Jump to content
Sign in to follow this  
PuteriNurFarah

nak isi borang upu tak tau wat pilihan

Recommended Posts

saye nak tanyer sikit lah...agak u all lah kan kalo kolej islam (ipts) ok tak? u all raser kolej cam tu ok ker? i means dari segi p&p and segala sistem kat situ..sayer ni tak taw nak pilih kolej...takut salah pilih jer.. ::icon_neutral::

Pilihan 1: CC13 SAINS KOMPUTER (MEDIA INTERAKTIF) UTeM
Pilihan 2: PC09 BACELOR SAINS KOMPUTER (MULTIMEDIA) UPM
Pilihan 3: UC12 SARJANA MUDA MULTIMEDIA DENGAN KEPUJIAN UUM
Pilihan 4: KC09 TEKNOLOGI MAKLUMAT (PENGAJIAN MULTIMEDIA) UKM
Pilihan 5: EC09 SAINS KOMPUTER (PENGKOMPUTERAN MULTIMEDIA) UiTM
Pilihan 6: UA60 SARJANA MUDA TEKNOLOGI MEDIA DENGAN KEPUJIAN UUM
Pilihan 7: CC11 SAINS KOMPUTER (RANGKAIAN KOMPUTER) UTeM
Pilihan 8: PC11 BACELOR SAINS KOMPUTER (RANGKAIAN KOMPUTER)

aku dah ambik diploma multimedia..bleh tahan jugaklar...sbb benda yg aku ambik... aku minat ...so senang nak ikut...
tp kalau xdpt degree multimedia..aku beralih ker degree networking...sbb masa multimedia dulu dah ambik CCNA1 networking....
so salah satu tu mesti kena...insyaAllah

bulan 6/7 ni msk ::affraid::

kalau matriks....mmg belajar macam nak mati....padatttttttttttttt

salam n morning... hye sume sayer nak tanyer sikit lah kepader saper2 yang tahu tentang kolej islam sains n teknologi ni..kalo u all ader tau pape g tau lah...leh kongsi maklumat sikit...tQ lah kepade sesaper yang ader niat nak kongsi maklumat dengan sayer.. ::icon_wink::

salam...tak tau lak ek..tak ler excited sangat dengan kolej tu...saje cube nasib...ipta aku dah puas cuber naik letih teman apply...satu pon tak sangkut...mungkin tak der rezeki...lagipon skrg bukan senang nak masuk ipta...cik airjie78 tau ker pasal kolej tu... ::icon_cool::

naza wrote:salam...tak tau lak ek..tak ler excited sangat dengan kolej tu...saje cube nasib...ipta aku dah puas cuber naik letih teman apply...satu pon tak sangkut...mungkin tak der rezeki...lagipon skrg bukan senang nak masuk ipta...cik airjie78 tau ker pasal kolej tu... ::icon_cool::

takde rezeki tu satu kemungkinan...satu lg mungkin ada yg tak kena. dah check betul2 syarat kemasukan?

dah...mungkin result tak cukup power kot...aku pun bukan pandai sangat pon...ntahlah... aku dah usaha tapi mmg tak dapat ipta 2...nak wat cam ner... ::icon_sad:: munkin kat ipts dapat kot... hehe

sebelum sayer menjerumuskan diri sayer dalam kolej tu, elok rasernyer sayer dapatkan pape jer maklumat yang u all kat sini tau n leh bagitau kat sayer pasal kolej tu...atleast sayer leh pikir2kan pe yang patut... ::icon_wink::

oic..
sori lh ak xtau r psl kist ni
tp pape pn yg ko fikir trbaik tuk ko ko trus kn lh aje
aslkn further stdy...
ok gak 2 kolej islam
bley blajo arab
best siot blajo arab

emm..dengar cam ok kan name kolej tuh...tapi aper ader dalam nyer tak tau ler...harap2 seindah namer yang suci tuh kan..niat aku nak belajar jer...tq lah coz bg respon ikhlas... ::icon_biggrin::

salam n gud morning...kepade sesaper yang g amik result spm hari nie...all the best la ek... gud luck.. hope u all dapat result yang gembak la... coz spm nie kan penentu bidang maser depan u all... ::icon_smile::

kalo result kurang best tp layak, baik terus amek amtrik..ni kira korang nyer chance nk tebus balikcite2 korg yg tak kesampaian..ramai membe aku yg kt marik ngan result spm yg sederhana(atau rendah) bleh wat ngan cemerlang berbanding budak2 result spm nyer hebat2..pastu wat la betul2..setaun je..pastu masuk u ngan amek kos yang bes2..kat u dah x berape susah compare ngan matrik

ANDAI korang xdpt masuk IPTA..aku cadangkan amik la STPM...
exactly like me...huhu..
jgn ingt idup korang da musnah ranah gelap masa dpn..
bknnyer ape...cme chance masuk U mlalui STPM ni jauh lebih luas..
senior stpm aku kt skola dlu,sumenyer da masuk U taw..SEMUANYA!
wlaupn dicampak kt sabah n sarawak..tp ok ape..hehe
time pi seminar stpm taun lps,ader sorang penal dari UKM ni kata dlm kuliah dier 70% adalah student lepasan stpm..sedangkn dari diploma,3-4 org jer..

nasihat aku..xperlu la masuk IPTS kalo korang rase korang xder banglo sbijik atau skurang2nye rumah berkembar kt sri hartamas..
bknnyer nk provok korang..tp ipts tu tersgt la mhl..even nasi lemak dlm kampus pun rm5.70 (ipts yg aku mls nk sebut nama)..

PUTRAJAYA: Sebanyak 139,207 permohonan bagi kemasukan pelajar ke insitusi pengajian tinggi awam (IPTA) bagi sesi 2009/2010 diterima sehingga hari ini, kata Ketua Pengarah Jabatan Pengajian Tinggi, Datuk Dr Radin Umar Radin Sohadi.

Beliau berkata, daripada jumlah itu, 71,173 permohonan adalah bagi Program Pengajian Lepasan Sijil Pelajaran Malaysia (SPM) dan setaraf, manakala 68,034 adalah permohonan Program Pengajian Lepasan Sijil Tinggi Pengajian Malaysia (STPM) dan setaraf, termasuk Sijil Tinggi Agama Malaysia (STAM).

"Setakat ini terdapat kira-kira 40,500 kekosongan bagi pelajar lepasan STPM dan setaraf, manakala 28,000 lagi untuk pelajar SPM di IPTA di seluruh negara," katanya kepada pemberita di sini hari ini...UTUSAN (24/2/09)

nampak tak peluang lepasan stpm?ntuk pngetahuan korang..bdk spm 2008 berjumlah lebeh 400,000 berbanding hanya 28,000 tmpat yg disediakan!...pelajar lepasan stpm plak berjumlah dalam 53,000 dan jumlah tmpat yg ditawarkan berjumlah 40,500!!..bkn itu saja..kuota untuk lepasan stpm lebih tinggi dri diploma..

p/s:sje promote stpm disamping menasihat adik2 spm ni..hehehehehe..
pape pn aku xhalang korang nk pilih ipts..tp pikir dlu dari segi kemampuan..

STPM pown skunk sijil dia da rmai yg xnk amek..dlu nk jd pegawai polis,STPM da boleh da..tp skunk kurang2 kna ada dip..kalu pmpn nk apply pegawai polis lak,kalu yg dip ni,mmg pyh dpat r..