Jump to content
Sign in to follow this  
jengka99

Teknologi Baru Broadband

Recommended Posts

1.ada satu syarikat kat kulim dan seberang perai guna teknologi gelombang radio VHF dan UHF . 1MBPS rm 50. kena beli dekoder dan pasang antenna khas atas bumbung. link dia dak lupa lak

2. ada ke syarikat antarabangsa kasi internet free seluruh dunia . free pulak tu.
guna teknologi loopholes, apa benda loopholes hah, sila ke link http://www.howtogetfreeinternet.com

3. Google ada buat broadband free kat usa dan canada guna fiber optik masuk ke dalam mangkuk tandas . malaysia tak boleh tiru ke. 8mbps free aje. sila ke http://www.google.com/tisp/

4. kalau broadband satelitte tu, memang dah ada kat malaysia , tapi langganan bulanan tak berbaloi. kat shah alam ada satu kot...

5. macam mana perkembangan projek power line cable dan high speed broadband .senyap aje

6. dulu kata nak buat ibu sawat internet, lepas tu senyap aje.........

7. walaupun dah banyak ISP kat malaysia, tapi TM terus bolot projek sebab ia syaraikat kroni kerajaaan BN. kat US dan canada dah ada syarikat internet free. kerajaan pulau pinang dah pun start projek wifi free........ apa saja teknologi baru memang susah nak berkembang kat malaysia sebab asyik TM aje yang bolot........kerajaan terus menjaga kepentingan TM.........jom kita tukar kerajaan ke pakatan rakyat ............tender dan komtrak adalah secara terbuka dan telus...........TM dah tak de monopoli kalau pakatan rakyat berkuasa...........
pada 2013.......streamyx bulan-bulan bayar tapi service masih tak bagus.........

QUOTE(jengka99 @ Dec 26 2008, 04:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
7. walaupun dah banyak ISP kat malaysia, tapi TM terus bolot projek sebab ia syaraikat kroni kerajaaan BN. kat US dan canada dah ada syarikat internet free. kerajaan pulau pinang dah pun start projek wifi free........ apa saja teknologi baru memang susah nak berkembang kat malaysia sebab asyik TM aje yang bolot........kerajaan terus menjaga kepentingan TM.........jom kita tukar kerajaan ke pakatan rakyat ............tender dan komtrak adalah secara terbuka dan telus...........TM dah tak de monopoli kalau pakatan rakyat berkuasa...........
pada 2013.......streamyx bulan-bulan bayar tapi service masih tak bagus.........

jengka99... ckp jgn sbarang ckp jer...
jaga ayat tu sket...ko tak bace ke peraturan forum..
ko dh masukkan unsur politik dan fitnah...nanti tak pasal2 gaduh kat sini plak
Walaupun aku bukan BN... tp jagelah hati org lain...
by the way aku nk tau..ko ade bukti ker..?
klo ade tunjuk kat sini la...

sekarang nih.. aku dgr cite KL ade WiMAx..tp 2 thn jer free pastu kene bayar...

Edited by kae

Kalau dah percaya Google Tisp tu wujud, sorry to say la, memang pemikiran tahap mangkuk tandas la...ahahahahaha...

Anyway, aku nak tanya la TS ni...apa jawapan dia terhadap byk ISP yang diluluskan kerajaan tapi setakat indah khabar dari rupa...yang akhirnya bungkus...TM takde kacau pun bisnes diorang..

Dan sekiranya TM takde, adakah kawasan2 ulu (especially jengka and the likes) akan dapat guna internet seperti sekarang...harus diingat lesen syarikat2 wimax adalah seluruh malaysia dan bukan lembah klang...tapi setelah hampir 2 tahun dpt lesen, hanya kawasan kecil lembah klang dan JB diliputi servis wimax...adakah TM halang syarikat2 wimax ni ke Jengka?

Apa pula alasan kerajaan tak approve lesen wimax utk TM?adakah untuk "menjaga kepentingan" TM dari gagal mencuba sesuatu teknolgi baru?hehehe...

haha...ade gak yg percaya ngan Tisp tuh eh...

apepun , stimix memang slow gile semenjak 2 menjak nih

putera.com ngan lyn je aku boleh bukak ngan smooth

QUOTE(kae @ Dec 26 2008, 07:44 AM) <{POST_SNAPBACK}>
sekarang nih.. aku dgr cite KL ade WiMAx..tp 2 thn jer free pastu kene bayar...

nak betulkan sikit bukan wimax..wimax nih ko kene subcribe dari P1..wimax n wifi tak sama.
yg free tu wirelessKL..yup 2thn je free..limit 500mb/month..speed 384kbps..

yg google TISP tue bkn prank april fool google bt ka?hmmmm...ada sesetengah statement TS leh diambil kira dlam hal2 isu semasa dunia teknologi digital negara,tp lain kali filter sket bro statement ko..kang de yg bertekak lak...

Aku nak comment satu je, pasal high speed broadband tu. Ko kata senyap je, ke ko yg dok senyap tak buat "research" betul2. Team Highspeed Broadband TM memang dok tengah buat la ni. Kalu ko tengok kat ruangan career putra ni pun, brapa ramai dah yg join ngan team tu. Ko tak tengok ke diorang korek tepi2 jalan, pasangn fiber tu, ke ko jenis jarang keluar rumah?

Pada pendapat aku, kalu Wimax tu TM dapat, diorang bleh buat lagi cepat dari vendor2 lain. Diorang dah establish, teknologi, kepakaran, tenaga kerja pun ramai. Vendor2 Wimax lain dah kena warning ngan Kementerian, sebab lambat dari tarikh yg sepatutnya. Ni apa yg aku rasa la. Kalu dah rasa streamyx suxx sangat, ko gi je la langgan Time ke, Jaring ke. Jangan cakap yg ni suxx, yg tu suxx, tp 24 jam dok guna streamyx jgak. Manusia, manusia...

QUOTE(jengka99 @ Dec 26 2008, 04:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
2. ada ke syarikat antarabangsa kasi internet free seluruh dunia . free pulak tu.
guna teknologi loopholes, apa benda loopholes hah, sila ke link http://www.howtogetfreeinternet.com

aku dah try...
first time aku try..thn lepas... pergghh.. free of charge internet.. kat mana2 jer free...
mmglah free tp ada kelemahan...

byk klemahannye..:::
speed internet lambat kat Malaysia nih....
kdg2 kena connect balik...
tapi so far.. mmg best la gune..
walaupun ILLEGAL

QUOTE(kae @ Dec 26 2008, 02:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku dah try...
first time aku try..thn lepas... pergghh.. free of charge internet.. kat mana2 jer free...
mmglah free tp ada kelemahan...

byk klemahannye..:::
speed internet lambat kat Malaysia nih....
kdg2 kena connect balik...
tapi so far.. mmg best la gune..
walaupun ILLEGAL

tah apa-apa tah TS ni...fakta dia dari no 1 - 6 tu dah ok..masuk bab no 7 tu jek dah potong stim...aku dari TM gak...ko tau tak brapa ramai TM tolong anak melayu?aku rasa ko tak buat kajian kot tentang ni?malas nak bertekak..itu lah dia biler dah terlampau taksub ngan sesuatu parti tu... wacko.gif wacko.gif wacko.gif

Kadang-2 bila bercakap ikut perasaan timbul lah hasutan dan fitnah dek kerana tak puas hati...
Tapi kdg-2 yg bercakap tu pikir dia sorg je langgan streamyx kat Malaysia ni...
Pelanggan streamyx bukan lah sorg dua... Tapi dah capai tahap puluh ribu...
Capaian Internet slow disebabkan trafik.... Sedangkan highway 4 lorong pun boleh jammed, ni kan pulak broadband mcm streamyx... Server streamyx terpaksa melayan berpuluh ribu macam permintaan...
Kadang-2 bila ramai yang download fail... Ianya terpaksa makan traffic gak....
TM pun skrg tgh baiki perkhidmatan... Cuma kdg2 kita x nampak sbb yg tarik kabel kat tepi jalan tu cuma kontraktor... Bukan org TM yg buat...
TM dah sediakan service streamyx ni dah lama, sedangkan perkhidmatan lain semua baru lag, sbb tu x byk masalah.... Bila service makin ramai yg langgan, percayalah masalah akan berlaku... Begitu juga dgn Celcom dan Maxis Broadband... Edited by Exception 2008

tp kan kalo mcm di indonesia best... ada berbelas2 telco utk mobile phone, dan berpuluh2 ISP internet.... indon lagu maju teknologi komunikasi dr malaysia walaupun rakyat negara dia miskin.

QUOTE(Exception 2008 @ Dec 31 2008, 07:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Kadang-2 bila bercakap ikut perasaan timbul lah hasutan dan fitnah dek kerana tak puas hati...
Tapi kdg-2 yg bercakap tu pikir dia sorg je langgan streamyx kat Malaysia ni...
Pelanggan streamyx bukan lah sorg dua... Tapi dah capai tahap puluh ribu...
Capaian Internet slow disebabkan trafik.... Sedangkan highway 4 lorong pun boleh jammed, ni kan pulak broadband mcm streamyx... Server streamyx terpaksa melayan berpuluh ribu macam permintaan...
Kadang-2 bila ramai yang download fail... Ianya terpaksa makan traffic gak....
TM pun skrg tgh baiki perkhidmatan... Cuma kdg2 kita x nampak sbb yg tarik kabel kat tepi jalan tu cuma kontraktor... Bukan org TM yg buat...
TM dah sediakan service streamyx ni dah lama, sedangkan perkhidmatan lain semua baru lag, sbb tu x byk masalah.... Bila service makin ramai yg langgan, percayalah masalah akan berlaku... Begitu juga dgn Celcom dan Maxis Broadband...

betul tu....dulu pn celcom broadband ni pn kira laju gak walaupn yg 385kbs tu....tp skrng dah lembap sbb banyak dah ahli2 bisnes yg pkai broadband ni....sma gak dgn streamx ni....cian TM,penat2 durang update kabel ntah pa2 lah yg durang upgrade....senang2 jak kena kutuk........oklah juga tu..skurang2nya ada juga line internet daripada tiada langsung.......manusia,manusia.....tak tau beruntung betul lah...

QUOTE(wanjihan82 @ Dec 31 2008, 07:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tp kan kalo mcm di indonesia best... ada berbelas2 telco utk mobile phone, dan berpuluh2 ISP internet.... indon lagu maju teknologi komunikasi dr malaysia walaupun rakyat negara dia miskin.

Sebab kenapa Indonesia byk ISP dan Telco, kerana untuk beli lesen penyedia ISP dan Telco ni kat sana, cuma bg suap sket menteri-menteri kat sana, dah dapat...
Lgpun Kementerian kat Malaysia ni strict sket... Telco hanya terhad beberapa sykt je...
Nak pegang lesen ISP bukan senang... Mcm-2 tapisan... Silap sket, kena gantung terus lesen...

QUOTE(Exception 2008 @ Dec 31 2008, 09:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Sebab kenapa Indonesia byk ISP dan Telco, kerana untuk beli lesen penyedia ISP dan Telco ni kat sana, cuma bg suap sket menteri-menteri kat sana, dah dapat...
Lgpun Kementerian kat Malaysia ni strict sket... Telco hanya terhad beberapa sykt je...
Nak pegang lesen ISP bukan senang... Mcm-2 tapisan... Silap sket, kena gantung terus lesen...

begitu ka???baru aku tau....hehehehehehe....

aku rasa x adil kalu kata TM bolot projek dan hanya pentingkan keuntungan semata-mata tanpa memikirkan kepuasan pelanggan2nya....apakah TM yg menyediakan streamyx,hanya buat pekak badak saja bila customer complain psl srvs...aku rasa tidak sama sekali...mereka berusaha sedaya upaya utk naikkan kualiti streamyx dan dr masa ke masa diorg akan lkukan perubahan...

kenapa asyik kutuk2 streamyx pdhal x pulak kutuk ISP lain mcm maxis,wimax etc...dh ramai org complain srvs teruk ISP2 selain streamyx pdhl pelanggan dia x la seramai streamyx..x kan la pelanggan x la seramai streamyx xleh meyediakan srvs yg terbaik klu dah kata streamyx hampeh dll....

Actually rasuah kat Indonesia lg teruk dari kat Malaysia ni...
Kalo x caye cuba korang tanya sendiri kat pekerja Indo kat Malaysia ni...
Kebanyakan yang ada kelulusan tinggi mmg susah nak dpt keje kat sana...
Selagi x bg rasuah selagi tu la x bekerja... sbb tu ramai yg cr keje kat sini...
Sbbnya beberapa sektor kritikal spt perkilangan dan pembinaan rakyat kita tak berape minat...
Tp ada kebaikan gak jika banyak Telco dan ISP kat sana....
Internet mudah diakses, malah lebih murah sbb adanya persaingan...
Jadi bila byk Telco dan ISP tentunya diorg berebut-rebut nak pikat customer...
Diorg akan offer service dgn harga yg rendah...
Tak mcm Malaysia... Diorg tggu customer komplen baru terkial-kial nak baiki service...
Tiadanya persaingan menyebabkan byk Telco dan ISP kat Malaysia ni x mementingkan kualiti dan mutu perkhidmatan... Ramai juga yg mengatakan punca kerajaan menolak cadangan TNB utk sediakan service broadband melalui talian elektrik, adalah sbb kerajaan x nak TNB kacau TM...
Sbnrnya TNB dan TM ada matlamat masing-2... TNB matlamatnya membekal tenaga elektrik, manakala TM lak membekal khidmat telekomunikasi... Masing-2 juga sykt GLC... Ada kepentingan kerajaan gak... Jadi... Contohnya, kalo nko keje sbg pembantu perubatan, ko xleh melakukan pembedahan... hanya doktor saje g boleh... walaupun pembantu perubatan jika dilatih boleh lakukannya... sbb matlamat berbeza-beza... Lgpun service TNB membekal tenaga elektrik juga masih belum sempurna, apa lg nak bekalkan khidmat Internet...