Jump to content
Batista

Pengalaman Denda Zaman Sekolah/ipta/ipts

Recommended Posts

salam sumer....

memang aku tak dinafikan sumer orang pernah merasai pengalaman kena denda masa zaman2 sekolah
dulu...tak ketinggalan kat ipta/ipts....

bagi aku time aku sekolah rendah.....aku kena sekali pelempang di cikgu india...sebab aku ajuk dia cakap..hahaha laju betul
tangan cikgu tu....selamat aku ni jenis hati besi.....kalau tak menangis kat tu dah....
tak ketinggalan time waktu PJ....aku selalu kena picit kat bahu...sebab aku x bawak seluar track....aku pergi redah main bola
pakai seluar sekolah.....

time sekolah menengah plak.....sekali jer aku masuk bilik disiplin.....sebab aku ponteng kelas...aku ngan geng2 aku tgk
perlawanan badminton...last2 kantoi ngan cikgu disiplin...aper lagi kena rotan lar..boleh tahan jugak sakit...mendalam rasanya..
tapi time waktu sekolah menengah...aku plg banyak kena tegur..sebab rambut aku panjang.....aku simpan ekor....kalau time spot cek...
aku selalu lari ikut tingkap..pastu bersembunyi kat library kahakahakah

bagaimana dengan anda?

Menarik topik ni..

Aku masih ingat masa skolah rendah dulu,ada sorang cikgu sains sama nama dengan aku.Dia slalu sebat punggung dengan tapak tangan aku dengan pembaris panjang yang die guna kat papan hitam.Silapnya buat bising hehe...

Satu lagi cikgu BI aku,dia memang top dengan keganasan dan suara dia.Dulu skolah aku bangunan dia 1960'an punya,so die punya cara naik tangga mesti hentak2 kat lantai papan.Bila dengar je bunyi tu,1 blok 2 tingkat tu semua senyap laugh.gif Kalau ada pengumuman tu tak payahlah pakai speaker,die jerit je 2 blok dengar dengan jelas.Cikgu pun penah makan penampau dia sebab baca surat cinta hehe....

Blok aku plak dekat dengan sawah,so bila keje BI tak siap..sendiri mau ingatlah,tengok buku melayang kat dalam sawah tu.Dah tu kene amik semula,copy bulat2 cam buku lama.Nasiblah kalau kene lumpur....kalau tak pun kene denda cabut kemuncut kat padang.Tapi skang ni dia dah meninggal,dengar cite kene badi ayam hutan masa menembak.

p/s : anak dia lawa putih macam cina laugh.gif

Hahaha....
Aku pulak waktu curik2 masuk kat makmal komputer..
Pergh....
punye ar best plan nak masuk kat situ
tup..tup..
cikgu disiplin dah standby kat depan pintu makmal tuh....
sorang2 kena penampar... tongue.gif
memang x leh lupe ar waktu tuh.. laugh.gif Edited by jimmy07

mase skolah rendah ader jer kene rotan segala.... tp mmg tak ingat sgt..... perkara takbest yg tak significant... lupakan sj... hehe

mase skolah menengah.....yg takleh lupe time ting 4..... kitorang mmg takleh masuk arr ngan senior pompuan mase tuh
tak penah baik ngan diorg langsung...... it was doomed from the beginning... anti abis....
paling tak best kene dende ketuk ketampi beramai2 50x kat depan hostel sbb lambat kuar riadah.... tahape2... baik tido jer....
pastuh siap kene berkawat sampai ke tempat riadah... rase bengang gle ngan senior yg dende kitorang tuh.....
cikgu relax jer... tak bising pon... dier plak yg lebih2.... ridiculous!!

aku lak kena pelempang ngan pengetua dpn perhimpunan..
malu tak yah ckp la..hahaha
salah aku kantoi blk dorm awal..
pastu dlm surat pengakuan, aku leh wat karangan lawak..
mane die x mrh..

yg paling tak best pengetua & GPK Hem tue kwn atuk aku..
dlu mase2 diorg muda penah mengajar skali ngan atuk aku..
mmg knal sgt la Edited by timbell

haha..tpik menarik pasal pengalaman..

tym sekolah rendah,kne sebat kt punggung pasal libas kipas kelas ngn penyapu sampah..bese r biler da last2 persekolahan,dak2 jadi bosan n mulela wat perangai yg xmasuk akal..sakit w00o0o0o..tapi Al-Fatihah kt arwah cikgu aq tuh,de mniggal sebab kanser.akan ku kenang jasamu smpai bile2..

bile masuk ipta plak,aq bawak moto..so ade rule kt ipta nih xle bawak moto utk awl2 sem.pada 1 mase,ade kes berat berlaku kt kawasan ipta nih.nk dijadikan cerita,semua pintu masuk n keluar kikawal ketat oleh pak guard2.aq as a student y xske kne sport check bile nk kua masuk nih,carila jalan cmne xnk bg pak guard tu check aq...adela 1 ari nih,tnpe diduga dan tnpe niat,ade seorang kwn aq nih terjumpe 1 sticker khas utk moto atas jalan,de pn amek n bg kt aq..setelah diselidik byk kali,sticker tersebut dah pn dicuri sblu nih sbb ade 2 no plat..so aq pn gatal tangan p tukar no plat tu jd no plat aq..
baru pakai sehari,moto ku dirantai..bak kate pepatah,sepandai2 tupai mlompat,akhirnya jatuh ke tanah jua.. wink.gif
aq pn dgn beraninye pgla ke pejabat utk setle masalah tu,ingtkn bolehla nk setle dgn baya kompaun jer,xdapat!
aq kne denda! setiap ari selasa ngn khamis aq kne report kt ketua pak guard tuh.adoiii..mmg terseksa bile moto da xde(sebab kne amaran xle bwk moto da),knela menapak dlm kawasan ipta yg sungguh luas tuh pg ke pejabat pak guard..aq serik!!! laugh.gif

sekian! tongue.gif

kene denda?? rase cam xde sebab aku bdk baik kot.. hahaha... tongue.gif
time skola rendah, muke yg selalu dtg lmbat..
darjah 4... aku penah kene sebat ngan cikgu math aku pasal tak siap keje...
huhu.. nak2 exam pon math aku tak penah pass.. kene sebat ikut bulan.. kalo exam bulan 10, 10 kali ler aku kene..
last2.. final exam aku lulus math.. peh terlepas hukuman... kawan2 yg seangkatan aku jer kene... hepi giler time tu...

ps: time skola mnengah jgn citer r.. lagi giler... haha

sek rendah xda kot...

sek menengah time kt teknik kes plg byk kne sebat,penampo..

pg aku igt time prep mlm..aku naek awl sbb perut meragam..skali jmpe bdk dorm aku yg ponteng prep..aku pi lyn borak..masuk warden 3 org dlm tu..aku nyurok..xkantoi..tp mber2 aku kantoi..atas perut aku yg xthn gile..aku kuar gak..story kt warden..2 warden lepaskn aku..time aku da kt toilet tgh memerut,sowg bdk pggl aku ckp warden nk jmpe..3 org mber aku kene 10x penampo..tgn dah ar gebu..tup tap aku kne 5x..berair mate..haha..bkn psl nanges,tp pedih..

kes kedua plak kitorg nye class smpai 4.15pm..kul 1pm leh blk hostel utk mkn n solat..kul 2.15pm start blk..ntah camne aku leh tertido..bile terjage,pntu dorm da kne lock..terperangkap aku kt situ..dah ar class petang tu cekgu dari henry gurney ajar... esk die suh kumpul keje..aku xanta sbb tertido..pe lg..penampo sedas kt muke aku...dpn cekgu pengawas lak tu..(aku pengawas) pergh..mmg malu..wuwuwuw!

ade lg kes lain..tp kang pjg plak..cukupla 2 kenangan manis aku..har3...

oh my gud ness.. pengalaman kene ragging kat UiTM...

kene nyanyi lagu UiTM ngn urup U.. tidak!!!!

ngn berpura2 jd bola boling, kwn lain kene jd pin.. golek2 la dlm bilik yg kecik tu..

aku masa sekolah dulu takde pun kena2 denda ni sbb aku pengawas, padahal takde la baik sgt pun. ponteng perhimpunan dah jd kebiasaan dan mcm2 lg le. tak penah kantoi pun sbb kalau nak buat tak baik biar sorang dua je. pastu kena la pandai sorok

QUOTE(teri-chan @ Dec 23 2008, 08:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>
oh my gud ness.. pengalaman kene ragging kat UiTM...

kene nyanyi lagu UiTM ngn urup U.. tidak!!!!

ngn berpura2 jd bola boling, kwn lain kene jd pin.. golek2 la dlm bilik yg kecik tu..

hahaha...lawak toi..... aku nak jadi tukang baling bola boling tuh leh?aahaksz...

btw... aku nak cita pengalaman aku kena denda...huhu..sadis tak da la plak.... tp time ipt... perg.... kena denda wat ladder diagram PLC  20 set,esok kan harinya kena hantar...sebab time amali sistem yg lec aku suruh wat dlm masa 45min tak menjadi.. apalagi.. ''esok pagi saya nak 20set sebelum pukul 8pagi ada atas meja saya ye''... sedap je bunyi...huhu.... salah aku gak,kenapa aku wat careless kan..huhu rolleyes.gif dry.gif

p/s : lenguh gak tangan dah la satu prgram 2 helai....huhu... Edited by z_tecon

*1993-kena penampo sbb konsipari jahat ketua kelas aku
-masa tu form1, baru seminggu msk form1, cikgu2 ramai bz time awal2 bkk skolah, so cikgu tak msk kelas, suruh ketua kelas jaga kelas, tulis nama siapa bising.
-aku bisik2 something kat kawan sebelah, otomatik ketua kelas catit nama aku. hampeh
-ketua kelas tu mmg anti dgn aku, sbb masa sekolah rendah, aku selalu racing basikal time blk sekolah dgn dia, n malangnya dia tak pernah menang, rmh dia tak jauh dr rumah aku.
-time blk sekolah, semua nama yg kena catit kena beratur, then dapat penampo

*1994-kena rotan sebab balik curi dr asrama
-subuh2 sabtu kami 2~3 org panjat pagar blk
-ntah kenapa berani sangat, walau masa kami panjat pagar, satu asrama menonton.
-isnin malam semua kena rotan di hadapan semua penghuni asrama termasuk asrama puteri, nsb baik malam + gelap, takde rasa malu sangat.

*2006~2007 - masa form4@5, lupa dah, keliling padang bawak cadar, bantal
-sape dok asrama tiap pagi ada perhimpunan, n warden check bilik
-blk tak kemas kena denda
-bilik aku kena denda, sbb ada satu katil tak kemas, sbb satu katil, satu bilik kena bawak bantal n cadar keliling padang
-kedudukan padang berdepan asrama puteri, bersebelahan bangunan sekolah yg ada kelas aku
-sekolah aku plk sekolah campur asrama n yg duk luar, so semua yg dok luar nampak la kita org keliling padang dgn bantal n cadar, n asrama puteri pun menonton kami

lain2 tu byk lagi kes2 kecil.
paling aku takleh lupa kawan aku kena denda

kat asrama ada prep tgh hari, 230pm-430pm, habis prep semua kena gie surau solat asar jemaah, then mnm petang. Kawan aku hbs prep trs pegi membasuh baju, sekali warden buat operasi, semua yg membasuh kena tarik keluar. Kena tarik keluar tanpa dibenarkan pakai baju, kawan aku pakai seluar yg dipotong takat lutut (seluar basahan), tanpa baju, kena tarik ke depan dewan makan, then warden panggil budak2 kat dewan, kebetulan masa tu ada budak2 form1 asrama puteri... warden mandikan kawan aku depan awek2 form 1 ni, sampai sekarang kalo jumpa dia ungkit kisah ni mesti sadis giler.

Salam,

Pengalaman ngeri aku di ITM-Shah Alam. (Bukan Uitm)

Waktu itu pukul 9.00 pagi..aku dan kawan aku ke bangunan menara nak g library ke hape aku x ingat ler..pastu tgh jalan tetiba satu suara panggil.."Oi kamu, mari sini kejap!!".. aku pon menoleh tgk siapakah yang berani menegur aku seperti itu.. Ya ampunnnn...rupanya REKTOR ITM yang memanggil aku! lepas tu aku dan kawan aku ditanya kenapa x pakai "neck-tie" pada hari itu (isnin).. Segala kenyataan dicatit dlm sekeping nota dan memberi aku "last warning".. lalu aku dan kawan aku dgn penuh tension beredar tanpa sebarang kata menuju ke fakulti ..

Pukul 10.00 pagi..waktu itu, ade kelas, lecture oleh ketua kursus.. dengan hati panas, temper dan muka x puas hati lecturer itu menerangkan mengenai isu pemakaian "neck-tie", habis semua kena 'taruk'..senior pon kena 'taruk' sama..alasan dia sbb dia kena taruk dgn dekan fakulti & org2 atasan pg itu!

Dalam hati aku berkata2 "mcm kenal jer kes ni, tp siapa yg buat yer??? hahahaha"..

p/s: Terima kasih utk Tuan Rektor kerana x babitkan nama aku dlm hal itu...hehehe laugh.gif

Kalau nak cerita pasal kena denda memang banyak...heheheh...

Tingkatan 1
Senior (tingkatan 3) suruh pg amik air panas tuk masak megi. Kejutkan aku tengah nyenak tido pukul 2 pagi sruh pegi dewan makan. Celaka betul, kacau orang nak tido mad.gif . Masa tu belum ada lagi water cooler/heater. Maknanya, aku kena pecah masuk pintu dapur dewan makan kat belakang. Nasib baik senior tu dah bukakan kunci pintu belakang tu masa makan supper. Dengan ketakutan keseorangan, aku kelam kabut dan bergegas supaya arahan tu diselesaikan dengan secepat mungkin sebab takut terkantoi dengan pakcik jaga @ terjumpa 'benda' tu.... laugh.gif

Rupa2nya air panas tadi bukan untuk dia tapi untuk senior (tingkatan 5)...dia kena marah dengan senior ni, pastu aku dapat makan skit megi tu...hehehe...

Tingkatan 2
Masa hujung tahun 2001, ktorang disuruh pilih 1 dorm. Setiap dorm mesti ada 4 orang setiap tingkatan, 1 sampai 5. Aku dengan membe baik aku (azharul, rafaie, imran) pilih la dorm 18. Nampak macam ong. Sekali masuk dorm tu, rupa2nya senior f5 sume yang otai2....masak aku, msti dijadikan budak suruhan selama setahun...hahahaha....

Masa perjumpaan kali pertama tu gerun jgak sebab muka sekor2 cam samseng kampung dusun je...sekali dorang bg jaminan, yang ktorang akan dilindungi. Kalo budak lain kacau dorang akan backup, yang disuruh pun budak lain, bukan ktorang...huhu...selamat...

aku ni jenis tido lambat sampai 2-3 pagi baru tido. Ada sekali tu, ada budak dorm sebelah bawak buah2an tempatan 1 guni. Durian, langsat, manggis, rambutan dsb dalam tu. Aku pulak yang dipaksa suruh makan sampai habis dalam guni tu, kalo tak kena belasah...dsebabkan aku dah tak larat, aku paksa plak kawan aku....hehehe...

Ada sekali tu aku tak pegi subuh berjemaah disurau. Abis sembahyang, senior kejutkan cakap warden spotchek (dorang pun tak pegi jgak). Dorang terus bergegas ke bilir air. Aku yang tengah mamai2, baru je keluar pintu dorm terkantoi kat depan tu.

Ustat tu tanya ni dah sembahyang belum? Dah.
Apasal muka macam bangun tido? Mmg camni waktu pagi.
Sape imam? Sudah...apa aku nak gebang... wacko.gif
Ustat la yang imam tadi...

Terus dia rotan aku 360 darjah...imam sebenarnya bukan dia tapi pengetua...abis aku kena gelak dengan senior aku sebab tak pandai tipu... laugh.gif

**sambung lagi nanti, penat menaip....

nakalnya korg..hehe
sama la dgn aku

nakal x ingat la..macam2 sampai cikgu pening kepala..

aku ingat lagi kawan ak kena rotan dengan pembaris panjang kuning(sekolah rendah)..sampai patah pembaris tu..

hehe mesti korg ingatkan PEMBARIS PANJANG KUNING

aku budak baik ceihhh xde la..aku penah kena rotan ngan guru disiplin sebab aku jadi tokan cd blue kat skola dulu
sib baik dia xkasi tau mak bapak aku hahaha nih masa skolah menengah
pastu kantoi lari dari skola gi main snooker/pegi CC wakakaka guru disiplin aku mmg gler cari sampai jumpa
kena rotan lagi kaw2 punya skolah menengah gak..

kantoi isap rokok xyah citer la sib baik dia xrotan..kena merit je..sib baik kena merit xsampai tahap gantung skola..huhuhu

skolah rendah ngan cikgu matematik ngan cikgu bahasa malaysia aku dua-dua garang yang amat..yg aku nyampah tuh suka sgt cubit kat dada aku kire kat puting tuh..bile pikir balik dah besar2 nih.. sangap apa cikgu2 aku tuh suka sgt cubit kat situ..

Seingat aku, dalam banyak2 denda yang aku kena, yang paling aku tak dapat nak lupekan pai sekarang ialah time aku kena soh pelok cium tiang bola keranjang coz tak lulus ujian matematik. Hahaha...malu oooo...satu skolah tengok, tapi nasib bek ramai yang senasib dengan aku, so wujudnya aku time tu takde la ketara sangat. huhuhu...sedih tol sad.gif ...my 1st kiss.. laugh.gif laugh.gif

Time tu aku memang lemah matematik.. tongue.gif

pengalaman yang aku tak akan lupe,bila ingat balik memang menyakitkan jiwa..AKU TAK SALAH!!!:

~~bnda ni berlaku masa aku darjah 3...

kesalahan:jongket2 kerusi je..isk..dosa besar ke jongkat kerusi tu..

hukuman - kepala kena kompang kiri kanan;sekuat daya dia tu..dan dihadapan budak kelas aku seramai 32 orang.(dapat la 7-8 das..)dengan guru besar.3 hari kesan tangan kat pipi tu tak hilang.siksaan psikologi woo..,sumer orang tanya 'kenapa pipi ko macam tu?kenapa?kenapa?'arrgghhh!!!!

pehh..memang nangis aku waktu tu..mana taknya..tangan dia pakai 2 cincin,besau2 lak tuh,saiz tangan dia pun besar[momentum dan impulse nya bertambah la kan?](yela umur dia 46 waktu tu..)
bayangkan la budak darjah 3 dilempang2 sekejam camtu..isk..bukannya aku bakar pejabat ke apa..
2-3 hari gak berdengung telinga aku,nasib baik tak pekak..kalau tak ..isk...grr.. mad.gif
kuang hajow punye guru besar..mentang2 la waktu tu aku baru darjah 3,masih tak mengerti hak asasi manusia lagik,masih tak reti bela diri ko buat aku ni macam patung vodoo ek.. mad.gif ..

bila kat umah mak bapak aku kata memang salah aku,aku nakal..padahal cuma dak2 kelas aku je tau cerita sebenar..
bila aku ceritakan apa punca,diorang tak percaya;'tak kan la camtu pun kena sampai camni?'katanya...
huh...yela..budak malas semuanya jahat..ye tak? dry.gif

tu la kali pertama dan terakhir aku bercakap dengan dia...tergezut woo..tak penah blaja atau cakap dengan dia,tetiba kena serang camtu;....sampai sekarang aku tak pernah cakap apa2 dengan dia,bermula dari tragedi pasal trauma, teringat balik kekejaman tu kalau nampak dia. unsure.gif

dan yang paling aku bengang sekali rupanya mamat guru besar tu ialah sedara aku..masa aku darjah 6 baru aku tau.
eii..memang aku tak akan maafkan dia,unless dia sendiri yang datang kat aku dan mintak maaf(tu pun kalau dia ingat lagi tragedi tu la..) dry.gif Edited by razi_90@IBM thinkcentre

[size="3"][/size]

ingat lagi aku time darjah dua kencing dalam tong sampah atas cabaran orang...
kna kantoi cikgu!malu sungguh,nasibla cikgu baik kalau tak gerenti suma cikgu tau. blush.gif

masa skolah menengah perangai mcm monyet dah muncul,curi curi masuk komuter lab yg bersambung dgn
surau..kna kantoi ustazah..nasib baik lah ada kawan aku yg muka penyangak sehinggakan ustazah ingat aku terpengaruh sedangkan aku yg mempengaruh.. laugh.gif

yg pling sdih,kna kantoi main api dlm surau sampai kna 30 demerit.
sampai lah demeritju ke 78.baru nak eksen dpan kawan demerit 78,sorang tu dah sampai 95 sebenarnya,
yg lain pun banyak dah lpas 40.. mad.gif

hei hei nasibla aku dah taubat kalau tak apala jadi.....

aku teringat dulu masa sekolah... aku tak siap keje math... dr aku sekolah rendah smpai la sekolah menengah (aku benci wat keje rumah) mesti buku aku salah satu yg jd kapal terbang.. terbang akibat dilempar guru dr tingkat 3 smpai bawah. pastu die suh aku turun kutip balik. wah.. penatnye... malu pun ader.. sbb sume kelas dr blok lain leh nmpk buku aku terbang huhuhu

tapi.. bile pk balik.. makaceh ya cikgu.. saya skang dh graduan heheheh...

mase ak form 1 tahun 2002

cikgu matematik mase tu suh kelas ak dapat matematik A

kantoi plak ak dengan kawan2 mase tu

dapat lar hadiah `roti panjang` kat tapak tangan

free bebelan dengan

kene jalan cam itik keliling bangunan..haha

time form 1 masuk asrama, kantoi main badminton memalam. ramai2 pulak tuh. warden pun apa lagi, fury mode la dia.
kena lempang, pastu warden jerit2 plus, kutuk2 aku 'khinzir gemuk'

best time tuh, lps tu sekelip mata tiba2 dia cool. mmg kepelikan warden jenis camni, marah sebentar, lps tu ok balik.

Pengalaman ak pula...

Ini time amik Trial haritu...ak ngan member ak pakat naik siling ats utk kacau budak-budak kat klas sebelah n sebelah...walaupun ini kerja gila tp mmg best...kaco2,,baling mercun...kekeke...time tuh mmg lupa nak periksa...huhu...slps je ak abis buat benda tuh ak pon turun klas ak blik...Turn je pap,cikgu da tunggu dkat dpn...nasib baik tempat nak panjat tuh kat blakang...huhu...abih kene cubit kat perot...adeh...tangan da la besar cam godzilla...huhu...malu gila lps kene camtuh...kuikuikui...