Jump to content
ogGY

Nama tempat pelik-pelik

Recommended Posts

Nama Kampung/Taman/Felda : Kampung Padang Sebang
Daerah : Alor Gajah
Ibu negeri : Melaka
Asal-usul Nama : Kawasan setiap rumah dikampung tersebut ada padang.Sebolah kampung den jo..

Nama Kampung/Taman/Felda : Kampung tanjung Rimau
Daerah : ALor Gajah
Asal-usul Nama : Aku tak tahu mcam mana dapat nama tu,mungkin sebab ada harimau kot dikampung tu.

Nama Kampung/Taman/Felda : Pantai Pasir Tengkorak
Daerah : Langkawi
Ibu negeri : Alor Setar
Asal-usul Nama Kampung/Taman/Felda : Memang betul, pasir/batu pantai dia macam tengkorak sampai ke hari ini. Banyak pulak tu, seram kalau tengok malam-malam.

-

Nama Kampung/Taman/Felda : Tanjung Hantu
Daerah : Lumut
Ibu negeri : Ipoh
Asal-usul Nama Kampung/Taman/Felda : Agaknya di tanjung ini terdapat banyak hantu? Perlu diinvestiget ni Mak Jah..!

-

Nama Kampung/Taman/Felda : Teluk Penyamun
Daerah : Kuala Selangor
Ibu negeri : Shah Alam
Asal-usul Nama Kampung/Taman/Felda : Mungkin perkampungan ini didiami oleh para penyamun. Siapa duduk situ mesti hari-hari kena samun. Kasihan.

Nama Kampung/Taman/Felda : Kg. Najis Mu
daerah : kudat
Ibu negeri : kota kinabalu
Asal-usul Nama Kampung/Taman/Felda : entah laa...time jln2 kt sabah,nmpk plak signboard nama kg org asli tu..kecik jer..

hahaha...pelik2 jek nama kg2 atau nama tempat2 yang korang sebut td...
ader yang boleh percaye ader yang mcm tak boleh percaya... ::icon_lol::
tapi pada aku yang tinggal kat selatan semenanjung nie...nama2 kg atau
tempat2 yang pelik aku selalu jumpa kat batu pahat,johor sebab bermacam2 pt. aku jumpa.cth pt. botak pt jambol... pt sakai...n macam2 lagi lah nama... ::icon_study::
kalo org setempat yang dah biasa tak rase pelik nama2 tu..
kalo org luar yg sesekali dgr mst pelik...
selain tu kat melaka n n.9... mungkin negara kita nie kaya dengan nama tempat yang unik2
cam tu kn...n ade sejarah nme2 tu yang kite pon kdg2 tak tahu... ::icon_flower::

hahaha mmg batu pahat banyak sgt paritnya... ada 1... tongkang pechah. aku tak tau apsal nama dia tongkang pecah.. aku rasa zaman dulu org dtg naik naik tongkang nk g johor...

Aku tak nampak pun lagi nama tempat ni
Spoiler:
Batang berjuntai

nak ikut format aku pun lupa mana , tapi kalau menghala ke utara tu nampak la

oh aku rasa mcm dh tuka je...

ya... namanya skang ialah bestari jaya... lokasinya di selangor berdekatan ngn unisel. sbb nama lamanya agk pervert jd ditukar la.

teri-chan wrote:oh aku rasa mcm dh tuka je...

ya... namanya skang ialah bestari jaya... lokasinya di selangor berdekatan ngn unisel. sbb nama lamanya agk pervert jd ditukar la.

lebih specific dekat unisel kuala selangor, kat shah alam pun ada unisel gak. aku tak pernah pergi pun tempat tu, member aku asal tempat tu, dia la yang duk cite kat aku. memang agak pervert. member aku masa cite pun duk tergelak.

mrmuvin wrote:
Nama Kampung:Kampung Sempang
Daerah : Merlimau
Asal-usul Nama Kampung:Jarak yg sama Kg.Sempang ke Muar,Bandar Melaka,Jasin...lbh kurang 24km klu x silap

kampung sepak+pelempang = sempang

Ohh yer ker..sign board bestari jaya tu igt nama kaw tu je..rupenye dh tuko ek? huhu tatau la plak..
melaka mmg byk nama pepelik cmtu..durian dusun la, paya rumput, sungai udang, alor gajah, tanjong keling..mesra alam la katekan, flora & fauna haha.. ::icon_razz::

Aku rasa baik stay nama pun takpe , baru feeling sikit baca . ::icon_biggrin::

kat melaka ade durian tunggal..agaknya durian dah pupus kat sane tggl sebijik tu jelah..
kat johor ade gelang patah..agaknya dulu2 makcik2 suka patah2kan gelang kot..::icon_lol::
kat n.9 ade bukit jalor..agaknyer kat atas bukit ader jalor2 kot..
jalor aper tak tau lah plak..jalor gemilang kot..huhuhu ::icon_razz::

korang, ape kate pasni letak plak name pulau2 yang pelik2...
kat johor nie mak aku cakap ade pulau cawan...tak tau le aku... ::icon_study::

Hiruka,ko orang melaka ke ? semua nama tempat ko tahu jer hehe...bukit rambai , pantai puteri ,balai panjang , simpang empat.Tu semua tempat femes..

dia tau mesti dia g berjalan kat sana hehehe

Nama Kampung/Taman/Felda : Bukit keramoyang
Daerah : Simpang Renggam
Ibu negeri : Johor Bahru
Asal-usul Nama Kampung/Taman/Felda : dikatakan dahulu adalah penempatan moyang2 kpd kera yg wujud disitu sekaligus menguatkan dakwaan bahawa Bigfoot wujud di Johor...

Nama Kampung/Taman/Felda : Kampung Batu Nyamok
Daerah : Kulai kot?
Ibu negeri : Johor Bahru
Asal-usul Nama Kampung/Taman/Felda : merupakan tmpat pembiakan spesis2 nyamuk batu??

ogGy wrote:Hiruka,ko orang melaka ke ? semua nama tempat ko tahu jer hehe...bukit rambai , pantai puteri ,balai panjang , simpang empat.Tu semua tempat femes..

Hehe ya betul ogGy, wlupon aku x lahir kat melaka tapi aku mmbesar lbih 12 tahun kat sane..
Aku dok Kampung Londang, Masjid Tanah Melaka dlu..hehe Yg ni x pernah jumpe lak Masjid dari tanah kat area kampung aku.. ::icon_smile::
Ade lg tmpat pemes cam Tanjung Bidara, Pengkalan balak, Bukit Katil, Ayer Keroh, Pantai Kundur dll.. ::icon_razz::

Kat tmpat aku skang (sg.buloh) ade satu jalan ni dorang pggil "Korner Kambing" aku pon tatau pesal. Kambing layan lap ke sini dlu..haha
Tapi mmg rmai la dh penah tergolek dan terbabas lggr pokok pisang area sini, termsukla aku..huhu sadis btul.. ::suspect::

Nama kampung kelahiran saya kat Kuala Lipis = Kampung Keledek!

ada satu tempat tu nama KG IMAM LAPAR. pastu seberang kampung tu nama KG NASI DINGIN.
area kuala berang, trg.
kata org kt situ, citer dia kes tok imam nak gi kenduri naik sampan tapi lawan arus, akhirnya terlewat ke majlis, terpaksa balik umah makan nasik dingin aja..kekeke..

**gambor amik dari blog org nih..

yalah.. pak pandir ke pak kaduk? tp aku pernah dgr la...