Jump to content
Helghast

Senarai Barangan Yahudi Dan Amerika

Recommended Posts

QUOTE(anis73 @ Jan 10 2009, 04:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Setuju ngan Kompr3ssor....
Pd pendapat aku yg cetek ilmu ni....
Nak gi demonstrasi ramai2 buat apa.... apa hasilnya? Cuba cakap, gi kumpul ramai2, iye2 ngan sepanduk la apa la, then jerit2, laung2 slogan.... ada hasil ke? Agaknya if kita gi demonstrasi ramai2, menjerit sampai keluar anak tekak, immediately apa yg kita laungkan jadi realiti ke? Kadang pelik gak tgk org demostrasi.... esp dlm kes cam skg ni... nak g kedutaan la apa la, then masuk tv...then? Aku tak nampak impact dr benda tu... Aku rasa pun, lepas penat jerit2, balik rumah, esok lusa dah lupa dah....

Setuju gak ngan KITT... orang islam yg salah coz tak bersatu. Bangsa Amerika/yahudi tu tak yah cakap la, dah mmg perangai cam tu(dah mmg stated dlm Al-Quran)... tapi if orang islam sedunia bersatu- dlm erti kata sebenarnya, rasanya tak de can pihak tu nak kacau. Klu tak silap la(aku ni kurang arif bab2 ni..klu salah jgn marah ya)... negara2 islam la yg paling byk sumber alam semulajadi. Klu semua negara islam bersatu, surely kekuatan ekonomi dlm tangan kita...tentulah secara tak langsung kita ada kekuatan. so if Amerika/Yahudi buat hal... senang je nak handle. Masalahnya, negara islam bukan je berpecah... malah takde kekuatan ekonomi pun.... Malah, byk je negara islam yg bergantung pd bantuan Amerika utk survive.... so cam na?

Buktinya...cuba tgk senarai produk Amerika/yahudi yg disenaraikan.... apa anda2 semua fikir?

Aku fikir satu je....BANYAKNYA!!!!!

Malah boleh dikatakan, lebih dr separuh adalah barangan keperluan harian..... In fact, barangan tersebut mmg kita kata lebih berkualiti dr barangan tempatan(aku tak kata barangan tempatan takde kualiti ah...jgn silap lak) .... so kita beli & guna barangan tersebut. So soalan skg...cam na nak boikot? Katalah, esok, kerajaan malaysia haramkan kemasukan semua jenis barangan@perkhidmatan yg ada kaitan ngan Amerika/yahudi ke malaysia.... boleh bayangkan ke keadaan dlm pasaraya, tesco ke, carrefour ke etc?? Mau kosong semua rak. Pekerja2 yg terbabit pun boleh hilang keja... Just bayangkan keadaan masa tu.....

SAtu lagi aku terfikir.... if la, pihak amerika/yahudi letak racun ke apa ke dlm barangan makanan or barangan berkaitan... if racun tu pulak jenis yg akan tunjukkan kesan dlm masa panjang je.... or if racun tu boleh bawak maut... cam na la nasib kita lepas tu ah??? TAKUTNYA!!!

Kesimpulannya.... kita mmg bergantung pada Amerika/yahudi... samada secara langsung atau tidak. Biar kita beriya2 membenci pihak tersebut, tapi pd masa yg sama, secara tak langsung, sedar tak sedar, kita menyokong mereka. Satu je sebab yg aku boleh fikirkan kenapa Amerika/yahudi angkuh dlm tindakan mereka & boleh bertindak sesuka hati.... kerana mereka memegang kekuatan ekonomi dunia....

Ini pandangan aku la....

salam..aku salah sorang ahli baru kat sini yg turut tertekan ngan keranah israel laknatullah..
pendapt aku lak aku akui mmg banyak barangan yg kita guna berasal dari tempat laknatullah tu..
btul kata korang..kite xleh nak wt ape gak pasal ia nya keperluan..
kalu buang n tak pakai lak ini menandakan banyak kerja lak n membazir..
membazir lak sahabat syaitan..
maka betul jugak kata korang tu pakai la setakat kemampuan kita..
boikot la setakat kemampuan kita..
tapi korang kena tau kali ni ALLAH turun kan ujian nafsu buat kita..
di mana korang pernah terpikir x berbeza ujian nafsu ngan ujian keimanan..
ujian keimanan ni sperti ujian para sahabat2 dulu yg berperang badar dan lain2..
di sebalik gunung uhud mereka menghidu bau syurga..allah ya rabbi..
begitu kuat keimanan para sahabat..keimanan terhadpa akhirat..
sama sperti rakyat palestin..bosnia..iraq dan lain2..
mereka golongan terpilih untuk syahid insyaALLAH..
ALLAH tak jadi kan suatu perkara tu sia2..
di samping tu juga perkara berlaku di akhir zaman ini adalah membenarkan segala mukjizat rasulullah stiap apa yg baginda cakap mengenai penindasan ummat islam di akhir zaman dgn izin ALLAH..
muka kanak2 yg mati smua tersnyum..
nampak syurga kut?insyaALLAH..syurga sbuah tempat yg serba nikmat..siapa x snyum melihatnya?
pada adat nya kanak2 yg blum baligh di jamin syurga..
insyaALLAH..dan jika ALLAH izinkan maka golongan2 syahid ni dapat memberi syafaat 70 keturunan mereka insyaALLAH..

NI BERKENAAN UJIAN NAFSU YG KITA SMUA ALAMI SKANG..
APA ITU NAFSU?
KEINGINAN..
KITA NI PERNAH CUKUP X STIAP PERKARA?
MUSTAHIL PERNAH CUKUP!
SEBAB KITA NI MANUSIA YG HIDUP SERBA XPUASS..!!
heh..
BUKANKAH SYAITAN PERNAH BERSUMPAH DI DEPAN ALLAH..
DIA NAK SESATKAN SMUA MANUSIA DAN MENJADIKAN MANUSIA YG TIDAK PERNAH RASA BERSYUKUR...
MACAM SKARANG LA..
NAK SERIBU DAYA..
XNAK SERIBU DALIH..
MAMPU KE X TU SOAL KE DUA..
JANJI PEGANGAN NGAN ALLAH..
SIAPA YG MEMUSUHI ALLAH MAKA ORG TU MUSUH KITA JUGA..
BOIKOT LA SLOW..
ALLAH TU MAHA PEMURAH..
JANGAN MAKAN TERLALU KENYANG..
INGAT KAT ORG ISLAM YG LAIN DALAM KELAPARAN..
BANYAKKAN ISTIGFAR..STIAP KALI GUNA BARANGAN YAHUDI NI ISTIGFAR..
YG BLEH BOIKOT TU BOIKOT LA..
CAM UBAT GIGI..
N BARANG2 LAIN..

Ya, bukan mudah nak buat.... setakat ni mmg ada beberapa benda yg aku dah tak beli... tapi tak taulah sampai bila akan bertahan...
Terus terang, rasa bersalah if guna/beli barang mereka... contoh kfc & mcd... skg mmg dah tak masuk cna. Tapi nnt mesti akan teringin nak makan, jadi masa depan tu tak tau lah....
Taknak jadi hipokrit... beriya2 nak boikot tapi still guna... so skg ni, diam2 je.... bila g beli barang, dah pandai tgk jenama... if ada alternatif lain, ambik alternatif la... if tak dapt, beli gak barang mereka... nak buat cam na? Kebergantungan tu bukan mudah nak ubah.

QUOTE(mon678 @ Jan 9 2009, 10:42 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ala bende nieh wktu amerika serng iraq dah war2 boikot nieh....tapi hampeh....sama jerk....rmai buat donno jerk

jgn ckp mcmtu...kita msti kuat semangat..boikot abis2an..k..meh kita naikkan ekonomi islam...sertaila,,sinaris,sureco,hpa..
naikkan bg naik mcm hypermarket...
keputsan d tgn anda..

QUOTE(anis73 @ Jan 11 2009, 01:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ya, bukan mudah nak buat.... setakat ni mmg ada beberapa benda yg aku dah tak beli... tapi tak taulah sampai bila akan bertahan...
Terus terang, rasa bersalah if guna/beli barang mereka... contoh kfc & mcd... skg mmg dah tak masuk cna. Tapi nnt mesti akan teringin nak makan, jadi masa depan tu tak tau lah....
Taknak jadi hipokrit... beriya2 nak boikot tapi still guna... so skg ni, diam2 je.... bila g beli barang, dah pandai tgk jenama... if ada alternatif lain, ambik alternatif la... if tak dapt, beli gak barang mereka... nak buat cam na? Kebergantungan tu bukan mudah nak ubah.

BUKAN MUDAH NAK BUAT..
MOHON LA ALLAH BIMBING KITE..PIMPIN KITE KE ARAH JALAN YG LURUS..
JALAN YG DIA REDHA..
TAPI SY HARAP CUBA LA..
MACAM KFC TU..MCD..
CUBA JAUHKAN LA..
DULU PUN BANYAK GAK DENGAR2 ADE ENZIM2 LEMAK BABI GELETIN DAN DLL PASAL NI..
MENDE DUNIA NI KEJAP JE..
YG KITA NAK..ALLAH SUKA..
ALLAH NAK TGK KITA CAMNE..
TAAT ATAU DERHAKA..
BANYAKAN ISTIGFAR..
BUKANKAH ALLAH DAH BERFIRMAN?
TIDAK AKU JADIKAN JIN DAN MANUSIA KECUALI BERIBADAH KEPADA KU..
APE IBADAH DALAM AYAT NI?
SESUATU PERKARA YG ALLAH SURUH KITA WAT KERANA DIA SEMATA2..
MASA NI KITA XNAMPAK APA2 KESAN..
MASA SAKARATUL MAUT NANTI TAU LA..
HMM..
ALLAH JUGAK ADA PESAN KAT NABI SAW MASA ISRAJ MIKRAJ..
AKU TIDAK JADIKAN DUNIA UNTUK TEMPAT BERGANTUNG..
CUBA DULU..IKHTIAR..USHA..BAWAH BIMBINGAN ALLAH..
JIKA TERJATUH JUGAK MAKSIAT ATAU DOSA..SEGERA ISTIGFAR..
ISTIGFAR PENYESALAN..TAKUT AZAB DAN DOSA..

KITE NI SEDAP JE CAKAP2 KAN?
BOIKOT LA TU LA NI LA..
KALO ADE ORG AJAK G BERPERANG KAT ISRAEL TU NAK G X?
SY BUKAN LEMAHKAN SMANGAT KORANG SMUA..
HANYA ISLAM,IMAN DAN IHSAN YG KUAT MAMPU HARUNGI NI SMUA DGN IZIN ALLAH..
SMUA MILIK ALLAH..
KALO BOIKOT..TAPI X SOLAT..
MACAM MANE?
PEGANGAN NGAN ALLAH TAK BETUL TAPI NAK G BERJIHAD..
MACAM2 MENDE KENA PIKIR..
KAN?
KITA NI LEMAH..
HINA..
HMM

aku dah lame boikot sbb inila cara termudah nk ajar zionis dan kuncu2 nyer.siapa yg belum boikot tu fikirla nkorang nk pegi perang jihad ker atau nk boikot jer sbb tak berani pegi perang.boikot ajerla.

aku nk tnya korang berbolai k kita boikot brg2 dorang???
klu kita boikot mcm mana pekerja2 kita di McD, KFC, Tesco dn sewaktu dgnnye.??
klu x boikot korang kata bersubahat ngn yahudi plak..
aku prcaya x smpai 5% rakyat malaysia akan mmboikot..
kn lg bagus klu kita sumer berpakat wat solat hajat..

p/s: alamak nickname n pic aku gitaris Metallica (kaum yahudi jgk)
nk kena tukar ke....HeHeHeHe

QUOTE(kirk hammet @ Jan 11 2009, 10:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku nk tnya korang berbolai k kita boikot brg2 dorang???
klu kita boikot mcm mana pekerja2 kita di McD, KFC, Tesco dn sewaktu dgnnye.??
klu x boikot korang kata bersubahat ngn yahudi plak..
aku prcaya x smpai 5% rakyat malaysia akan mmboikot..
kn lg bagus klu kita sumer berpakat wat solat hajat..

p/s: alamak nickname n pic aku gitaris Metallica (kaum yahudi jgk)
nk kena tukar ke....HeHeHeHe

sure kalau takder org makan kat mcd,kfc atau beli kat tesco, pekerja2 kita still dapat gaji
kebanyakan pun kerja part time jer Edited by DRS

hmm... kalau barangan keluaran yahudi dan amerika diboikot.. lepas tuh bankrap... mungkin barangan malaysia plk yang naik... itu memberi peluang pekerjaan tuh...

boikot yahudi dan amerika!!! fikir fikirkanlah...

mmg susah nak boikot barangan tu coz kite dh slalu gune and dh jd keperluan...
lagi2 org yg nk style fesyen and branded items... coz mind dh set brg dieorang bagus and up to date ngan zaman skarang...
kononye barang kuaran islam adalah tidak berkualiti and x branded...x bleh nk show off.. biase la org zaman skang mementingkan dunia sahaja..
klu dh bli tu x pe la.. x kan nk buang kot, rugi ler nnt.. from now cube elakkan menggunakan brg dieorang....
buat research ttg barg lain yg leh gune... mmg kite nie manusia kdg2 nafsu menguasai diri... byk2 kan la berdoa
supaya dikuatkan iman kite nie...

Kite mmg perlu boikot barangan dieorang..buat ape nk kayakan lg israel dan AS tu..
klu x de permintaan x de la dieorang kuarkan brg tu... lg satu aku nak pesan jgn la tgk kawan2 dh boikot ramai2
bru kite nk terhegeh2 nk boikot, tgk diri sendiri, kite yg menentukan ape yg kite nk guna psl barangan nie...
klu org lain x nk boikot kite hendaklah berpesan pada dieorang, at least bg kesedaran.. bukan nk tunjuk baik or ape ke...
mmg tanggungjawab kite... mmg x bleh nk full boikot barangan dieorang... tp kite harus ambil langkah untuk berubah...

jgn pandang remeh je perkara nie.. be serious.. coz world economy is controlling by them right now...
klu kite terus memboikot sure dieorang alami kerugian.. so mulakan langkah skarang...insyallah.....

QUOTE(grimjaw @ Jan 12 2009, 10:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>
jgn pandang remeh je perkara nie.. be serious.. coz world economy is controlling by them right now...
klu kite terus memboikot sure dieorang alami kerugian.. so mulakan langkah skarang...insyallah.....

ku sokong..b serious..ni je care yang bule bagi impak besar pade wakil syaitan nih..even market malaysia nih bagi deorang kecik.tapi tetap bagi kesan..

p\s: ku ngidam double-prosperity burger.. unsure.gif

QUOTE(shayuthi @ Jan 12 2009, 12:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
sekarang dah ada radix fried chicken..

kalau kfc kita boikot kita cuba pula jenama malaysia Radix Fried Chicken dengan marrybrown
kalau sos2kicap2 semua jenama buatan malaysia dan buatan orang melayu dah banyak kat carefour

Ko ngidam prospertity ye? Apa kata ko pergi Supermarket cari Nugget Ayam Tempura Ramli. Ko goreng lepas tu makan atau letak la dengan roti burger (kalau nak jadi burger properity). Aku jamin lagi sedap dari burger prosperity McDonald tu.

mmg tak kuat semangat melayu islam kat malaysia nih... btl2 nya aku lebih respect tgk mamak islam kat malaysia nih.. kalau ada apa2 yang berkaitan melayu atau islam... mamak islam yang bangkit dahulu.. yang paling lantang dan sanggup sama2 susah sbb nak bela melayu dan islam..

sedih btl aku...

ni nak boikot sikit pun dah tak boleh... saudara palestin kita teruk2 kena hentam dgn yahudi laknatullah dgn menggunakan duit kita... kita nak jugak beli barangan dia...

QUOTE(alifsaduri @ Jan 12 2009, 11:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ku x heran KFC n lain2...tapi ku ngidam prosperity jek..camne ni tun.. unsure.gif

antara cara2 nak menghilangkan craving:-
1. Sibukkan diri dengan benda lain
2. Sediakan sayur2 mentah dalam peti sejuk
3. Makan produk kekacang ( seeloknya unsalted )
4. Minum banyak air, atau minum kopi / teh
5. Pi gosok gigi
6. Makan gula-gula getah

Sumber : Reader's Digest, Januari 2009.

Senang cerita, cari produk yang hampir sama ngan burger 2. Aku sapot cadangan BasicCX 2.

...haha macam dah lari dari topik pulak.

Walau pn brg kita mgkn bole mndapat tpt, brg2 dorang jgk yg brkualiti dn mgkn korang xkn boikot punye..
Stakat KFC, McD tu mgkn kita bole buat tp utk keperluan lain yg lbh pnting ?? x pyh la aku bg contoh.
Kalu stakat negara kita je boikot mmg x berbaloi. Negara dorang kt sana tetap berperang jgk..

waduh... susah kalau ada orang yang tak mahu berusaha langsung... macam mana nak berjaya...
cuba dulu.. kalau tak makan kfc tuh boleh mati ke... ish... sedap sgt ke benda tuh...

sbb ni la melayu mundur.... asyik m'agung agungkan orang lain... barangan sendiri pun ada...

lagi satu... belum cuba dah mengaku kalah... melayu takkan maju kalau masih ada orang yang macam nih...

SALAM....

Mari ler kita semua boikot...apa yg susahnya...??kita buat perlahan2 sikit2....asalkan buat..

kita boikot ni bukan untuk tempoh sekarang ni jer, kita perlu buat untuk selama2nya..

CONTOH:

Mulakan dengan penggunaan produk harian seperti ubat gigi,syampu,minyak rambut,minyak wangi,bedak,pencuci muka,ubatan suppliment dan banyak ler lg....Tapi ingat masa korang nak tukar barangan2 ni atau yg lain2nyer...pastikan ianya dibuat oleh org melayu ISLAM...Bukan apa senang nanti aper2 hal x yah nak buat boikot plak...lg pun org Islam yg berniaga nih diaorang bayar zakat kat org Islam gak.....Korang bole beli benda2 ni semua daripada syarikat2 melayu...contoh...Felisa Kosmetik,Sendayu tinggi,Mustika Ratu(indon) dan macam2 lg yg aku pun x ingat da....

Lepas dah korang buat yg basic2 nih bolela korang buat yg lebih Major...Jgn pikir nak dapat effect sekarang...Buatlah untuk jangkamasa yg panjang...biar berpuluh tahun asalkan ada sesuatu yg kita buat...dan benda ni adalah untuk keselamatan kita gak...Manalah tahu ada kesan2 sampingan jangkamasa panjang dlm produk2 mereka tuh....

Benda boikot ni kena buat dengan sabar dan perlahan2 macam yg yahudi buat dekat org Islam...Di Palestin, penduduk Islam adalah majoriti dan kekuatan Islam pada ketika org yahudi tumpang tinggal di Palestin adalah SANGAT KUAT(Beratus2 tahun dulu...)....Tetapi sekarang sudah tukar....Islam memang majoriti,tetapi ekonomi dikawal oleh org yahudi...Inilah salah satu cara untuk kuatkan ekonomi sesuatu bangsa dengan cara memboikot barangan bangsa lain, dan membeli produk2 bangsa sendiri...Jadi lama kelamaan mereka dapat membentuk kekuatan ekonomi bangsa mereka...Hinggakan Negara Amerika ditakluk oleh Bangsa Yahudi...Benda ni memang memerlukan masa...

Sabarlah rakan2 teruskan perjuangan kita Memboikot...sekali anda semua beralih ke produk lain...saya percaya ianya akan menjadi kebiasaan hingga ke anak cucu...maka tidak mustahil 50 tahun dari sekarang mereka(yahudi2 bangsat) akan merasa kesannya....INGATlah apa yg mereka lakukan pada rakyat Palestin sudah beratus tahun...yg berusaha keras adalah nenek moyang mereka(Yahudi) dahulu...dan yg merasa hasil usaha beratus tahun itu adalah anak cucu mereka sekarang....

MARI BOIKOT....BOIKOT....

kebanyakan simpanan bon2 di us adalah dari negeri arab.... sad.gif
dan hampir berapa peratus aku x ingat duit tu digunakan untuk beli/buat bom untuk mengebom rakyat Palestine....

so?..... jika kite hanya sekelumit umat islam di malaysia sedangkan bangsa arab sendiri yg bole tgk saudara seagama dan sebangsa sendiri kene bunuh sambil bole buat muke x tahu.... sebab lebih pentingkan kempentingan sendiri.... di us???.....

ntah lah.........................................................
........................................................

tp boikot tu boikot lah.............. kite tgk jelah....

QUOTE (shayuthi @ Jan 12 2009, 03:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
sedih btl aku...

ni nak boikot sikit pun dah tak boleh... saudara palestin kita teruk2 kena hentam dgn yahudi laknatullah dgn menggunakan duit kita... kita nak jugak beli barangan dia...

palestin tu x guna kena tolong.it wont change everything.so biar je la.lagipun dia bukan kena buli 2-3 tahun.lama dah kena buli....hari2 ada orang mati kat sana.apa nak heran?

solat hajat? macam la Allah nak terima.xde lain cara melainkan perang.kita ni pun tunggu masa je.x payah orang luar serang.cukup main perkauman.so paham2 la.