Jump to content
abow

Operasi "cegah Cetak Rompak" Di Plaza Xxx Xxx

Recommended Posts

Ori & lanun?

let c...klu malaysia wat OS sendiri nak tanya berapa org nak beli?
handphone malaysia M-mobile banyak org gune tak?
kenapa tak banyak org gune m-mobile?
kenapa banyak org gune nokia & sony ericsson?

......
pakai sendiri2 senang ckp la bang...dpt plak kalo ada office sendiri, atau cc, atau ape2 jela yg memerlukan windows ori cmn? -
(klu nak gune kat office, cc ker gune lah ori bang siap ada office sendiri, cc sendiri takkan takde duit kot tongue.gif)

yahudi makin kaya?
(yup dorang kin kaya sebab ada orang baik hati cam kite beli brg dorang sbb dorg je yang buat brg dorg)

nape islam makin miskin? sb xd org islam yg leh wat mcm bil gates wat...so salah sape? salah diri sendiri la.
(bukan salah sendiri bang - kenapa orang islam tak terfikir nak wat os sendiri sbb takut buat2 os sendiri orang len guna kan os tu untuk buka website censored - d o w n l o a d c e r i t a t a k s e n o n o h kembalinya pencipta os sendiri yang kena tanggung akhirat kelak (opinion aku lah) dah ready dgn semua tu???)

nisbah yahudi dan islam didunia ini 1:100. setiap sorg yahudi ada 100 org islam. tp nape xkuat2 jugak?
(sbb yang banyak2 dalam 100 tu dah jadi cam yahudi camne nak mng...)

aku heran gak eyh pakcik tu sanggup beli windows xp/vista - office03/07 yang ori eh
pakcik tu ada pegi masjid tak?
pakcik ada wat amal jariah tak...
(konferm org jwb kite tak nampak ape dia buat)

malaysia jer pakai lanun?
(sape cakap - cuba torrent berapa banyak lanun download kat situ)

QUOTE(need @ Jan 21 2009, 07:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ori & lanun?

let c...klu malaysia wat OS sendiri nak tanya berapa org nak beli?
handphone malaysia M-mobile banyak org gune tak?
kenapa tak banyak org gune m-mobile?
kenapa banyak org gune nokia & sony ericsson?

......
pakai sendiri2 senang ckp la bang...dpt plak kalo ada office sendiri, atau cc, atau ape2 jela yg memerlukan windows ori cmn? -
(klu nak gune kat office, cc ker gune lah ori bang siap ada office sendiri, cc sendiri takkan takde duit kot tongue.gif)

yahudi makin kaya?
(yup dorang kin kaya sebab ada orang baik hati cam kite beli brg dorang sbb dorg je yang buat brg dorg)

nape islam makin miskin? sb xd org islam yg leh wat mcm bil gates wat...so salah sape? salah diri sendiri la.
(bukan salah sendiri bang - kenapa orang islam tak terfikir nak wat os sendiri sbb takut buat2 os sendiri orang len guna kan os tu untuk buka website censored - d o w n l o a d c e r i t a t a k s e n o n o h kembalinya pencipta os sendiri yang kena tanggung akhirat kelak (opinion aku lah) dah ready dgn semua tu???)

nisbah yahudi dan islam didunia ini 1:100. setiap sorg yahudi ada 100 org islam. tp nape xkuat2 jugak?
(sbb yang banyak2 dalam 100 tu dah jadi cam yahudi camne nak mng...)

aku heran gak eyh pakcik tu sanggup beli windows xp/vista - office03/07 yang ori eh
pakcik tu ada pegi masjid tak?
pakcik ada wat amal jariah tak...
(konferm org jwb kite tak nampak ape dia buat)

malaysia jer pakai lanun?
(sape cakap - cuba torrent berapa banyak lanun download kat situ)

Sumpah dulu aku memang ade niat nak pakai m-mobile...tapi tak jumpe kedai yang ade jual...siap nak ajak member2 pakai

seriously, betul ke m-mobile ni ade dijual? Edited by Xclusive

QUOTE(Xclusive @ Jan 21 2009, 11:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Sumpah dulu aku memang ade niat nak pakai m-mobile...tapi tak jumpe kedai yang ade jual...siap nak ajak member2 pakai

seriously, betul ke m-mobile ni ade dijual?

Mak aku dulu pakai M-Mobile. Dan handphone ni tahan walaupun dah masuk dalam mesin basuh. Cuma last2 skrin dia jadi putih semua (x nampak tulisan) tapi still boleh buat call.

Yang kurang dengan M-mobile yang mak aku pakai ni ialah internal memory dia sikit, jadi bila mesej dah byk sikit dia jadi hang sekejap bila buka inbox. Yang lain-lain function semua ok. Cun!

QUOTE(BasicCX @ Jan 22 2009, 01:09 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Mak aku dulu pakai M-Mobile. Dan handphone ni tahan walaupun dah masuk dalam mesin basuh. Cuma last2 skrin dia jadi putih semua (x nampak tulisan) tapi still boleh buat call.

Yang kurang dengan M-mobile yang mak aku pakai ni ialah internal memory dia sikit, jadi bila mesej dah byk sikit dia jadi hang sekejap bila buka inbox. Yang lain-lain function semua ok. Cun!

Beli kat mane bro...guarantee hanset aku ni abis nanti mane tau ade wit nak tukar baru... laugh.gif Edited by Xclusive

okay..sudah melompat..

on topik..

Sekarang ni aku tgk Plaza Lowyat takde jual CD cetak rompak secara terang-terangan.
Tak tahu la pula kalau ada yang terlepas pandang..

Kalau kat Mines, CD cetak rompak ni ada la dijual dalam 2-4 buah kedai.

QUOTE (diamondclow @ Jan 21 2009, 01:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ape kejadah beli hakcipta?
m$ nak buat mcm tu?
bodoh la mereka...

boleh buat duit la..technology komputer dah jauh sangat jalanya.microsoft sendiri buat `silap` release Vista amik masa lama sangat.kompeni M$ ni pun x leh keep 2 OS dalam satu market.pasal zaman sekarang ni orang dah ada komputer.kurang nak tukar-tukar selagi x rosak.so dengan membeli hakcipta XP tu sendiri berupaya menjimatkan kos dalam negara kita sendiri.kita negara biasa sahaja.xde la maju sangat.kalau pakai kereta pun selagi boleh pakai kita akan pakai kan? so macam tu jugak [email protected] pun orang kita x payah pikir `how to create OS` but kita juz pikir `how to improve this OS`.....pastu guna balik dalam negara...pasal AV atau software lain x perlu bimbang.user XP berapa ramai kat malaysia@dunia ni.berlambak-lambak.so pihak AV atau software lain akan release jugak utk version XP.pasal ada demand.ada penggunaan. laugh.gif M$ tengah tumpu pada VISTA.dan mereka nak matikan OS XP...tapi os XP tu masih boleh pakai....pun ramai user dia lagi....

zaman sekarang ni kalau nak buat sesuatu x payah susah pikir `how to`.cuma `acquired` je la.pastu struktur balik.lagi jimat masa dan tenaga.kalau mula dari awal mau 3 tahun nak nampak hasilnya. laugh.gif so membuang masa la.ha ha bisnes bisnes.syok betul. laugh.gif

QUOTE(hairulfadly @ Jan 22 2009, 09:10 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Kalau kat Mines, CD cetak rompak ni ada la dijual dalam 2-4 buah kedai.

masih ader lg ye? haha bagus2... br nk jengah wikend ni... slalu ke sana nk cr dvd anime lanun je... ngn games. kalu tgh operasi mmg sunyi sana...

(m.mobile skrang dah ader 3.2MP ada external memory card lagi - pemasaran kurang sbb sambutan pun kurang
sbb tuh susah nak cari / klu demand tinggi cam nokia or SE konperm senang2 jer korg tgk kat kdai berlambak2 siap ada clone lagi)

i like your idea...
tp msalah nya klu beli hakcipta nie konperm MS takkan bagi 100% hak cipta tu kan mesti ada sharing..
pastu org yang beli hak cipta tu mestilah jadi hamba abdi dia...(masalah nie)

pembentulah eh...
yang dok seed axxo ngan fxg tu bukan orang mesia pun.. kita guna ja
tp yang jadi leech nye kite kan (pastu dah siap 100% sempat gak jadi seed Hehehe tongue.gif kite sama jer bro..)

yang penting kita guna OS lanun ker ori ker...janji tak buat jahat gune benda nie
klu ada os ori pun klu dok tgk laman tak berfaedah / jajahan minda / censored web site sama gak kena tanggung akhirat klak...

klu guna os lanun tp tak wat benda2 kat atas tu alhamdulilah...

bak kata nabil gua ngn lu fikirlah sendiri...
--------------------------------------------------------------------------------------------
yang penting lam hidup nie (Amal - Kongsi - Cegah)

1.amalan kena jaga bagi mengelakkan pengaruh yang tak baik
2.kongsi - dalam hidup perlu berkongsi (sbb semua org tak merasa - slalu org kaya dpt rasa senang dan sebliknya??)
3.cegah - mencegah lebih baik dari mengubati.
--------------------------------------------------------------------------------------------

QUOTE(roronoazoro @ Jan 20 2009, 09:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
pakai sendiri2 senang ckp la bang...dpt plak kalo ada office sendiri, atau cc, atau ape2 jela yg memerlukan windows ori cmn?

yahudi makin kaya?

nisbah yahudi dan islam didunia ini 1:100. setiap sorg yahudi ada 100 org islam. tp nape xkuat2 jugak?=TAKDE IMAN

QUOTE (need @ Jan 23 2009, 10:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
i like your idea...
tp msalah nya klu beli hakcipta nie konperm MS takkan bagi 100% hak cipta tu kan mesti ada sharing..
pastu org yang beli hak cipta tu mestilah jadi hamba abdi dia...(masalah nie)

dia akan jual..but kita perlu bayar harga tinggi.but for long terms kita x payah gantung harap pada M$ lagi..pasal dah ada OS boleh pakai.aku yakin boleh beli pasal M$ tu x leh keep 2 produk dalam satu masa.dia mesti tumpukan produk baru kan.so kalau Vista tu harga dia rm 300 utk ORI aku rasa WIN XP kalau ori dia rm 150-rm200 dikira ok.dikira produk tempatan la.pasal kita dah beli dari dia.pastu aku perasan banyak negara x berapa nak maju macam China dan India dan Nigeria pun komputer diorang semua biasa-biasa je.aku perasan banyak negara x berapa maju kat dunia ni dari negara yang maju.

jangan dijual balik OS XP tu nanti ngan harga rm 1 laugh.gif

kita cetak rompak ranking number 2. Edited by K.I.T.T

Salah tetap salah, software yg kita [lanun] tu hak milik dia. Matlamat x menghalalkan cara.

p/s: Dalam beberapa tahun ni, linux dh berkembang dgn sgt pesat, tunggu masa jer utk replace windows. Future software adalah open source, tgk java, qt4.5.... Lbh2 lg ekonomi tgh teruk, keuntungan microsoft pun dh turun beberapa billion.

QUOTE(Bakri_ @ Jan 24 2009, 11:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Salah tetap salah, software yg kita [lanun] tu hak milik dia. Matlamat x menghalalkan cara.

p/s: Dalam beberapa tahun ni, linux dh berkembang dgn sgt pesat, tunggu masa jer utk replace windows. Future software adalah open source, tgk java, qt4.5.... Lbh2 lg ekonomi tgh teruk, keuntungan microsoft pun dh turun beberapa billion.

yup belilah barang original walaupun org yahudi yang buat..
nanti dah di akhirat kena tanya ada beli dvd windows vista original tak?
org yang beli ori mmg lah jwb ye.
kenapa nak beli ori?
sbb tak nak dpt dosa.
tahukah kamu bahawa siapa yang mencipta windows tersebut?
tahu.
berbangsa dan agama apakah dia?
yahudi
kenapa kamu wahai manusia sanggup menolong org yahudi tetapi bukan org yang seangkatan dgnmu.
sedgkan kamu sudah tahu bahawa mereka ini ingin menjahanamkan kamu dengan secara senyap...

(Salah tetap salah, software yg kita [lanun] tu hak milik dia. Matlamat x menghalalkan cara.)
jadi kesimpulannya klu nak nak tolong tengok2 juga hukum karma dia

open ur mind think wht it risk for all this.
kite boleh tolong org yang tgh diperangi dGAZA dgn hanya membantu untuk tidak membeli brgan import org yahudi nie. ekonomi dorg akan semakin turun. kita boleh tolong dari segi dalaman. luaran kita tak mampu.
lanun is the best idea to corrupt all this thing.

off topic kejap

kenapa nak beli ori?
sbb tak nak dpt dosa.
tahukah kamu bahawa siapa yang mencipta windows tersebut?
tahu.
berbangsa dan agama apakah dia?
yahudi
kenapa kamu wahai manusia sanggup menolong org yahudi tetapi bukan org yang seangkatan dgnmu.
sedgkan kamu sudah tahu bahawa mereka ini ingin menjahanamkan kamu dengan secara senyap...

ni apehal plak ade dialog dari akhirat nih?
pernah experienced ke bro?
kalau gitu aku nak tau soalan2 lain bole?
harap kau bole kongsi experiences.
maklum la, tak pernah rasa pun alam akhirat tu.
terima kasih... sleep.gif

QUOTE (need @ Jan 24 2009, 01:20 PM) <{POST_SNAPBACK}>
yup belilah barang original walaupun org yahudi yang buat..
kenapa nak beli ori?

ni apa plak ni? ko tau x beli original ni `menyakitkan `hati je.bayar rm 300 ok kita beli ORi.tapi tu baru satu barang.itu pun baru version [email protected] bila nak features lain kita kena beli@tambah wang lagi.....tension beb...asyik2 duit je.pastu dia punya lesen tu pakai berapa tahun je.pastu bila dah expired.buang.dah x leh pakai.nampak yahudi berniaga macam mana? macam tu jugak micorosft office.yang original sampair rm 400++ tu semua tu baru basic.....yang ada microsoft Word ngan Excel je.power point kena get version lain...sakit hati wooooo....semua duit je... mad.gif

QUOTE(Bakri_ @ Jan 24 2009, 11:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>

adoi mak ni mamat mane pulak nak back up hak milik Yahudi ni tongue.gif ...orang Yahudi amik hak milik palestin rilex je...ape salahnye kite cilok2 sikit hak milik diorang lak...

lanun la best...and aku sokong ape K.I.T.T cakap...aku dulu pun ade niat gak nak pakai ori pasal kononnye nak jage hakcipta...tapi atas faktor yang macam K.I.T.T cakap tu ditambah dengan nak boikot Yahudi...terus tak jadi Edited by Xclusive

QUOTE (Xclusive @ Jan 25 2009, 03:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
lanun la best...and aku sokong ape K.I.T.T cakap...aku dulu pun ade niat gak nak pakai ori pasal kononnye nak jage hakcipta...tapi atas faktor yang macam K.I.T.T cakap tu ditambah dengan nak boikot Yahudi...terus tak jadi

aku tgk walaupun kita rakyat malaysia pakai cetak rompak...bill gates tu tetap kaya gak.alah lagipun kita bukan negara maju macam jepun.macam jepun sana cakap apa pun barang lepas 5 tahun kena reject keluar.kerajaan diorang mcam tu.kita kat sini selagi barang tu boleh pakai boleh guna kita pakai.kita guna.barang baru murah macam mana pun kita akan tetap kekal ngan sedia ada.aku point utama aku bukan pasal yang buat tu yahudi.tapi aku PALING x SUKA kalau beli ori pastu ori tu plak bermacam2 version.giler ke hapa...baik aku tukar side mirror mYVI lagi bagus la dari aku beli software original.

siapa ada beli Original WINDOW ME ngan WIN 98 apa jadik ngan software korang tu? buang? simpan? use back? bende tu tersimpan macam tu je.beli bukan main mahal.nauzubillah.by the way kalau murah macam ANtivirus ORiginal (sekarng dah murah--bit defender rm 28) xpe la.beli pakai setahun pastu baung.pastu beli baru.tu xpe lagi....ni macam OS adoii.....tapi mmg la TATOO yang dibuat oleh MIcrosot tu (WGA) berjaya menakutkan ksutomer aku supaya beli original.diorang ingat Microsoft datang rumah serbu......aku kalau regular kustomer aku jujur la explain.kalau orang tu tetiba cemas semacam je (baru kenal) mmg aku buat duit la.hehehehehe laugh.gif .

nasihat aku kalau pc korang beribu-ribu(rm 1500) keatas boleh la pakai original [email protected] ada benefit dai Original tu.kaalu x pc korang crash memanjang sepanjang tahun.tapi kalu beli pc rekon@terpakai pakai je la.x payah pikir ORI atau tidak.syurga neraka x timbul pun pasal ni.pasal yang buat tu pun bukan orang islam.bukan sedara bangsa kita.nanti karang kalau x guna komputer kerja kita over a years habis macam tu je.

yang aku tahu korang ramai-ramai pakai VISTA kan? korang baru je mengactivekan technology baru.yang dipanggil DRM.(digital right managment) ....tahu x DRM tu apa?

QUOTE(witchblade @ Jan 25 2009, 08:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku akan support lanun sampai bila2...lantaklah apa orang nak kata....tak temampu aku nak beli ori...

den pn samo..setakat aq sorg jo y nk pakai, lanung is the best wt mase skng ni..
lenla kalu aq nk bukak cc ke, barula pkai ori.......kotttt....kalu xnk kne saman laugh.gif

QUOTE(K.I.T.T @ Jan 25 2009, 04:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
korang baru je mengactivekan technology baru.yang dipanggil DRM.(digital right managment) ....tahu x DRM tu apa?

Digital Rights Management - (DRM) Any technology used to limit the use of software, music, movies or other digital data. This generally relies on some interaction between the media and the system that plays it. For example, video DVDs usually include a region code. If this does not match the player's region code, the player will refuse to play the disc.

Agak2 aku la ,kalau kedai yang suka jual/installkan software [lanun] murah sikit takkan ada customer/orang gi repot kedai tu tongue.gif . Amik 10-20 ringgit jadi la , ni sampai 50-80rm mintak , padahal pakai [lanun] je . hehe