Jump to content
Sign in to follow this  
54m4d

Game Final Fantasy mana yg paling best!

Recommended Posts

Bgtaulah game FF mana yg paling korang suka sampai ketagih dibuatnya.

Bagi aku paling best Final Fantasy 7

Walaupun grafik x sehebat FF 8,9....tapi dari segi cerita,plot,mini games,summon dan karekter xde yg blh beat FF7 ni.

Nak2 time Aeris mati...nk nangis dibuatnya.

Summon yg paling best Knight Of Round.

Karekter yg paling best,sape lg klu bkn Sephirot!!

paling best..

FF9 larh utk konsol PS1..[masa tuh umur 11 tahun.. menang umur 11 thn.. best sbb nmpak semua karakter cute2]

FF7 kurang minAT[main masa umur 9 tahun,menang umur 9 tahun.. mne nk kenal love2 nih]

tuh untuk konsol PS1..

konsol PS2..

FFX-2 paling aku ske.. version seterusnya tak best.. dah merapik.. cara permainan pun x best..

salam..
kawan ske ff yang ada cloude..
brapa cd aa.. dah lupa.. 3 cd kot
kawan layan sampai berkali-kali
syok!

ff13 rules...walaupon x kuar lg rase cambest je citer dier...harhar...biler dorng nk kuar ek...hem kalo yg dulu2..ff 9 la yang besh vivi...VIVI...VIVI lololol

dulu ada masa saya ketagih main FF8 tanpa level up (carding, stoning, run away)
FFX pun suka main dengan limited sphere grid
dua game ni banyak sangat main, sebab kalau nak main balik2 ni, gameplay melebihi cerita

kalau pasal cerita FF7 cuma kat disc 1 je minat. Cerita FF9 minat jugak tapi sampai disc3 je.
tapi FFX le mantap giler, lebih mcm tengok wayang dari main game.

aku cuma suka FF 12 jer..
yang lain aku test main gak tapi tak leh layan la..
sampai setengah jer.. mesti aku stop
boring sebab asyik berulang2 jer kut.. cara dia berlawan
lompat skit kedepan pastu lompat balik kebelakang
yang bestnyer..
abg aku yg jenis tak main game punya.. tanya aku
apasal duduk tahan pala jer .. ::icon_surprised::

p/s:DRS.. lama aku tak jumpa ko.. rindu lak rasa ::icon_cheers::

oh zer0 ko jumpa saya hari tu kat sini ::icon_cheers::

mmg lawak pulak bila ko cakap mcm tu, mmg betul
FF sejak nombor satu lagi sampai FFX (FF10) termasuk FFX-2 dan yg akan datang FF13 ni mmg semuanya jenis yg berlawan dia sama: lompat sikit ke depan, serang kemudian lompat balik ke belakang kemudian orang lain lagi serang
tapi saya mmg sejak dulu lagi minat FF ni, patut le saya tak berapa feel sangat main FF12

Final fantasy yg best bg saya ialah FF9.. sbb nie la game ff yang saye memula main lepas habis spm tak lama dlu.. dia punye storyline, character, fmv, gameplay boleh kate mmg best.. lepas tu barula maen ff8,7..dan seterusnye.. byk gak la ulang maen FF9. FF12 saye pun tak brp feel sgt..entahlah mungkin sbb gameplay dia laen drp FF sblomnye disebabkan tu la tak brp feel.. storyline pun setakat boleh tahan la~ Dengar citer FF13 official release april 2010~~~ harap2 time tu dah mampu nak beli ps3 n harga blueray jatuh kawkaw..haha

assalamualaikum semua...
bab2 FF ni sy pn nk menyelit jg hehehe...masa dulu zaman 90an
main game nintendo ada gak ff tp grfk jangan tanya hehe...janji layan.pas 2 evolusi game
ni da makin maju anak buah beli ps1 dan game pertama ps1 yg sy main ialah ff7
teringat zaman kanak2 dulu...

first game FF yg aku main FF8, time PMR plak tu.member2 study aku main FF8 sampai abis.rinoa la paling cute dan cantik di mata aku.... kemdian aku main FF7 sampai cd 2 jer pas tu berenti ntah kenapa stop main.kemdian aku main FF 12, rase cam main game online,aku x suke main game online. x abis pown, baru nak gi lawan ngan final boss ape name ntah kemdian cd sangkut.tension btul.kemdian skarang aku main FF10 lawan ngan maester kt gunung salji ntah nama apa ntah. x leh nak beat dia pastu aku stop....dah lama x main.(6 month rasenye) baru baru ni main FF X-2 macam main game charlie angel je rase tapi ATB dia ok skit berbanding FFX. game FF9 jer aku x pernah main.Abg aku beli, pas abis dia main di tolak kat member dia,mmg tension sebab malas nak beli laen.nanti(bulan depan) nak sambung balik FF10.

FF8 paling best(mgkin sbb 1st time) kalu korg perati lelame muke cloud/Squall diorang nmpk lagi matang berbanding hero lain tidus nmpak innocence(btul ke eja?) sangat. vaan nmpak cam bdk lembut jer(girlish looking).kalu heroin plak dah tentu rinoa/tifa nampak cantik kalau yuna/ash nampak keorang-putihan sangat,aku suka muka org asian girl.
FF8 categorized underated ntah kenape ntah, mgkin sume org lebih suke FF7(1st 3D rpg game katakan...)
kalu diorang remake balek FF8 dalam ps3 malam ni jugak aku gi beli PS3.kalu x pown buat la sambungan pasal squall kena bunuh time kecik ker oleh ultimecia kemdian squalll terpaksa patah balik zaman keciknya jumpe mak dier ke.....ops! terlajak crite plak...jangan marah~(^_^)~

Bagi aku , Final Fantasy VI paling best bagi sebab, dari segi story, villian (Kefka.. mmg tak bleh challenge sampai skrg), mini game opera dan main character dia.. mmg mantap, power... sampai skrg mane2 FF tak bleh nak coop dgn FFVI... huhu

bagi aku plak FFX memang best...jalan citer dan gameplay dia......bagi FFXIII..yg sedang aku main skrg memang mantap grafiknyer tapi kurang dari segi jalan citer dan gameplay dia.......dah berkonsep teknologi baru.....

Still kat chapter 6 dalam FFXIII.
Bagi aku mmg best. Gameplay dia tak best ke saso?
Ko tak suka dia nyer paradigm shift tu ke?
Yang aku ngah confuse sekarang ni dia nyer equipment upgrade jek.

first aku suke FFVIII sebab jalan cite best. ade loving2. :P lepas tu FFX pun best jugak. ending yang menyentuh perasaan. yang FFX-2 dan FFXII rasa macam tak ade feel bile main sampai habis. lepas ni aku nak try FFXIII. permulaan ni aku tak tahan tengok cgi die. dahsyat... memang kena cube main. best tak best kemudian komen. :D

[quote name='MatchMaker' date='18 March 2010 - 11:23 AM' timestamp='1268882609' post='1022030']
Still kat chapter 6 dalam FFXIII.
Bagi aku mmg best. Gameplay dia tak best ke saso?
Ko tak suka dia nyer paradigm shift tu ke?
Yang aku ngah confuse sekarang ni dia nyer equipment upgrade jek.
[/quote]
Mula 2 aku ingat componen yg dapat selepas battle untuk jual.....last2 sampai chapter 4...component 2 untuk upgrade weapon....hampeh....Gil pun sikit sgt.....satu lagi eidolon dia x la power sgt...mcm udin...kejap jer dah dismiss.....ini pendapat aku laa....leader pun asyik tukar2 jer...x tau nak upgrade weapon yg mana patut....haiyaa....Layan jer laa...