Jump to content
Alif Hezrey

Resdung....

Recommended Posts

QUOTE(yiyi_2 @ Jan 18 2009, 01:27 PM) <{POST_SNAPBACK}>
huhu..membohong je..coz abg aku penah lh wat rawatan tradisional gne serangga ape nth..kecik je..
mula2 tu terkejut gle mke kuar ulat2..excitad pun ade..hehe..pastu ble pegi lg skali wat rawatan,ayah aku amik satu serangga tu bwk balik..ble picit kt tgn ulat tu kuar..em..so..nmpk sgt mmg dlm bdn serangga tu yg ada ulat..

ye betul.. membohong je... die pkai lipas tanah kalu kat tempat aku buat tu... mujur dh buat then br aku tahu.. kalu lum buat mmg aku kuar trus dr tpt tu.

QUOTE(KUCING99 @ Jan 18 2009, 03:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku pegi hospital buat operation hidung jumpa pakar ENT, resdung sudah hilang......kalau mau bagus pegi hospital kumpulan KPJ......

Huhu kene bedah ke ? kalau aku kene,aku takkan buat...cucuk jarum pun takut,nikan nak bedah hehe...aku rasa nak buat 1 kajianlah,pernah dengar tak Nigella Sativa aka Habbatus Sawda ?dia ni kan ubat seribu penyakit.Ada sesapa nak test ?

Dalam islam tak silap aku,ada syorkan makan minyak ni untuk kesihatan badan selain madu.Ada sesapa nak wat kajian ni ? mana tahu ada yang boleh baik...

den pernah dgr...tapi xpernah cuba lg....tengok kesannya kat org tu juga...sesetengah org..lain effectnya...maybe ada yg sesuai...ada yg xsesuai....maksud den kurang kesan....

Itulah sebabnya aku nak seseorang cuba,aku nak suruh pelanggan aku cuba memang susah giler la,dah tua2 semuanya.Tak pasal2 aku kene SERGAH blush.gif orang muda dengar kata sikit.

QUOTE(ICEBOX @ Jan 18 2009, 06:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mcm tu pula ye..cuba u cuba kat diri sendiri....ok ke x nanti....

Aku tak kene macam mane nak test...aku ada msalah lain tapi bukan resdunglah. smile.gif

mcm tu...xmengapalah.....kalo ada masalah lain pun..sekurangnya..cuba juga... smile.gif

brapa rm u jual ye....mcm mana nak dptkannya..

QUOTE(ICEBOX @ Jan 18 2009, 02:30 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hai...bini pun nak complaint2 juga ke...dah nama penyakit maa.....penyakit yg nie...susah nak baik tul....kalo kurang tu..boleh...insyaallah....kalo rajin mencari penawarnya....sepatutnya...bini u tu...perlu faham.....kesian ke....simpati ke....cuba dia kena mcm u.....baru dia tahu....mcm mana sakitnya.....mcm mana pedihnya....masa tu....baru lah nak cari ubat tu...ubat nie.....kesian tul...den tengok.....xpasal2 kena complaint dgn isteri....sepatutnya...isteri....perlu memahami keadaan suami dlm apa jua keadaan....baru tul....sorrylah..ckp mcm nie.....

dude....air ecpi...tu....mana nak dpt...brapa rm ye.....

Bole pm aku kalo nk..aku wat part time biz ni..aku keje kat Kumpulan Perubatan Elektronik atau pon ko leh contact bro Gesundheit tu lg bgs,dia wat full time.. Edited by intoxicat

QUOTE(ICEBOX @ Jan 18 2009, 11:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
owh...ok.....thanks....

Kau tinggal di mana? nanti kalau ada biz partner aku dekat area kau, aku beritahu untuk bantu kau. Dengan izin allah, sembuh...

senyap je thread nie?

aku ade terbaca kat mana tah,
dia ckp ulat yg keluar tu sebenar nya dri pelut ulat yg dia tenyeh kat muka kita tu,
betol ke?

aku pernah buat yang terkeluar ulat tu... tapi bukan pakai lipas ye.... orang ni pakai air limau nipis dengan daun pandan... pergh memang gatal tahap gaban masa sapu air limau dan daun pandan... pastu ulat pun kuar... meliuk lentuk dkt atas kain yang ditadah....

rawatan tu kene tiga kali...tapi selalunya mesti aku buat sekali je...sebab sibuk belajar, takde masa...hahahah

sekarang dia agak teruk gak la... kalau bersin mau pengsan dibuatnya...hahaha

sekarang ni cara terbaik aku berpantang... tak makan ayam dgn ikan kembung....dua ni je masalah, kalau sotong atau udang tak de plak...

Resdung selalunya berair dibahagian hidung dan gatal di sekitarnya,selalu terjadi waktu pagi...aku rasa kau alahan,alahan tak kiralah cuaca,makanan dan gigitan serangga.Simptom alahan macam gatal2,keluar bintik merah dan kadang2 timbul.

memang hidung aku ni berair dan paling best bersin tiap2 pagi dan malam... hahahaha macam rutin pulak...sampai sakit tekak aku dibuatnya... time bersin, hidung gatal bukan main....picit mmicit la hidung kalau bersin tu dah datang...hahahahsekarang kurang makan ayam dan makanan gatal sewaktu dengannya kurang sikit bersin... pagi sekali dua je bersin... Edited by zicron21ck

QUOTE(zicron21ck @ Jan 26 2009, 10:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
memang hidung aku ni berair dan paling best bersin tiap2 pagi dan malam... hahahaha macam rutin pulak...sampai sakit tekak aku dibuatnya... time bersin, hidung gatal bukan main....picit mmicit la hidung kalau bersin tu dah datang...hahahahsekarang kurang makan ayam dan makanan gatal sewaktu dengannya kurang sikit bersin... pagi sekali dua je bersin...

ni tanda2 resdung la ni..huhu..

QUOTE(ogGY @ Jan 26 2009, 09:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Resdung selalunya berair dibahagian hidung dan gatal di sekitarnya,selalu terjadi waktu pagi...aku rasa kau alahan,alahan tak kiralah cuaca,makanan dan gigitan serangga.Simptom alahan macam gatal2,keluar bintik merah dan kadang2 timbul.

so utk alahan ni ada ke ubatnya? ada member kata kalau alahan mmg takleh sembuh. betul ke

QUOTE (Alif Hezrey @ Jan 26 2009, 08:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
senyap je thread nie?

aku ade terbaca kat mana tah,
dia ckp ulat yg keluar tu sebenar nya dri pelut ulat yg dia tenyeh kat muka kita tu,
betol ke?

aku ada kena gak.tapi aku buat ubat aku sendiri.cara dia aku minum teh liptop)teh biasa tu selama beberapa hari.jangan sentuh air lain.air sejuk jangan sesekali minum.pasal bila munum air sejuk kita terbesin mula la resdung tu datang....aku kekadang gosok hidung aku sampai merah menyala.

then lagi avoiding carpet ngan bulu binatang.2 bende ni cukup menggelikan lubang hidung kita.kalau baring atas carpet make sure carpet tu berlapik ngan something than baru baring.aku satu rumah kecuali bapak aku xde resdung.

siapa hisap rokok mmg x kena la.pasal mukus dia dah rosak.hingus pun xde.susah nak kena selsema.

tengok juga..ada sesetengah org..mukanya rasa gatal2....sebab penyakit nie...sesetengah org..gatal kat tempat lain...selalunya..kat hidung..gatal sgt2 woo....