Jump to content
Alif Hezrey

Resdung....

Recommended Posts

QUOTE(Tun loy_azloy @ Jan 14 2009, 10:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tak la untuk resdung,nama rawatan tu Ghurah,dia titis air akar kayu dalam hidung pastu suruh kita telan,dalam seminit kahak dgn lendir2 sume kuar,tapi tak tahan kena menyiarap 2 jam nak kuarkan sume lendir2 tu

haha..saya pon penah try rawatan ni..nak muntah ade ler..tapi kesannya x de langsung..pedih hidung tahap gaban..kotor r rasa..rasa cam nak nak buat da..perit..tapi saya dia x soh telan..tapi dongak..pastu dia bagi plastik serkup kat mulut n hidung..sesak nafas giler rasa..da ler kotor...rasa nak marah jer sumer org kat stu Edited by eQ!en_MaChe

assalamualaikum...

Hati2 buat tu bro,nasib baik kene telinga...kalau kene mata macam mane ? tak dapat aku nak tengok tulisan kau kat putera ni lagi

hehe tula pasal..

skang ni aku mkn pil je..

tapi kena pantang ni yg buat aku lemah nih..ish Edited by MalaYneuMaya

hoho....banyak tul kena pantang skrang nie..lebih2 lg bab2 mknan nie..skrang mknan2 kat luar tu pun..bukannya bersih sgt.....masak sendiri lg bagus...jimat....bersih lg...

nak ubat berkesan mak aku ade,lebih kurang mcm lilin tu...tapi siap ade scrub muka, kalau korang nak try bleh trus kol mak aku
0173882524 (NORIZAN) murah je...rm15 tak termasuk duit pos.....

wah...korang...promote mcm2 ubat ye....xtahu mana 1 yg berkesan tul.....den dah buntu dgn pelbagai ubat....sesak nafas kadang2...dgn penyakit nie...adoii....

tergerak hati saya utk memberi petua dan panduan ttg resdung ni....

penting petua ni adalah displin...1 bulan ...dan bulan2 seterusnya..

pagi2 (kalau saya jam 6.30pagi) lagi sebelum menelan apa2 makanan kita minum air suam biasa sebanyak 1.5liter...1.5liter tau...sekali harung..amik masa dlm 15 minit gak nak habiskan...kalau 1st time...
pastikan perut tak makan apa2 sejam sebelum dan selepas minum air tu..so pagi2 adalah waktu terbaik...
banyak penyakit selain resdung (banyak tau) akan sembuh ..INsyaALLAH...

anda akan pergi ke tandas dlm masa 1/2 jam dan 1 jam selepas itu...utk buang air kecil....lama kelamaan dah biasa ok...
Utk resdung..anda akan rasa hidung anda akan gatal dan ada benda yang merayau2 pada hidung anda..biarkan...
lama kelamaan benda tu hilang ...sememangnya anda akan rasa nak muntah minum air 1.5 liter tetapi itulah hakikatnya..buat skit2 lu..saya pasti anda dapt minum sebanyak itu..bersamaan 1 botol mineral besar..

dlm sebulan dari sekarang cuba dan postkan kat sini lagi samada ianya berkesan atau tidak...saya pasti ia akan berhasil...dengan syarat di atas dipatuhi ..

saya dah cuba hampir 6 bulan dan menjadi keutamaan saya dah sekarang bila bangun pagi...banyak perubahannya...trust me..

QUOTE(Alif Hezrey @ Jan 14 2009, 09:30 AM) <{POST_SNAPBACK}>
korang ade x pengalaman kena resdung?
mcm mana korang ubati resdung nie?

aku kena resdung,
x tahan owh!
asyik gatal je hidung ngan selsema,
dah 2 hari x skolah....

rawatan paling mudah dan berkesan adalah dengan meminum rebusan air buah mahkotadewa kering. jika diamal selalu, anda tidak akan menghadapi masalah dalam hal dok nak kawal makan supaya tidak kena masalah resdung untuk sekelian kali lagi. Boleh makan udang, kerang, ayam goreng... ikut suka la nak makan!

QUOTE(MalaYneuMaya @ Jan 16 2009, 08:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
assalamualaikum...

orang cakap idung pon buleh ilang apa...

mmg btol...

aku pon resdung gak..ayh aku ckp keturunan..ikut time la die nk atk..kalo time2 die atk..mmg bersin gile2 ar...

QUOTE(intoxicat @ Jan 16 2009, 11:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku pon ade resdung dan asma..mcm2 rawatan aku wat..last2 aku amalkan minum ecpi water,ok la ade jugak berkurangan tapi slow la..

Aku pun sama, dulu dari sekolah rendah samapi ke tua ni masih ada resdung lg... sampai bini pun complain asyik bersin aje.... gatal beb.... Sekarang alhamdulillah... dengan kuasa Allah.... aku minum air ECPI dah berkurangan sikit.... pagi2 dah jarang bersin..... demam pun dah hampir setahun tak kena... kalau tak dulu tiap2 bulan mesti MC.... Dulu mmg kena pantang sokmo... terutama makanan laut... tapi sekarang.... aku tibai jer semua.... baru nikmat rasanya.... Edited by Gesundheit

ulat kuning kuar dari idung tu betoi ka??
huhuhuhu
ak dgr mc mtipu je
serbuk kunyit campur ape tah
reaction apabila dibakar
hohoho

QUOTE(Alif Hezrey @ Jan 14 2009, 09:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
x ade ke sapa2 kena resdung kat dlm putera nie?

adoi.aku pun same.aku ade merentas desa.pas abis.adoyai kena woo.aku rehat jer kat bilik guru.uhuh.bapak aku ade la.keturunan nak wat cne.dah 2 ari aku x skolah

QUOTE(Gesundheit @ Jan 17 2009, 08:10 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku pun sama, dulu dari sekolah rendah samapi ke tua ni masih ada resdung lg... sampai bini pun complain asyik bersin aje.... gatal beb.... Sekarang alhamdulillah... dengan kuasa Allah.... aku minum air ECPI dah berkurangan sikit.... pagi2 dah jarang bersin..... demam pun dah hampir setahun tak kena... kalau tak dulu tiap2 bulan mesti MC.... Dulu mmg kena pantang sokmo... terutama makanan laut... tapi sekarang.... aku tibai jer semua.... baru nikmat rasanya....

hai...bini pun nak complaint2 juga ke...dah nama penyakit maa.....penyakit yg nie...susah nak baik tul....kalo kurang tu..boleh...insyaallah....kalo rajin mencari penawarnya....sepatutnya...bini u tu...perlu faham.....kesian ke....simpati ke....cuba dia kena mcm u.....baru dia tahu....mcm mana sakitnya.....mcm mana pedihnya....masa tu....baru lah nak cari ubat tu...ubat nie.....kesian tul...den tengok.....xpasal2 kena complaint dgn isteri....sepatutnya...isteri....perlu memahami keadaan suami dlm apa jua keadaan....baru tul....sorrylah..ckp mcm nie.....

dude....air ecpi...tu....mana nak dpt...brapa rm ye.....

QUOTE(Alif Hezrey @ Jan 14 2009, 09:30 AM) <{POST_SNAPBACK}>
korang ade x pengalaman kena resdung?
mcm mana korang ubati resdung nie?

aku kena resdung,
x tahan owh!
asyik gatal je hidung ngan selsema,
dah 2 hari x skolah....

huhu..aku start kne resdung wkt darjah 6..sekarang makin teruk sennyer..dgn bersin..selesema..jerawat kt muke..huhu..
malu siot..jerawat bkn makin kurang..huhu..
aku kalo sejuk sgt pun takleh..panas sgt pun takleh..mulalh nk bersin, selesema..
kt sekolah dulu lg lah..dh lali pun..

QUOTE(roronoazoro @ Jan 16 2009, 08:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
btul ke muka leh kuar ulat kalo resdung ni?

huhu..membohong je..coz abg aku penah lh wat rawatan tradisional gne serangga ape nth..kecik je..
mula2 tu terkejut gle mke kuar ulat2..excitad pun ade..hehe..pastu ble pegi lg skali wat rawatan,ayah aku amik satu serangga tu bwk balik..ble picit kt tgn ulat tu kuar..em..so..nmpk sgt mmg dlm bdn serangga tu yg ada ulat..