Jump to content
Sign in to follow this  
anti_aktivis

Ramai Yang Tak Tahu Rupanya

Recommended Posts

QUOTE(HexPhoenix @ Dec 25 2008, 08:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ade insuran harga singgit? kalau ade aku nak beli. murah sikit.

hahahhahahaha lawak sial. kang aku cakap aku anak Sultan Mizan ko x caye pulak.

jom duduk setable. hari2 ngadap blog ngan forum x gune jugak. kalau info ko semua berasaskan fakta2 blog, x gune jugak beb. mai secawan. kite sembang. kasik tempat yang crowd sikit. ramai boleh join.

xpyh singgit, 67 sen pun ada... p maybank, depa ada tawarkan...

QUOTE(NeoLogy @ Dec 25 2008, 09:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
jgn perkecil org lain..tu je..

p/s : aku xpandai nk bersembang..len kali je la..

Tiada siapa yang paling pandai dan paling bodoh di dunia ini kerana setiap yang pandai itu boleh menjadi bodoh dan setiap yang bodoh itu boleh menjadi pandai.

aku setuju dgn neology ni...
biasalah manusia biasa ni, mana ada yg sempurna....
cuma kena sentiasa la beringat.... rolleyes.gif

QUOTE(HexPhoenix @ Dec 25 2008, 01:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
dah tau unfair, jangan la sebut2 reserve margin jepun 1 digit kite nyer 47%.

Aku x sebut pn..hehe
Pasal reserve margin 47% ni perlu ke x xtau la nk ckp.. Terlalu kompleks utk aku paham bg bdk umur cm aku.. blush.gif
ps:bro neo ni dr dulu lg aku tgk sokong pembangkang..haha tp aku x ckp aku x suke ke ape..

QUOTE(NeoLogy @ Dec 25 2008, 08:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
apa yang aku tau dari sorang mmber aku yg pernah join army..major breakdown 1997 tu hanya 'cerita' yg dibuat2.sbb masa tu pihak army nak pasang senjata rahsia..bekalan elektrik seluruh semenanjung 'diputuskan' sementara utk alih perhatian rakyat and negara2 luar..xtau la kebenarannye..

benda yg bold tu aku pelik la,kalau ko pun tak tau kebenarannya kenapa nak tekankan kat sini.maknanya kalau benda tu ko pun tak tau kebenarannya pastu ko sebarkan maknanya itu adalah fitnah...tu maknanya ko pun jenis mudah percaya jugak kalau tidak masakan ko boleh nak kuarkan statement yg tak berasas tu (aku cakap tak berasas kerana takde bukti)

QUOTE(NeoLogy @ Dec 25 2008, 08:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mmg aku xcaya pn sbb sultan mizan anak baginda kecik2 lagi..dan aku pecaya sultan mizan xajar anak2 baginda bahasa2 yang ko gune ni..hahahaha..tgk..tipu je keje ko..hahaha..pastu td ckp ko bukan melayu kn?so..mmg ko bukan anak sultan mizan pn..Sultan mizan melayu..hahaha..lawak sial.. laugh.gif

dh la..gaduh dgn ko pn mcm gaduh dgn budak2 je..sori la kalo ko terasa dgn teguran aku tu..
p/s : aku xpandai nk bersembang..len kali je la..

yang aku bold tu,pertama sekali aku tengok ko yg lebih kebudak-budakkan,tak puas hati sikit maki,betul tak kawan2? laugh.gif sila jaga bahasa anda disini bukan tempat untuk menggunakan bahasa kasar,kedua kalau tak pandai nak bersembang belajar dulu tatasusila serta adab2 berforum... mad.gif
kitaorg semua tak terasa tapi kecewa ade sahabat yg pemikiran dia lebih hebat dari aku tapi gagal mengawal emosi... sad.gif Edited by Tun loy_azloy

QUOTE(HexPhoenix @ Dec 25 2008, 10:44 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Of course I understood that. Cume jangan menyempitkan pemikiran dengan 1 istilah saja ye.

Duh. From the statement you quoted before, itu sahaja sudah mencerminkan bagaimana negara kita punya teknologi dalam mengurus tenaga eletrik. Petrol dan bahan bakar cecair sahaja sudah menyumbang 70% dalam tenaga eletrik Malaysia. Tenaga2 lain seperti empangan menyumbang 30% sahaja. Banyak menyumbang kepada keadaan ni. Seperti:

-Perancangan bandar tidak tersusun
-kekurangan bajet dalam memperbaiki insfratruktur. Contoh, semua sistem jalan raya utama jepun menggunakan simen sebagai foundation jalan raya sedangkan kita masih guna pasir dan tar. Ada juga jalan yang guna simen sebagai foundation kat Malaysia tapi itu boleh diumpamakan sebagai projek eksperimen Jabatan Kerja Raya.
-Pembekal eletrik utama kepada pengguna ialah TNB. So banyak decision dalam menguruskan hal2 ni semua dalam tangan TNB.

Reserve margin. Itu sudah masuk dalam konteks reserve energy. margin cuma ukuran berapa banyak yang disimpan. 47% pada aku masih lom cukup banyak. Sebab kalau ingat balik 1997, if im not mistaken, 70% power line kite major breakdown sebab ade satu unit penjana rosak. Lupe kat mane. Time tu aku kecik lagi. Reserve energy ni la backup time2 darurat camtu. Jangan ingat darurat lain pulak. Kebulur pon darurat jugak.

yup. andaian aku. aku bukan keje ngan TNB juga bukan dengan sekutu2 yang bekalkan tenaga kat Malaysia ni. Details semua ada pada pihak2 yang menguruskan tenaga. Bukan boleh dapat suka2 kat Wikipedia pon. Too many technical details yang mana kebanyakan kita takkan paham bahasa2 jurutera eletrik ni.

Ko nak major breakdown 1997 berulang lagi ke? Effect banyak kat ekonomi tu. If im not mistaken, jepon ade nuklear reactor. Kite takde. Wireless electric transmission? In few years come, insya-allah ade. Sedang dalam RnD. Intel ngan Microsoft pon x silap aku antara pengkaji2 utama untuk membangunkan teknologi ni (untuk mengwujudkan komputer bebas wayar sepenuhnya).

mana datang iklan suruh kita jimat eletrik kat TV tu? suka2 kerajaan buat? best tu. iklan suruh tutup lampu suka2.

1-tiada ketetapan reserve margin boleh diterima sebab banyak faktor. Antaranya sebab ekonomi turun naik. Kejap banyak kilang bukak, sikit tutup. And vice versa pulak lepas tu.
2-pon sebab ekonomi. nak cerita ekonomi bukak thread lain. Its not 100% boleh blame kerajaan. Kerajaan buat sehabis baik untuk tarik pelabur ikut kemampuan, tapi other country boleh serve better than us disebabkan keadaan negara diorang sendiri. Bukan semua boleh blame kat pihak administrative. Pihak yang buat kerja, acai2 bawah tu pon should be blame. Bukan kesalahan yang boleh dipikul seorang sahaja.

Sori, aku suke makan belacan ngan cencaluk. Sebab tu byk lupe.

And, guna kuasa undi yang ada berpada2. Jangan jadi macam Thailand. Terlalu bagi muka sangat kat rakyat sampai jadi macam tu.

Jadi anda agree reserve margin adalah pembayaran utk kuasa yang tak pernah dijanakan langsung.
Of course I understood that. Cume jangan menyempitkan pemikiran dengan 1 istilah saja ye.

Kii kii kii

Tidakkah TNB terpaksa bayar kepada IPP guna wang rakyat utk servis yang tak digunapakai. Dimana sepatutnya TNB boleh guna wang tu utk pembangunan grid elektrik Malaysia.

P/s - klu anda rujuk top management TNB punya kenyataan , mereka tak setuju reserve margin IPP tinggi .

P/s tolong buat rujukan silang sebelum anda menulis , tulisan anda tak mencerminkan apa yang terjadi. Kita (TNB) bazir duit utk bayar IPP dan bukan pembangunan grid. TNB tak boleh buat apa apa , sebab PPA yang dibuat gomen sudah cam tu , menguntungkan rakyat.

P/s - aku tak pernah salahkan TNB. Aku salahkan PPA yang disediakan kerajaan.
Duh. From the statement you quoted before, itu sahaja sudah mencerminkan bagaimana negara kita punya teknologi dalam mengurus tenaga eletrik. Petrol dan bahan bakar cecair sahaja sudah menyumbang 70% dalam tenaga eletrik Malaysia. Tenaga2 lain seperti empangan menyumbang 30% sahaja. Banyak menyumbang kepada keadaan ni. Seperti:

-Perancangan bandar tidak tersusun
-kekurangan bajet dalam memperbaiki insfratruktur. Contoh, semua sistem jalan raya utama jepun menggunakan simen sebagai foundation jalan raya sedangkan kita masih guna pasir dan tar. Ada juga jalan yang guna simen sebagai foundation kat Malaysia tapi itu boleh diumpamakan sebagai projek eksperimen Jabatan Kerja Raya.
-Pembekal eletrik utama kepada pengguna ialah TNB. So banyak decision dalam menguruskan hal2 ni semua dalam tangan TNB.

Bro , 70% line down , bukan reflect reserve margin punya percentage. Please check ur fact before make any new posting. Takut ada sahabat kita gelakkan kita aja. BTW , berbillion yang kita bayar utk IPP , sepatutnya boleh digunakan utk mengupgrade penjana milik rakyat dan juga grid milik rakyat.

Reserve margin. Itu sudah masuk dalam konteks reserve energy. margin cuma ukuran berapa banyak yang disimpan. 47% pada aku masih lom cukup banyak. Sebab kalau ingat balik 1997, if im not mistaken, 70% power line kite major breakdown sebab ade satu unit penjana rosak. Lupe kat mane. Time tu aku kecik lagi. Reserve energy ni la backup time2 darurat camtu. Jangan ingat darurat lain pulak. Kebulur pon darurat jugak.

Jadi dengan membayar IPP reserve margin , 47% kita boleh elak blackout? Bulll sheeeet. Sorry bro , I did not believe that. Sepatutnya TNB belanjakan wang tu utk pembangunan penjana milik rakyat dan mengupgrade grid malaysia. Bukannya bagi kat IPP (swasta). Anda mahu kerana kekurangan wang sebab terpaksa bayar IPP utk servis yang tak digunapakai , maka sistem grid dan penjana milik rakyat terus ditahap lama?

Ko nak major breakdown 1997 berulang lagi ke? Effect banyak kat ekonomi tu. If im not mistaken, jepon ade nuklear reactor. Kite takde. Wireless electric transmission? In few years come, insya-allah ade. Sedang dalam RnD. Intel ngan Microsoft pon x silap aku antara pengkaji2 utama untuk membangunkan teknologi ni (untuk mengwujudkan komputer bebas wayar sepenuhnya).

Hallo bro , even kat Jepun yang alam sekitarnya tak stabil dan banyak kilang pun reserve margin 1%.

Btw , takkan malaysia tiada projection punya plan ? Dan 47% ? Bukankah klu berdasarkan unjuran (projection) 20 hingga 30% itu sudah memadai? Cuba rujuk statement TNB dan Pak Menteri , mereka punya statement contradict apa dalam pemikiran anda. Mereka setuju , reserve margin kita tinggi , cuma malang , PPA yang dibuat tak menyebelahi rakyat .

Minta betul anda rujuk fact anda sebelum menulis , bukan apa , contradiction terlampau banyak.
1-tiada ketetapan reserve margin boleh diterima sebab banyak faktor. Antaranya sebab ekonomi turun naik. Kejap banyak kilang bukak, sikit tutup. And vice versa pulak lepas tu.
2-pon sebab ekonomi. nak cerita ekonomi bukak thread lain. Its not 100% boleh blame kerajaan. Kerajaan buat sehabis baik untuk tarik pelabur ikut kemampuan, tapi other country boleh serve better than us disebabkan keadaan negara diorang sendiri. Bukan semua boleh blame kat pihak administrative. Pihak yang buat kerja, acai2 bawah tu pon should be blame. Bukan kesalahan yang boleh dipikul seorang sahaja.
Edited by anti_aktivis

QUOTE(Tun loy_azloy @ Dec 26 2008, 08:45 AM) <{POST_SNAPBACK}>
benda yg bold tu aku pelik la,kalau ko pun tak tau kebenarannya kenapa nak tekankan kat sini.maknanya kalau benda tu ko pun tak tau kebenarannya pastu ko sebarkan maknanya itu adalah fitnah...tu maknanya ko pun jenis mudah percaya jugak kalau tidak masakan ko boleh nak kuarkan statement yg tak berasas tu (aku cakap tak berasas kerana takde bukti)

yang aku bold tu,pertama sekali aku tengok ko yg lebih kebudak-budakkan,tak puas hati sikit maki,betul tak kawan2? laugh.gif sila jaga bahasa anda disini bukan tempat untuk menggunakan bahasa kasar,kedua kalau tak pandai nak bersembang belajar dulu tatasusila serta adab2 berforum... mad.gif
kitaorg semua tak terasa tapi kecewa ade sahabat yg pemikiran dia lebih hebat dari aku tapi gagal mengawal emosi... sad.gif

mmg aku xcaya pn sbb sultan mizan anak baginda kecik2 lagi..dan aku pecaya sultan mizan xajar anak2 baginda bahasa2 yang ko gune ni..hahahaha..tgk..tipu je keje ko..hahaha..pastu td ckp ko bukan melayu kn?so..mmg ko bukan anak sultan mizan pn..Sultan mizan melayu..hahaha..lawak sial..

hahahhahahaha lawak sial. kang aku cakap aku anak Sultan Mizan ko x caye pulak.

ada aku maki ke?aku xmaki pn..aku gune balik ayat yg digunakan terhadap aku..yg ko dan jugak 'kawan2' ko gune..just nak reflect balik apa yg korang ckp tu..lagi pun,lawak sial bukan la satu bentuk makian..sama halnya dgn "best gila"..bukan nak ckp gila kat orang tu..fahami btol2 dulu..jangan emosi lak ye.. laugh.gif

--off topic-------
mcm MB Perak ckp nk pakai camry sbb kos penyelengaraan proton perdana yg tinggi(sama macam MB T'ganu ckp..tp ada sesetengah org tu..xckp ape pn bila MB T'ganu ckp cmtu tp kalo MB Perak ckp..berkokok kuat lak diorang ni..)

QUOTE(NeoLogy @ Dec 26 2008, 12:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ada aku maki ke?aku xmaki pn..aku gune balik ayat yg digunakan terhadap aku..yg ko dan jugak 'kawan2' ko gune..just nak reflect balik apa yg korang ckp tu..lagi pun,lawak sial bukan la satu bentuk makian..sama halnya dgn "best gila"..bukan nak ckp gila kat orang tu..fahami btol2 dulu..jangan emosi lak ye.. laugh.gif

--off topic-------
mcm MB Perak ckp nk pakai camry sbb kos penyelengaraan proton perdana yg tinggi(sama macam MB T'ganu ckp..tp ada sesetengah org tu..xckp ape pn bila MB T'ganu ckp cmtu tp kalo MB Perak ckp..berkokok kuat lak diorang ni..)

mmg la tapi ko kena jaga ayat ko tu....jangan sampai mod warning...

ok..aku pn xnk benda ni panjang2..aku mintak maaf kalo dgn mengatakan "lawak sial" itu menyebabkan ada org terasa..dan sori mod, kalo ayat "lawak sial" itu menyalahi etika forum..

jgn warn ok?!!huhuhu.. laugh.gif

heheeheh hangat dan padat .. antara fakta dan ikutan , antara rasional dan emosi, antara benar dan salah, antara kebaikan dan kebatilan

Dan soal nya .. apakah atau di manakah peranan kita kita ?

ps: tak nak lah asyik si forum maya bertidah lidah namun tak sampai pada saluran yang sebenar.

QUOTE(nilasetitik @ Dec 26 2008, 05:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
heheeheh hangat dan padat .. antara fakta dan ikutan , antara rasional dan emosi, antara benar dan salah, antara kebaikan dan kebatilan

Dan soal nya .. apakah atau di manakah peranan kita kita ?

ps: tak nak lah asyik si forum maya bertidah lidah namun tak sampai pada saluran yang sebenar.

apakah atau di manakah peranan kita kita ?

Jawapan aku , berdakwah (menyampaikan pesan dan fakta) pun salah satu cara.

Dan usah bertikam lidah , kita berdiskusi , keluarkan fakta dan jangan menipu. Klu tak tahu , bertanya.

askum semua...
so sblm aku ckp apa2, mula2 skali aku harap kpd sesiapa yg terasa dgn pendapat aku nih aku minta maaf...

soal yg dibuka dlm threat nih sbrnya mmg dah lama trjadi...kebanyakan dr kita pun dah tau apa itu IPP, reserved margin dan sebagainya...tp knp prkara nih masih berlarutan sehingga ke hari ini tanpa sbrg jln penyelesaian...jwpnnya mudah jer, sbnrnya benda yg digembar-gemburkan oleh kerajaan kononnya perlu mendengar suara dan rintihan drpd rakyat ni ibarat masuk telingan kanan kuar telinga kiri...sbb apa prkara nih brlaku...cth dia senang. klu ko nih berpangkat tinggi ko nak ke dgr drpd pekerja ko yg berpangkat rendah..so smla mcm kita rakyat dgn kerajaan...kita ni kira berpangkat rendah dan kerajaan kira berpangkat tinggi...jgn katakan mslh ni jer, byk mslh len yg kerajaan kita slalu x endahkan...mcm2 isu diutarakan oleh rakyat adalah 2,3 benda drpd beribu2 mslh td yg disempurnakan bg mengaburi mata rakyat...

well this is the way life today...not all of us will get the benefits...the benefit all goes to the kroni2 yg x berhati perut (iaitu org dlm kerajaan, trmasuk menteri2 dan yg len2)rakyat merintih kesakitan sbb harga brg yg naik akibat kenaikan harga minyak tempoh hari, kenaikan harga elektrik yg mendadak dn bermcm lagi mslh yg timbul baru2 nih...

knp rakyat tak boleh buat apa2 sbb kita bukan ada kuasa...siapa kita pada kerajaan diaorg ni anggap kita ibarat mcm hamba jer....ikut jer apa yg ditentukan oleh pihak kerajaan yg durjana tu...walaupun kerajaan baru ditubuhkan aku x rasa masalah ini akan dpt selesai selagi rakyat tidak diberi kuasa mutlak dlm memberikan pendapat dn lain2 perkara...kerajaan spttnya melaksanakan mengikut apa yg dikehendaki oleh rakyat tp skrg ni dah trbalik kita kena ikut telunjuk kerajaan...so kpd siapa2 yg pandai mesti dah penah terpikirkan perkara nih...org kaya semakin kaya dan org susah semakin susah...itulah yg akan berlaku dlm pusingan kehidupan pada masa kini...

Kalau kita xnk terus mnjd dlm golongan yg dipinggirkan mmg xde cr len dr terus berusaha dan berusaha spy kita dpt mengubah kehidupan kita dan dah tentu tanpa bantuan drpd kerajaan...ok tu jela pendapat yg aku nak luahkan sedikit sebnyk...byk lg aku nak ckp tp kang takut lg ramai yg marah ngan aku...wasalam...

hehehe betul tu bang .. yang jadi persoalannya orang kecik macam saya ni .. adakah yang baru itu nanti akan lebih baik ataupun ianya menjadi lebih teruk dari sekarang.. dah la BN memang macam tu tapi bila lihat pada PKR dan DAP .. semacam ada yang tak kena...

ps: rakyat telah bijak namun masih keliru

QUOTE(haziqnet @ Dec 26 2008, 08:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
askum semua...
so sblm aku ckp apa2, mula2 skali aku harap kpd sesiapa yg terasa dgn pendapat aku nih aku minta maaf...

soal yg dibuka dlm threat nih sbrnya mmg dah lama trjadi...kebanyakan dr kita pun dah tau apa itu IPP, reserved margin dan sebagainya...tp knp prkara nih masih berlarutan sehingga ke hari ini tanpa sbrg jln penyelesaian...jwpnnya mudah jer, sbnrnya benda yg digembar-gemburkan oleh kerajaan kononnya perlu mendengar suara dan rintihan drpd rakyat ni ibarat masuk telingan kanan kuar telinga kiri...sbb apa prkara nih brlaku...cth dia senang. klu ko nih berpangkat tinggi ko nak ke dgr drpd pekerja ko yg berpangkat rendah..so smla mcm kita rakyat dgn kerajaan...kita ni kira berpangkat rendah dan kerajaan kira berpangkat tinggi...jgn katakan mslh ni jer, byk mslh len yg kerajaan kita slalu x endahkan...mcm2 isu diutarakan oleh rakyat adalah 2,3 benda drpd beribu2 mslh td yg disempurnakan bg mengaburi mata rakyat...

well this is the way life today...not all of us will get the benefits...the benefit all goes to the kroni2 yg x berhati perut (iaitu org dlm kerajaan, trmasuk menteri2 dan yg len2)rakyat merintih kesakitan sbb harga brg yg naik akibat kenaikan harga minyak tempoh hari, kenaikan harga elektrik yg mendadak dn bermcm lagi mslh yg timbul baru2 nih...

knp rakyat tak boleh buat apa2 sbb kita bukan ada kuasa...siapa kita pada kerajaan diaorg ni anggap kita ibarat mcm hamba jer....ikut jer apa yg ditentukan oleh pihak kerajaan yg durjana tu...walaupun kerajaan baru ditubuhkan aku x rasa masalah ini akan dpt selesai selagi rakyat tidak diberi kuasa mutlak dlm memberikan pendapat dn lain2 perkara...kerajaan spttnya melaksanakan mengikut apa yg dikehendaki oleh rakyat tp skrg ni dah trbalik kita kena ikut telunjuk kerajaan...so kpd siapa2 yg pandai mesti dah penah terpikirkan perkara nih...org kaya semakin kaya dan org susah semakin susah...itulah yg akan berlaku dlm pusingan kehidupan pada masa kini...

Kalau kita xnk terus mnjd dlm golongan yg dipinggirkan mmg xde cr len dr terus berusaha dan berusaha spy kita dpt mengubah kehidupan kita dan dah tentu tanpa bantuan drpd kerajaan...ok tu jela pendapat yg aku nak luahkan sedikit sebnyk...byk lg aku nak ckp tp kang takut lg ramai yg marah ngan aku...wasalam...

Rakyat adalah majikan.
Pemerintah adalah pekerja.
Kuasa yang rakyat ada sangat besar , yakni undi.

Jika pekerja anda tak perform , bagi amaran , klu still degil , tukar ajaaaaaaa

QUOTE(nilasetitik @ Dec 26 2008, 09:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hehehe betul tu bang .. yang jadi persoalannya orang kecik macam saya ni .. adakah yang baru itu nanti akan lebih baik ataupun ianya menjadi lebih teruk dari sekarang.. dah la BN memang macam tu tapi bila lihat pada PKR dan DAP .. semacam ada yang tak kena...

ps: rakyat telah bijak namun masih keliru

Kata kunci dalam sistem demokrasi ialah check and balance.

Tak kira sapa pemerintah , first sekali pastikan mereka tiada kuasa mutlak. Nafikan penguasaan 2/3 mereka dalam parlimen.Klu merujuk so call ketuanan melayu yang tak wujud dalam perlembagaan dan hak istimewa so call melayu , tanpa 2/3 dan restu Agong , nothing will happened walaupun PR memerintah. Cuma sibodoh sahaja percaya dengan penguasaan simple majoriti , hak istimewa melayu boleh di hapus secara total.

Setelah itu , sapa sapa yang memerintah harus disedarkan , mereka memerintah hasil ehsan rakyat. Mereka tak perform , next pru , they are out. Edited by anti_aktivis

QUOTE(anti_aktivis @ Dec 27 2008, 12:51 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Rakyat adalah majikan.
Pemerintah adalah pekerja.
Kuasa yang rakyat ada sangat besar , yakni undi.

Sori la klau TS terasa tp aku rasa ni tujuan utama TS bukak thread ni.. biggrin.gif
Tp mmg aku setuju kerajaan kurang peka ngn masalah rakyat.. Cuma aku x puas hati sket kt PR sbb diaorg bangkang cm kerajaan x buat ape2 lgsg utk rakyat..
Sori kalau aku off topic.. wink.gif
Pasal ketuanan melayu kt atas,aku tgk mmg melayu xde kuasa ape2.. Sultan?? Agong?? X lebih dr setuju je ape gomen buat.. Yg aku pnh tgk Sultan x setuju masa nk lantik MB negeri aku je.. tongue.gif Edited by Eman Leto

QUOTE(Eman Leto @ Dec 27 2008, 01:02 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Sori la klau TS terasa tp aku rasa ni tujuan utama TS bukak thread ni.. biggrin.gif
Tp mmg aku setuju kerajaan kurang peka ngn masalah rakyat.. Cuma aku x puas hati sket kt PR sbb diaorg bangkang cm kerajaan x buat ape2 lgsg utk rakyat..
Sori kalau aku off topic.. wink.gif
Pasal ketuanan melayu kt atas,aku tgk mmg melayu xde kuasa ape2.. Sultan?? Agong?? X lebih dr setuju je ape gomen buat.. Yg aku pnh tgk Sultan x setuju masa nk lantik MB negeri aku je.. tongue.gif

Anda terlupa bold kan ni juga kut

Ketuanan Melayu tak wujud dalam perlembagaan la bro.

Boleh try baca post blog saya ni utk bacaan tambahan.

http://antiaktivis.co.cc/index.php?option=...id=29&p=102 Edited by anti_aktivis

QUOTE(anti_aktivis @ Dec 27 2008, 01:14 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Anda terlupa bold kan ni juga kut

Ketuanan Melayu tak wujud dalam perlembagaan la bro.

Boleh try baca post blog saya ni utk bacaan tambahan.

http://antiaktivis.co.cc/index.php?option=...id=29&p=102

Opsss.. Sori bout that..
Ketuanan Melayu x wujud?? Patut la melayu xde kuasa ape2..haha Bleh tgk je bangsa sendiri kene sindir.. ph34r.gif
Hurrmmmmm.. Pemimpin skrg aku tgk cm lebih mengutamakan kepentingan peribadi la.. Aku x kata kerajaan mana2 sbb aku rasa org bila dh ada kuasa gelap mata je..

QUOTE(Eman Leto @ Dec 27 2008, 01:38 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Opsss.. Sori bout that..
Ketuanan Melayu x wujud?? Patut la melayu xde kuasa ape2..haha Bleh tgk je bangsa sendiri kene sindir.. ph34r.gif
Hurrmmmmm.. Pemimpin skrg aku tgk cm lebih mengutamakan kepentingan peribadi la.. Aku x kata kerajaan mana2 sbb aku rasa org bila dh ada kuasa gelap mata je..

Aku x kata kerajaan mana2 sbb aku rasa org bila dh ada kuasa gelap mata je..

Sebab tu dari dahulu aku lebih selesa dgn check and balance . Dan lagi selesa rakyat semua faham kuasa yang mereka sendiri ada. Dalam isu IPP ni pun sama , penyelesaiannya kembali ditangan rakyat.

yes mmg spt encik anti-aktivis ckp septtnya kita (rakyat) adalah majikan tp still pemerintah yg seorg pekerja tu xkan mndgr suara hati yg dikeluarkan oleh rakyat...pandangan nih xleh diguna pakai selagi mslh politik dan aliran politik semasa, kuasa siapa yg sepatutnya pegang rakyat atau kerajaan dll belum selesai...dlm politik sendiri pun nama je sama melayu tp bila bab sindir menyindir x ingat lngsung spt yg selalu berlaku diantara BN dan parti pembangkang...cubalah klu dlm politik org melayu kita semua bersatu xde kelompok sapa pilih sapa, sapa layak pegang kerajaan, sapa patut naik, sapa patut menyerah, sapa patut dipersalahkan...majoriti semua berpikiran cetek, degil, xleh ditegur, pura2 pekak, bertekak, dn mcm2 lagilah...aliran politik semasa pun satu hal skit2 mslh pembangkang ngan BN...bila diorg nih nak berenti bergaduh...buat malu jer bergaduh sesama sendiri...bukan boleh selesaikan mslh...

Mslh rakyat adalah sedikit sebanyak yg diorg dengar tp semua tu spt yg aku ckpkan sebelum ini untuk menutup kesalahan diorg...satu sikap melayu yg paling ketara bila dpt kuasa lupa diri, agama dan bangsa...semua tu dibuat x endahkan...bnyk menteri yg aku x berpuas ati dgn cara diorg menyoal mslh rakyat lepas tuh putar belit...(kenkadang kata rakyat betul, kengkdg kata rakyat demand sgt) dah tentulah rakyat adalah majoriti yg berkuasa...tanpa rakyat diorg semua tu xkan naik utk mewakili rakyat kononnya...

Mslh kenaikan brg2 mentah baru nih ada kerajaan nak cr jln penyelesaian sbb tindakan bodoh diorg melulu menaikkan harga minyak dgn mendadak alasan harga pasaran minyak mentah dunia mencecah diparas takat leher...xde pun...skit2 pikirkan mslh parti pembangkang yg kononnya nak buat kerajaan baru utk menggantikan kerajaan sedia ada...tp smpai skrg pun hampeh habuk pun tadak...janji palsu jer ditaburkan...ni skrg heboh kerajaan nak mencegah aktiviti rasuah...ceh ramailah yg kena tangkap tp org sendiri (menteri2 trmasuk timbalan perdana menteri ngan perdana menteri x cek pun diorg ada ke x menerima rasuah) cuba BPR cek aku boleh kata ramai giler menteri dlm kerajaan skrg nih yg boleh kena tangkap...al maklumlah selama nih semua duit rakyat yg dpt dr IPP, reserved margin dan lain-lain spt yg diutarakan oleh pembuka threat msk dlm poket sendiri...klu x masakan diorg semua boleh kaya raya, jadi makin gemuk (yelah byk berbohong dan makan duit haram) dan mcm2 lagi...

Pokok pangkalnya kerajaan sendiri kena ubah sikap dan jangan pentingkan diri sendiri...barulah rakyat dpt kecapi hidup senang lenang...ni tak masing pentingkan diri, besarkan perut sendiri, kayakan diri sendiri (kroni2 masing) pastu rakyat dibiarkan camtu sahaja...huhuhu...itulah kehidupan masa kini... Edited by haziqnet

i dont mind anyone from this forum to deny my words.

to my dear anti_aktivis, i think you should watch japanese drama; CHANGE starring Takuya Kimura. It's a drama about politics. The scenario of this frama I think inspired by JFK and Obama. Then, after you watch it, you realize what you've done before about "rakyat", "bull sheeet" and so on, are useless. You do nothing. All those of your "dakwah-la-sangat" are meaningless. I'm outta here. I gain nothing from debating from this thread.

And think , where did all those "rakyat money" came from? Tell me. Statistic from LHDN please. Does it really came from "rakyat"?

QUOTE(HexPhoenix @ Dec 29 2008, 02:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
i dont mind anyone from this forum to deny my words.

to my dear anti_aktivis, i think you should watch japanese drama; CHANGE starring Takuya Kimura. It's a drama about politics. The scenario of this frama I think inspired by JFK and Obama. Then, after you watch it, you realize what you've done before about "rakyat", "bull sheeet" and so on, are useless. You do nothing. All those of your "dakwah-la-sangat" are meaningless. I'm outta here. I gain nothing from debating from this thread.

And think , where did all those "rakyat money" came from? Tell me. Statistic from LHDN please. Does it really came from "rakyat"?

Anda terlupa kut , ilmu itu penting. Apa yang saya nak sampaikan (dakwah) sekadar ilmu . Meaningless , yes , klu si penerima tak tahu nak guna ilmu yang diberi atau tak mahu nak guna ilmu yang diberi. Saya bukan tuhan , dan jauh sekali anda. Who are we to say , meaningless atau must for the other party.

Duit rakyat ? Anda sangka melalui LHDN sahaja? Ki ki ki. Mungkin anda tak faham ertikata sebenar negara berdemokrasi. Ki ki , no wonder laaaaaaaaa meaningless

Dude - kita disini utk berdiskusi , bukan nak deny word sesiapa.

QUOTE(haziqnet @ Dec 27 2008, 11:48 AM) <{POST_SNAPBACK}>
yes mmg spt encik anti-aktivis ckp septtnya kita (rakyat) adalah majikan tp still pemerintah yg seorg pekerja tu xkan mndgr suara hati yg dikeluarkan oleh rakyat...pandangan nih xleh diguna pakai selagi mslh politik dan aliran politik semasa, kuasa siapa yg sepatutnya pegang rakyat atau kerajaan dll belum selesai...dlm politik sendiri pun nama je sama melayu tp bila bab sindir menyindir x ingat lngsung spt yg selalu berlaku diantara BN dan parti pembangkang...cubalah klu dlm politik org melayu kita semua bersatu xde kelompok sapa pilih sapa, sapa layak pegang kerajaan, sapa patut naik, sapa patut menyerah, sapa patut dipersalahkan...majoriti semua berpikiran cetek, degil, xleh ditegur, pura2 pekak, bertekak, dn mcm2 lagilah...aliran politik semasa pun satu hal skit2 mslh pembangkang ngan BN...bila diorg nih nak berenti bergaduh...buat malu jer bergaduh sesama sendiri...bukan boleh selesaikan mslh...

Mslh rakyat adalah sedikit sebanyak yg diorg dengar tp semua tu spt yg aku ckpkan sebelum ini untuk menutup kesalahan diorg...satu sikap melayu yg paling ketara bila dpt kuasa lupa diri, agama dan bangsa...semua tu dibuat x endahkan...bnyk menteri yg aku x berpuas ati dgn cara diorg menyoal mslh rakyat lepas tuh putar belit...(kenkadang kata rakyat betul, kengkdg kata rakyat demand sgt) dah tentulah rakyat adalah majoriti yg berkuasa...tanpa rakyat diorg semua tu xkan naik utk mewakili rakyat kononnya...

Mslh kenaikan brg2 mentah baru nih ada kerajaan nak cr jln penyelesaian sbb tindakan bodoh diorg melulu menaikkan harga minyak dgn mendadak alasan harga pasaran minyak mentah dunia mencecah diparas takat leher...xde pun...skit2 pikirkan mslh parti pembangkang yg kononnya nak buat kerajaan baru utk menggantikan kerajaan sedia ada...tp smpai skrg pun hampeh habuk pun tadak...janji palsu jer ditaburkan...ni skrg heboh kerajaan nak mencegah aktiviti rasuah...ceh ramailah yg kena tangkap tp org sendiri (menteri2 trmasuk timbalan perdana menteri ngan perdana menteri x cek pun diorg ada ke x menerima rasuah) cuba BPR cek aku boleh kata ramai giler menteri dlm kerajaan skrg nih yg boleh kena tangkap...al maklumlah selama nih semua duit rakyat yg dpt dr IPP, reserved margin dan lain-lain spt yg diutarakan oleh pembuka threat msk dlm poket sendiri...klu x masakan diorg semua boleh kaya raya, jadi makin gemuk (yelah byk berbohong dan makan duit haram) dan mcm2 lagi...

Pokok pangkalnya kerajaan sendiri kena ubah sikap dan jangan pentingkan diri sendiri...barulah rakyat dpt kecapi hidup senang lenang...ni tak masing pentingkan diri, besarkan perut sendiri, kayakan diri sendiri (kroni2 masing) pastu rakyat dibiarkan camtu sahaja...huhuhu...itulah kehidupan masa kini...

agree

Pokok pangkalnya kerajaan sendiri kena ubah sikap dan jangan pentingkan diri sendiri...barulah rakyat dpt kecapi hidup senang lenang...ni tak masing pentingkan diri, besarkan perut sendiri, kayakan diri sendiri (kroni2 masing) pastu rakyat dibiarkan camtu sahaja...huhuhu...itulah kehidupan masa kini...
Edited by anti_aktivis

pendek kata perjanjian tu berat sebelah, rakyat semakin tertindas, yg miskin bertambah miskin, yg kaya makin kaya. blink.gif

Pemimpin yg berjiwa rakyat patutnya batalkan sja perjajian tu buat apa nak bising2 kat luar. rakyat dah tahu IPP ni merugikan rakyat dlm jangka waktu yg panjang selagi ia beroperasi. mad.gif a

QUOTE(arul57 @ Dec 30 2008, 11:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
pendek kata perjanjian tu berat sebelah, rakyat semakin tertindas, yg miskin bertambah miskin, yg kaya makin kaya. blink.gif

Pemimpin yg berjiwa rakyat patutnya batalkan sja perjajian tu buat apa nak bising2 kat luar. rakyat dah tahu IPP ni merugikan rakyat dlm jangka waktu yg panjang selagi ia beroperasi. mad.gif a

bagi aku , batalkan adalah perkara mustahil , sebab kita dah buat. Tapi yang boleh , kurangkan reserve margin. IPP kena sedaq diri . Hidup mereka adalah hasil sumbangan rakyat (dalam bentuk subsidi gas).

Pemimpin plak. Klu berjiwa rakyat , depa akan buat spt yang ko cadangkan. Tapi tampak sebaliknya......... So disitu gunanya kuasa undi kita. Kuasa dakwah kita. Biar orang kata meaningless apa yang kita sampaikan. Kita ni siapa nak pastikan orang ikut kata kita . Tapi kita boleh buat mereka berfikir dahulu sebelum mengundi

QUOTE(anti_aktivis @ Dec 30 2008, 12:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
bagi aku , batalkan adalah perkara mustahil , sebab kita dah buat. Tapi yang boleh , kurangkan reserve margin. IPP kena sedaq diri . Hidup mereka adalah hasil sumbangan rakyat (dalam bentuk subsidi gas).

Pemimpin plak. Klu berjiwa rakyat , depa akan buat spt yang ko cadangkan. Tapi tampak sebaliknya......... So disitu gunanya kuasa undi kita. Kuasa dakwah kita. Biar orang kata meaningless apa yang kita sampaikan. Kita ni siapa nak pastikan orang ikut kata kita . Tapi kita boleh buat mereka berfikir dahulu sebelum mengundi

Apa yg ko ckpkan tu mmg betul...sbb segala perlaksaan yg telah digubal oleh kerajaan x boleh disenang-lenang dibubarkan...klu reserve tersebut dpt dikurgkan pun dah ckp baik utk rakyat...x perlu caj mahal2 utk rakyat jelata...

Pemimpin zaman skrg lebih mementingkan perut sendiri drpd perut rakyat...

P/S : aku paling benci ngan menantu Perdana Menteri kita...tgk drpd riak muka dia je pun aku dah tau mmg dia tu kaki kelentong dan ckp je pandai tp kosong...pastu klu berckp mesti nak gah kononnya dialah yg paling berkuasa dan dia seorg jer betul dlm dunia nih...huhuhuhu...apalah nak jadi pd negara kita...

QUOTE(Sultan ultimatezezs-SE @ Dec 23 2008, 08:00 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku pun tahu,..tapi apa bleh buat..
Tenaga?.. minyak dah takyah cerita la.

Kalau electric memang aku geram.. tak kira apa la.. siot mahal, ubah cara hidup? jimat? kalau taknak kasi free bagi diskaun 50% dari taarif baru pun jadi la.. kalau nak ikutkan bak kata Nikola Tesla.. electric ni patut deberi percuma jer. Tapi sebagai rakyat penyokong yang patriotik dan berwibawa, jangan la melampau mintak percuma,.. dimurahkan 50% dah cukuplah...takdanya terbeliak mata bila sembang pasal PPA yang cam serampang dua mata tu?

Cakap skit hehe, ada ke tak niat kerajaan atau bakal kerajaan untuk pertimbangkan semula isu electric ni..

kalau takda..macam nak suruh jer orang TNB kayuh turbine 24 jam untuk suply karen kat umah aku..pastu kalau bayar mahal pun aku diam jer....wakakaka.

aku kenal orang yang boleh tolong masalah kau..
dia buat meter api atau air kasi pelahan...
secara tak langsung seolah olah kau dapat diskaun..
tapi tak berbaloi buat untu rumah..
berbaloi buat untuk shop lot..

sebenarnya aku skang tengah berusaha dapat kerje kerajaan...
tapi bila dengar cite korang cam kerajaan ni jahat, amik duit rakyat..
nanti macam makan duit haram je.. bile time dapat gaji.. Edited by sanji