mesti lembut kan ??? x kasar kan??

Haha...betul2,tangan aku memang lembut...keje pun senang,hari2 dok mengurut tangan orang jer amik darah,apa tidaknya haha...

aku pembantu farmasi ruzlam... ::icon_smile:: wat pemeriksaan darah kencing manis,kolestrol dengan bp semua aku buat.bg ubat pun same..cuma tak macam pharmacist la. hehe..sikit2 tu aku blajar dari doktor pakar..

huh ramai nye.....
termasuk la aku ade penyakit nie...tapak tangan ngan kaki berpeluh......
tapi bile tiup/air cond terus kering...
aku keluar peluh time aku dapat rase keadaan sekeliling panas/kurang selesa/tension....
tapi ade budak pompuan kelas aku...tangan die peluh gak tapi bile masuk air cond..jadi air batu sejuk gile...die pegang aku terus aku cabut lari, aku kate die mayat idup ::icon_lol::
tapi memang betul bile pegang kertas je mesti hancur lunyai....
keyboard ngan mouse aku sentiase bersih...sbb tangan aku peluh hahaha...
nak salam org pun memang rase malu, tak nak salam jap g dieorang kate sombong lak....
sebelum salam orang mesti aku lap dulu kat suar/baju then baru leh salam...
slalu kalo aku boring2 aku saje je kumpul peluh kat tapak tangan biar air tue bertakung kat tapak tangan.

Masalah peluh byk nie bleh dikaitkan ngan byk penyakit gak laa yang melibatkan peluh... tapi ikut keadaan n jenis penyakit gak... mcm selalunya Thyrotoxicosis ada simptom nie... untuk orang yang ada sakit jantung... masa dia tengah sakit tu akan kelihatan peluh2 kecil kat area dahi (selalunya pesakit nie kebarangkalian besar di diagnose Myocardial Infarction atau singkatan MI tapi setelah buat beberapan ujian, paling simple n cepat Electro Cardio Graph singkatan ECG).... untuk orang yang ada sakit asthma di mana asthma dia terlampau teruk dan terus asthma dia menjadi Acute Pulmonary Oedema (APO) juga akan mengeluarkan peluh yang byk dr badan.. tetapi peluh utk pesakit yang hadapi APO nie selalunya mcm berlengas sedikit...

harap dpt membantu

dulu aku ade sekejap penyakit tapak tangan berpeluh ni...bukan setakat tapak tangan, tapak kaki pun sama...tp skang da tak de....magic2...taktau cmne ilang...