Jump to content
k4k4r0cT

Business Partner & Invester!

Recommended Posts

Assalamualaikum w.b.t,

Credit to forumer fivioent sebab membetulkan serba sedikit.

Permulaan:-
Aku ingin memperkenalkan sistem pelaburan yang boleh membuatkan wang bulanan/tahunan korang semua akan bertambah. Ok, aku straight to the point, sekarang ni aku tengah mencari 10 orang/nama investor/pelabur kepada penjualan barang-barang desktop, laptop, software, ipod, lcd & lain-lain. Diulangi.... 10 orang sahaja, tidak lebih & tidak kurang. Sistem pelaburan ini sebenarnya adalah satu cadangan dari salah seorang forumer di lowyat. Pada mulanya aku tidak mahu sentuh duit orang lain sebab takut business aku tak ke mana tetapi aku cuba dengan family dahulu. Alhamdulillah, sistem pelaburan ini berjalan dengan lancar tanpa sebarang masalah. Kemudian aku rasa sistem ini boleh membantu kawan-kawan kita, kaum kita (tidak ada unsur-unsur racist) & sesiapa yang amat memerlukan duit. Korang pun tahu yang ASB & bank-bank lain memberi profit 8%-15% tahunan. Ini bermaksud jika dalam akaun simpanan korang ada RM10,000 sahaja so hujung tahun korang akan dapat RM800 sahaja (jika profit 8% tahunan). Dengan plan yang aku nak cadangkan, korang boleh menggandakan duit dengan mudah tanpa perlu banyak kerja iaitu melabur dalam business aku.

Apa yang akan ditawarkan:-
Apa yang akan aku lakukan kepada sistem pelaburan ini ialah benar. Profit bulanan/tahunan akan korang dapat dari hasil untung bersih. Untuk pengetahuan korang, untung bersih ialah selepas menolak kos kegunaan aku untuk mendapatkan stok.

Contoh:
Melabur RM10,000 = 2% dari hasil untung bersih. Let say RM25,000 untung bersih bulan itu.
Jalan kira ialah seperti ---> (2/100) x RM25,000 = RM500 sahaja.
Sila teruskan membaca so korang akan lagi faham tentang konsep pelaburan ke atas business aku.

Untuk pengetahuan korang, sistem pelaburan ini terbahagi kepada 2 pakej iaitu:-
1) Wang profit diberikan bulanan.
- duit akan dibank in pada setip kali hujung bulan, jika profit bulanan pelabur ialah RM500 sahaja so aku hanya akan bank in RM400 sahaja.
2) Wang profit diberikan tahunan.
- duit akan dibank in pada setiap hujun tahun, kesemua profit bulanan akan dikumpulkan & diberikan sekali gus kepada pelabur.

Kenapa:-
1) Kenapa bayaran profit bulanan kurang RM100 sahaja? Kenapa tidak dapat secara penuh?
- Ini kerana dengan pemberian profit bulanan akan menambahkan kerja-kerja aku selain dari membuat sales/tender. Masa itu emas. Oleh itu RM100 sahaja adalah upah kepada aku.

2) Kenapa bayaran profit tahunan dapat secara penuh? Kenapa tidak kurang RM100 juga?
- Ini kerana pada hujung tahun dah memang kerja aku untuk memberi wang profit tahunan kepada pelabur.

Jualan apa yang dilakukan:-
Seperti yang korang dah tahu, aku sudah terlibat dengan pelbagai jualan barang-barang desktop, laptop, software, ipod, lcd & lain-lain. Malah kebarangkalian untuk aku mendapat tender dari kerajaan atau syarikat swasta setiap tahun ialah 5-10 kali. oleh itu aku amat yakin pulangan di atas boleh dilakukan setelah sudah selesai mencuba sistem pelaburan ini untuk setahun (Disember 2007 - Disember 2008).

Apa yang diperlukan:-
Sistem/plan pelaburan ini melibatkan dokumen hitam-putih untuk keselamatan pihak aku & pihak korang dari sebarang masalah yang mungkin timbul dari salah-satu pihak pada masa hadapan kelak. Berikut adalah HARUS diperlukan, dilakukan & larangan:-

1) Si pelabur perlu hadir bersama rakan kerana dokumen hitam-putih memerlukan:
- cap jari pelabur
- cap jari saksi
- tandatangan pelabur
- tandatangan saksi
2) Kad pengenalan yang benar, akan diphotostat bersama.
3) Alamat-surat menyurat yang benar (bil streamyx, bil astro, bil api, bil air & lain-lain) akan diphotostat bersama.
4) 2 keping gambar size passport si pelabur (penting untuk dokumen hitam-putih)
5) Jangan bawa cash, ini akan menyusah kan korang & aku. Urusan pelaburan sila transfer dari akaun-ke-akaun.
....Resit sila berikan kepada aku, photostat so aku boleh simpan, original korang simpan.

Jumlah layak melabur & profit:-
Minimum ialah RM10,000 sahaja.
Maximum ialah RM50,000 sahaja.

Jumalah profit bagi setiap pelaburan ialah:-
i) RM10,000 - 2% dari hasil untung bersih.
ii) RM20,000 - 4% dari hasil untung bersih.
iii) RM30,000 - 6% dari hasil untung bersih.
iv) RM40,000 - 8% dari hasil untung bersih.
v) RM50,000 - 10% dari hasil untung bersih.

Tidak boleh kurang & tidak boleh lebih. Kaya sangat sampai nak melabur RM100,000? Aku tidak benarkan sebab nanti aku akan pening pegang duit korang. Duit ini sebenarnya pemanis & peracun, so bagi aku buat masa ini kena ada limit yang relevan. InsyAllah akan ditambah pada masa hadapan jika sudah mempunyai base yang mantap & kukuh dari segi pekerja serta bahagian & department.

10 slot pelabur:-
NO) NAMA: JUMLAH MELABUR: ULASAN
1) Zaleha : RM20,000 : Ibu, Pegawai Turus PT D4 IPK Selangor, Shah Alam.
2) Sharifuddin: RM10,000 : Bapa, General Manager SAPURA, Wangsa Maju.
3) Beaming Stars Services: RM20,000 : Induk Company, Ampang.
4) Raqiudin : RM20,000 : Pekerja Syarikat Swasta, Sunway.
5) empty/kosong - available/masih ada
6) empty/kosong - available/masih ada
7) empty/kosong - available/masih ada
8) empty/kosong - available/masih ada
9) empty/kosong - available/masih ada
10) empty/kosong - available/masih ada

Matlamat kerjaya:-
Ok, aku tahu kalau aku bagitahu apa matlamat aku mesti ramai akan gelakkan aku. Tidak mengapa, sebab aku dah biasa dibahan. Dulu bila aku nak mulakan business ini semua tidak support aku, sampai ada yang nak downkan aku lagi. Alhamdulillah, aku boleh dikatakan dah berjaya. Matlamat kerjaya aku:-
1) Mempunyai bangunan sendiri macam lowyat & digital mall
2) Menjadi Tuan empunya kepada salah satu syarikat terbesar di Malaysia
3) Mempunya kilang sendiri yang memproses barang-barang Dell, Asus, Apple & lain-lain.

Berminat? Hubungi:
Untuk lebih lanjut, sila hubungi aku melalui:-
Windows Live Messenger: [email protected]
Yahoo Messenger: k4k4r0ct
Handphone Number: 016-2384082
Website: http://www.k4k4r0ct.webs.com
Jualan Online: http://forum.putera.com/tanya/t74924.html & http://forum.putera.com/tanya/t67525.html

Tambahan:
Lagi banyak korang melabur, lagi banyak dapat share keuntungan business aku smile.gif Edited by k4k4r0cT

salam, good morning.

1 slot dah diambil. 1 hitam-putih dah ditanda-tangani.
terima kasih.

QUOTE(fivioent @ Jan 20 2009, 08:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam,

Dalam bab matlamat tuh, memang saya respect.

Tapi 5% bulanan dari investment ... bukankah itu riba ?

Salam,

Salam,

Ramai gak yang kompius, riba tu selalunya ditujukan kepada bank, tetapi tidak patut ditujukan kepada saya.
Sebabnya saya melakukan business, duit yang dilaburkan akan digunakan untuk tujuan mengambil lagi banyak stok.
Setelah stok berjaya dijual, semua pelabur akan mendapat bahagian masing-masing dari hasil julan.
Saya harap awak tidak salah faham. Thanks sebab berani tanya soalan macam tu.
Saya memang nak sangat tengok apa respon kawan-kawan kita semua di forum putera ni.

Salam,

Problemnya :

1. First post cakap, 5% bulanan atas investment. Ini adalah terang terangan adalah riba.

2. Post di atas pula berkata lain. Maka saya nak confirmkan :

5% x jumlah investment = kasi ke pelabur

atau

5% x jumlah KEUNTUNGAN KASAR = kasi pelabur

Konsep apa yang kakaroct pakai ? Mudarabah ? Musyarakah ? Salam ?

Terima kasih,

Salam,

seteleh meniliti soalan bro fivioent, baru aku sedar.. tersalah guna ayat-ayat.
apa yang aku ingin lakukan ialah seperti di bawah tetapi tidak reti nak sampaikan:-

- lagi besar pelabur melabur dalam business aku lagi banyak percentage untuk dapat bahagian untung bersih.

btw, aku tidak menggunakan apa-apa yang based on islamic concept.
boleh aku tau kenapa? maaflah, aku ni pun tidak sempurna so bantu aku if aku ni pendek akal.

trimas smile.gif

Salam,

Sebarang keuntungan tetap adalah riba.

Bermakna seperti :

5% x NILAI INVESTMENT = RIBA

Ini bermakna, jika kakaroct RUGI atau UNTUNG, pelabur TETAP untung. Ini adalah riba.

Konsep Islam adalah Adil, maka, kalau kakaroct RUGI, pelabaur juga kena RUGI

Maka formula adalah ini

Revenue - Cost = Gross Profit

5% x Gross Profit = Profit sharing

Ada sesetengah pendapat, profit sharing bermula pada NET PROFIT ada juga mengatakan GROSS PROFIT. Maka kena tengok dulu jenis perniagaan dan aplikasikan mana mana kiraan yang sesuai.

Quote Kakaroct :
lagi besar pelabur melabur dalam business aku lagi banyak percentage untuk dapat bahagian untung bersih.

Tapi kakaroct cakap ini :
Jumalah profit bagi setiap pelaburan ialah:-
i) RM10,000 - 2% dari hasil untung bersih.
ii) RM20,000 - 4% dari hasil untung bersih.
iii) RM30,000 - 6% dari hasil untung bersih.
iv) RM40,000 - 8% dari hasil untung bersih.
v) RM50,000 - 10% dari hasil untung bersih.

Dalam dunia ni, UNTUNG BERSIH hanya ada 100%

Maka, jika ada 10 orang invest RM 50,000. Habislah profit kakaroct. (10% x 10 orang = 100% profit)

So, kena fikir balik business modal ye. Plus, kakaroct DAH HITAM PUTIHKAN DOKUMENT. Maka, takut nanti kakaroct yang rugi nanti.

Salam,

Salam,

yang ni aku dah agak bro akan cakap camtu.. hahaha dont worry, aku dah fikir benda-benda ni lama dah.
boleh dikatakan, aku yakin skarang ni memang susah sangat nak cari pelabur RM50,000.
lagipun aku cakap pasal untung bersih.. untung bersih ialah setelah tolak kos mengambil stok.
& aku x cakap pasal if aku rugi diorang still akan dapat untung.
yang aku mention cuma, business confirm ada untung. cuma beza dia besar atau kecil.
sbb itu lah aku berani main hitam putih. aku pun x cakap pasal duit pelabur akan bercampur dengan aku.
kiranya pembelian stok ni dari 2 akaun, dari aku & dari ke-2 yang dibuat khas untuk para pelabur.
dimaklumkan lagi, dalam akaun khas tu pun aku dah letak bahagian aku gak.
kira aku pun akan dapat duit extra dari situ & pelabur akan dapat duit extra juga.

p/s: sebab itu aku suruh para pelabur hadir bersama saksi. tengok apa ada dalam hitam putih tuh smile.gif

trimas! Edited by k4k4r0cT

Salam,

Quote :
untung bersih ialah setelah tolak kos mengambil stok

Untung Bersih ialah UNTUNG KASAR - OVERHEAD.

Pendapatan
- Kos Kasar (Stok, duti import, kos langsung dengan pemgambilan stok)
= Untung Kasar
- Overhead (bil, transport, sewa, gaji, makan, etc etc semua yang kos remeh temeh
= Untung bersih sebelum CUKAI dan Faedah
- Faedah
= Untung Bersih sebelum Cukai
- Cukai
= Untung Bersih selepas cukai

So mana satu yang kakaroct kasi SPLIT PROFIT tersebut ?

Plus ... 5% pulangan atas untung bersih membuatkan Profit sharing kakaroct itu TEPU smile.gif ...

Salam,

salam,

bro thanks sbb reply lagi.
aku dah mention kat post sebelum ini. pelaburan diletakkan dalam akaun khas, so aku ambil stok dengan 2 akaun.
& tidak dilupakan aku dah cakap ada sebab mengapa pelabur perlu hadir dengan saksi.
banyak yang perlu dibacakan.. aku pun dah agak blur dah camne nak bagi ko paham. hehe.

2%-10% profit tu dari untung bersih selepas membayar zakat (pengganti cukai) Edited by k4k4r0cT

Salam,

Senang jek nak kasi saya faham smile.gif

Jumlah untung bersih = RM 100,000
Untung bersih akaun pertama : RM 30,000
Untung Bersih akaun kedua : RM 70,000

Jumlah pelabur :

20 orang RM 20,000
10 orang RM 10,000

Soalan

1. Berapa jumlah keuntungan (nilai RM) para pelabur ?
2. Berapa jumlah keuntungan kakaroct ?
3. Adakah dalam akaun pertama, HANYA duit kakaroct sahaja dilaburkan ?
4. Jika ada 2 orang pelabur baru (RM 20,000) masuk ke dalam scheme ini, berapa jumla keuntungan mereka ? Anggap untung bersih adalah sama.

Terima kasih,

senang cter kpd bro2 yg join biz,ape2 pon skim pelaburan yg diceburi,,ade eloknye lah klu korg bwk sorg peguam wat jadi saksi skali coz pe2hal x r jdi rumit sgt...xpon korg upah ckgu mtemtik wat kire2 smpi phm psl pmbhgian untung@rugi sesuatu pelaburan....huhuhu...

yg benar:pakar kaji selidik umum,hehehe

CHILL CHILL.
FIVIOENT ANDA LEH PM AKU UTK LEBIH LANJUT.
HEHE smile.gif

BTW, CAPSLOCK NI SBB KEYBOARD GUE ROSAK NYE KENGKAWAN.
BKN SBB NAK TUNJUK GARANG. HAHA
SALAM.

terima kasih kpd yg byk support aku dari dlm thread atau melalui PM. smile.gif

p/s: pakai keyboard cap ayam sad.gif sedihnya main cod5 ngan dota bunyi keyboard kene tekan kuat gila.

Salam,

Kakaroct,
Anda boleh balas sahaj di sini.

Ini kerana, saya nak tunjuk ada satu flaw dalam business modal kakaroct. Pasal itu saya minta kakaroct jawap soalan saya di atas.

Ini kerana, concept profit sharing kakaroct akan tepu jika orang makin ramai smile.gif

Tujuan saya membalas dalam post ini bukannya nak menghina ke etc, tapi nak tunjuk mengenai mudarabah.

Salam,