Jump to content
matasura_1

Review wayang yg anda dah tgk

Recommended Posts

[quote name='darkpink' timestamp='1291291825' post='1055286']
merongmahawangsa dengar kata citer ni tayang sampai kat europe..memang filem wajib tonton tahun depan ni
[/quote]

aku tgk preview merongmahawangsa dah macam citer troy daa... tuh yang nak tgk tuh... mesti best...

aku agak kecewa bile aku nonton The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader. aku rase tak best.dan tak best. . lepas tu cara diorang nk cari 7 pedang tu macam senang sgt aje.aku suka prince caspian lagi..

[quote name='darkpink' timestamp='1292229353' post='1056416']
aku agak kecewa bile aku nonton The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader. aku rase tak best.dan tak best. . lepas tu cara diorang nk cari 7 pedang tu macam senang sgt aje.aku suka prince caspian lagi..
[/quote]

a'ah narnia kali nih.. macam biasa jer... tak banyak lawan2 cam prince caspian... lagi adegan mencemas kan pung rasa cam tak cemas jer..... pastu aku belum puas agi duduk lama aku rasa cam dah abis arr citer dia nya.... tapi panggung still full house....

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1292229761' post='1056417']
a'ah narnia kali nih.. macam biasa jer... tak banyak lawan2 cam prince caspian... lagi adegan mencemas kan pung rasa cam tak cemas jer..... pastu aku belum puas agi duduk lama aku rasa cam dah abis arr citer dia nya.... tapi panggung still full house....
[/quote]

dahla byk scene habis kat atas kapal aje...aiyooo.rase nk tido je dalam panggung tadi

Seperti yg aku tulis dlm kelab wayang... benda yg sama gk aku post kat sini hehehhe...

semalam aku tgk ngangkung...

[img]http://4.bp.blogspot.com/_zDCBOY5tO8Q/TO-TuJBiODI/AAAAAAAAANA/_Gel5lEtfTQ/s1600/NGANGKUNG.jpg[/img]

ngangkung pada aku klaka mmg klakar tp aku agk kecewa la dengan lakunan sam sebagai azim, byk persoalan aku bermain ketika menonton cerita tu.

yg pertama knp harus dia memanjangkan rahang dia, dalam lakonan dia yg lain takde pulak mcm tu. yg ke-2 kenape harus dia besarkan suara dia.... phm yg dia bwk watak seorg ayah dan suami... tp kalu besarkan suara dia tak membawa maksud dia menggambarkan seorg ayah+suami+seorg yg matang.

yg 3 -lakonan isteri azim iaitu suri... bile die menjerit, tak mcm menjerit pun? mcm bisik2 je? mungkin sbb dub suara jd mcm tu... tp kalu jerit biarlah jerit... ni tak... tak rasa efek dia pun.

tp overall, aku kata tak membazir 8 hengget aku ni....

tambah lagi.... aku ni jenis suka tgk movie dr baca buku novel... n aku suka tgk cerita adaptasi drpd novel (tak pyh aku kuar duit rm35 utk beli buku hehehe)

Aku berjaya tgk 1 buah movie keluaran tahun 2009. tak tayang kat mesia ni sbb byk explicit content. cume apa yg dia gambarkan dlm novel hampir 80% la.

Cerita yg aku tgk smlm tajuknya Dorian Gray, watak yg sama pernah muncul dalam The League of Extrordinary Gentlemen.

Ceritanya mengisahkan seorg pemuda bernama Dorian Gray pulang ke London selepas ayahnya meninggal dunia dan dia mewarisi kekayaan ayahnya. Suatu hari dia berjumpa dengan seorg pelukis yg bernama Basil dan Basil melukis Dorian begitu cantik seolah2 gambar tu hidup. Dorian sgt mengkagumi hasil lukisan Basil sehingga dia cemburu dengan potrait tu dan dia jual jiwanya utk kekal cantik dan kacak sepanjang masa. Basil memperkenalkan seorg lagi sahabatnya yg bernama Henry dan Henry telah memperkenalkan dunia hendonism kepada Dorian.

Setahun kemudian, Basil mula mensyaki sesuatu dan meminta kembali potrait yg telah dilukisnya. Dorian enggan lalu membunuh Basil kerana Basil telah mengetahui rahsianya.

Ha... nak tau seterusnya kene tgk cite ni... tp utk mereka yg berumur 21 ke atas sahaja...

sekian...

[img]http://i236.photobucket.com/albums/ff220/vampirelover13/LXG/league_of_extraordinary_gentlemen_v.jpg[/img]

[img]http://i00.rnhh.de/eu/shared-images/blog/2009/06/dorian-gray.jpg[/img]

[quote name='teri-chan' timestamp='1292468898' post='1056673']
tambah lagi.... aku ni jenis suka tgk movie dr baca buku novel... n aku suka tgk cerita adaptasi drpd novel (tak pyh aku kuar duit rm35 utk beli buku hehehe)

Aku berjaya tgk 1 buah movie keluaran tahun 2009. tak tayang kat mesia ni sbb byk explicit content. cume apa yg dia gambarkan dlm novel hampir 80% la.

Cerita yg aku tgk smlm tajuknya Dorian Gray, watak yg sama pernah muncul dalam The League of Extrordinary Gentlemen.

Ceritanya mengisahkan seorg pemuda bernama Dorian Gray pulang ke London selepas ayahnya meninggal dunia dan dia mewarisi kekayaan ayahnya. Suatu hari dia berjumpa dengan seorg pelukis yg bernama Basil dan Basil melukis Dorian begitu cantik seolah2 gambar tu hidup. Dorian sgt mengkagumi hasil lukisan Basil sehingga dia cemburu dengan potrait tu dan dia jual jiwanya utk kekal cantik dan kacak sepanjang masa. Basil memperkenalkan seorg lagi sahabatnya yg bernama Henry dan Henry telah memperkenalkan dunia hendonism kepada Dorian.

Setahun kemudian, Basil mula mensyaki sesuatu dan meminta kembali potrait yg telah dilukisnya. Dorian enggan lalu membunuh Basil kerana Basil telah mengetahui rahsianya.

Ha... nak tau seterusnya kene tgk cite ni... tp utk mereka yg berumur 21 ke atas sahaja...

sekian...

[/quote]

hang tengok wayang kat mana kalau dah tak release kat mesia... hang masih kat mesia kan teri..??? hang torrent yekkk..????

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1292482297' post='1056690']
hang tengok wayang kat mana kalau dah tak release kat mesia... hang masih kat mesia kan teri..??? hang torrent yekkk..????
[/quote]

taklah... aku suka tgk streaming... kalu aku kat umah mcm skang ni aku akan browse tgk movie apa yg best. mcm2 aku tgk dr klasik smpai la terbaru. hehehe....

kat youtube byk klasik.. aku suka. kemarin aku br je abis tgk cite [b]A liltle princess[/b].

[img]http://filmescomlegenda.net/wp-content/uploads/little_princess_ver1-300x448.jpg[/img]

A remake on The little Princess played by Shirley Temple. Bagus cerita ni.. sedih wooo~~ yg ni aku tgk kat youtube je hehe... nk tgk versi Shirley Temple pun ada kat youtube.

Hem.. mesti korg tak kenal sape shirley temple ni.... dia ni sgt femes tahun 1930++. skang ada lg.. join politik pulak.. dah tak berlakon dh huhuhu
[img]http://filmfanatic.org/reviews/wp-content/uploads/2009/09/little-princess-poster.jpg[/img]

[b][center][img]http://1.bp.blogspot.com/_MuGfCmiNLMA/TPFS6JeE94I/AAAAAAAAAOA/kMBiK6SU88I/s1600/janin.jpg[/img][/center]

JANIN[/b]

Sinopsis : Janin mengisahkan kehidupan penduduk di sebuah kampung nelayan yang hidup dengan aman damai. Cerita bermula dengan ramai penduduk kampung selalu kehilangan duit mereka. Tetapi mereka tidak mengetahui siapa yang mencuri wang mereka. Sehinggalah beberapa orang kampung terserempak degan pencuri kecil bernama Esah.

Esah, seekor toyol selalu mengunjungi keluarga Sutera isteri kepada nelayan bernama Hashim tanpa mereka sedari. Mereka mempunyai tiga orang anak yang masih kecil. Kunjungan Esah ke rumah Sutera terlalu kerap membuatkan hasil pencurian berkurangan. Ini membuatkan pembela Esah menjadi marah kerana hasil kecurian semakin berkurangan.

Esah dimarah oleh pembelanya dan enggan diberi makan. Esah yang dahagakan kasih saying telah membunuh orang yang membelanya. Tanpa tuan, Esah menjadi ganas dan telah menyerang penduduk kampung dan banyak kejadian ngeri telah berlaku. Orang-orang kampung telah berpakat dan mula bertindak untuk menangkap Esah, tetapi tidak berhasil. Dengan tidak disangka mereka mendapat kejutan apabila mendapat tahu tentang hubungan antara Esah dan Sutera

Rating : 2/5 bintang

Komen : Standard citer melayu , jalan cerita dah boleh agak. Meter keseraman pon x berapa sangat. Keseluruhan jalan citer agak simple dan pengakhiran citer nya aku x puas hati sebab habis gitu jer.Yang paling x bestnya toyol ni x seperti yg selalu kita dengar berkepala botak dan berperut buncit tp kat dalam movie ni lain sket. Kalo ikutkan nak bagi 1 bintang jer, tp sbb citer ni tak buatkan aku mengantuk maka aku bagi 2 bintang.

[quote name='LanoZ' timestamp='1292557789' post='1056793']
Sapa dah tengok Tron: Legacy.... any comment?
[/quote]

TRON aku dah tgk.. BEST tak rugi beli ticket.... citer orang masuk dalam system... sesapa budak IT mesti faham dan nampak apa yang terjadi dengan jelas... BEST.. layan...

Hari Jumaat lepas selesai tengok Hikayat Merong Mahawangsa. Memang epik filem nih. Sekurang-kurangnya ada filem dari Malaysia yang boleh dibanggakan kerana berani buat filem macamni. Jangan silap paham bukannya filem tak bagus, cuma mentaliti penonton panggung sekarang seolah2 macam tak reti menilai seni filem.

Cerita mengisahkan Merong Mahawangsa yang diupah untuk membawa putera Rom ke semenanjung Emas untuk dikahwinkan dengan Puteri dari China. Setibanya di semenanjung emas, puteri Cina diculik oleh puak Geruda selepas berlakunya pertempuran yang mengakibatkan Merong cedera teruk dan dibawa oleh Pak Kesum untuk dirawat. Pak Kesum mengatakan bahawa Merong adalah orang yang dimimpinya untuk memimpin mereka sebagai Raja bagi menentang puak Geruda. Setelah menjadi Raja, Merong diminta untuk membantu kerajaan Cina bagi mendapatkan semula Puteri mereka yang diancam bunuh sekiranya tuntutan Geruda tidak ditunaikan.

Merong dengan bantuan beberapa askar dari Cina menyerang pulau Geruda di mana berlakunya pertempuran yang banyak meragut nyawa. pertempuran terbahagi kepada sesama manusia, kuasa sakti dan sihir serta kebijaksanaan. Beberapa kesan efek CGI digunakan contohnya bagi menghasilkan awan gelap yang diseru oleh puak Geruda, grafik kapal laut dan sebagainya. Pertempuran berakhir di mana Geruda dapat ditewaskan setelah Merong menerima bantuan tentera dari ROm dan Cina yang lewat tiba,

Itulah serba sedikit ulasan dari aku yang tak pandai nak cerita ni. Dari 10 bintang aku bagi 7.5 bintang. Terdapat sedikit kelemahan yang boleh dibaiki untuk filem seterusnya tetapi tak menjejaskan keseluruhan filem ini. Ada kala part lawan nampak laju. Aku ucapkan tahniah pada KRU kerana berani untuk menjayakan sebuah filem epik yang mana sebelum ini, Puteri Gunung Ledang kurang mendapat sambutan. Tetapi filem ini harus dibanggakan kerana ia menunjukkan kepakaran tempatan juga tak kurang hebatnya dengan luar negara. Harap KRu dapat meneruskan usaha menerbitkan filem2 yang hebat selepas Magika dan Merong Mahawangsa.

[quote name='Nokhead060606' timestamp='1297232728' post='1061480']
Black Swan sapa suda tengok..arahan Darren Aronofosky yg mengarah Pi, Requiem For A Dream, The Fountain.aku lum nengok lg ni.
[/quote]

Black Swan aku dah tgk dah.. cerita perempuan penari ballet yang terlalu nak kan kesempurnaan dalam setiap gerak tari nya... menjadi kan jiwa nya ada sedikit kekacauan... menarik dan misteri ceritanya...

Semalam aku pi tengok UNKNOWN... hihihihihi.... agak tak dapat meneka jugak ler jalan cerita dia tuh... tapi macam biasa aku leh teka ler siapa dalang disebalik semua ini... cuma jalan cerita dia aku tak dapat nak agak... tak sangka lak yang last tuh Hero tuh cam gitu kan... aku ingat betui ler ada orang curi identiti dia... hihihihihi

uishh cput sedut suma wayang dier nk cedut.....citer adjustment bureau lakonan emily blunt ade sape2 ley review rating citer agak menarik, :63:

[quote name='Roy Azloy' timestamp='1300070816' post='1064721']
uishh cput sedut suma wayang dier nk cedut.....citer adjustment bureau lakonan emily blunt ade sape2 ley review rating citer agak menarik, :63:
[/quote]

hang dah tgk ke belum..?? kalau dah apa kata hang jer wat review nya... hihihihi

ak da tgk Merong....bg ak cite neh mmg best dr segi lawan2....cm jalan cite ad sdkt kelemahan n sstgh watak xbrape mnjd tu cma pdpt ak jek.....apa pom dialog merong mmg klaka....

citer neh mmg ak boleh bangga...terbaikkk!!! smgo KRU mghasilkan citer cmni lg Edited by ::haha::

[quote name='::haha::' timestamp='1300157474' post='1064855']
ak da tgk Merong....bg ak cite neh mmg best dr segi lawan2....cm jalan cite ad sdkt kelemahan n sstgh watak xbrape mnjd tu cma pdpt ak jek.....apa pom dialog merong mmg klaka....

citer neh mmg ak boleh bangga...terbaikkk!!! smgo KRU mghasilkan citer cmni lg
[/quote]

tentang kelemahan tuh memang ada.. kan Yusri KRU sebagai pengarah sendiri cakap pasal benda tuh... sebab dia kan kata filem nih buat 3tahun yang sudah.. so after 3 years..dia dah semakin matang.. bila dia tgk balik hasil yang dia buat 3 years ago.. mesti ada benda yang tak kena.. tapi nak wat camne dah siap kan.. hehehehhe...

kalau ada peluang lagi lain kali maybe akan produce yang lebih baik...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1300159454' post='1064858']
tentang kelemahan tuh memang ada.. kan Yusri KRU sebagai pengarah sendiri cakap pasal benda tuh... sebab dia kan kata filem nih buat 3tahun yang sudah.. so after 3 years..dia dah semakin matang.. bila dia tgk balik hasil yang dia buat 3 years ago.. mesti ada benda yang tak kena.. tapi nak wat camne dah siap kan.. hehehehhe...

kalau ada peluang lagi lain kali maybe akan produce yang lebih baik...
[/quote]

oo...patot la...ngah3....xpe2...y neh pom da bagus...kalo dihasilkan lg cmni dan baiki kelemahan2...msti dpt capai taraf filem2 antarabangsa

[quote name='Roy Azloy' timestamp='1300070816' post='1064721']
[/quote]

aku dah tgk adjustment bureau semalam... citer dia cam merepek sket.. tapi ada gak part yang romantika di tampoi..wakakakaka...

citer nih cam hampeh skit sapa tak kuat iman tgk rasa boleh terpesong gak arr.. tapi kalau aggap ini hanyalah sebuah lakonan yang semestinya tipu ler kan.. hihihihi...

budak2 tak perlu bawak laa tgk citer nih kang banyak tanya payah lak nak jawab.. patut ler dia kategori PG13...

citer Rango aku baru tengok...sinopsis aku kali ni ialah... Bangang! tak sedap langsung,lawak biasa2 mcm Monster vs Alien! rugi aje,jalan cerita lembab dan mendatar. sekian,nak aku komen panjang2 dan menarik mcm biasa? tunggu aku layan citer Battle Los Anggeles... pasni hahaha!!!

BLA bila keluar loy ? aku memang tunggu BLA keluar je kat panggung,Rango spatutnya aku nak tgk sejak minggu lepas lagi,disebabkan masalah kesihatan,aku tangguh...sure ke x best ??

aku bet,tonton berita anwar tak bagi DNA lebih menarik hahaha!!!
Rango? lupakanlah,trailer mcm best,tapi boooosan.tonton World Invasion atau Merong lagi bagus!