Jump to content
Alif Hezrey

Resdung....

Recommended Posts

QUOTE(K.I.T.T @ Jan 27 2009, 07:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku ada kena gak.tapi aku buat ubat aku sendiri.cara dia aku minum teh liptop)teh biasa tu selama beberapa hari.jangan sentuh air lain.air sejuk jangan sesekali minum.pasal bila munum air sejuk kita terbesin mula la resdung tu datang....aku kekadang gosok hidung aku sampai merah menyala.

then lagi avoiding carpet ngan bulu binatang.2 bende ni cukup menggelikan lubang hidung kita.kalau baring atas carpet make sure carpet tu berlapik ngan something than baru baring.aku satu rumah kecuali bapak aku xde resdung.

siapa hisap rokok mmg x kena la.pasal mukus dia dah rosak.hingus pun xde.susah nak kena selsema.

tu la masa awal bulan satu, aku kuat minum air teh... kurang bersin, masa dalam tempoh rawatan... pastu sambung balik minum air sejuk, jadi balik...hehheh... sekarang ni biar jelah... cuma kurangkan makan air batu, ayam, benda2 gatal...hahahah pantang suatu penyeksaan..hahaha

saya pun alami penyakit resdung..kerap jugak bersin terutamanya di kawasan berdebu.. hidung pun selalu jugak rasa gatal-gatal..

apa yg saya buat untuk hilangkan resdung , sama seperti ketika berwuduk, masukkan air dalam hidung & tahan , pas tu hembus..kadang2 tu keluar hingus / lendir pekat .. dah keluar lendir / hingus tu barulah rasa selesa nak bernafas ...

aku pernah buat yang terkeluar ulat tu... tapi bukan pakai lipas ye.... orang ni pakai air limau nipis dengan daun pandan... pergh memang gatal tahap gaban masa sapu air limau dan daun pandan... pastu ulat pun kuar... meliuk lentuk dkt atas kain yang ditadah....

rawatan tu kene tiga kali...tapi selalunya mesti aku buat sekali je...sebab sibuk belajar, takde masa...hahahah

sekarang dia agak teruk gak la... kalau bersin mau pengsan dibuatnya...hahaha

sekarang ni cara terbaik aku berpantang... tak makan ayam dgn ikan kembung....dua ni je masalah, kalau sotong atau udang tak de plak...

macma best tips nie..boleh buat sendiri ke?..haha amna bila punya tips ni..entah ada ke tak orang ni lagi