Jump to content
ariff360

brand pakaian korang

Recommended Posts

Aku tak brape kisah sangat pasal brand. Yang penting bagi aku kualiti. Biasa aku beli baju lebih kurang RM30-40 camtu. Kalu beli seluar, biase dalam RM50-80.

[spoiler][img]http://4.bp.blogspot.com/_pEwLxCBY1AA/S9r-KMljJyI/AAAAAAAAABs/dSOC-9PWc1A/s320/adidasshirt.jpg [/img] [/spoiler]
Aku tak suka pakai baju yang ade logo brand besar2 macam yang kat atas ni. Secara tak langsung aku macam dipergunakan untuk promote barang diorang.

aku suke uniqlo

store pun da ade kat malaysia

harge boleh la gak, tgk jenis la....

lain2 fesyen

trench macam best jer hehe
tapi macam mahal + tak banyak pilihan la
[img]http://kingmagic.files.wordpress.com/2008/02/black-trench-coat.gif[/img] [img]http://bestofmichaeljackson.jclondon.com/wp-content/uploads/2010/01/Michael-Jackson-Fashion-Long-Trench-Coat-3.jpg[/img]

[quote name='K.A.' timestamp='1293471458' post='1057812']
aku suke uniqlo

lain2 fesyen

[img]http://kingmagic.files.wordpress.com/2008/02/black-trench-coat.gif[/img] [img]http://bestofmichaeljackson.jclondon.com/wp-content/uploads/2010/01/Michael-Jackson-Fashion-Long-Trench-Coat-3.jpg[/img]
[/quote]

Baju stalker ni, haha.

ala, pakai waktu hujan pun ok, macam nak ke solat jumaat,

baju melayu selamat la sket... (tapi nak gantung mane ?? haha, )

best ape pakai ni kat opis,..

aku ni agak selekeh sket tp aku slalu pkaian yg kira branded aku beli aku jrg pakai kecuali klu ada events cm nak first date, nak p show band ke member main ke atau apa2 yg bukan official.

klu contoh aku nak p first date (takde awek da lama putus) aku pakai cm dalam list ni.

kasut: Macbeth jenis Elliot (aku baru pakai 4 kali)
seluar: Men's Pepe jeans biru
baju: t-shirt Philosophy Men@Quiksilver lush
beg: Massimo Dutti (tmpt bwa buku dgn mp3)

sapa yg biasa pakai kasut macbeth ni yerk?....aku dah ada kasut Macbeth jenis elliot ni.tp aku nak ambik satu lagi jenis sama ada jenis matthew atau manchester, tp manchester tu mahal la plak.tp mana lagi bagus nak pakai erk?

Assalammualaikum

bergayanya ko g dating.. aku dulu pakai jean 30ringgit, baju seploh ringgit dengan selipar jepun je.. seyes..

[quote name='raidizh AR' timestamp='1300181955' post='1064874']
Assalammualaikum

bergayanya ko g dating.. aku [b]dulu[/b] pakai jean 30ringgit, baju seploh ringgit dengan selipar jepun je.. seyes..
[/quote]

Waalaikumsalam...hoho...dulu kan bro.ala.aku biasa la klu pakai sempoi cmtu...mksud aku klu la buat first date tu.nak buat strong fisrt impression kat awek tu.tp sbnrnya pokai memanjang..sbb aku pegang konsep, "biar pakai, jangan pokai"....biasalah, memandangkan dulu2 aku tak merasa pakai baju branded, sekarnglah masanya bagi aku.

fuhhh ayat baru [b][size="3"]"biar pakai, jangan pokai"[/size][/b]

mane ko cilok ayat ne? :D

aku main pakai je brand ape pun.. B.U.M@ Diesel jadi kegemaran aku la.. aku tak pernah lagi dressing ganas2..setakat pakai t-shirt, jaket, jeans dengan kasut sneaker aku..tu aje

[quote name='darkpink' timestamp='1300202681' post='1064902']
aku main pakai je brand ape pun.. B.U.M@ Diesel jadi kegemaran aku la.. aku tak pernah lagi dressing ganas2..setakat pakai t-shirt, jaket, jeans dengan kasut sneaker aku..tu aje
[/quote]

same goes to me... BUM, Goggle.. jeans t-shirt..selipar..

kire okey ler minat lagi pakai jeans..aku ye citerasa pada jean,slack dah nak berkubur sejak dua menjak nie..xtaw nape..
asik2 nak pakai tracksuite je kenkadang panjang kenkadang 3quoter..
baju lak asik jc je..selalu ye kain dryfit..
shoping ker,wayang ker,boling ker,TT ker..dress camtu je la yg selesa skrg nie.. :D

[quote name='K.A.' timestamp='1300194711' post='1064896']
fuhhh ayat baru [b][size="3"]"biar pakai, jangan pokai"[/size][/b]

mane ko cilok ayat ne? :D
[/quote]

quote sendirik tuh..biasaklah takdak hobi lain.klu banyak duit nak begaya sgt takpe...haha...cukup2 pakai jelah.[quote name='darkpink' timestamp='1300202681' post='1064902']
[/quote]

tak payah la nak ganass2 kan klu stakat keje cm aku.skali skala boleh la.tp klu aku lebih kpd street la...

salam..

kalo hime pn tak memilih brand sgt..
pakai ape je janji selesa.. salu..
d&g, pop soda, padini dgn polo je la..

[quote name='Roy Azloy' timestamp='1302519084' post='1066802']
Ak suke kluarkan baju pas abis keja, x nampak skema sgt damn...
[/quote]

kadang kadang bukan sebab skema.. sebab kesesuaian dengan pakaian.
bayangkan lah, seluar slack dengan baju lepas luar. kasut kilat...

[quote name='K.A.' timestamp='1293471458' post='1057812']
aku suke uniqlo

lain2 fesyen

[/quote]

nih dh mcm style adik hime pakai je.. hahahaha....
fashion ala2 japan+korea tu mmg stylo la....
ape2 pon yg penting keselesaan... Edited by h!me

apa ada pada brand... tapi semenjak 2 menjak nih.. aku pun dah macam terkena virus branded nih.. huhuhuhuhuhu... tapi aku rasa aku mampu takper ler...

bukan macam sorang kawan aku nih.... nak semua branded2 MNG bagai... tapi takde duit... pastu minta pinjam duit ke aku... kesian nya pasal aku pun bagi pinjam.. time nak bayor bleh plk bayor ansuran... heehehheehe... dari aku bagi duit ke dia beli barang branded baik aku jer yang beli kan kan kan kan... tak gitu... hihihihihi....

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1302567606' post='1066831']
apa ada pada brand... tapi semenjak 2 menjak nih.. aku pun dah macam terkena virus branded nih.. huhuhuhuhuhu... tapi aku rasa aku mampu takper ler...

bukan macam sorang kawan aku nih.... nak semua branded2 MNG bagai... tapi takde duit... pastu minta pinjam duit ke aku... kesian nya pasal aku pun bagi pinjam.. time nak bayor bleh plk bayor ansuran... heehehheehe... dari aku bagi duit ke dia beli barang branded baik aku jer yang beli kan kan kan kan... tak gitu... hihihihihi....
[/quote]

lol.. hang jd banker die ke cipot.. nk isi form gak la.. boley??
hahahahaa... tu la kadang2 bila dh kene sawan baram branded nih mmg
payah sket la nk kawal.. sbenarnye tak kisah pn janji slesa tp termakan hasutan akak2 cek
yg ske baram branded2 ni tu yg payah sket.. :lol:

[quote name='h!me' timestamp='1302567858' post='1066834']
lol.. hang jd banker die ke cipot.. nk isi form gak la.. boley??
hahahahaa... tu la kadang2 bila dh kene sawan baram branded nih mmg
payah sket la nk kawal.. sbenarnye tak kisah pn janji slesa tp termakan hasutan akak2 cek
yg ske baram branded2 ni tu yg payah sket.. :lol:
[/quote]

hehehehe.. aritu ler kesian nengok dia.. masuk butik MNG beriya.. nak beli barang... duit tak ado.. huhuhuhuhu...

dah tau nak bayor balik duit aku susah kan.. aritu masuk lagi butik2 branded nih.. dok buat lagi ler ayat macam aritu.. hehehhehehe.. aku buat dunno jer arr.. malas ler... aku kabor kan ajer... baju yang sama kat pasar malam baru RM10... wakakkakakaka....

mana ada orang tau pun hang pakai baju branded ke tak.. hihihihihi.... pastu ada sorang kakak nih pulak cakap.. kalau orang tuh suka barang branded dia leh kenal arr baju branded.. aku cakap bior ler kenai ke idak bukan duit dia bayor... wakkakakakakka...

kesimpulan nya.. pakai ler barang branded kalau ado duit.. tak ado.. moh gi pasar malam.. wakkakakaka...

[quote name='raidizh AR' timestamp='1302570452' post='1066839']
assalammualaikum

mesti cuak gle kalau dapat gf/bf yang kaki barang branded. hahahahahah
[/quote]

kalau gf yang suka barang branded tak po laaie... bf tolong bayarkan... tapi kalau bf yang suka barang branded takkan gf bayor kot... wakakkakakaka... selalu nya kalau bf suka barang branded mesti awek dia pun dalam golongan yang bergaya branded sama ngan bf dia... hihihihi...

tapi kalau gf yang suka branded bf dia tak semestinnya suka barangan branded.. hehehehehe... kowang paham maksud aku..

bf dia botak kasi wit ke gf dia.. diri sendiri pasar malam je rarr ado nya.. hihihihi...