Jump to content
Sign in to follow this  
jengka99

Teknologi Baru Broadband

Recommended Posts

Aku pun pakai IZZI gak....
Mula-2 speed dia ok, pastu mula lak meragam....
Aku report byk kali kat customer support tp xde perubahan....
Alih-alih aku repot kat SKMM menggelabah dia...
Pastu baru-baru ni barulah customer support contact aku...
Pastu antar technician dtg check gelombang kat sini....
Barulah ada perubahan...

hoho...mcm tu ye....den pun nak buat mcm tu lah....kalo x...memang xnampak perubahan..eer..dude...SKMM tu apa ye....tu utk report berkaitan apa...

kalu aku jadi CEO Stimix, aku akan bincang dgn CEO TNB,
TNB sediakan infrssturktur tu aper tu wayar elektik yg ada high speed brodben.
Transmit data teknologi TNB uruskan yer.

Stimix pula uruskan management ngan uruskan data maanajement.
Ngan uruskan proposal, location, user per kampung, nak bagi speed berapa satu umah.
Bagi murah dah lah.

Fiber opitik takyah buat lah. mahal ler.
Pakai wayar letrik jer. dah ada.
Kos tu buat kos operation, promo ngan iklan.
Kalau murah lagi ramai org join.

Nanti kalu untung kita bagi tiga. Stimix untung, TNB untung, customer pon untung jugak. hohohooo smile.gif

QUOTE(awi216 @ Dec 26 2008, 02:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku nak comment satu je, pasal high speed broadband tu. Ko kata senyap je, ke ko yg dok senyap tak buat "research" betul2. Team Highspeed Broadband TM memang dok tengah buat la ni. Kalu ko tengok kat ruangan career putra ni pun, brapa ramai dah yg join ngan team tu. Ko tak tengok ke diorang korek tepi2 jalan, pasangn fiber tu, ke ko jenis jarang keluar rumah?

ye ke...dorang psang fiber optic... ko tgk kt mne diowng psang..kt area uma ko ke...??
uma ko kt ne...ble lak nk psang filber kt kwsan aku...

QUOTE(charMine~^^ @ Jan 5 2009, 01:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ye ke...dorang psang fiber optic... ko tgk kt mne diowng psang..kt area uma ko ke...??
uma ko kt ne...ble lak nk psang filber kt kwsan aku...

HAHaha, sabar bro.. sabar. Mana la aku nak tau, bila diorang nak pasang kat kawasan ko. Tapi aku dengar TM target 2010, highspeed broadband akan dilancarkan. Jadi bila nak guna yg HIGH tu kena la guna yg fiber punya. Baru la smooth sikit.. haha

yo...buat masa skrg,aku rasa TM x ada guna fiber optic lg utk streamyx...klu ada aku aku respect la tmpt korg TM dh psg...gila la x adil rr mcmtu...yg setahu aku...streamyx ni guna copper je ...sbb tu la x selaju servis internet di us dan negara2 maju lain Edited by memito

pelaksanaan fiber optik perlu dikaji bro..negara yg pakai fiber optik selalunya yg mengalami bencana.seperti kiter tahu apabila gempa bumi berlaku, configure internet akan bermasalah bermula pada server kerana litar pintas cabling bawah tanah dan laut. buat masa ini kebanyakan negara yg memakai fiber optik adalah kepulauan dan juga negara bermasalah dari segi geography dan cuaca. apabila meneytuh mengenai pemakaian internet secara percuma, saya bersetuju mengenai nya. kita di ketegorikan negara yg seiring teknologinya dengan negara2 seperti indonesia(FB >4.000Mbp/s),jepun(FB >6Mbp/s) dan lain2. namun pembangunan IT yg berbelanja berjuta2 tidak menampakkan hasil (tiada unsur2 politik). penggunaan internet yg slow (wpun guna 3.6Mbp/s) kebanyakan berpunca dari cable tiang telefon yg menggunakan copper. laugh.gif

fiber optik mahal... copper tak berkesan... dah tu nak pakai aper? pakai mas? habis kena curi kat mat gian nanti hehehe....
hmmm ts dah hilang... kena hambat lari terus.. cakap tak pakai otak ikut hati mmg mcam tu lah.. masalah biler dah terlalu taksub ngan politik ni yang betul nampak salah yang salah nampak betul... yang tak nampak dinampak2 kan... hahahaha....

aper2 pun go for celcom bb....

tnb nk bwt bb gne kabel elektrik? mmg besh klu project ni jadi.....btw indon punye servis inet mmg mantap,murah..free pn ade..klu bercakap psl rasuah, kt ngare kite pun same,cume ngare kite ni x seluas indon,jd kdr statistik die mmg x same,hakikatnye yg kembung perut mkn suap di malay ni same je saiz perutnye baik di indo & malaysia sndiri...... Edited by strydermurder

servis internet indonesia lebih mantap dr kita ke...baru aku tau...ptut la byk gila website2 indonesia,ditambah pulak,rakyatnya yg berganda2 berbanding rakyat malaysia

off topic

hoho..nampaknya..pengaruh indon lg meluas lebih drpd negara kita....lepas tu dtg negara kita...dah lah semakin ramai...kalo semakin ramai dtg cara baik xpe juga..nie dtg buat pasal kat negara kita....kalo boleh semua benda diorg nak kuasai....den takut diorg akan kuasai hal dunia politik negara kita je nanti...kalo dah ramai2 mcm tu..

on topic

berbalik pasal internet nie..den tengok pun..wow..memang murah...laju2...service diorg pun memang leh tahan ok juga...kadang2..rasa malulah..knp internet kita still mcm tu je...kelajuannya pun lum pasti cecah sampai mcm tu...walaupun dah ada pakej mcm tu...nie...
korang rasa..kalo malaysia nie dah banyak guna fiber optic...laju sgt xinternet kat malaysia..ramai ke tidak org complaint xpuas ati....

Well kita sebenarnye tak boleh salah kan sesape dlm hal ni...

cuba pandang negara kita masa ni...

kita sebenarnye masih mundur ke belakang... oleh itu kita tak boleh mengharapkan Malaysia ini lebih bagus drpd negara Jepun atau US...

kita sebagai rakyat Malaysia harus akur dgn hal ini...

tetapi kita harus membantu kerajaan untuk memajukan Malaysia...

tak kisah lah kalau kerajaan pada hari ini tak disukai ramai...tp ingatlah RUKUN NEGARA YANG KORANg setiap hari isnin atau ahad berikrar di sekolah...

Kepercayaan Kepada TUHAN,
Kesetiaan kepada RAJA dan NEGARA,
Keluhuran PERLEMBAGAAN,]
Kedaulatan UNDANG-UNDANG,
Kesopanan dan Kesusilaan...

Setiap apa yang korang ikrar kan itu adalah janji korang kpd Malaysia...

Konklusinya,Kita sebagai rakyat Malaysia,tidak harus complaint terhadap Malaysia,tetapi menerima disamping membaiki serta memajukan Malaysia,''

MALAYSIA BOLEH

P/S : harap2 korang faham apa yg aku 'merepek' ni

SEBENARNYA rukun Negara ni ada maksud yg tersendiri..

takkan korang tak tau kut..??

QUOTE(memito @ Jan 5 2009, 05:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
yo...buat masa skrg,aku rasa TM x ada guna fiber optic lg utk streamyx...klu ada aku aku respect la tmpt korg TM dh psg...gila la x adil rr mcmtu...yg setahu aku...streamyx ni guna copper je ...sbb tu la x selaju servis internet di us dan negara2 maju lain

assalamualaikum..

sory nk menyelit..saya ni staff TM..hari2 repair stimix.

yg kat atas tu kate tm x pki ade sdkt perlu di perbetul..TM lame da pki fiber, cume di kawasan tmpt2 dan perumahan yg baru bukak..klu nk tau tmpt anda fiber ke cooper boleh la g cari kotak telekom tepi jln tuh.

yg tulis dpn die "F" tu fiber la..contoh F26. klu cooper die tulis no je..contoh 26.

lg satu kat kg pon byk dah fiber. kg gua masjid tanah fiber..hoho.

anyway pasal tenet slow kebelakangan ni aku rase sbb customer da byk..mcm korg tau sesetengah kwsn je slow kn.

yg slow tu mgkn port die penuh..jd rmi org gune..slow la..bile nk upgrade system pon x tau le..yg laju mgkn tmpt tu x byk customer jd port byk ksg..laju le..hihi

just my opinion..klu slh betulkan ye..tq

(fedap tiap2 hari buat stimix customer asyik komplain je..T_T wacko.gif )

btul2 aku pun kesian tgk pekerja TMNET @ STREAMYX dicomplaint..

servis slow la,line slow la.. apa la...

klo pakai pakej 384kbps memang la slow..tambahan lagi kalo bukan DYNAMIC IP[not fixed IP]

nk tahu lebih lanjut layari www.streamyx.com dan www.streamyx4all.com

klo pakai FIXED IP memang laju.. harga dier tak silap aku bermula dari RM 418++ dan seterusnye [ikut pakej]

pakej untuk Fixed IP bermula dari 1.0 Mbps Edited by kae

QUOTE(kae @ Jan 6 2009, 09:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
btul2 aku pun kesian tgk pekerja TMNET @ STREAMYX dicomplaint..

servis slow la,line slow la.. apa la...

klo pakai pakej 384kbps memang la slow..tambahan lagi kalo bukan DYNAMIC IP[not fixed IP]

nk tahu lebih lanjut layari www.streamyx.com dan www.streamyx4all.com

klo pakai FIXED IP memang laju.. harga dier tak silap aku bermula dari RM 418++ dan seterusnye [ikut pakej]

pakej untuk Fixed IP bermula dari 1.0 Mbps

mutut2..

da la aku ni kontrak je ngan telekom..bukan permanent..org atas goyang kaki..aku yg bwh kene maki..T_T

nk laju pki la pakej yg mahal..hoho.

yg pakej fixed ip tu biase byk kilang ngan company je pki..x penah lagi aku tgk gumah pki..hoho. ala 1mb home pon laju da..syukur la ape yg ade..hoho.

pakej plg mahal name die SDSL..1.5mb download and 1.5mb upload. x silap aku bulan2 650 kot..
yg ni klu korg pki mmg x de komplain..sbb die pki port khas..

itu hari aku ade pegi taklimat pasal HSBB(high speed broadband)..

aku denga die kate dlm 2010 launch..pakej minimum 4mb..kabel all fiber..

yg best tu die kate pasni astro gulung tikar la..sebab leh tgk tv pki pakej HSBB ni..huhu

mintak2 betul le.. biggrin.gif

semoga teknologi mcm tu cepat2 lah dilancarkan....lepas tu..kena siap sedia terhadap apa yg akan berlaku nanti pd server & service tu....

notis..

P1 WiMax dah mula beroperasi..
kalo Sign up bulan ni.. dpt modem free...

www.p1.com.my

pakej ada 2

1.2Mbps dan 2.4Mbps

harga dari RM89.00[lagi murah dari streamyx]

so kalo ada sesape dah try. bagi la information about the service..

ok atau tak..??

hm.. yg HSBB.. tuh mmg btul...

aku pun pernah dgr...dari uncle aku[orang kuat streamyx]

insyaAllah