Jump to content
abow

Operasi "cegah Cetak Rompak" Di Plaza Xxx Xxx

Recommended Posts

salam..

2 minggu yg lps tersebar berita kt xxx xxx yg windows & microsoft akan menjlnkn operasi besar-besaran selepas raya cina menagkp sesiape yg men"install" windows atau office secara "haram"...

smlm (19/1), beberape org kakitngn windows kelihatan kenyebarkn "AMARAN" ke setiap kedai supaya x meng"install" windows ke komputer@laptop pelanggn... sekiranya tertangkp, PENJARA 7 HARI dan DENDA RM20,000 dikenakan..

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pada pndngn korang? btol ke ape yg windows buat, sbb bkn smue org mmpu beli windows ori, contoh :kalo sorng mamat ni die budjet beli laptop harga RM2000, tibe lak kene tmbh RM300 untk VISTA HOME BASIC, so total RM2300...

bg org berada memang x terasa, tp kalo studen yg pakai duit pnjman camner? bkn smue org reti install windows kt umah...

tp, kalo pikir2 blk, memang ptt la kite kene beli VISTA DAN XP ORI sbb usaha dn titik peluh bill gates. dh die yg reka, kalo nk pakai, beli arr, x nk mampu pakai la open source(mcm abg aku)..

so, ape pndpt korang? aku pon pening kepala pikir... wacko.gif hrp2 windows cancle cadangn die tu...

uish..biar btol..huhu..

tp nk wat cmne kn, da mmg diorang ade hak. bkn senang nk wat windows tu.
tp bl dipikir2kan blk, sakit jgk nk beli windows ori ni..mahal woo..klu da keje tu lain r.
nk pakai opensource, ok gk la tp prob nye ade software yg xleh install plak..
adui, poning palo den.

kalau cek rumah ker rumah lagi best!...xpun cc tongue.gif

QUOTE(abow @ Jan 20 2009, 02:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam..

2 minggu yg lps tersebar berita kt xxx xxx yg windows & microsoft akan menjlnkn operasi besar-besaran selepas raya cina menagkp sesiape yg men"install" windows atau office secara "haram"...

smlm (19/1), beberape org kakitngn windows kelihatan kenyebarkn "AMARAN" ke setiap kedai supaya x meng"install" windows ke komputer@laptop pelanggn... sekiranya tertangkp, PENJARA 7 HARI dan DENDA RM20,000 dikenakan..

kedai aku siap kena `pekeliling` dari m$.ada orang report.buat bodoh sudah.malas aku.bagi aku la ni cerita lapuk.nak beli ori atau nak beli lanun tu tuan komputer punya pasal.diorang semua yang pakai pirated bukan pasal harga software tu sendiri but majoriti semua pasal rasa x perlu ori.lagipun ramai orang pakai kat rumah je.pun kekadang sahaja pakai.perlu ke ori? ada tu pulak beli 2nd.atau beli dari kawan perlu ke Ori? ....ok Vista Ori rm 300...tapi yang rm 300 tu baru harga `beginner` padahal semua sedia maklum software pirated semua da dalam tu.lengkap....ni beli original dapat separuh sahaja features.nak lagi extra features kena $$$$ duit....pandai betul yahudi buat duit kan?

aku ada kisah yang agak menginsafkan nak kongsi ngan korang.macam ni.ada satu pakcik tu.datang satu famili bawak pc acer aspire apa ntah.yang kecik tu.leh carry sebelah tangan.datang kedai aku mintak check internet connection.ok.aku check....semasa aku check tu aku perasan ada bende menarik....kat pc tu ada 2 lesen sticker OS.Vista dan XP......2-2 bertampal kat cpu tu........pastu plak semasa checking tu aku sempat usha lagi micorosoft Office 2007/2003 ada gak......2-2 ni ori.aku pun mulut gatal nak tanya aku tanya la kenapa pakcik punya pc ni semua pakai Ori? korang tahu pakcik tu jawab apa? senang pakcik nak jawab kat Padang Masyar esok.Kita x curi barang dia....... biggrin.gif

aku ade story gak ni...

ari tu aku tgh buat sale kt sorng awek ni.. dh comfirm beli, aku ckp arr yg laptop ni kosong, die kene beli windows ori, awek tu ckp orite...

tibe2 ditakdirkn ade sorng mamat ni dtg nk beli ext hard disk ckp kt awek ni "orang bodoh je windows ori..." awek tu tanye asal?

mamat tu jawab "org yahudi yg buat windows ni dh kaya gila babi, org islam kt palestin lak susah gila babi, kite kt mlsia lak support lagi org yahudi lagi kaya, org palestin lagi miskin..."

= aku x ckp org yg beli windows ori org bodo... dh org yg pakai windows [lanun] cerdik... mgkn setiap seseorg menilai sesuatu dari sudut berbeza... macam Abang Din cite, pakcik tu x nk pakai brg curi... mamat kt atas ni lak x nk support yahudi. pada aku dua2 ni betol...

lanun selamanya...
kecuali org malaysia sendiri yg bina...
tu aku x kesah nak spend (biarlah berbaloi)

x bangkrap punya Bill Pagar ni kalau kita beli lanun sbb dier sendir dah kaya jual kat company2 besar...
sama mcm kita boikot, kesan kalau ader pon amatlah kecik...

ps: dah kita x mampu, taste nak tinggi, Vista Ultimate, beriban jugak lah harga dier biggrin.gif

QUOTE (zareight @ Jan 20 2009, 08:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku pakai lanun je...copy dari member...setel..lantak ar korg nk ckp psl [email protected] to u...yg pntg pc aku sentiasa lanun..chow!

pakai sendiri2 senang ckp la bang...dpt plak kalo ada office sendiri, atau cc, atau ape2 jela yg memerlukan windows ori cmn?

yahudi makin kaya?

nape islam makin miskin? sb xd org islam yg leh wat mcm bil gates wat...so salah sape? salah diri sendiri la.

nisbah yahudi dan islam didunia ini 1:100. setiap sorg yahudi ada 100 org islam. tp nape xkuat2 jugak?

antara lanun dn tidak lanun.. dlm pc aku ni OS je yg ori... sbb beli lappy die bg installer windows ori. other than dat... bendera Jack Sparrow hehehhe...

Abg Din - aku suka jwpn pakcik tu.. sentap!

abow - pandangan brader tu pun ader betul juge... aku slalu amalkan kalu luar punye biar la cap Jack Sparrow... tp kalu brg mesia biar ori... beli filem melayu pun aku cr ori juge...

Aku pakai XP ori,cuma yang lain je lanun....

Aku heran kat kawasan aku ni ada 2 kedai lanun,dan kat melaka ni semua tempat ada rasanya kedai lanun yang same tauke.Kedai besar giler,dari cd,dvd ke blue ray pun ada jual.Pernah aku nampak polis duduk je lepak kat kedai tu,tak de wat tangkapan pun.Lagi best kedai tu tak berNAMA.

Jadi kalau nak buat operasi,takkan berjaya la...sebab ? " harapkan pagar,pagar tak boleh harap ".

kita pengguna kena pandai la.. kalu aku baik beli yg lanun punya murah..hehehe..
tapi dalam lanun tu ada juga penyagak.. mmbr aku buka cc. ada indivu ugut nak report kat BSA kata cc tu pakai lanun punya software. Tujuan nak mmbr aku beli software original dari dia harga mahal lak tu.
Nasib baik la mmbr aku smart dia install semua software yg ada lesen punya masa mula2 bukA cc. oldtai yg nasihat kan dia. kalu x berpuluh ribu dia kena saman. masalah pyrate ni dari dulu lagi denda yg kena tu sikit sangat tu pasal meka x serik2 jual yg lanun punya.

QUOTE (diamondclow @ Jan 20 2009, 09:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
lanun selamanya...
kecuali org malaysia sendiri yg bina...

x payah bina.cukup beli je hakcipta XP.pastu bubuh pakai dalam negara sendiri.kita kat negara ni pun bukan banyak sangat pakai pc baru@high end.semua pakai bende lama.nak jimat.kan bagus kalau gomen kita gitu.......

ape kejadah beli hakcipta?
m$ nak buat mcm tu?
bodoh la mereka...

lagi satu, nak beli hakcipta pakai ape?
kalau RM1juta ok la...
kalau billion?
berbaloi?

asyik bergantubg ngan gomen susah jugak...
semua nak subsidi, bila nak bayar tax, ramai yg lari...

ps: byk jugak yg gomen makan sbnrnya~

QUOTE(roronoazoro @ Jan 20 2009, 09:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
pakai sendiri2 senang ckp la bang...dpt plak kalo ada office sendiri, atau cc, atau ape2 jela yg memerlukan windows ori cmn?

yahudi makin kaya?

nape islam makin miskin? sb xd org islam yg leh wat mcm bil gates wat...so salah sape? salah diri sendiri la.

nisbah yahudi dan islam didunia ini 1:100. setiap sorg yahudi ada 100 org islam. tp nape xkuat2 jugak?

yg ni aku stuju...kita pndai ckp nk boikot hakikatnye kita still mmrlukan brgn dorg..

selama aku kerja kt lowyat, kalo ade org putih (palancong arr) dtg beli computer x pernah tanye pasal software [lanun], smue nk ori, waktu awl2 dulu kalo aku tawar kt diorng software [lanun] diorng rase mcm aku ni tawar dadah lak, pernah ade dua org negro ni ckp "what the fucking busines you doing man"

ke kt mlsia je org pakai [lanun]...

QUOTE(roronoazoro @ Jan 20 2009, 09:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>

yahudi makin kaya?

yups..aku pakai utk pc aku sndr..dats y aku pakai lanun...