Jump to content
Helghast

Senarai Barangan Yahudi Dan Amerika

Recommended Posts

Paling senang aku nak tanya korang kalo sanggup boikot produk Amerika :

Sekarang komputer korang ni pakai OS apa?
Mesti majoritinya pakai OS Windows atau Mac kan?
Dari mana datangnya Windows atau Mac ini kalau bukannya daripada Amerika?
Sanggupkah anda buang OS ni drpd hard disk anda?
Kalo aku buang OS ni mcmana aku nak layari Putera.com? unsure.gif

So kesimpulannya janganlah kita membuta dan melulu kalo nak memboikot ni. Apa yang kita boleh bantu setakat ini adalah lebih baik kita bersembahyang solat hajat minta doa kepadaNya dan dermakan sumbangan kita terhadap tabung Palestin sebagai tanggungjawab kita sesama Muslim. smile.gif

err.. maksud TS ni nak boikot selagi boleh..

lgpon skrang majoriti surfer pakai [lanun] biggrin.gif

psl os tu, linux kan ade.. takpon remastering r mane2 linux jadi islam@melayu punyer based linux.

Apa masalahnya? Boikot je ler apa yang mampu, selain berdoa, solat hajat, menderma, tu pun salah satu usaha. Jangan fikir besar kecil implikasi, fikir apa yang kita dah buat. Of course kalau takde alternatif, tak boleh buat apa ler, contoh hardware komputer, Intel, Mac, etc memang banyak dari sana, jadi tak boleh buat apa. Tapi produk lain banyak alternatif, jadi apa masalahnya. Satu hati tak satu hati, bersatu tak bersatu tu cerita lain. Jangan dok pikir orang lain dah buat ke belum, pikir diri sendiri dulu dah buat ke belum.

QUOTE(Kompr3ssor @ Jan 9 2009, 11:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Paling senang aku nak tanya korang kalo sanggup boikot produk Amerika :

Sekarang komputer korang ni pakai OS apa?
Mesti majoritinya pakai OS Windows atau Mac kan?
Dari mana datangnya Windows atau Mac ini kalau bukannya daripada Amerika?
Sanggupkah anda buang OS ni drpd hard disk anda?
Kalo aku buang OS ni mcmana aku nak layari Putera.com? unsure.gif

So kesimpulannya janganlah kita membuta dan melulu kalo nak memboikot ni. Apa yang kita boleh bantu setakat ini adalah lebih baik kita bersembahyang solat hajat minta doa kepadaNya dan dermakan sumbangan kita terhadap tabung Palestin sebagai tanggungjawab kita sesama Muslim. smile.gif

apa ni???

kau kerja dgn syarikat us /yahudi ke??

kan tuhan dah bg tau. usaha dulu baru doa n tawakal

at least buat la sesuatu
aku guna xp [lanun], most software aku biskut merrie kan, ini pun jadi la

aku fast fod restoren memang x pergi except kfc once a while

kalu bg derma. lambat lagi derma tu sampai, tabung nstp, bila akan dihantar ke palestin??

apa ni???

at least buat la sesuatu

kalu bg derma. lambat lagi derma tu sampai, tabung nstp, bila akan dihantar ke palestin??

Rilex bro..apsal ko nak marah...jangan la melatah tak tentu pasal. Aku tau la semua sekarang ni tengah HANGIN satu badan pasal isu Israel dan Palestin ni. Pastu marah dan emosional terus cakap dan tuduh yang bukan-bukan. Bila masanya aku kerja dengan syarikat US/Yahudi? Itulah mentaliti orang kita melenting tak tentu pasal, pastu nak marah orang lain pulak. Aku sarankan suruh menderma, pastu ko boleh pertikai pulak yang kalo bg derma, bila nak dihantar ke Palestin? Nampaknya ko pun mcm meludah balik ke langit kena muka sendiri, sebab ko jugak yang cakap kan "tuhan dah bg tau, usaha dulu baru doa n tawakal". Jadi usaha lah dulu dengan menderma pastu doa dan tawakallah derma itu dapat dipercepatkan bantuannya ke palestin. Jangan bila orang suruh menderma banyak pulak alasannya. Kalo ko betul-betul tak percaya kat sistem derma yang ada sekarang sila hubungi pihak HAMAS dan dapatkan akaun number diaorang yang betul. Bank in betul-betul kat akaun diaorang supaya diaorang boleh beli senjata untuk lawan Israel. Tak gitu bro? rolleyes.gif

Ok apa yang nak share kat sini bukannya nak mempertikaikan usaha untuk memboikot ni, even aku sendiri pun secara tak langsung terboikot dengan produk US/Yahudi ni. Dah hampir dua tahun rasanya aku tak minum Coca Cola. Sebabnya kandungan gula terlalu tinggi dan aku xmahu dapat penyakit kencing manis nanti. tongue.gif

Dah 5-6 bulan aku tak makan KFC atau Starbucks, hanya yang aku makan ialah RFC (Radix Fried Chicken) dan lepak di kopitiam/kedai mamak dsbnya. Sebabnya dah x mampu nak keluar duit makan tempat mahal camtu. sad.gif (Double Prosperity Harga dekat RM20 gila apa!)

Dan satu lagi aku tak merokok. Jadi selamat duit aku daripada terbakar. laugh.gif .

So korang yang hisap rokok, agak2nya boleh ke korang berenti isap rokok kalo betul2 nak boikot Yahudi? (Umum mengetahui hampir kesemua produk rokok mempunyai kepentingan Yahudi).

QUOTE (syawalkomstar @ Jan 10 2009, 07:44 AM) <{POST_SNAPBACK}>
apa ni???

at least buat la sesuatu

alah...boikot? kenapa masa bukak kilang tu dulu menggunakan istilah `pelabur`? kenapa masa tu x terlintas hati `pelabur` tu islam atau yahudi? kenapa masa tu x terfikir? then negara Palestin tu bukan kena buli 10 tahun 20 tahun more than that la.....aku dulu la belajar subjek geografi cikgu aku kata pelabur datang dari luar membantu ekonomi negara dengan menyediakan kerja kosong pada pendudk tempatan...what happend kalau boikot ni berlaku? kilang mengalami kerugian pastu ramai kena hilang kerja kerana kilang memanjang rugi pasal kena boikot.kalau nak boikot masa memula 50 tahun lepas iaitu zaman kita merdeka dulu.pasal masa tu mmg zaman susah.zaman ubi kayu.xde komputer.xde Hp.xde kereta.zaman sekarang ni ada HP/komputer/kereta/PDA/Internet......apa kebende lagi ntah......semua tu dah dikira barang `keperluan` tau....barang mesti ada.kalau x kerja kita jadik lambat.kerja x produktif....x masuk akal langsung boikot......dah 50 tahun merdeka baru nak boikot.....macam la Yahudi ngan US tu takut benor bab2 boikot ni.mmg la memboikot ni akan sekat ekonomi diorang tapi side effect TU ada kat negara kita....jangan main-main.karang diorang `luka` kita `cedera parah`.paham?

aku lebih rela support Iran dari support Palestin.pasal its too late nak support.macam Iran negara yang tegas.negara yang berani.Amerika say yes Iran say NO!!.kenapa kita x support dia? tolong ekonomi negara Iran tu sendiri? kenapa kita nampak PAlestin jerk? seingat antara negara2 islam yang betul2 bagus ialah Iran......kalau Iran di serang/kena conquer so xde dah negara islam yang kuat-kuat lepas ni.nak harap Arab saudi? Mesir? Syria? Libya? ....tu `anjing` amerika jerk.jiran sebelah kena serang leh tgk jerk.......dulu abad ke 13/14/15 negara China merupakan Negara Islam.so dibahagian tenggara Barat takut ngan CHina.but sekarang ni CHina dah bukan negara ISlam...so kita dibahagian tenggara ni dalam BAHAYA..kalau kena buli macam palestin to sapa nak tolong? kita x boleh say `mustahil amerika nak buat macam tu kat kita`...tapi kalau dah namanya negara kita Negara ISLAM...so bila2 leh terjadik kan?

kalau dah benci sangat ngan Amerika ngan Israel tu HENTIKAN RANCANGAN PADA PUKUL 7.00 MALAM!!!!! tu masa MAGHRIB!!!.then ketika SUBUH bangun solat jemaah diMASJID dan Surau berdekatan dengan rumah? siapa sanggup? Yahudi akan tgk umat ISLAM mula besatu padu bila buat macam ni...........

Palestin is the past....now is IRAN...support Iran is better than support Palestin.aku x nampak point menderma@sembahyang Hajat tu akan mengubah bende ni.....pasal Palestin tu dah kena buli sekian lama.bukan 10 tahun bukan 20 tahun.more than that.Lagipun sejarah dah membuktikan Iran tu sebuah negara yang kuat.dulu dikenali sebagai Parsi.negara yang digeruni.tapi negara dia tunggang langgang selepas PErang IRan dan IRAQ.......cuba korang pikir kenapa iran dan iraq ni berperang? kenapa bukan Iran ni berperang ngan Amerika? kan AMerika tu kuat.yess pasal IRAN sebuat negara yang kuat.......apabila AMerika lagakan 2 negara ni...Amerika tinggal `cuci` kaki jerk....pun x payah bazirkan belanja yang banyak kan? .......

aku percaya IRAN tu mampu kembali menjadi sebuah negara yang kuat.dengan syarat kita kena support negra Iran tersebut.eh korang paham x aku cakap apa? aku awal2 mmg x sokong idea boikot ni.....kerja giler pastu buang masa.

Sebenarnya, bab2 nak boikot ni senang jer caranya... Minta pemimpin kita sekat semua jenis barangan yahudi laknattullah nie daripada masuk kedlm negara kita. Buat operasi seperti menyekat PATI. So, kita pakai apa yg ada. Lagi satu jgn guna bahasa inggeris dlm percakapan harian...

Setuju ngan Kompr3ssor....
Pd pendapat aku yg cetek ilmu ni....
Nak gi demonstrasi ramai2 buat apa.... apa hasilnya? Cuba cakap, gi kumpul ramai2, iye2 ngan sepanduk la apa la, then jerit2, laung2 slogan.... ada hasil ke? Agaknya if kita gi demonstrasi ramai2, menjerit sampai keluar anak tekak, immediately apa yg kita laungkan jadi realiti ke? Kadang pelik gak tgk org demostrasi.... esp dlm kes cam skg ni... nak g kedutaan la apa la, then masuk tv...then? Aku tak nampak impact dr benda tu... Aku rasa pun, lepas penat jerit2, balik rumah, esok lusa dah lupa dah....

Setuju gak ngan KITT... orang islam yg salah coz tak bersatu. Bangsa Amerika/yahudi tu tak yah cakap la, dah mmg perangai cam tu(dah mmg stated dlm Al-Quran)... tapi if orang islam sedunia bersatu- dlm erti kata sebenarnya, rasanya tak de can pihak tu nak kacau. Klu tak silap la(aku ni kurang arif bab2 ni..klu salah jgn marah ya)... negara2 islam la yg paling byk sumber alam semulajadi. Klu semua negara islam bersatu, surely kekuatan ekonomi dlm tangan kita...tentulah secara tak langsung kita ada kekuatan. so if Amerika/Yahudi buat hal... senang je nak handle. Masalahnya, negara islam bukan je berpecah... malah takde kekuatan ekonomi pun.... Malah, byk je negara islam yg bergantung pd bantuan Amerika utk survive.... so cam na?

Buktinya...cuba tgk senarai produk Amerika/yahudi yg disenaraikan.... apa anda2 semua fikir?

Aku fikir satu je....BANYAKNYA!!!!!

Malah boleh dikatakan, lebih dr separuh adalah barangan keperluan harian..... In fact, barangan tersebut mmg kita kata lebih berkualiti dr barangan tempatan(aku tak kata barangan tempatan takde kualiti ah...jgn silap lak) .... so kita beli & guna barangan tersebut. So soalan skg...cam na nak boikot? Katalah, esok, kerajaan malaysia haramkan kemasukan semua jenis barangan@perkhidmatan yg ada kaitan ngan Amerika/yahudi ke malaysia.... boleh bayangkan ke keadaan dlm pasaraya, tesco ke, carrefour ke etc?? Mau kosong semua rak. Pekerja2 yg terbabit pun boleh hilang keja... Just bayangkan keadaan masa tu.....

SAtu lagi aku terfikir.... if la, pihak amerika/yahudi letak racun ke apa ke dlm barangan makanan or barangan berkaitan... if racun tu pulak jenis yg akan tunjukkan kesan dlm masa panjang je.... or if racun tu boleh bawak maut... cam na la nasib kita lepas tu ah??? TAKUTNYA!!!

Kesimpulannya.... kita mmg bergantung pada Amerika/yahudi... samada secara langsung atau tidak. Biar kita beriya2 membenci pihak tersebut, tapi pd masa yg sama, secara tak langsung, sedar tak sedar, kita menyokong mereka. Satu je sebab yg aku boleh fikirkan kenapa Amerika/yahudi angkuh dlm tindakan mereka & boleh bertindak sesuka hati.... kerana mereka memegang kekuatan ekonomi dunia....

Ini pandangan aku la....

Edited by anis73

aku setuju dgn anis 73...yes amerika angkuh dan berani sbb majoriti pegangan ekonomi dunia dipegang oleh diorg...so apapun yg kita nak buat we have to think twice...boleh ke kita survive jika dgn cara mmboikot itu berkesan??adakah pemimpin negara kita sedia utk menyekat barangan buatan yahudi dibawa msk ke dlm malaysia? snggup ke kita berhenti drpd menggunakan komputer sbb semua hardware pc yg ada skrg kebanyakkan diperolehi dr negara yahudi? sanggupkah kita menukar kereta Ford, Nissan dan sbgnya kpd kereta proton, perodua dan kereta yg trdpt di dalam malaysia nih...snggupkah korg tinggalkan semua tuh...aku bukan x sokong boikot cuma cara nih mmg x kan berkesan...nih umpama kita melawan sesuatu musuh yg sgt kuat dan kita mmg dah tau dr awal yg kita akan kalah...bg aku la cr trbaik utk mmberikan sokongan kepada rakyat palestin, adalah dgn cr mengubah mentaliti org islam kita sendiri....we all have to reunite and become one islamic nation baru boleh kita buat sesuatu utk rakyat palestin...selagi yg nih pun kita xleh buat xyahla fikir cara len...skrg nih cara yg aku nmpk trbaik adalah dgn cara memberikan derma...(tupun aku doa yg duit aku derma tu mmg smpai betul2 ke tangan org palestin)

pastu kita kena pastikan yg org islam pegang ekonomi dunia...boleh x kita buat benda nih??korg sume rs mustahil ke x???wasalamm...

sekdr mmberikan pndpt..

Islam telah menggariskan beberapa kaedah untuk mencegah kemunkaran agar dapat dilakukan secara berhikmah dan bijaksana.Sabda rasulullah s.a.w:

"Sesiapa diantara kamu yang melihat sesuatu kemunkaran,maka hendaklah dia mengubah dengan tangan (kekuasaan),jikalau tidak berkuasa juga hendaklah dicegah dengan hatinya (membenci kemunkaran itu), dan ini adalah selemah-lemah iman".

Berdasarkan hadis tersebut, terdapat tiga peringkat untuk mencegah kemunkaran:

Pertama : Menggunakan tangan (kuasa)

Seseorang itu hendaklah mencegahnya dengan kuasa atau kemampuan yang ada padanya.Ini adalah menjadi amanah serta tanggungjawab pemerintah atau penguatkuasa yang jelas mempunyai bidang kuasa dari segi perundangan.

Kedua : Menggunakan lidah

Bagi mereka yang tidak berkemampuan mencegah dengan kuasa,maka hendaklah mencegahnya dengan lisan secara berhikmah.Kemungkaran yang berlaku dalam masyarakat pada hari ini adalah kerana kita merasa takut untuk menegur perbuatan munkar,yang berlaku dihadapan mata dengan alasan "tidak mahu jaga tepi kain orang".

Ketiga : Menggunakan hati

Sekiranya kita tidak mampu mencegah kemunkaran dengan tangan dan lisan ,maka hendaklah mencegah dengan hati iaitu membenci perbuatan tersebut,sentiasa berdoa dan berharap si pelaku diberikan petunjuk oleh allah s.w.t untuk kembali kepangkal jalan. Menggunakan cara ini digambarkan sebagai selemah-lemah iman .

Berdasarkan kepada ketiga-tiga kaedah tersebut,adakah kita telah melaksanakan perintah itu?.Justeru ,kita patut berusaha kearah membenteras perbuatan munkar,disamping menilai kembali berapa bayakkah kita mengabaikan tugas nahi munkar.

apsal malaysia x beli equiment perang dari IRan? kan kalau beli membantu ekonomi sesama sendiri kan?pasal Iran buat gak equiment sendiri.aku heran dan pelik la.walaupun Rusia tu Antiamerika tapi rusia tu kan negara bukan islam.

marila kita support Iran buat nuklear.hehe

QUOTE(haziqnet @ Jan 10 2009, 05:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku setuju dgn anis 73...yes amerika angkuh dan berani sbb majoriti pegangan ekonomi dunia dipegang oleh diorg...so apapun yg kita nak buat we have to think twice...boleh ke kita survive jika dgn cara mmboikot itu berkesan??adakah pemimpin negara kita sedia utk menyekat barangan buatan yahudi dibawa msk ke dlm malaysia? snggup ke kita berhenti drpd menggunakan komputer sbb semua hardware pc yg ada skrg kebanyakkan diperolehi dr negara yahudi? sanggupkah kita menukar kereta Ford, Nissan dan sbgnya kpd kereta proton, perodua dan kereta yg trdpt di dalam malaysia nih...snggupkah korg tinggalkan semua tuh...aku bukan x sokong boikot cuma cara nih mmg x kan berkesan...nih umpama kita melawan sesuatu musuh yg sgt kuat dan kita mmg dah tau dr awal yg kita akan kalah...bg aku la cr trbaik utk mmberikan sokongan kepada rakyat palestin, adalah dgn cr mengubah mentaliti org islam kita sendiri....we all have to reunite and become one islamic nation baru boleh kita buat sesuatu utk rakyat palestin...selagi yg nih pun kita xleh buat xyahla fikir cara len...skrg nih cara yg aku nmpk trbaik adalah dgn cara memberikan derma...(tupun aku doa yg duit aku derma tu mmg smpai betul2 ke tangan org palestin)

pastu kita kena pastikan yg org islam pegang ekonomi dunia...boleh x kita buat benda nih??korg sume rs mustahil ke x???wasalamm...

sekdr mmberikan pndpt..

memang x mustahil kita boleh menguasai ekonomi dunia~dah lagipun bukan ke org2 Islam akan menguasai semula dunia seperti zaman Khulafa Ar-Rasyidin dan juga masa zaman kegemilangan islam dulu~kita semua umat2 Islam mmg akan ditakdirkan menguasai semula dunia sebagaimana nenk moyang kita semua dulu~dan kita perlu berusaha kearah itu dan juga bertawakal~

memang benda2 dari US dan Israel kita pakai sehari2 tapi kalau dah jadi mcm ni korang nak kata "susahlah weh aku selalu makan?guna produk tu" wei come onlah mcmlah barangan lain takde jual dalam Malaysia ni?produk2 tempatan kita melambak cume korang je kedekut nak support(sesetengah org melayu...!!!) dan yang paling aku meluat makcik2 atau pakcik2 yang kalau tgk gambar budak2 kecik kena timbus diaorang punyalah mengucap panjang tapi kalau pegi pasaraya tak payah pikir panjang bab nak boikot ni sume tolak tepi demi tekak dan kepentingan diri sendiri...!!!
sebab tu aku tekankan BOIKOT YANG KITA MAMPU...!!! excl.gif Edited by Tun loy_azloy

maggi pun. jgn beli maggi, beli mamee atau indomee atau harmee atau memana mee yg halal le

mcd pun jangan. coca cola, sprite, kit kat, nestle...

Intel pun jangan, so baik beli AMD

handphone nokia pun, so yg betul2 rasa nak boikot tu musnahkan le nokia korang beli handphone lain

lain2 lagi korang tengok le list dgn gambar logo diorang kat website di bawah

http://www.muslimconsumer.org.my/ppim/yahudiboikot.html

saya tak setuju yg kita boikot ni buang masa mcm apa yg dikata seseorang kat atas
apa yg penting, kita ada niat dan mula skrg. ini salah satu yg kita boleh buat.
cadangan dia nak bantu iran atau support barangan iran mmg baik tapi kenapa tak boleh buat 2 ni serentak?

bahasa inggeris tak nak cakap tu bukan sesuatu yg bijak
bahasa adalah lingua franca, benda free bukan yg kita melabur sesuatu pun kalau kita gunakannya
malah bahasa inggeris skrg amat penting, lagi2 kalau antara kita nanti yg perlu berbahas kepada pihak2 yahudi dan amerika ni, contoh kat dalam internet. bahasa inggeris ni bukan lagi milik barat, ia milik semua warga di internet.

oh ya, walaupun ini nampak remeh je, jangan le tonton cerita dari hollywood kat pawagam, kalau nak download jek. kalau dah cerita mmg tak sesuai (banyak unsur2 jelas atau tersembunyi) jangan tengok teruslah. hiburan takder masalah, tapi jangan le memana badan tv kat malaysia ni beli lagi rancangan yg barat keluarkan.
dan jangan bagi diorang tinggi kepala memikirkan internet ni diorang yg punya, contoh le, kalau dah ada studio amerika ambek lesen sesuatu anime dari jepun, diorang nak takder dah anime tu dalam internet, apa diorang ingat internet ni termasuk dalam satu amerika tu ke? mintak korang yg masuk memana forum lain yg sharing anime gunakan bahas ni untuk tidak terkongkong oleh studio2 kat amerika tu. pastinya bukan kita sahaja (org islam, org melayu kita ni) je nak terkongkong berbahas kat sini, luaskan pemandangan, pergi berbahas kat forum2 berbahasa inggeris baru kita nampak, bukan kita2 je yg tengah panas hati dgn israel dan amerika ni. Edited by DRS

QUOTE(K.I.T.T @ Jan 10 2009, 07:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
apsal malaysia x beli equiment perang dari IRan? kan kalau beli membantu ekonomi sesama sendiri kan?pasal Iran buat gak equiment sendiri.aku heran dan pelik la.walaupun Rusia tu Antiamerika tapi rusia tu kan negara bukan islam.

marila kita support Iran buat nuklear.hehe

nanti kang jadi perang dunia yg keberapa pulak? mgkn kalau Iran jadi buat bom nuklear rasenyer isarael tu hancur lebur ler... laugh.gif
baru padan mula diorng. satu lagi kan pakistan ada nuklear apsal tak tembak jer zionis tu dr jauh, kan tentera pakistan ada peluru jarak jauh..

QUOTE(Tun loy_azloy @ Jan 9 2009, 10:36 AM) <{POST_SNAPBACK}>
kat sini aku senaraikan barangan untuk diboikot ,tapi sejauh mana korang sanggup boikot?hanya kata yang keluar dari mulut manis korang atau korang sertakan dengan perbuatan?dulu masa kita kecoh2 boilot barangan belanda ramai yang cakap tapi tak buat maka tak guna juga berkokok tapi tak bertelur....!!!
aku harap kalau tak dapat boikot semua,boikot separuh pun dah cukuplah...dari kita tak buat apa,
nak suruh korang menderma aku tak yakin korang sanggup derma pada tabung DAKAP(Dana Kemanusiaan Palestin) tu,mlm ni pun ade solat hajat kat masjid sekitar malaysia,tu pun kalau korang nak pegi solat kat masjid la,namun ape la kiranya kita boikot barang2 dari luar ni,masa ni la kita bantu dan beralih kepada barangan jenama tempatan kita...

Makanan

Syarikat Tasty Foods
Produk: Makanan Ringan
Jenama: Samba, Fun, Lays... dan sebagainya.

Syarikat Heinz
Produk: Puri Tomato, Ketchup, Sos Cili & Tomato... dan sebagainya.

Syarikat Lambert
Produk: Gula-gula
Jenama: Chiclets, Adams, Clorets, Snack, Halls... dan sebagainya.

Syarikat Hosstess
Produk: Makanan Ringan & Kek
Jenama: Twinkess, Hos Hos, Cup Cake... dan sebagainya.

Syarikat Cadbury
Produk: Coklat, Gula-gula, makanan ringan... dan sebagainya.

Syarikat Coca-cola
Produk: Minuman bergas
Jenama: Coca-cola, Fanta, Sprite, Pepsi, 7-up, Mountain Dew, Miranda... dan sebagainya.

Syarikat Hadaiq California

Syarikat Rocky
Produk: Basbuosah, Jeli Om-Ali... dan sebagainya.

Syarikat Perrier-Vittel
Produk: Air Galian Barakah... dan sebagainya

Syarikat Nestle
Produk: Makanan Ringan, Minuman, Campuran Masakan
Jenama: Kit-kat, Perrier, Nescafe, Maggie, Vittel, Pure Life, Nido, Smarties, Lion, Polo, After Eight, Coffe Mate, Nesquik, Aero, Quality Street, Felix (makanan haiwan-kucing), Croose & Blackwell, Milkmaid, Carnation, Shreddies, Baci Baby Ruth, ButterFinger, MilkyBar, Frutips... dan sebagainya.

Syarikat Americana
Produk: Burger, Sausage, Ayam... dan sebagainya.

Minyak Sayuran Rawabi, Fern

Makaroni Columbus, Hayo

Chipsy

Delta

--------------------------------------------------------------------------------

Super Market

Sainsburry

Heiz

Edge

Tesco

--------------------------------------------------------------------------------

Kedai Makan/Restoran

McDonalds

Tikka

Kentucky Fried Chicken (KFC)

Kantis

Arby's

Pizza Hut

Chicken Tikka

Paradise

McBurger

Alat Pencuci dan Kecantikan

Syarikat Procter & Gamble
Produk: Kesihatan, Syampu, Sabun
Jenama: Head & Shoulders, Pert Plus, Pantene, Always, Tide, Crest, Pampers, Lux, Palmolive, Camay, Zest, Ariel, Fairy, Signal 2, Close Up, Colgate, Monsieur Propre, Oil of Olaz, Petrol Hahn, Pringles, Sanicroix, Tampax, Tempo, Vicks, Vizir, Yes Swiffer, Ace, Action 500, Bonux, Mr Clean... dan sebagainya.

Syarikat Palmolive
Produk: Pencuci dan Sabun
Jenama: Ajax, Palmolive, Tahiti, Axion, Bingo, Fabe, Felire, La croix, Mennen, Murphy... dan sebagainya.

Syarikat Johnson & Johnson
Produk: Kesihatan dan Penjagaan Diri

Syarikat Johnson
Produk: Pewangi dan Ubat Nyah Serangga
Jenama: Raid, Glade... dan sebaginya.

Syarikat Revlon Make-up

Syarikat East In Sambel

Syarikat Beverly Hills

Syarikat Sitreen

Bahan Tenaga

Bateri Kenderaan Milestone

Bateri Kenderaan Powder

Bateri Kecil Energyzer, Duracell, Eveready... dan sebagainya.

Alatan Sukan

Nike

Universal

Power

Paramount

Youngers

Pakaian

Jean's Basic

Kelvin Klein

Levi's

Basic

Ralph Lauren

Alatan Pejabat

Syarikat Delta Egypt

Parker Schiffer

Pen Schiffer

Higher

Alatan Komunikasi dan Teknologi Maklumat

Mac

IBM

Intel

Uracel

Nokia

Motorola

Digital

ha..tu namenye sngal xleh diajo da..haha...

QUOTE (arul57 @ Jan 11 2009, 12:10 AM) <{POST_SNAPBACK}>
nanti kang jadi perang dunia yg keberapa pulak? mgkn kalau Iran jadi buat bom nuklear rasenyer isarael tu hancur lebur ler... laugh.gif
baru padan mula diorng. satu lagi kan pakistan ada nuklear apsal tak tembak jer zionis tu dr jauh, kan tentera pakistan ada peluru jarak jauh..

pakistan tu tali barut amerika.dia sibuk ngan india.nak harap arab saudi lagi la hampeh.negara China dah bukan negara islam lagi.pasal pada abad ke 16 ada 5 negara Islam yang kuat ketika tu

1)Morroco(MAhgribi)
2)Turki
3)Kerajaan diAfrika Selatan
4)Parsi (iran)
5)Acheh.

tinggal Iran je....

Kebanyakan rakyat Malaysia hari ini bersatu dalam usaha memboikot barangan buatan Amerika. Walaupun hampir kesemua produk-produk keperluan kita datang dari Amerika, situasi ini berlaku mungkin disebabkan permintaan untuk produk-produk keperluan buatan tempatan tidak ada (atau permintaan untuk produk-produk keperluan tempatan terlalu rendah sehingga tidak mampu untuk menjana keuntungan kepada pihak usahawan). Tetapi dengan berlakunya boikot terhadap barangan dari negara barat, pengguna akan cuba untuk mencari produk altenatif dalam usaha mereka untuk memboikot produk-produk dari Amerika maka dengan ini wujud lah permintaan yang tinggi terhadap produk keperluan buatan tempatan.

Usahawan-usahawan tempatan yang handal sudah tentunya dengan pantas dapat menghidu peluang keemasan ini dan cuba untuk mengetengahkan produk-produk mereka kerana mereka tahu ini adalah masa yang paling sesuai untuk menjadikan produk mereka satu produk yang terkemuka. Ini juga adalah satu peluang untuk usahawan tempatan mencipta produk-produk altenatif baru (seperti OS, handphone dan lain-lain) kerana adanya permintaan.Usaha memboikot barangan buatan Amerika juga akan membuka mata masyarakat tentang betapa pentingnya untuk kita mengeluarkan pelbagai produk buatan tempatan dan meminimakan kebergantungan kita terhadap produk-produk dari luar negara.

Usaha memboikot barangan Amerika (walaupun kita tahu kita tidak akan dapat lakukan secara menyeluruh) adalah satu situasi yang sebenarnya mampu memberi keuntungan kepada pihak kita. Ini adalah masa terbaik untuk kita bangkit dan menunjukkan kuasa ekonomi kita serta keupayaan kita dalam menghasilkan produk-produk berkualiti tinggi.

Note : Handphone buatan Malaysia M-Mobile, lawati - http://www.mmobile.com.my/ Edited by Xclusive

ala... boikot la seboleh mungkin... kalau dah tak dak jalan lain atau tak dak keluaran negara lain.. tak kisah la nak beli.. itu dah dikira keperluan dah...

fahami maksud seboleh mungkin...