Jump to content
abow

Operasi "cegah Cetak Rompak" Di Plaza Xxx Xxx

Recommended Posts

QUOTE(hampeh @ Jan 25 2009, 11:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Agak2 aku la ,kalau kedai yang suka jual/installkan software [lanun] murah sikit takkan ada customer/orang gi repot kedai tu tongue.gif . Amik 10-20 ringgit jadi la , ni sampai 50-80rm mintak , padahal pakai [lanun] je . hehe

aku dh kene dah...
dulu aku tk tau camner nk format..
test hntr kedai..
skali kene rm60..
pergh....

-sumpah aku takkan format lagi pc kt kedai..

QUOTE(witchblade @ Jan 25 2009, 08:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku akan support lanun sampai bila2...lantaklah apa orang nak kata....tak temampu aku nak beli ori...

aku support lanun selama2nyer...
-tk penah bli ori pon..
huhuhuhu..

smalm bru bli left for dead lanun...
aku test nk install...
skali tk bleh baca langsung..

fuh panas..
mad.gif Edited by mat_tz

QUOTE (khorback @ Jan 25 2009, 10:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Digital Rights Management - (DRM) Any technology used to limit the use of software, music, movies or other digital data. This generally relies on some interaction between the media and the system that plays it. For example, video DVDs usually include a region code. If this does not match the player's region code, the player will refuse to play the disc.

bila vista dah ramai orang guna@samapi target DRM plak akan menyusul.sesiapa gc yang ada HDCP tu besh la.masa ni software ke video ke dah x boleh copy macam biasa. ohmy.gif nak playback nak main balik kena pakai kat hardware yang compatibile.boleh main pun cuma 3-5 kali pastu kena beli@get lagi.

ni apehal plak ade dialog dari akhirat nih?
pernah experienced ke bro?
kalau gitu aku nak tau soalan2 lain bole?
harap kau bole kongsi experiences.
maklum la, tak pernah rasa pun alam akhirat tu.
terima kasih...

nie ada pesanan...
banyakkan dengar ceramah agama...motivasi diri bagi kuat iman...

ni apa plak ni? ko tau x beli original ni `menyakitkan `hati je.bayar rm 300 ok kita beli ORi.tapi tu baru satu barang.itu pun baru version [email protected] bila nak features lain kita kena beli@tambah wang lagi.....tension beb...asyik2 duit je.pastu dia punya lesen tu pakai berapa tahun je.pastu bila dah expired.buang.dah x leh pakai.nampak yahudi berniaga macam mana? macam tu jugak micorosft office.yang original sampair rm 400++ tu semua tu baru basic.....yang ada microsoft Word ngan Excel je.power point kena get version lain...sakit hati wooooo....semua duit je...

bro aku just panas ati sal ada org wat statement
Salah tetap salah, software yg kita [lanun] tu hak milik dia. Matlamat x menghalalkan cara.
klu org yahudi buat.....tu pasal aku wat dialog diatas

Ada ka patut beli CD ori.. sleep.gif
klau bukak Company besar boleh la pkai CD ori..
Klau stakat kat umah....alahai....LANUN ph34r.gif punya sudah blush.gif
Bayangkan klau beli CD ori yg beratus2 ringgit pastu keluar plak version baru CD tu, confirm nak beli baru..
wat perhabis duit jer.....
Cetak rompak bleh beli banyak2 ...x rugi.. 10 Version CD pon bleh Beli..
apa nak kisah bukan Yahudi kaya pon klau pkai Cetak Rompak...

Perrggghhhhhh....
Klau x der Cetak rompak punya software ni mmg x pkai lar komputer.....
Wooo.... Boleh mati woo... sad.gif

kalo dorg wat operasi pon,kat kedai xjual [lanun] pon,org still leh cari dan download,huhu..[lanun] windows pon dah mcm ori siap leh update lg..aku rase xbebaloi la beli ori,mahal sgt,jual rm50 pon da ok pe..cd bkn mhl sgt..kalo rm50 ramai yg beli,kalo da ramai beli byk jugak untung..

Software2 tu bukan membiak dengan sendiri. Cukup 8 bulan kluar anak ver 2.0

Kt dunia ni bukan microsoft jer yg develop software, banyak lg syarikat lain. kt Malaysia pun banyak. Takkan dia nk tengok hasil titik peluh diorang di'copy' sesuka hati. Sebagai seorang programmer, aku tahu betapa susahnya nk developkan sesuatu sistem/software, apatah lg operating system. Syarikat2 tu pun kena keluarkan modal, nk bayar gaji, rnd... Tgk cam syarikat animasi malaysia yg sdg naik skrg ni, Les Copaque (upin ipin), xkkan kita nk bunuh syarikat tu dgn beli cd2 cetak rompak movie diorang...

Yg harga windows tu aku pun setuju, harga dia mahal sangat.. //aku guna fedora

Skrg ni aku lbh tumpukan pada open source, lg seronok sebab komuniti dia rmai, sesiapa jer boleh contribute.

Kalau kita merompak dari perompak, kita pun perompak gak...

kalau kat tempat aku, aku tak yakin dengan operasi2 macam ni.. tak sampai seminggu operasi, kedai2 cetak rompak bkak balik di lokasi yang sama, dan tokey yang sama.... sehinggalah operasi pada tahun yang akan datang, dan begitulah seterusnya kitaran yang sama.

aku skrng kalo org mntk install windows aku charce RM80(laptop) n RM100(destop)

dlu RM40 je, tp skrng dh jd brg panas kn, so... pasni sape2 nk install kt lowyat kene harga ni jgn mrh k

membe aku nyaris2 kene tangkap

QUOTE (abow @ Jan 28 2009, 03:58 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku skrng kalo org mntk install windows aku charce RM80(laptop) n RM100(destop)

dlu RM40 je, tp skrng dh jd brg panas kn, so... pasni sape2 nk install kt lowyat kene harga ni jgn mrh k

korang kat sana install caj rm 100 tapi bagi AV+antivirus+Office+driver je kan? aku caj rm 40 nak printer+streamyx+apa bende real player+chinse star+handwriting pad semua aku bagi.panas ke idak ke harga tu jugak.

kalau ada satu lelaki pakai smart@cakap pakai bahasa teratur (awak dan saya) tu baik hati-hati.diorang akan beli pc dulu.dah kita set apa semua esok tu dia datang jugak.tapi datang nak tangkap. blink.gif masa tu x leh lari.dan x leh say `bukan saya`.bukti pembelian semua ada.resit semua ada.bende ni berlaku kat sunway tempoh hari.

QUOTE(K.I.T.T @ Jan 28 2009, 04:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
korang kat sana install caj rm 100 tapi bagi AV+antivirus+Office+driver je kan? aku caj rm 40 nak printer+streamyx+apa bende real player+chinse star+handwriting pad semua aku bagi.panas ke idak ke harga tu jugak.

RM 80 = windows, AV , office 2007, driver, real player, winamp, kalo mntk br install=adobe photoshop+ilustrator+reader+audition, auto cad, micromedia...

QUOTE (abow @ Jan 28 2009, 06:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
RM 80 = windows, AV , office 2007, driver, real player, winamp, kalo mntk br install=adobe photoshop+ilustrator+reader+audition, auto cad, micromedia...

satu ebnde aku x suka pasal bab gini orang nak cepat.dia tahu cepat siap tapi nak macam-macam.aku kalau orang leceh gini mmg aku sengaja pi ghost laptop/pc dia.siap semua sekali la.next time kalau aku nampak muka dia lagi akuxde la risau file atau apa file dia nak.

tapi aku rasa korang kat sana pun menjual lagi banyak dari [email protected] perlu takut pasal korang kat sana mmg orang dari jauh (kedah/kelantan) turun semata2 datang lowyat kerana murah. so bisnes tu sentiasa ada.menjual barang.aku kat sini banyak servis je.kalau ko tanya aku menjual hdd aku jual rm 200 utk 80GB SATA.mmg mhal pasal kita buat sparepart@servis.

tapi korang kat sana part 2nd atau rekon korang x pandang pun.pasal sana mmg bende baru mmg murah.aku untung pun atas part [email protected] je.tgk macam ni kecoh pasal operasi kat lowyat tempias dia kena kat aku gak.so aku pun slow gak la........ko xpe lagi menjual tu active.barnag murah.orang carik ko.